balkon nad mieszkaniem czy beda problemy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • mam pytanko czy mieszkajac w mieszkaniu nad którym jest balkon nie pojawia
    sie problemy z przemakaniem ? pomózcie bo mam zamiar kupic mieszkanko tóre ma
    własnie balkon nad jednym z pokoi
    • Raczej taras nie balkon ?
      Pzdr.
      • Może być różnie!
        --
        gg 8195435
        • Gość: gpater IP: *.net149.okay.pl 08.03.06, 13:11
          Masz moze jakies doswiadczenia z praktyki jakie konsekwencje sie pojawiały
          • NIE TAK DAWNO WYKAŃCZAŁEM MIESZKANIE W WAWIE NA UL KOBIELSKIEJ ,NAD CZĘŚCIĄ
            POKOJU JEST TAM TARAS NIESTETY PO ROZTOPACH NA SUFICIE POKAZAŁY SIĘ MOKRE
            PLAMY,Z TEGO CO WIEM MAJĄ ZRYWAĆ PŁYTKI Z TEGO BALKONU I POPRAWIAĆ IZOLACJE
            --
            gg 8195435
            • Gość: gpater IP: *.net149.okay.pl 08.03.06, 13:24
              a czy z pana doswiadzcenia wynika że czesto wystepuja przypadki kiedy takie
              sytuacje sie pojawiaja bo ja włąsnie jestem na etapie rezerwachji w nowym bloku
              i mam dylemat
            • Gość: aga IP: *.aster.pl 08.03.06, 14:01
              u mnie to samo. Miałam sie wprowadzać już w marcu, ale wlaśnie jak były roztopy
              okazało się, ze niestety izolacja tarasu u sąsiada na górze nie jest szczelna i
              mam czekać na dodatnie temp. a wtedy zerwa plytki i poprawią izolacje. Oby im
              sie udało...Jakby nie można tego było od razu dobrze zrobić. Tu sobie przeklnę
              pod nosem.
              • Gość: gpater IP: *.net149.okay.pl 08.03.06, 14:10
                ja mam mieszkanie dopiero w trakcie realizacji ale własnie zastanawiam sie czy
                nie próbowac jeszcze zmienic
                • Skutki złego ułożenia warstw tarasu mogą wystapić nawet po dobrych kilku latach
                  praktycznie po upływie okresu gwarancyjnego dla wykonawcy . Dla udowodnienia
                  winy wykonawcy trzeba wtedy powoływać rzeczoznawców i sprawa może się ciągnąć
                  latami . Z mojego doświadczenia spotkałem się z kilkoma przypadkami żle
                  wykonanego tarasu , ale ucierpiał jego użytkownik ponieważ zazwyczaj odklejały
                  się płytki natomiast nie było jeszcz przenikania wody na niższą kondygnację ,
                  ale to kwestia czasu . Jeśli jest to budynek nowy należałoby zerknąć w
                  dokumentację techniczną i zobaczyć jak zostało to rozwiązane przez projektanta .
                  Na etapie projektowania też zdarzają się błędy , lecz doświadczony wykonawca
                  powinien je wychwycić , ponieważ to na nim spoczywa odpowiedzialność realizacji
                  zgodnie ze sztuką budowlaną . I tu jest właśnie pies pogrzebany . Odbijanie
                  piłeczki pomiędzy wymienionymi uczestnikami procesu budowlanego może trwać
                  latami .
                  Pzdr.
    • Gość: budowlanieckobitka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.06, 15:13
      Z moich wieloletnich doswiadczeń wynika, iż balkon czy taras nad pokojem to
      nienajlepsze rozwiazanie. Bardzo trudno jest wykonać szczelną izolację (w
      firmach, w których pracowałam , jakos nie bardzo się to udawało, a i w innych
      firmach tez ten problem wystepuje).
      Odradzałabym szczerze mieszkanie nad którym znajduje się balkon.
      Pozdrawiam
      • Gość: ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.06, 20:38
        ta część która jest nad pokojem nazywa się tak ładnie :

stropodach użytkowy czyli taras...

stropodach jest niestety rozwiązaniem dosyć tragicznym a do tego użytkowy to już
        mogiła...No oczywiście w naszym klimacie w takim Kuwejcie to jak najbardziej
        jest dobre...

radziłbym sobie odpuścić takie mieszkanie - będą problemy raczej napewno zarówno
        z przemakaniem jak i z przemarzaniem...

a teraz coś wesołego obecna moda na "użytkowe poddasza" w domach
        "jednorodzinnych" daje właśnie w efekcie te nieszczęsne stropodachy no takie
        innej konstrukcji ( czytaj wątki ocieplanie dachu :-) prawie w każdym domku ale
        będą mieli właściciele zabawę przy użytkowaniu

• Gość: Shannon IP: 80.240.163.* 09.03.06, 06:47
        Co to znaczy sie nie da zrobic szczelnie?
        Wszystko da sie zrobić:)
        • Gość: ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.06, 07:44
          stropodach użytkowy - taras czyli 3 w 1 :-) strop, dach i posadzka nad ostatnią
          kondygnacją...

i w grubości stropu bo przecież chyba ten w mieszkaniu piętro wyżej nie będzie
          wychodził po schodkach na taras w tych np 30 cm trzeba wszystko upchać warstwę
          nośną, paroizolację, ocieplenie, izolację przeciwwodną i na koniec warstwę
          użytkową

a przecież i normalny dach płaski też czasem coś się zepsuje i przecieka tam
          łatwiej naprawić bo tylko np nalepić kawałek papy a na tarasie to trzeba
          wszystko rozwalać...

Są takie bloki "schodkowe" z wielkiej płyty tam każde piętro ma taras i każdy
          (oprócz najwyższej kondygnacji) ma w mieszkaniu kawałek stropodachu

Proszę się spytać mieszkańców tych bloków jacy są szczęśliwi - nieustające
          bezskuteczne naprawy :-)

• Gość: budkob IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 07:45
          pewnie że się da zrobić wiele rzeczy o ile się samemu to potrafi lub zna
          odpowiedniego fachowca.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.