Drzwi przesuwane do szafy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam serdecznie,

chciałbym podjac sie samodzielnego wykonania szafy w przedpokoju a wlasciwie zabudowy wneki z drzwiami przesuwanymi. O ile z projektem i wykonczeniem wnetrza szafy nie mam wiekszego problemu to nie wiem jakie drzwi zastosowac. W zwiazku z tym chcialbym zwrocic sie z pytaniem skad mam wziac drzwi przesuwne? Z jakiego systemu skorzystac? Gdzie znajde produkt mozliwie dobry w rozsadnej cenie? Czy zamawiac u producentow typu Komandor/Senator czy tez mozna kupic cos tanszego? Gdzie szukac systemow takiej zabudowy? Jaki jest orientacyjny koszt takich drzwi, wymiary szafy: 150x255cm?

pozdrawiam,
    kuba
    • Gość: bietka IP: *.kosson.com 08.05.07, 14:07
      Wszystkie akcesoria niezbędne do samodzielnego montażu drzwi przesuwnych,
      łącznie z przycięciem płyt fornirowanych na wymiar możesz nabyć np. w
      Forpłycie.www.forplyt.com.pl
      Duże sieci typu OBI czy Castorama też prowadzą sprzedaż systemów drzwi
      przesuwnych do samodzielnego montażu.
      • Dzieki Bietka, a orientujesz sie moze w cenach takiego kompletu (drzwi + prowadnice i wszystkie niezbedne elementy)? Zastanawiam sie jeszcze pomiedzy drzwiami okleinowanymi oraz z zamonotwanym lustrem, przy czym na razie jestem blizszy tym drugim.
        A jak wyglada jakosc tego sprzetu dostepnego w hipermarketach budowlanych?
        pzdr,
        kuba
        • Gość: bietka IP: *.kosson.com 08.05.07, 18:14
          Niestety nie potrafię odpowiedzieć ci na temat cen. Swoja szafę budowałam dosyć
          dawno. Obecnych cen nie znam. Przymierzam się od jakiegoś czasu do kolejnej
          szafy wnękowej, ale na razie to jeszcze tylko mgliste plany. Systemy do drzwi
          przesuwnych wpadły mi w oko podczas moich ostatnich zakupów w Forpłycie.

Może ktoś bardziej zorientowany w temacie będzie umiał odpowiedzieć konkretnie
          na twoje pytania.
          Życzę udanych zakupów.
        • Gość: Daro IP: 193.24.24.* 11.05.07, 16:11
          W hipermarketach budowlanych nie kupuj...jakoś kiepska

Zerknij tutaj www.dacter.com.pl/?mode=sec_kat&sec_kat=118
    • Witam ostatnio wykonywałem zabudowe z drzwiami przesuwnymi firmy Aluprofil, mają
      naprawde dobre ceny i jakość.
      A ich siedziba mieści sie na Geologicznej ( skrzyżowanie al. krakowskich i
      łopuszańskiej) zresztą znalazłem ich w panoramie firm.
    • Gość: ergokuchnie IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.07, 11:04
      Witam w swoich realizacjach stosuję Sevroll, kółka łożyskowane, system
      Aluminiowy. System prosty i trwały.
      Cena kpl dwa skrzydła szer 2x75cm Comfort wypełnienie płyta:850zł
      Cena kpl dwa skrzydła szer 2x75cm Comfort wypełnienie lustro brąz:1180 zł

Na rynku są tańsze systemy stalowe. Nie polecam. Trwałość systemów stalowych z
      plastikowymi kółkami jest znacznie gorsza.

• Za komplet szafy wnekowej:
      szer.150, wys. 260, glebokosc 60.
      6 półek 55x65, scianka-prawy bok 260x65,2 rury na wieszaki oraz komplet 2 drzwi z prowadnicami ( wszystko w kolorze dąb) zapłaciłem 750 pln.
    • W sprawie forpłytu, jest oczywiście dobry, ale ma swoje wady. Przede wszystkim
      jest drogi jeśli chodzi o detalicznego odbiorcę. Forpłyt zasadniczo nastawiony
      jest na współpracę z firmami które zajmują się montażem szaf. W forpłycie
      płacisz za cięcie, musisz zapłacić za całą płytę chociaż jej część nie jest ci
      potrzebna.
      Wszystko co jest Ci potrzebne znajdziesz w sapermarketach. Koszt samych
      prowadnic wacha się od 100 do 250 zł, zależnie od systemu. Można spokojnie
      dostać systemy wysokiej klasy, można wymieniać kółka na łożyskowane, zależnie od
      potrzeb. W leroy-u zapłacisz wyłącznie za to co Ci potrzebne, nie zapłacisz za
      te ilości płyt których nie zabierzesz do domu, ścinki zostają w sklepie i nie
      biorą za nie pieniędzy, nie płacisz za cięcie. Leroy ma wadę oczywiście, maszyny
      do przycinania płyt są kiepskiej jakości, w Castoramie są lepsze, przynajmniej w
      tych sklepach z których ja korzystam.
      Ktoś podał kwotę 750 zł i to jest kwota absolutnie realna właśnie przy zakupach
      w sapermarketach do samodzielnego montażu. Oczywiście można znacznie drożej w
      tych samych sklepach wykonać szafę, ale to zależy od tego co wybierzesz. Możesz
      kupić kosze, możesz kupić kosze na kółkach (wysuwane), możesz kupić systemy
      wieszaków "na wypasie" opuszczane...... no sporo tego. Ołówek w rękę, do sklepu
      i liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć. Przy odrobinie poświęconego czasu można
      sporo zaoszczędzić.

--
      jarecki@zubbau.pl

www.zubbau.pl/forum
      • witam ponownie,
        wnetrze szafy juz wykonane, teraz pozostaje system drzwi. mam w zwiazku z tym pytanie: z jakiego materialu? zastanawialem sie nad plyta wiorowa okleinowana (18mm) w przypadku drzwi bez lustra lub plyta wiorowa (12mm) + lustro (4mm). Tyle ze martwi mnie troche waga takich skrzydel: ok 24kg w pierwszym wypadku oraz prawie 35 kg w przypadku drzwi z lustrem. czy to jest normalna waga dla skrzydla drzwiowego (2550x750mm)? czy da sie obnizyc w jakis sposob mase skrzydel drzwiowych stosujac inne materialy?

pzdr,
        kuba

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.