pleśń na fugach w łazience Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy mógłby mi ktoś doradzić skuteczny sposób (środek) na usunięcie nalotu
    pleśni jaka powstała na fugach w łazience. mam łazienkę z ułożonymi ok. 8 lat
    temu kafelkami - praktycznie od sufitu do podłogi. teraz już wiem, że te fugi
    nie były położone idealnie tzn. niezbyt równo. oczywiście najwięcej kropek z
    pleśni jest przy wannie, prysznicu i umywalce - ale mam wrażenie - ze to się
    po prostu "rozsiewa" . nie wiem - czy jedynym skutecznym sposobem będzie
    wymiana fug? tylko jak to zrobić??
    • Gość: sid IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.06, 10:27
      niestety tej pleśni nie da się usunąć. ona wchodzi wewnątrz fugi silikonowej. to
      materiał mineralny i dlatego się tak dzieje. jedyna rada to wymiana: wyciąć
      ostrym nożykiem, najlepiej takim wysuwanym tapicerskim. wyciąć pod kątem prostym
      tyle ile się da, dokładnie oczyścić płytki i elementy wanny umywalki itd.
      nakładać na 100% suche powierzchnie wyciskając z tuby. następnie pomalować
      pędzelkiem taką fugę, delikatnie dociskając ją do narożnika, wodą z płynem do
      mycia naczyń (dosyć sporo tego płynu nalać). nadmiar silikonu zebrać najlepiej
      szpachelką z drewna (nie z tworzywa one są do dupy)nomoczoną w tej wodzie (np.
      patyczek od lodów o zaokrąglonych końcach, odpowiednio do promienia fugi, można
      zmniejszyć ten promień, a zarazem grubość fugi przycinając odpowiednio
      szpachelkę), pomalować ponownie wodą i nadać ostateczny kształt fudze
      wygładzając ją mokrym palcem (też woda z płynem). fugi zaczynamy kłaść zawsze od
      dołu w górę, żeby nie zmoczyć powierzchnii. kup markowy silkon, żaden atlas czy
      inny wynalazek. np. mapei, den braven, sika. one tak szybko nie chwytają pleśni
      i jeszcze jedno: raz na 2 tygodnie przemyj takie fugi wodą z octem w stosunki
      1:1. będą służyć bardzo długo. (ocet jest naturalnym rozpuszczalnikeim silikonu,
      stąd ten zapach przy kładzeniu)
    • Slowo! Działa niesamowicie. WYstarczy polac na noc - i wyprowadzic sie :-) a
      rano splukac, nawet szorowac nie bedziesz musiala. MOze i troche uszkodzi
      silikon - choc ja tego nie zauwazylam, ale w koncu te kafelki to nie do konca
      zycia, nie? Powodzenia! Daj znac co pomoglo.
    • Gość: pawel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.06, 15:49
      Są dwa sposoby:

1- jeśli jest już bardzo dużo, to trzeba wykonać nową fugę - inaczej się nie
      da; a jak już to zrobisz, to czas na sposób drugi -

1a - jeśli jest jej (tej pleśni) niewiele - czyli dopiero się zaczynają
      malutkie plamki gdzieniegdzie - można pominąć kładzenie nowej (fugi tym razem)i
      od razu przejśc do sposobu 2 -

2: kupić np. w CASTORAMIE płyn do zwalczania pleśni (taki ze spryskiwaczem,
      nazwy w tej chwili nie pamiętam - ale jak sprawdzę to napiszę) jest on oparty
      trochę na chlorze - i od tej chwili trzeba dbać o fugę spryskując
      profilaktycznie wszystkie fugi i miejsca narażone na pleśń tym preparatem -
      odczekać z godzinke i spłukać wodą. Troszkę śmierdzi, ale da się wytrzymać bez
      problemu. Pojmenik tego płynu starczy na fość długo (pewnie z rok przy
      normalnych łazienkach).
      Pryskanie powtarzać co miesiąc !
      Tak zrobiłem ponad dwa lata temu (wymieniłem fugę) i od tego czasu spokój
      całkowity. Co nmiesiąc walka z ewentualnymi zarodkami i jest czyściutko.
      Oczywiście silikon musi być z tych "pleśniobójczych".
      • witam,

miałam ten sam problem, z tym że na fugach już po kilku miesiącach od remontu
        łazienki zaczęła się gromadzić pleśń :(
        Ciocia poradziła nam zakupić "anty glon" czy coś tym stylu w jakimkolwiek
        sklepie ogrodniczym. Niestetym okazało się że nie dość że preparaty te są
        drogie, to także w większości nie nadaja się do używania w łazienkach (tylko w
        ogrodach, bądź innych miejscach NA ZEWNĄTRZ.
        Całkiem przypadkiem wpadłyśmy (w markecie Bomi - Gdańsk) na środek firmy "ORO
        Perfekt" o nazwie "Preparat do usuwania pleśni". Okazało się że jest idealny.
        Po spryskaniu fug należy pozostawić na kilka godzin i się ewakuować - śmierdzi
        chlorem - a następnie spłukać dużą ilością wody. Jesteśmy bardzo zadowoleni,
        szkoda że wcześniej na to nie wpadliśmy ;)
        Pozdrawiam i życzę wygranej z plesnią.
      • Gość: pawel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.06, 00:36
        Srodek nazywa się HAGESAN HG - środek do usuwania pleśni
      • Gość: elf IP: *.uje.nat.hnet.pl 19.02.06, 12:41
        Ten środek z Castoramy to PUFAS - Pleśniobójczy Spray. Czarna plastykowa
        butelka z żółtą nalepką.Potwierdzam,że jest bardzo skuteczny.Do kupienia także
        w LEROY.
    • polecam środek SAVO - rewelacja, tylko ... cięzko go dostać i potwornie
      śmierdzi chlorem. Ale jest bardzo skuteczny !!!

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.