Dodaj do ulubionych

Gotowy projekt bez kominka

• Gość: Kazik Re: Gotowy projekt bez kominka IP: *.chilan.net 10.06.07, 09:29
      Pytanie tylko czy warto, bo projekt wymaga chyba wielu innych, o wiele
      istotniejszych przeróbek. Nie jestem architektek, ani konstruktorem, ani
      budowlancem, a i tak widze tu sporo potencjalnych problemów.
      1. ciag wentylacyjny - dluga rura z ubikacji na parterze do ciagu. Brak
      wentylacji kominowej w kuchni i łazience na poddaszu (swoja drgoą nie wiem jak
      architekt ją sobie wyobraża)
      2. schody typu "lamacz karku" - nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale stopnie
      na zakrecie schodów są szalenie nie wygodne i latwo z nich zleciec
      3. Postawienie kominka wymaga wymurowania dodatkowego komina, który będzie
      wysunięty ze ściany w stronę pokoju na poddaszu.
      to tyle moich uwag, ale jak szukasz obszerniejszego omowienia, wrzuc ten projekt
      do watku z ocenami projektów.
      • piotr2569 Re: Gotowy projekt bez kominka 10.06.07, 12:01
        1. Rzeczywiście przydałoby się więcej kominów wentylacyjnych sensownie
        umieszczonych. Natomiast jeżeli chodzi o górę, to wentylujemy za pomocą kominków
        wywiewnych - widocznych na rzucie dachu.
        2. Schody można zmienić na etapie adaptacji
        3. Wymaga także wylania fundamentu pod komin.
        4. Mnie zadziwiła wysokość parteru. 2,62m :D Dodatkowo przez salon biegnie
        podciąg, który to obniży wysokość w tym miejscu o kilkanaście cm. Może by przy
        okazji adaptacji podwyższyć parter do 2,80????
        5. Okna z tyłu wyglądają jak witryny sklepowe
        6. Nie jest zachowana wymagana wysokość komina - jeśli odległość od kalenicy
        jest mniejsza niż 3m to komin powinien być wyższy.
        7. Zwróć uwagę, że c.o. znajduje się w łazience na dole - co jednoznacznie
        określa sposób zasilania pieca. Tylko gazowe - inne nie zmieszczą się w
        pomieszczeniu.
        8. Pralnia na górze także nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Albo będziesz
        suszyć pranie u góry w łazience - albo będziesz latać z miskami po schodach
        zabiegowych.
        9. Przy okazji można by podwyższyć ścianę kolankową do 90cm. Sprawi to, że na
        górze będzie mniej widocznych skosów, lub będą one wyżej. W takim układzie jak
        jest teraz - może okazać się, że szafy w garderobie mają 1,5m wysokości :D.
        10. Ja poszukałbym ewentualnie innej propozycji, ale wybór należy zawsze do
        inwestora.

Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka