• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ocieplenie mieszkania spółdzielczego Dodaj do ulubionych

• IP: *.opol.gazeta.pl 31.12.02, 13:44
    Bardzo proszę o poradę czy można ocieplić od wewnatrz ścianę,
    która jest z "wielkiej płyty" i w mieszkaniu jest b.zimno?
    Kiedyś wiem, że nie można było ale teraz są takie techniki budowlane?
    Chętnie bym to zrobiła bo na ocieplenie przez spółdzielnię się nie doczekam.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: m IP: *.tele2.pl 02.01.03, 09:05
      Poprzez ocieplanie budynku nie przemarza sciana zewnetrzna (co wplywa na
      trwalosc betonu, budynku) i oczywiscie jest cieplej wewnatrz - dlatego dajemy
      ocieplenie od zewnatrz. Jednak jest to twoje mieszkanie i mozesz zrobic co
      chcesz - teoretycznie mozesz sobie ocieplic od srodka, nikt ci nie zabroni -
      robiac to narazasz sie na zawilgocenie scian (ktore bylyby odizolowane
      styropianem od ciepla mieszkania) i moze grzybek w przyszlosci ? Ja bym zalecal
      wymiane okien na nowe, gdyz to wlasnie przez nie sa najwieksze straty
      ciepla ,kilka razy wieksze niz przez sciany.Pzdr
      • Gość: matnia IP: *.opol.gazeta.pl 06.01.03, 16:48
        Dziekuję za poradę ale okna juz wymieniłam i niestety dalej zimno
        pozdrawiam
      • Gość: Artek IP: *.oltex.net / 192.168.0.* 07.01.03, 10:50
        Ja mam ocieplony pokoj styropianem i na to tylk w wielkiej plycie zrobilo sie
        cieplo i czasu juz droche minelo i nie ma zadnych niespodzianek.
        PO co marznac wyloz sobie styropianem.

pozdrawiam Artek
      • 15.01.03, 18:12
        Rozumiem że rady udzielane są "z dobrego serca". Radca powinien być ich pewny.
        Otóż wymieniając okna dopiero można mieć problem z grzybem.Jeżeli w tej chwili
        w mieszkaniu grzyba jeszcze nie ma to między innymi dzięki temu, że jest
        wystarczająca wymiana powietrza.
        • Gość: m@n IP: *.tele2.pl 23.01.03, 11:28
          juzro napisał(a):

> Rozumiem że rady udzielane są "z dobrego serca". Radca powinien być ich pewny.
          > Otóż wymieniając okna dopiero można mieć problem z grzybem.Jeżeli w tej
          chwili
          > w mieszkaniu grzyba jeszcze nie ma to między innymi dzięki temu, że jest
          > wystarczająca wymiana powietrza.

Latwo jest krytykowac nie podajac argumentow tylko jakies nic nie znaczace
          ogoly.To Twojej rady nie mozna uznac jako "z dobrego serca".
          Nie wiem jak u ciebie z rozumieniem tekstu pisanego, ale ta pani ma juz
          nowe okna i nic nie pisze o atakujacym grzybku, a to dlatego ze w mieszkaniu
          na pewno jest jakas wentylacja, no i okna mozna otwierac i wietrzyc. Poza tym
          WILGOC jest glownym sprawca plesni i tym podobnych niespodzianek.
        • Gość: JIMI IP: *.legnica.cvx.ppp.tpnet.pl 26.01.03, 18:05
          Dajcie sobie spokój z tymi radami a od czego mamy takie instytucje jak
          np.Poszanowania Energi.
          W ostateczności poleciłbym doradców z firmy Knauf,można zbudować cieńką
          przedściankę (max.gr.3,5cm)wypełnić wełną ,założyć folię paraprzepuszczalną i
          po kłopocie.Tel.022/57-25-100
          • Gość: ruotsi IP: *.telia.com 26.01.03, 18:33
            widze ze nie zauwazyles mojej wypowiedzi albo ja sie niescisle wyrazilem.
    • Gość: wujek Władek IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 08.01.03, 10:12
      w castoramie widziałem tapety ocieplające - mają grubośc ok. 5 mm, nie wiem, z
      czego są zrobione. w dotyku sa miękkie, przykleja sie je klejem do tapet, sa w
      kolorze białym, mozna je malować, naklejac na nie inne tapety. sam zamierzam
      uzyc ich do ocieplenia szczytowej ściany. rolka długości ok. 2,5 m i szerokości
      ok. 0,75-1 m kosztuje niecałe 25 zł (na pewno mniej, ale nie pamietam dokładnej
      ceny). wypróbuj ten sposób
    • 15.01.03, 18:16
      Można , ale jest to znacznie mniej efektywne od ocieplenie z zewnątrz.
      Podaj więcej szczegółów mieszkania to coś zaproponuję .
      • Gość: ruotsi IP: *.telia.com 23.01.03, 12:45
        Bardzo wazny problem zostal tutaj poruszony.
        Z moich doswiadczen niestety wiem, ze mozliwosci zfinansowania wlasciwego
        sposobu docieplenia mieszkania czy budynku sa decydujacym faktorem jaka metode
        wybierzemy. Niewazne jest z ktorej strony bedziemy nasze mieszkanie docieplac.
        Docieplajac je od zewnatrz wiemy, ze musimy zlecic to firmie dysponujacej
        dzwigami, rusztowaniami, musimy miec zgode administracji spoldzielni, moze
        nawet architekta miasta itp. Docieplajac od wewnatrz wiemy, ze zmniejszy sie
        powierzchnia uzytkowa i tak juz malego mieszkania ale jezeli jestesmy w stanie
        poswiecic 15 cm pomieszczenia przy tej scianie ktora chcemy ocieplic wowczas
        mozemy zrobic to sami i w bardzo tani sposob. Jak nadmienil "Gosc", steropian
        nie jest najlepszym materialem na docieplanie domow, chociaz bardzo efektywnym
        i tanim materialem. Wlasnie zagrzybienia powstale na styku steropianu i sciany
        (kondensacja pary wodnej), czesto nawet niewidoczne sa najwiekszym zagrozeniem
        zdrowotnym, a odczujemy to dopiero po czasie jak zaczniemy kichac, budzic sie
        ze zalzawionymi oczami i nasze dzieci beda wiecznie przeziebione.
        Najlepszymi materialami izolacyjnymi sa materialy naturalne, a w tym przypadku
        welna mineralna. Polecam uzbroic sciane reglami, wypelnic welna mineralna,
        obic folia i nastepnie polozyc plyte gipsowa. Tak robi sie fachowo w calej
        Skandynawii, gdzie mamy troche zimniej i bardziej wilgotnie.

P.S.
        Welna mineralna sprzedawana jest w grubosciach 40 mm, 90 mm. Pamietac nalezy
        zeby pomiedzy folia, a welna istniala malutka przestrzen ( nie upychac na sile)
        tzw poduszka powietrzna, ktora jest wlasnie izolatorem i wentylatorem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.