Zmywarka:proszek czy tabletki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam i proszę o radę szczęśliwych posiadaczy zmywarek. Co daje najlepsze
    efekty zmywania: proszek, tabletki dwu czy trój fazowe (jaka jest między
    nimi różnica??), może jakaś konkretna firma?
    Będę wdzięczna za wszelkie cenne uwagi.
    Pozdrawiam
    • Od kilku lat używam trófazowych i bardzo sobie je chwalę - po pierwsze dlatego,
      że szybciej ładuję zmywarkę (nie uzupełniam płynu i soli), po drugie, że nie
      muszę pamiętać o uzupęłnianiu soli - to bardzo dla mnie wygodne. Nie widzę
      natomiast różnicy w efektach zmywania - zawze wszystko ze zmywarki wychodzi mi
      super czyste. I dlatego ją kocham! Pozdrawia, Selena
      • Gość: ela IP: 132.198.175.* 07.01.03, 15:16
        zgadzam sie z Selena.
        Jak zmywarka jest dobra to wszystko jedno (jesli chodzi o jakosc mycia) zalezy
        co jest ci wygodniej stosowac. Proszek ma wieksza tendencje do zostawania w
        pojemniku. Tabletka wypada cala i dlatego jest skuteczniej splukiwana. Jest
        jeszcze plyn, ale po nim mam wrazenie ze nie wszystkie "przypalenizny" sie
        dokladnie myja. No ale ja jestem leniwa i nie plucze resztek przed wlozeniem do
        zmywarki
        • Gość: madamille IP: *.4it.pl / 10.7.0.* 09.01.03, 08:49
          Dziękuję serdecznie!
          Przy okazji zapytam jeszcze o jedno: czy mozna w zmywarkach myć naczynia z
          teflonem? Co prawda nie wyczytałam w instrukcji, że nie, ale po wyjeciu
          patelni i blaszki do ciast ( pokrytych teflonem) okazało sie ze są ciemno
          szare a nie jak dotąd czarne.
          Pozdrawiam.
          • Gość: ziuta IP: 62.233.134.* 09.01.03, 16:55
            Jeżeli masz zmywarkę mniejszą /na 8kpl./ to ekonomiczniej jest używać proszku,
            bo się w nie wsypuje połowę dawki stosowaną w zmywarkach na 12kpl. Tabletka
            przewidziana jest do zmywania 12kpl. naczyń.
          • Gość: ela IP: 132.198.175.* 09.01.03, 17:04
            no wlasnie sama sobie odpowiedzialas ja nie myje bo traca ten teflonowy tlusty
            polysk. Mozesz to poprawic wsmarowujac odrobine oleju (naprawde odrobine).
            Tak samo nie mozna myc blach do pieczenia z polyskliwego metalu. Matowieja
            i "lapia" przypalenizne.

Acha, moja kolezanka nie uzywa proszku wogole - mowi ze jej drapie szklo -
            faktycznie miala kiedys zmatowione szklanki, ale mi sie wydaje ze to kwestia
            jakosci szklanek.
            mnie sie tam nic takiego nie dzieje
    • witam!
      Mam zmywarke i moge polecic tabletki dwufazowe. Roznica dwu i
      trzyfazowych tabletek rozni sie CENA, a przeciez nie o to chodzi!
      Stosujac proszek zawsze trzeba dodawac inny specyfik do nablyszczania.
      • Gość: m IP: *.bm.cm-uj.krakow.pl 14.01.03, 08:48
        to prawda, ze tabletki dwu- i trzyskladnikowe calgonit roznia sie glownie cena.
        stosuje dwufazowe, nie dodaje nablyszczacza, ale wsypuje sol do tego pojemnika
        na dole i wszystko jest ok. Podobno o wiele tansze specyfiki do zmywarek maja
        czesi, wiec warto przy okazji wyjazdow to sprawdzic. na pewno w hipermarketach
        w tzw. europie zachodniej do dostania sa znacznie tansze tabletki mniej znanych
        firm. a co do matowienia szkla, to jest to sprawa gatunku szkla, a nie proszku.
        arcoroc zmatowieje na bank, a ze szklem bywa roznie, mam kieliszki, ktore sa
        caly czas bez zarzutu i szklanki szare po kilku myciach.
        • Gość: ruotsi IP: *.telia.com 14.01.03, 16:12
          Wkradla sie w wypowiedzi, chyba selena 2 pewna niscislosc.
          Sol stosuje sie w przypadku kiedy mamy do czynienia z woda twarda w celu jej
          zmiekczenia ( lepszy efekt splukiwania) Najprawdopodobniej jestescie wszyscy
          szcesciarzami majac dostep do wody miekkiej.
          Ja stosuje obecnie tabletki, a to tylko z praktycznego punktu widzenia (brak
          rozsypanego proszku).
          Wszelkiego rodzaju smazalnice czy patelnie polecam jednak myc recznie i bez
          srodkow chemicznych, a to dlatego, ze pieczone/smazone kawalki miesa smakuja
          pozniej plynem do naczyn. Wystardzy goraca woda. Niech zyja zmywarki! Problem
          tylko kto ma wyciagac naczynia - zawsze klotnia.
          • Gość: madamille IP: *.4it.pl / 10.7.0.* 15.01.03, 08:47
            No niestety, znam ból posiadania w kranie twardej wody, nawet bardzo twardej.
            Dlatego też zdecydowałam, że sól w mojej zmywarce być musi.
            A jeszcze jedno..: jeśli stosując tabletki tójfazowe nie sypiecie soli i
            wlewacie płynu do płukania to czy zmywarka nie sygnalizuje braku powyższych? W
            mojej jest dioda, która świeci gdy brak w pojemniczkach soli lub płynu.
            • Gość: iwona IP: *.jgora.dialog.net.pl 15.01.03, 12:04
              właśnie co z diodą braku soli?czy stosując tabletki trójfazowe należy ignorować
              ją?mam dosyć starą zmywarkę Siemensa(ok.10 lat)i zestanawiam się czy jest ona
              technologocznie przystosowana do do soli w tabletkach a nie osobno wsypywanej
              na dole,co o tym sądzicie?pozdrawiam wszystkich
              • Gość: rafal IP: *.acn.waw.pl 15.01.03, 18:00
                serwus. widze, ze same kobitki. to ja bede pierwszy facet tutaj.
                polecam 2fazowe tabletki calgonit. wprawdzie uzywam tez plynu, ale kiedys, gdy
                mi sie skonczyl, mylem naczynia bez plynu i mimo to szklanki nie mialy
                zaciekow. a wiec 2fazowa tabletka calgonit w zupelnosci wystarczy, nawet bez
                plynu. poza tym nie wiem co bym bez mojej zelaznej damy zrobil, pewnie
                utonalbym w brudach bo jestem kawalerem ;) super, ze istnieja zmywarki. bez
                nich nawet kobitki nie potrzebne ;)
                • Rafal, nie uwaznie czytales. Nie byles pierwszym facetem.
                  Ja tez dziekuje wynalazcy tej maszyny-cudo. A bez dziewczyn swiat bylby
                  nieciekawy. Pozdrowienia
                • Kupiłem 3 razy tańsze tabletki w Billa (czy raczej teraz Ellea), nie
                  zastanawiam się, ile mają faz, a przeliczyłem ile mi wyjdzie za jedno mycie i
                  już.
                  Nie mamy żadnych problemów z połyskiem szklanek, właściwie głównie po to są
                  myte w zmywarce, żeby pięknie błyszczały, bo po herbacie szybciej i taniej
                  umyłbym ręcznie.
                  Jest natomiast problem ze śladami jakby rdzy na przedmiotach nierdzewnych,
                  przede wszystkim dobrych nożach, i wręcz zabroniłem myć w zmywarce ostre noże
                  kuchenne.
                  JaC

