Dodaj do ulubionych

ile kosztuje budowa kominka

IP: *.54-82-r.retail.telecomitalia.it 16.12.06, 18:21
chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
komin mamy.

Obserwuj wątek
    • marc1207 Re: ile kosztuje budowa kominka 22.12.06, 10:16
      Poprzednicy mają rację, na wkładzie NIE NALEZY oszczędzać o czym przekonał się
      mój znajomy. Zakupił wynalazek za ca. 3 tys. i był zadowolony do czasu kiedy
      został postwaiony przez zduna mój kominek z wkładem Jotula (Panorama). A
      różnica polega na tzw. "ciągu" oraz tym, że mój kominek nie ma rusztu a popiół
      wyjmuje się wtedy kiedy się już "wysypuje" z paleniska a u niego przed każdym
      paleniem. Co ważne taki wkład musi mieć dopływ powietrza z zewnątrz.
      (wentylacja poprowadzona w podłodze pod wkład).
      W moim wypadku komora powietrzna nad kominkiem wykonan z blachy obmurowana
      bloczkami. Reszta dowolna i wg gustu i ilości kasy. Jeśli chodzi o praktyczne
      urzytkowanie to bez porównania (na plus) z otwartym paleniskiem. Przy
      rozpalaniu zawsze się dymi a przy "ciągu" w moim wkładzie nic nie wylatuje na
      pokój a po rozpaleniu (kiedy jest żar) zawsze można drzwiczki otworzyć
      aczkolwiek zdarza mi się to b. rzadko.
    • Gość: zbyszek Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 17:57
      Koszt zależy głównie od tego czy ma ten kominek służyć do ogrzewania pomieszczeń
      i wody użytkowej, czy też stanowić drogą dekorację. Ja jestem zwolennikiem
      kominka maksymalnie użytkowego dlatego zdecydowałem się na taki z płaszczem
      wodnym - wpięty w instalację co i cwu - jak w nim palę to mam ciepłe kaloryfery
      i ciepłą wodę w zbiorniku. Dzięki temu mam niskie koszty ogrzewania i ciepłej
      wody użytkowej (przez sezon intensywnego, prawie codziennego palenia w kominku -
      od połowy września do końca kwietnia - spalę drewna za ok. 1200 zł.). Niestety,
      takie rozwiązanie nie jest tanie w budowie. Dobry wkład z kompletem potrzebnych
      urządzeń - 8000 zł; wpięcie w instalacje wraz z materiałami - 2000 zł.; zbiornik
      na wodę użytkową 200 l.- 2000 zł.; obudowa kominka - 3000 zł.; zasilacz awaryjny
      na wypadek braku prądu - 1000 zł. Drogo ale warto.
      • allel Re: ile kosztuje budowa kominka 11.02.07, 23:36
        czy mozesz napisaac cos wiecej na temat kominka z plaszczem wodnym, jestem
        dopiero na etapie szukania,mam dom o powierzchni 127m2,powiedziano mi ze
        wytstarczy kominek 10kW, mozesz napisac na maila Gazety.pl jaki masz kominek i
        od jakiego czasu oraz czy cos sie dzieje, slyszalam niepochlebne opinie na
        temat Makrotermu.Dziekuje
    • Gość: Mario Re: ile kosztuje budowa kominka IP: 62.148.81.* 12.02.07, 19:36
      To zależy co dokładnie chcesz zrobic:)- czy sam kominek, czy dodatkowo
      ogrzewanie powietrzem lub z plaszczem wodnym... napisz do mnie na x_euron@wp.pl
      a postaram sie okreslić ile moze kosztowac.Robię takie kominki narazie wsrod
      znajomych wiec mniejwiecej orientuje sie w cenach materiału.Z robocizna to juz
      kwestia negocjacji:)
      Pozdrawiam
    • magda.grzelewska Re: ile kosztuje budowa kominka 15.04.13, 12:36
      Jak dobrze poszukasz, to można znaleźć dobrych fachowców, którzy wykonają darmowy projekt i pomogą w wyborze najodpowiedniejszych elementów. Ja zamawiałam swój kominek w firmie Waligóra i jestem bardzo usatysfakcjonowana z ich pomocy.
      • Gość: Gość Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.devs.futuro.pl 25.07.13, 16:40
        Jak czytam jaką wiedzą błyskają niektórzy fachowcy to włos się jeży i sprawa podlega pod KC kominek tradycyjny daje tylko 10% sprawności i pobiera ok. 300m3 powietrza na godz, podobnie jak okap kuchenny czy wkład z otwartymi drzwiami. Doprowadzenie pow. do spalania z wentylacji ... bardzo fachowe pomijam znajomość przepisów p.porz.i prawa budowlanego. Ludzie idźcie do szkoły poczytajcie praktykujcie a dopiero piszcie a gdzie odpowiedzialność cywilno- prawna... Najpierw wiedza a potem reklama. To wszystko to zjawiska fizyczne znasz parę wzorów i gotowe. Znajomość zasady działania, zjawisko konwekcji, odpowiednie dobranie urządzenia do przekroju i wysokości komina ..... Drodzy klienci pytajcie o takie rzeczy wykonawców sprawdzajcie ich wiedzę i potwierdzenia że mogą to robić
      • skowron3i3 Re: ile kosztuje budowa kominka 07.11.13, 09:11
        Co do ceny, mogę się zgodzić, kratki są nie do pobicia. Jak ktoś dobrze poszuka w google: salony partnerskie kratki, na pewno znajdzie coś w super cenie:)
        Natomiast jeżeli ktoś od kominka oczekuje czegoś więcej niż tylko niska cena, szuka jakości i trwałości, to zdecydowanie KWLINE, np. takie: ja bym to urządzenie wybrał
    • kishimoto6 Re: ile kosztuje budowa kominka 16.09.13, 10:41
      Mnie nie drogo to wyniosło - firma jaka mnie "obsłużyła" to schkom.pl. Nie należy do wybrednych. Duży wybór kominków, fajna współpraca klient - sprzedawca. Wszystko na czas, bez żadnych dodatkowych kłopotów. Polecam.
    • kominekpoznan Re: ile kosztuje budowa kominka 08.10.13, 18:21
      Wykonanie kominka może kosztować 3000 zł lub nawet 10000 zł w zależności właśnie jakiego materiału się użyje oraz jaki wkład kominkowy zostanie zamontowany. Dużo też zależy czy wykończenie kominka będzie stanowił kamień naturalny, płytki czy też inny materiał.

