bąble na ścianach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Może ktoś z Was będzie mógł mi wyjaśnić co się dzieje.
    Na ścianie w pokoju ściana pokrywa sie bąblami, pęcherzami o gąbczastej
    strukturze
    jest to sciana zewnętrzna zawiera przewody wentylacyjne do kominka
    (nieużywany) i kotła gazowego (w piwnicy) z zewnatrz była w tym mniej wiecej
    miejscu dziura po odpadnietym tynku. prawdopodobnie było jeszcze to zalewane
    wodą z pęknietyej rynny
    1. czy może to być efekt zawilgocenia?
    2. ewentualnie efekt gazów spalinowych z kotłakondensacyjnego
    3. coś innego

macie jakieś pomysły
    • A co się stało takiego po czym te bąble wyszły? Czy było wykonywane jakieś
      działanie po którym pojawiły sie bąble?? Może po malowaniu?

--
      jarecki@zubbau.pl

• Gość: eta IP: 81.210.12.* 13.02.07, 13:18
        nic specjalnego się nie stało
        po kupnie domu, ściany zostały pomalowane, z zewnątrz przyszło ocieplenie
        styropianem
        i pewnego dnia na ścianie zauważyłem mnóstwo parchów.
        • Jeśli jedyne co się wydarzyło to ocieplenie to nie przypuszczam że to mogło być
          powodem. Oczywiście można sobie dywagować czy poprzez ocieplenie elewacji i tym
          samym ograniczenie "oddychania" ścian pewne związki spowodowały poprzez
          parowanie do wewnątrz a nie jak dotąd na zewnątrz powstanie tych bąbli, ale to
          raczej bzdura którą bym się nie przejmował. Mogła być jakaś nagła zwyżka
          wilgotności powietrza w pomieszczeniu, która zaszkodziła powłoce malarskiej. Lub
          jakieś inne powody które nie przychodzą mi raczej do głowy. To kłopot z rodzaju
          tych o których ciężko mówić jak się ich nie widzi. Na pewno trzeba teraz
          wszystko oskrobać i pomalować na nowo z zachowaniem reguł.
          --
          jarecki@zubbau.pl

www.zubbau.pl/forum
          • Gość: wienna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 19:09
            jarecki nie masz zielonego pojęcia o fizyce budowli, to nie zabieraj głosu i
            nie wypisuj bzdur.
            • jak masz jakieś kontrargumenty, to zamieść je tutaj. Jeśli ich nie masz, to
              wstrzymaj się z takimi komentarzami.
              • Gość: Tomek-Dortmund IP: *.versanet.de 15.02.07, 20:29
                Tak sie zachowuje sciana jesli tynk jeszcze nie wysechl i zostala pomalowana.
                Normalnie to by przeszlo jesli by sie uzylo farbe ktory oddycha czyli tzw
                dysperzyjna, ale jesli jakies latexy wchodzily w gre to sprawa wyglada inaczej.
                Jesli to jest w jednym miejscu tylko to moze komin leci wofda z gory. Wogole ile
                lat ma ten budynek? Kominy murowane czy z elemntow? Trudno na odleglosc cos
                powiedziec. Wedlug mnie wilgoc.
    • Chyba wiem o co chodzi, poszukałem i być może jest przyczyna. Mówiłaś że zostało
      wykonane ocieplenie. Możesz powiedzieć z jakiego materiału są ściany, jakim
      materiałem zostało wykonane ocieplenie i czym została wykonana elewacja??

--
      jarecki@zubbau.pl

www.zubbau.pl/forum
    • na tyle co sie znam to stawialbym na problemy z farba jesli efekt jest na calej
      sciane, jesli tylko na powierzchni komina to moze byc problem z kominem jest tam
      kondensat a czy jest tam wstawiona rura odprowadzajaca spaliny z pieca. Niby
      przy kondensacie nie sa to wysokie temperatury ale warto sia nad tym zastanowic.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.