> polecam 2fazowe tabletki calgonit.
                  > wprawdzie uzywam tez plynu, ale kiedys, gdy mi sie skonczyl, mylem naczynia
                  bez plynu i mimo to szklanki nie mialy zaciekow. a wiec 2fazowa tabletka
                  calgonit w zupelnosci wystarczy, nawet bez plynu.
                  > poza tym nie wiem co bym bez mojej zelaznej damy zrobil, pewnie utonalbym w
                  brudach bo jestem kawalerem ;) super, ze istnieja zmywarki.
                  > bez nich nawet kobitki nie potrzebne ;)
    • Gość: Wacek IP: *.ustron.sdi.tpnet.pl 17.03.03, 15:44
      Wydaje mi się, że stosowanie środków oddzielnie jest lepszym rozwiązaniem
      ( przede wszystkim dla maszyny).
      Jeżeli ktoś ma miękką wodę może stosować tabletki dwufazowe ( w te trzy nie
      bardzo wierzę) ale jeżeli woda jest twarda to odradzam.
      Przy twardej wodzie maszyna powinna pobrać sól. Bez soli maszyna o wiele
      szybciej się zużyje. Ilość dozowanej soli należy wyregulować odpowiednio
      do stopnia tw. wody. Za mała jej ilość powoduje szybsze zużycie maszyny a
      z kolei zbyt duża niszczy naczynia i żle je płucze (rdzewienie sztućców,
      matowe szkło).
      Te matowe szkło które bez problemu można umyć proszę nie mylić ze zniszczonym.
      Jeżeli maszyna niszczy szkło to winna temu jest jego niska jakość.
      Nie wiem w którym dokładnie momencie dozowana jest sól z tabl. 3 w 1.
      Proszę zwrócić uwagę na to, że maszyna dozuje sól na samym końcu ostatniego
      płukania a po to żeby naczynia a przede wszystkim sztućce miały z nią
      najkrótszy kontakt.
      Podejrzewam, ża w tabletkach 3 w 1 tej soli jest celowo mniej gdyż te tabletki
      nie mogą spełniać tego co napisałem w poprzednim zdaniu.

Prawidłowe dozowanie to takie kiedy zużywamy jak najmniejsze ilości środków
      myjących i nabłyszczających a sól w ilości odpowiedniej.
      Przy w miare czystych naczyniach(tak się też zdaża) wystarczy płaska łyżeczka
      proszku. Nabłyszczacz należy ustawić na min.(oczywiście nie tracąc efektu)
      Za duża ilość nabł.-pionowe smugi.
      Za mała-kropki.
      Tabletka moim zdaniem rzadko spełnia optymalne dozowanie.
      Optymalne to też w odpowiednim momencie.
      Właściwości tabletki nastawione są głównie na efekt wizualny a nie na
      minimalne zużycie maszyny czy minimalne pozostawianie na naczyniach śr.
      chemicznych.

Żona stosuje tabletki i to 3 w 1. Mnie to specjalnie nie przeszkadza.

Pozdrawiam
      Wacek
    • Witam!
      Ja polecam nie proszek ani tabletki tylko zdecydowanie żel . Nigdy Ci się nie
      przeleje, ani nie zostawia śladu na dozowniku.
      Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.