Ile arów powinna mieć działka pod dom? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W przyszłości chcę zbudować dom, taki powiedzmy na max. 200 m2 (parter +
    mieszkalne poddasze). Zastanawiam się jakiej szukać działki. Czy 10 arów to
    jest dość, aby zmieścił się dom i zostało jeszcze trochę trawnika i ogródka?
    Żeby było jasne - wiem doskonale ile to jest ar i rozumiem, że wszytsko
    zależy od potrzeb oraz projektu domu. Nie mniej jednak, jakoś mi brakuje
    wyobraźni przestrzennej bo nigdy nie mieszkałem w domu. Jaki waszym zdaniem
    rozmiar jest optymalny na właśnie taki domek z trawnikiem, którego nie będę
    musiał kosić całą sobotę. Proszę o opinie.
    • Gość: beb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 19:29
      mysle, ze na dom 200m (z uzytkowym poddaszem, o dosc zwartej bryle) minimum to 500m
      --
      sygnaturkowa posucha
      • Gość: mjkmjk IP: *.ists.pl 18.04.07, 19:52
        5 arów na sam dom, czy na "dom z ogródkiem"
        Prawde mówiąc myślalem o 10 arach. Czy to by nie była optymalna wielkość? A
        może lepiej 12-15 arów?
        • Gość: beb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 20:16
          na dom z ogrodkiem "mini" ale nie trzeba duzo kosic. tysiac metrow to juz
          pokazna dzialka. wszystko zalezy od potrzeb i preferencji. od wielu czynnikow zalezy
        • Gość: kar_ma IP: *.chello.pl 18.04.07, 20:17
          Według mnie to wszystko zależy ile czasu chcesz poświęcić w przyszłości na
          pielęgnacje ogrodu. Jeżeli spodoba ci się koszenie, grabienie, podlewanie to jak
          najbardziej możesz poszukać większej działki.
          My właśnie myślimy o takim domu i szukamy max. 12 arów, bo do ogrodu ciągnie nas
          umiarkowanie - ale jak najbardziej chcemy mieć swój kawałek zieleni, miejsce
          gdzie można usiąść z rodziną i przyjaciółmi, zrobić grilla.
          Oglądaliśmy jedną działkę 8 arów i stwierdziliśmy, że to za mało.
          Takie 11-12 arów uważam za idealne.
        • Gość: Zen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 22:13
          Prawdę mówiąc, sądzę, że zaśmiecasz forum swoimi dywagacjami... I kompletnie
          nie zależy ci na konkretnych informacjach, a jedynie sondujesz rynek -
          ewentualnie, jesteś blondynką...
          • Wiem, że moje dyletanctwo jest porażające, ale zrozum - dopiero zaczynam się
            interesować tematem. Chcę kupić w ciągu 2-3 miesięcy działkę, a dom będę
            budował dopiero za kilka lat. W tych sprawach błędy mają często nieodwracalne
            skutki i nie chcę ich po pełnić.
            Ty od razu wszystko wiedziałeś? Przepraszam, że Ci zaśmiecam forum, ale jaj
            uważasz, że łamie regulamin, to masz taką specjalną ikonę do kliknięcia.
            • Gość: Katie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.07, 23:01
              Z tego, co widzę, tułasz się po kolejnych forach i żebrzesz o informacje.
              1/ najpierw trochę się wysil i poczytaj
              2/ idź do notariusza albo prawnika, wydaj te 100 złotych i zadaj wszystkie
              możliwe kłopotliwe pytania - oni po to są, a ciebie chyba na to stać?
              3/ rusz tyłek.
              • Gość: drako IP: *.tepsanet.com 12.06.14, 13:22
                Po to są fora,żeby ludzie zadawali nurtujące ich pytania. Jest to łatwy i prosty sposób.Piszesz ,,idź do prawnika czy adwokata". Jeśli nie chcesz pomóc w takowej sprawie, poprostu nie odpisuj. Sam często zadaję pytania na forach,i dostaje mnóstwo róznych odpowiedzi. A gdybym wybrał Twój szlachciański sposób,podejrzewam iż straciłbym majątek na tym. Także jak nie masz nic mądrego do napisania,najlepiej zamilcz.
          • Gość: kar_ma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.07, 18:17
            Uważam, że Twoja odpowiedź jest gburowata!
    • Gość: mjkmjk IP: *.ists.pl 22.04.07, 21:31
      up

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.