Dodaj do ulubionych

szerokosc drzwi lazienki-robia nas w konia?

IP: *.aster.pl 13.07.06, 21:56

wlasnie dowiedzielismy sie, ze fakt iz nasze drzwi do lazienki maja 93 cm -
pozostałe po 80 - jest zrobione specjalnie, poniewaz zmniejszenie ich
szerokosci mogloby unimozliwic odbiór budynku. Podobno drzwi lazienkowe maja
byc szersze...

czy to prawda?
Edytor zaawansowany
  • Gość: kid IP: *.131.rev.vline.pl 13.07.06, 22:29
    Tylko dla niepełmosprawnych,w pozostałych przypadkach bez sensu.
  • yapkovitz 14.07.06, 09:32
    Piszesz o szerokosci drzwi? czy tez o szerokosci otoworow wejsciowych, w
    ktorych maja byc zamontowane drzwi?
    --
    Forum Osiedla Brzozowe przy ulicy Szwoleżerów w Ząbkach
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32504
  • Gość: naiv4 IP: *.aster.pl 14.07.06, 17:26

    mam na mysli wneke w ktora wstawiana beda drzwi?
    lazienkowa ma dosc niestandardowa szerokosc i wolalabym to zalatwic poki budynek
    jest w trakcie ostatnich wykonczen i sa jeszcze materialy pod reka
  • Gość: iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.06, 11:24
    Drzwi do łazienki moga mieć nawet 50 cm jeśli się tobie tak podoba. Są jakieś
    standardy przy odbiorze budynku, ale zawsze możesz potem sobie to zmienić.
    Przyjęte jest, przy budowie nowych mieszkań budować tak, żeby niepołnosprawni
    mieli swodobny dostęp do każdego pomieszczenia. Deweloper nie wie kto będzie w
    danym mieskznaiu mieszkał więc trzyma się standardów, które zawsze możesz
    zmienić.
  • ewa8a 14.07.06, 16:00
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
    usytuowanie.

    § 79. 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się
    na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej
    szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory
    o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.

    2. W łazienkach i ustępach, z wyjątkiem ogólnodostępnych, dopuszcza się
    stosowanie drzwi przesuwnych lub składanych.

    §75.ust.2. W budynku użyteczności publicznej drzwi wewnętrzne, z wyjątkiem
    drzwi do pomieszczeń technicznych i gospodarczych, powinny mieć co najmniej
    szerokość 0,9 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy.

    A więc ciebie to nie dotyczy. W budynkach mieszkalnych stosuje się szer.80 cm.
    Nie ma obowiązku przystosowywania kazdego mieszkania dla potrzeb
    niepełnosprawnych, co niektórzy tu sugerują.



    --
    Krytyka Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka w mediach jest atakiem przeciwko
    naprawie Rzeczypospolitej. J.Kaczyński
  • Gość: kid IP: *.131.rev.vline.pl 14.07.06, 16:34
    Nikt niczego nie sugeruje tylko pisze w skrucie bo tak się składa,że to
    rozporządzenie każdemu budowlńcowi powinno być znane.WE budynkach użyteczności
    publicznej muszą być szersze z powyższych przyczyn/wjazd wuzkiem/i tyle.
  • zoni-system 16.07.06, 16:58
    ,,wuzkiem najlepiej wjeżdżać na skruty"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.