Dodaj do ulubionych

Przezorność popłaca

IP: *.lubgip.pl 24.11.06, 10:52
Ale ściema. Ten artykuł napisany jest chyba przez handlowców pomp ciepła
i "specjalnego styropianu".
Dom opisany w artykule nie jest nawet domem energooszczędnym (www.google.pl),
a przy 400m2 koszty ogrzewania nawet dobrą pompą ciepła (zysk 4krotny)
energią elektryczną odpowiadają przecież ogrzewaniu domu 100m2 grzejnikami
konwekcyjnymi albo matami elektrycznymi czyli ok. 6000zł/rok....
Koszty ogrzewania średnio ocieplonwego (dobrze wg standardów sprzed 10 lat)
mieszkania 60m2 to ok. 3000zł....
Mam nadzieję, że nikt nie weźmie BZDUR wypisanych w tym artykule do serca i
nie wybuduje chałupy 400m2 z przekonaniem, że jej eksploatacja będzie
kosztowała nawet tylke, co eksploatacja 100-metrowego mieszkania...
Obserwuj wątek
    • Gość: perez Re: Przezorność popłaca IP: 194.204.151.* 24.11.06, 14:50
      Ściema na całego. Na dodatek artykuł nie wspomina o dodatkowych pieniądzach na pompę ciepła, ocieplenie, okna o niskim k, itd., itp. Co z tego, że zamiast 1000 miesięcznie można płacić 500 gdy na wejściu trzeba zainwestować dodatkowe 50 tysięcy? Okres zwrotu inwestycji = 100 lat?
      Każda budowa wymaga skrupulatnych obliczeń i zdrowego rozsądku.
    • mlody-inwestor Sciema do kwadratu. 24.11.06, 16:23
      Skad kobieta moze wiedziec co to jest "wentylacja mechaniczna z rekuperatorem",
      lub wiedziec jakie jest najlepsze drweno pod wzgledem "współczynnika przenikalności cieplnej"

Sciema na calego. Pisane przez firmy sprzedajace pompy cieplne, czy tez tamten instytut oszczedzania energii...

--
      Gdyby zwolnic ludzi z przymusu placenia olbrzymich sum na FATALNA sluzbe zdrowia czy oswiate - to kazdy z nas za te pieniadze (czesto znacznie mniejsze) moglby sfinansowac sobie prywatna szkole czy szpital
      akcje.blox.pl - Mlody na gieldzie
    • Gość: azz Zazdrościsz??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.06, 00:26
      Na ściany oprócz styropianu dobrze dołożyć wełnę mineralną. Ściana
      pięciowarstwowa jest OK: pustak, wełna, cegła, styropian i tynk. Oprócz pieca na
      gaz warto mieć piec na "węgiel". Jak Ruscy wprowadzą podwyżki to można palić
      innym paliwem. Najważniejsze żeby być niezależnym. Własna oczyszczalnia to
      dobry pomysł. Jeszcze lepszy własna studnia głębinowa.
      • manio15 Re: Zazdrościsz??? 25.11.06, 21:24

Najważniejsze żeby być niezależnym. Własna oczyszczalnia to
        > dobry pomysł. Jeszcze lepszy własna studnia głębinowa.

Prawda. Przy zatrudnieniu odowiednio zdolnych fachowców możesz nawet zrobic
        obieg zamknięty : własny sedes- własna oczyszczalnia - własna studnia - własny
        przewód pokarmowy. Smacznego.
    • Gość: woland1980 Re: Przezorność popłaca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.06, 21:28
      Witam, Tu dyskusja się trochę pomieszała pomiędzy WARTO MIEĆ DOM
      ENERGOOSZCZĘDNY a BZDURNY ARTYKUŁ.

Moim skromnym zdaniem, ten artykuł to Wielka ściema i naganianie ludzi na
      olbrzymie wydatki na technologie przyszłości które za 10 lat mogą być juz
      odstawione do lamusa. Inna rzecfz to że warto zainwestować rozsądnie w dom ciut
      bardziej oszczędny, ale zaczynając od prostych rzeczy:
      - ustawienie wobec stron świata
      - oszczędna energetycznie bryła
      - dobre materiały i ocieplenie
      - studnia głębinowa
      - oczyszczalnia ścieków

Czytając takie texciaki na zamówienie też można pare pomysłów do głowy
      włożyć.... Ale przepraszam dom 450 metrowy..... oszczędny? To jakaś drwina z
      czytelnika. serio obciach,
      • Gość: Liczący koszty Re: Przezorność popłaca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 21:30
        Że artykuł to ściema, nie mam nawet najmniejszych wątpliwości. Dom o takiej
        powierzchni to skarbonka i cykająca bąba zegarowa która wybuchnie z pewnością
        jeszcze przed emeryturą właściciela. Następną bzdurą jest robienie gazu i pompy
        ciepła jednocześnie. Po to robię pompę ciepła aby zapłacić jedną łapówkę mniej
        za przyłącze gazu, nie patrzeć się na rury puszczone po ścianie, nie wąchać gazu
        z kuchenki i robić o jeden przelew miesięcznie mniej do gazowni. A co
        najważniejsze rosyjski gaz mnie nic nie obchodzi , jak dla mnie mogą sobie nawet
        go zjadać
        ...ale do rzeczy, mam znajomego z pompą ciepła ma dom 250m2 za prąd na cały dom
        (nie ma oddzielnego licznika) płaci 300zł miesięcznie, myślę że to dobry wynik.
        Rzeczywiście podstawa to dobre ocieplenie fundamentu, ścian itd. Fakt za dobrą
        pompę ciepła trzeba zapłacić 20000zł + 12000zł za pionowy kolektor, jak się
        zsumuje to daje 32tys, a nie 50tys. (Podaję na dom 150m2, bo ja buduję
        skromniejszy) Zwrot inwestycji po kilku latach, za rok cena gazu może być razy
        dwa lub razy trzy. W końcu nas ominął przebieg gazociągu i pójdzie po dnie
        Bałtyku. Ja nikogo do niczego nie namawiam, nie sprzedaję pomp ciepła i nie
        wiercę odwiertów pod kolektory, ja tylko liczę koszty i szukam najlepszego
        rozwiązania.
        • jan-w Re: Przezorność popłaca 29.12.06, 17:18
          Piszesz że cena gazu może być 3 razy wyższa za rok? To ja napisze że cena prądu,
          może być 5 razy wyższa za rok. Wtedy twój znajomy zapłaci 1500 za prąd i
          zatęskni za tanim gazem. Na dodatek utopione 40000 za pompę ciepła, nigdy mu się
          nie zwróci. Jeśli chcesz porównywać wzrost kosztów, porównuj dla obu wersji. A
          pytałeś znajomego ile płaci za konserwację pompy? Policz koszty jeszcze raz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka