jak powiesić lustro? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nie bardzo wiem jak powiesić w łazience lustro na ścianie obłożonej glazurą.
    Lustro jest bez ram i jest dość spore. Nie wiem czy kleić je do ściany (jeśli
    tak to czym) czy może jest jakiś inny sposób.
    • Gość: JankoMuzykant IP: 62.29.138.* 16.06.03, 12:18
      Jezeli wieszac, to:
      1. jesli lustro nie ma haczykow. Pozostaje ci przewiercic lustro w naroznikach
      (nigdy nie wiercilem dziury w szkle, nie wiem jak sie zachowuje) i powiesic na
      wkretach i gumowych podkladkach.
      2. Jesli lustro ma haczyki. Prosta rzecz - wkrecasz srube w sciane, wieszasz.
      Warto zadbac, zeby lustro bylo ciut pochylone w dol - czlowiek oglada sie z
      lepszej perspektywy (z reguly bardziej nas interesuje grzywka niz podgardle) :-)
      Jesli kleic to na specjalny klej do luster. Przymocowalem juz tak dwa lustra i
      bylo OK. Zadna sila nie byla w stanie ruszyc lustra ze sciany. Specjalny klej
      do kupienia w supermarketach budowlanych.

Pozdrawiam.
      J. Muzykant
    • Gość: mac1 IP: 213.77.33.* 16.06.03, 12:20
      Gość portalu: paulos napisał(a):

> Nie bardzo wiem jak powiesić w łazience lustro na ścianie obłożonej glazurą.
      > Lustro jest bez ram i jest dość spore. Nie wiem czy kleić je do ściany (jeśli
      > tak to czym) czy może jest jakiś inny sposób.

Jeśli byłoby małe to są specjalne kleje do luster, a raczej lusterek do
      przyklejenia na glazurze. (Castorama i inne).
      Generalnie jeśli planuje się duże lustra należy zostawić wolną przestrzeń i
      kłaść lustro bezpośrednio na tynk (tez specjalne kleje np. : SUDAL do luster).
      W Twoim przypadku pozostają :
      1) skucie kafelek na lustro i wklejenie jw.
      lub
      2) kołki rozporowe i haczyki. Samo lustro w ramie oczywiście.
      lub
      3) przykręcenie wkrętami przez otwory wywiercone na lustrze. Potem dajesz
      zaślepki. Otwory najlepiej daj przewiercić szklarzowi. Samo powiszenie to
      wyższa szkoła jazdy.
      Ja wybrałem pkt. 1. Od szklarza pożyczyłem specjalne uchwyty do przenoszenia
      luster. Wszystko na 4 ręce, ale nie musiałem kuć kafelek.
      Nie ryzykowałbym klejenia na glazurze, bo widziałem już tego efekt, ale
      wszystko zależy od wielkości, grubości (polecam 4 mm) i ciężaru. Pzdr.
      • Gość: paulos IP: *.mos.gov.pl 16.06.03, 13:37
        Moje lustro ma mieć 1,2 m na 0,9 m. Kucie kafli odpada. Z otworami to zobaczymy
        u szklarza czy się uda zrobić w lustrze. Wolę jednak kleić, ale nie wiem teraz,
        czy nie jest to zbyt duże lustro.
        • Gość: MM IP: 212.127.72.* 16.06.03, 15:23
          właśnie pare dni temu mocowaliśmy sobie lustro o wymiarach 1m na 0,5m
          specjalnym silikonem, nie ma problemu.Na opakowaniu pisze, że w przypadku
          dużych luster (pow.2 m2)należy użyć czegoś tam do mocowania, ale nie pamietam
          czego, jak chcesz to sprawdzę.
        • Gość: Jarek IP: *.siemens.pl 16.06.03, 15:51
          Gość portalu: paulos napisał(a):

> Moje lustro ma mieć 1,2 m na 0,9 m. Kucie kafli odpada. Z otworami to
          zobaczymy
          >
          > u szklarza czy się uda zrobić w lustrze.

Z otworami daj spokój!!!!!! Zwłaszcza jeśli to duże lusto - otwory tylko je
          osłabią, pozatym przykręcanie takiej wielkiej płyty jest ryzykowne - ściana
          nigdy nie jest idealnie równa a skutki "pół obrotu śruby za dużo" będą
          opłakane ;-(
          Polecam dwa sposoby:
          - kup samoprzylepne wieszaki do luster. Wieszaki przykleja się na odwrocie a
          lustro wieszasz po prostu na dwóch hakach (w ten sposób wisi moje lustro
          1x0,8m). Wadą rozwiązania jest to, że lustro odstaje od płaszczyzny płytek o
          jakieś 4-5mm, ale za to cały proces wieszania trwa chwilę no i jeśli planujesz
          na lustrze kinkiety to masz gdzie schować kable od nich. Lustro odstawać
          zrtesztą też nie musi: odbijasz po jednej płytce w miejscu zamontowania haków i
          te wwiercasz w powstałe zagłębienia. Grubość płytki od glazury jest
          wystarczająca, żeby lustro wisiało równo z płaszczyzna reszty glazury.
          - przyklej lustro do glazury. Są do tego specjalne kleje (taniej wychodzi,
          mozna lustro bezstresowo ustawić dokładnie tak jak się chce, ale za to na czas
          schnięcia kleju trzeba lustro podpierać) albo taśmy dwustronnie klejące (do
          luster!) - droższe, lustro trzeba przyłożyc od razu dobrze, ale za to wisi od
          razu i nic nie trzeba podpierać. Dobrym patentem jest połączenie obu metod:
          kilka plasterków taśmy i między nie klej.

J.
          • Gość: dorota IP: 198.155.189.* 17.06.03, 12:56
            Ja własnie mam problem ze znalezieniem ładnych zaslepek do śrub którymi
            przykręciłam lustro. Markety maja obrzydliwe i ama nie wiem co zrobic moze ktos
            gdzies widział?
    • Paulos,
      Mam owalne lustro ok. 1,3/1m od pięciu lat przyklejone do klazury klejem,
      którego nazwy nie pomnę.. Robili mi to panowie z jakiejś spóldzielni
      inwalidów "Szklarz" z Pargi czy skądś takiego - mieli takie specjlane
      przyssawki, posmarowali lustro klejem i ... myk...i juz tak zostało.
      Naljepiej spytaj tzw. "fachowców starej daty" - nie takie rzeczy robili..

Dodam jeszcze, że lustro mam fazowane i srebrzone - czego prawie nikt nie był
      w stanie wykonać - a chłopaki potrafili...
      pozdro
      luzik
    • Najprościej to przykleić lustro do kafli klejem.
      Jest specjalny klej do tego celu: Soudal do luster (rodzimej produkcji i
      niedrogi) - do nabycia w większości sklepó budowlanych. Zresztą używają go też
      szklarze. 1 opakowanie ci bez problemu wystarczy.

Smarujesz powierzchnię lustra takimi paskami co parę centymetrów żeby klej mógł
      się rozejść, przykładasz do glazury (wskazana pomoc drugiej osoby), odciągasz
      od glazury, jeszcze raz nakładasz klej i znowu do glazury. Tym razem na stałe.
      Dociskasz. Trochę potrzymać i... lustro masz już przyklejone.

Ja swoje (nieco większe od twojego) kleiłem w ten sposób za wskazówkami
      stolarza.

--
      _|_ _|_
      skorpioniik____o

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.