Gość portalu: niezorientowana napisał(a):

> chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
      > lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
      > materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
      > komin mamy.
      --------------------------
      Kominki Poznań

Piece kaflowe Poznań

• leda16 Re: ile kosztuje budowa kominka 08.10.13, 20:03
      Gość portalu: marta napisał(a):

> Mozesz jesli mieszkasz w Krakowie sprawdzić sobei w tym miejscu www.psbprofi.krakow.pl/
      > Tutaj ceny maja naprawde bardzo przyzwoite.

A Miro les Foyers "Kominki z Krakowa" unikać jak zarazy!
      --
      Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
    • Gość: zofia Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.sta.asta-net.com.pl 13.11.13, 09:07
      a mnie budowa kominka kosztowała 7,5 tys. najdroższy wkład, pobieranie powietrza zewnatrz .ponadto ogrzewanie ciepłym powietrzem z kominka przez 2 kratki i na pietrze także kratka przy podłodze takze ogrzewa...moze wygląd nie jest z najwyższej półki,ale budował go stary zdun i zna się na robocie. kominek mam juz 3 lata jest ok.
    • mckom Re: ile kosztuje budowa kominka 21.01.15, 17:22
      Gość portalu: niezorientowana napisał(a):

> chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
      > lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
      > materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
      > komin mamy.
      >
      Świetne pytanie!
      powiedzmy z materiałów na prawdę dobrych najlepszych w branży kominiarskiej bo z takich warto robić kominek to 3.000zł + cena pieca a tutaj przyzwoite ceny zaczynają się od 1.800zł
      Montaż kominka to nie więcej niż 10g pracy czyli 1 dzień.
      Jeżeli chcesz wiedzieć więcej po prostu wejdź na tą stronę www.kominkimyslowice.pl lub skontaktuj się ze specjalistą tej firmy.
    • borys442 Re: ile kosztuje budowa kominka 21.05.15, 14:48
      A może lepiej zamiast kosztownej zabudowy zdecydować się na model wolnostojący.
      Znajomy ma domek i właśnie kupił sobie taki piec wolnostojący. Łatwy montaż, wystarczy podłączyć do komina, doprowadzić powietrze z zewnątrz i już można palić. Kominek bardzo wydajny bo zrobiony ze steatytu, który magazynuje ciepło.
    • liliana987 Re: ile kosztuje budowa kominka 02.01.16, 03:37
      Nie wiem po co kogoś załatwiać by zrobił nam kominek od A do Z skoro można kupić wszystko gotowe i zapłacić dodatkowo tylko za szybki montaż. Wielu moich znajomych ma kominki, takie zwykłe jak i biokominki i mówili, że to idzie całkiem szybko i sprawnie. Ja sama zastanawiam się nad biokominkiem i jeśli zdecyduję się to wybiorę raczej jeden od nich www.kominki-lumar.com/realizacje-64.html wraz z montażem. Na stronie ich sklepu jest mega spory wybór kominków, więc mam nadzieję, że już nie długo będę mogła cieszyć się jego klimatem.
    • oliwer001 Re: ile kosztuje budowa kominka 04.01.16, 14:50
      Ja sprowadzałem kominek z niemiec z kosztowało mnie to 20 tysięcy, ale są różne rodzaje ja mam coś w tym stylu www.dobrzemieszkaj.pl/pokoj_dzienny/ogrzewanie/101/nowoczesny_salon_z_kominkiem,102751-147626.html
    • piotrek8754 Re: ile kosztuje budowa kominka 17.10.16, 09:48
      Nie piszesz czego oczekujesz od swojego kominka, więc ciężko jest rzucić jakąś ceną bo różne kominki różnie kosztują. Pomyśl o wkładzie o zabudowie i wtedy będzie łatwiej wycenić. Ja za swój kominek zapłaciłem ok 8000 zł w firmie Kominki Styl. Mam taki w nowoczesnym stylu. Możesz zerknąć na stronę www.kominkistyl.pl , tam jest naprawdę wiele rodzajów kominków, a do tego projekt, doradztwo i pełen profesjonalizm.
      • anna_klew22 Re: ile kosztuje budowa kominka 19.10.16, 10:20
        Przy projektowaniu jakichkolwiek systemów grzewczych, czy to tylko kominka, zawsze sporo uwagi powinno się poświęcić skutecznemu odprowadzaniu spalin. W tej materii bardzo dobrze sprawdzają się produkty ze stali nierdzewnej. Od 25 lat firma BTH Import Stal produkuje wkłady kominowe. Można wejść na stronę www.bth.pl i poczytać o tych nowoczesnych systemach kominowych ze stali nierdzewnej. Nowoczesna technologia oparta na ochronie środowiska.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka