Re: Ile powinny schnąć tynki wewnętrzne i wylewki

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Za tydzień, góra dwa chcę połozyć tynki wewnętrzne w domu a za jakis miesiac
    wylewki. Chciałabym wprowadzic sie w tym roku, wiec mam pytanie, ile powinno
    się odczekać z układaniem kafelek, podłóg itp ? jak dlugo powinnam odczekać
    po tynkach i wylewkach ?
    --
    Pozdrawiam
    • 19.03.07, 15:45 Odpowiedz
      tynki schną minimum dwa-trzy tygodnie, wylewka podobnie, ale jeśli chcesz
      położyć parkiet, to poczekasz i z pół roku.
    • IP: 212.33.72.*

Gość: Kazik 20.03.07, 09:31 Odpowiedz
      Co do wylewek, to chyba trochę zależy od tego co ma być na podłodze. Każdy
      solidny fachowiec najpierw zbada wilgotność podłoża i powie, czy można układać
      posadzkę, szczególnie jeżeli będzie to drewno (parkiet, mozaika). Jeżeli będzie
      się brał do pracy bez takiego badania, to fachowca za drzwi. A to jak długo
      trzeba czekać zależy od pogody. Jak będzie sucho i będziesz ogrzewać
      pomieszczenia to szybciej.
      • 22.03.07, 14:43 Odpowiedz
        Na podłogi będę kłaść deskę i w holu płytki.
        --
        • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: majster 22.03.07, 18:41 Odpowiedz
          to płytki nawet po tygodniu możesz połozyc , ale z podłogami poczekaj aż
          wilgotność tynków , podłóg i powietrza w mieszkaniu będzie stabilna i niska.
          Warto też zagruntowac sciany bo malowanie też może zaszkodzić drewnianej
          podłodze
          • 23.03.07, 15:00 Odpowiedz
            Czesc
            ja mam podobny problem, tyle ze z mieszkaniem. oderalem klucze i chce wpuścić
            fachowca, ale wilgoć chyba duża.wprawdzie tynki i wylewki mają juz 2 miesiące
            ale jeszcze ze 2 tyg temu na sufitach byly mokre plamy. z podłoga barlinecką
            się chyba wstrzymam ale kafle chcę już zrobić. Czy jak tynk bedzie za wilgotny
            to może sięgdzieś pod kaflami grzyb robić? Czy takie ściany się jakoś gruntuje
            przed kładzeniem kafli? nie znam się za bardzo a chciałbym wiedzieć czy gostek
            bedzie kit wciskał czy naprawdę jest fachowcem.
            pozdrawiam.

Gość: Kazik 23.03.07, 09:15 Odpowiedz
          Deskę barlinecką (ew. podobną) czy podłogę z desek na legarach? To chyba różnica
          (nie jestem specjalistą, więc tylko "gdybam"). Najlepiej skontaktuj się z
          solidnym wykonawcą podłóg i wypytaj o takie szczegóły.
          • 23.03.07, 10:56 Odpowiedz
            Tak deskę barlinecką
            --

Gość: Kazik 23.03.07, 14:35 Odpowiedz
              Obawiam się, że deska barlinecka będzie tak samo wrażliwa na wilgotność podłoża
              jak parkiet. Ale jeszcze raz odsyłam jednak do specjalistó bo ja się mogę mylić
              • 23.03.07, 15:02 Odpowiedz
                Czesc
                ja mam podobny problem, tyle ze z mieszkaniem. oderalem klucze i chce wpuścić
                fachowca, ale wilgoć chyba duża.wprawdzie tynki i wylewki mają juz 2 miesiące
                ale jeszcze ze 2 tyg temu na sufitach byly mokre plamy. z podłoga barlinecką
                się chyba wstrzymam ale kafle chcę już zrobić. Czy jak tynk bedzie za wilgotny
                to może sięgdzieś pod kaflami grzyb robić? Czy takie ściany się jakoś gruntuje
                przed kładzeniem kafli? nie znam się za bardzo a chciałbym wiedzieć czy gostek
                bedzie kit wciskał czy naprawdę jest fachowcem.
                pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.