• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Telewizor LCD na ścianie - jak ukryć kable??? Dodaj do ulubionych

• 17.10.07, 13:36
    Jestem właśnie w trakcie remontu pokoju. Chcę zamontować sobie telewizor LCD
    na ścianie ale nie mam pojęcia co zrobić z kablami, żeby nie wisiały tylko
    były jakoś dyskretnie ukryte. Może macie jakieś pomysły albo rozwiązania.
    Dopóki jeszcze ściany gołe i przed gipsowaniem można wiercić, kleić itp.
    Czekam na pomysły, za każdy będę wdzięczna:) Pozdrawiam!
    Zaawansowany formularz
    • 17.10.07, 15:05
      witam, naj prosciej to wez i przeloz wtyczki w miejsce za telewizor.
      pozdr. tm
      • 18.10.07, 02:26
        Wtyczki? Chyba gniazda...Antenowe i elektryczne podnieś na wysokośc telewizora,
        tak żeby je zasłaniał. Kable, jeśli długie, przymocuj u dołu odbiornika, nad
        szyną - tą do której mocuje się "nogę do stania", tam jest dużo miejsca. Kabel
        od tunera, DVD - w ścianie, "wchodzi" na wysokości półki, "wychodzi" obok
        pozostałych kabli.
        • 18.10.07, 07:17
          witam, mialem na mysli gniazdka. pozdr. tm
          • 19.10.07, 11:16
            Najbardzie estetycznym rozwiązaniem wg mnie jest zabudowa z gipso kartonu.
            Robisz stelaż z kątowników i przykręcasz plyę z GK do niego w odległości ok 20
            cm równolegle do ściany. w płycie robisz otwór na TV. TV przykreszdo sciany za
            pomoca uchwytu - na Allegro ok 100 PLN.
            U mnie ta płyta jest mniej więcej od polowy wysokości ściany do sufitu. Od dołu
            podświetliłem ja halogenem - wyglada fajnie i nie widac żadnego kabelka (a mam
            ich sporo: zasilanie, wzmacniacz, kabel sieciowy, kabel od satelity, dvd itd).
            Zachodu jest sporo ale efekt super. ekran równiutko z powierzchnią ściany - i
            żadnych kabelków.

Jezelit o za dużo zachodu dla Ciebie to kup taką maskownicę:
            www.allegro.pl/item254086204_maskownica_obudowa_do_kabli_szer_109_mm.html
            Mały koszt przyzwoity efekt
            • Gość: arko IP: 89.187.232.* 19.10.07, 14:34
              ja na etapie remony wycialem szlifirka kątową rowek, do którego
              wsadziłem gruby peszel/rurka i zatynkowałem. Peszel zakończony jest
              z 2óch stron zwykłą głęboką puszką z zaślepką. Wlot puszki na dole
              poniżej linii mebli, wylot u góry za LCD
              • Gość: melasa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.07, 14:59
                można też poprowadzić kable po drugiej stronie ściany i pod samym
                telewizorem sru!!!! na drugą stronę przez dziure jakąś a potem
                prościutko do telewizora. Dobre, nie?
    • 23.10.07, 16:59
      Może tego typu rozwiązanie Cię zainteresuje? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7&w=61136510&a=61196236
      --
      tynkiozdobne.pl
      gg 9215339
    • 28.10.07, 13:24
      Poproś swojego budowlańca niech wykuje ci rowek i wstawi tam coś w rodzaju rury
      kwadratowej z dwoma kolankami. Musi być to na tyle szerokie, żeby potem przeszły
      kable - np. type eurozłącze, gdzie wtyczka jest naprawdę szeroka. My mamy coś
      takiego i się sprawdza.
      Góra jest na tyłach telewizra, a dół nad listą przypodłogową za szafką rtv.
      Jak coś to daj znać

Pozdr,
      R
    • Gość: jarecki_2 IP: *.75.54.242.debica54.ptc.pl 29.10.07, 10:27
      pomaluj sobie przeźroczystym lakierem i staną sie przeźroczyste i nie będzie ich
      widać

--
      jarecki@zubbau.pl

www.zubbau.pl/forum/viewtopic.php?t=30"
      s5.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=155634
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.