• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak ocieplic podloge- czyli co pod PANELE? Dodaj do ulubionych

• 19.03.07, 23:46
    witam . Zamierzam wlasnie polozyc panele w moim przdwojennym domu, w ktorym
    mam ok 5 cm wylewke betonowa a pod nia wylewke chyba wapienna i ziemie. Stary
    parkiet zerwalem bo przezarla go wilgoc .
    Chcialbym troche ocieplic podloge bo strasznie ciagnie od tego betonu a
    jakiekolwiek wylewki nie wchodza w gre, bo mam juz zrobiona kuchnie i byla by
    zbyt duza roznica poziomów.
    Wymyslilem zeby polozyc folie potem wastwe steropianu , ktorego uzywa sie do
    ocieplenia fundamentów- takiego zielonego (jest chyba twardszy od tego ktorego
    uzywa sie na podloge pod wylewke) a na to duze pilsniowe plyty i panele.
    Troche obawiam sie jednak czy steropian, mimo ze jest b twardy sie nie
    "udepcze" i panele sie nie pofalduje. Zastanawiam sie tez jak to wszystko
    polaczyc , zeby nie chodzilo . Czy dobrze kombinuje , moze jakis fachowiec
    -mjasterkoiwcz z doswiadczeniem cos by mi doradzil. dzieki!!!!
    Edytor zaawansowany
    • 20.03.07, 00:47
      Jeżeli to podłoga na gruncie,to trzeba conajmniej 10 cm styropianu.
      • Gość: ef IP: *.it-net.pl 20.03.07, 10:33
        To nie wchodzi w gre. Pisałem , ze wylewka juz jest i w miare dobrze spelniala
        swoja role kiedy lezal parkiet , strasznie zimno nie bylo. JA jednak kladac
        panele chcialem troche docieplic polozyc ze 3 cm steropianu i na to plyty
        wiorowe a nie poilsniowe jak pisalem
        • 22.03.07, 11:49
          Problem w tym,że żeby odpowiednio dobrze zaizolować,to trzeba dać odpowiednią
          warstwę styropianu.Zalecane jest conajmniej 10 cm.Koszt zmiany wylewki nie jest
          taki duży w porównaniu do innych kosztów.
          Nie obraź się,ale Twoje działanie przypomina mi jedną wspólnotę,która dała 5 cm
          styropianu na ściany,wtedy gdy wszyscy sąsiedzi dawali po 10 cm.
          • 22.03.07, 18:07
            wiem o co ci chodzi, oszczedzanie na steropianie, ktory jest najtanszy w tej
            calej ukladance a stanowi z kolei cale clue dobrego ocieplenia nie jest najmniej
            rozsadna rzecza.

Cala sytuacja wyglada tak, ze dom zostal ostatnio docieplony, takze głebokie
            fundamenty zostaly odkopane az do konca i docieplone. Jak pisalem dom w miejscu
            mieszkania jest niepodpiwniczony jest po prostu warstwa tłucznia wapiennego
            potem wylewka wygladajaca na wapinna i wylewka cementowa. W tym wrzuceniu
            styropianu pod panele chodzilo mi bardziej o to, zeby nie ciagnalo od tej
            betonowej wylewki i mozna bylo chodzic sobie w samych skarpetkach, bo cieplo
            podloga nie ucieka (nie ma gdzie).
            • 22.03.07, 18:08
              wiem o co ci chodzi, oszczedzanie na steropianie, ktory jest najtanszy w tej
              calej ukladance a stanowi z kolei cale clue dobrego ocieplenia JEST najmniej
              rozsadna rzecza.
            • 22.03.07, 18:58
              Ucieka do gruntu.
              Niestety ziemia jest wilgotna i przewodzi ciepło.
              • 22.03.07, 20:04
                pewnie masz racje, jednak nie mam juz troche finansów na demolke tej wylewki i
                kladzenie 10 styropianu. Widzialem ostatnio niedrogo mate korkowa , wiec chyba
                nia sie bede posilkowal. Powiedz mi jedna rzecz , bo widze , ze sie znasz czy
                jak bym polozyl ta warstwe styropianu do ocieplenia fundamantów, ktory jest dosc
                twardy a na to duze plyty wiorowe OCB (?), tak aby na jak najwieksza
                powierzchnie rozlozyc nacisk to czy isnieje mozliwosc ze taki styropian sie
                "udepcze"? I czy korek przykleja sie do OCB?
    • Gość: wienna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.07, 19:33
      Już ci dwa razy odpowiadałem jak poradzić z tym problemem, ale admin wycina.
      Napisz zatem do mnie.

------------------------------------------
      Kto pyta, nie błądzi. Buduj raz, a dobrze!
      porady@bdb.com.pl
      • Gość: ef IP: *.it-net.pl 22.03.07, 11:31
        oki dzieki
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.