Dodaj do ulubionych

Dyskusje na temat projektów domów - nowy wątek

• slowtrain Re: Z108 - prośba o opinię 29.01.10, 19:09
      Jest tu na forum dużo ludzi z doświadczeniem. Chciałbym się Was zapytać o opinie
      dot. projektu domu do jakiego z żoną się przymierzamy.
      Linka do projektu:
      www.z500.pl/projekt/z108.html
      Może macie jakieś przemyślenia co do tego projektu, co jest w nim dobre, a co
      wymagałoby przeprojektowania? Dopuszczamy do siebie myśl zamówienia projektu u
      architekta wzorowanego na tym projekcie (bryła, rozmieszczenie pomieszczeń).

A może Ci, którzy wybudowali lub budują domy z dachem dwuspadowym o podobnej
      powierzchni lub tacy, którzy wiedzą i potrafią doradzić, są w stanie oszacować
      (podkreślam: oszacować) koszty budowy takiego domu na poszczególnych etapach -
      SSO/SSZ/SD/Klucz.
      Technologia (planowana):
      . zamierzamy budować z bet. kom 36 (lub 42) + styropian 15 (12) + krycie blachą;
      . okna plastikowe;
      . ogrzewanie gazowe;
      . inst. wod-co - plastik;
      . kominek;
      . podłogi - drewniane (dechy, albo tzw. parkiet przemysłowy)
      . glazura, terakota, gresy - średni std. cenowy (+/- 100 zł/m2);
      . armatura, biały montaż - średnia półka; poszczególne elementy raczej nie
      droższe niż 1 kzł;
      . taras drewniany.

Z chęcią byśmy zmierzyli naszą wizję kosztów budowy (chcielibyśmy się zamknąć w
      300-350 tys.; da się?) z oceną ludzi doświadczonych.
      Jakie więc koszty może pochłonąć ta budowa? Czy takie elewacje (mieszane - tynk
      + drewno) znacznie podrażają koszt jej wykonania w stosunku do standardowego
      tynku tynkowania na styropianie?
      Działka już jest (nawet ogrodzona). Ale media jeszcze w drodze (przy działce,
      nie na niej, więc to jeszcze do załatwienia i opłacenia).

Będę wdzięczny za wszystkie głosy.
      • Gość: pandzik Re: Z108 - prośba o opinię IP: *.chello.pl 16.02.10, 12:41
        @Slowtrain.

Nikt Ci nie poda czy zaplacisz 300 czy 350 tys bo obie te kwoty są mozliwe do
        uzyskania. Zakładasz drogie materiały (w kosztorysie na stronie na pewno nie
        ujeto glazury za 100zl i 1000zł za baterie.)

nie piszesz gdzie sie masz zamiar budować a to wbrew pozorom ważny czynnik.

Zrób (kup) projekt, kosztorys inwestorski i bedziesz wiedział na czym stoisz.

Co do projektu nie popieram zagospodarowania poddasza bez ścianki kolankowej.
        Masz tak masę zmarnowanej przestrzeni, którą musisz wykonać, sprzątać i ogrzać a
        na nic ci sie nie przyda. W 1/3 poddasze masz ponizej 190cm, szczegolnie
        łazienka jest tak potraktowana. A co do wanny... brak słów, cała jest pod
        skosem. Jeśli nie masz więcej jak 160cm wzrostu to moze wniej
        wstaniesz
        .... :)
        Pokój nad garażem bez okna pionowego bedzie kominem bardzo nieprzyjemnym w
        użytkowaniu. A już na pewno dzieci beda sie w nimźle czuły.

Na parterze zaś nie podoba mi dłuższa ścianka przy wykuszu, od strony kuchni.
        Wygląda to koszmarnie.
        Nieporozumieniem jest także ścianka działowa pomiędzy sypialnią a pokojem "za
        telewizorem". Nikt tam nie odpocznie gdy w salonie będzie tętniło życie...
    • Gość: danka5 Re: Dyskusje na temat projektów domów - nowy wąte IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 18:20
      Kupiłam projekt domu, którego powierzchnia miała wynosić 172,6 m2(
      wszystkie pomieszczenia , z garażem i stryszkiem o wys 1,6 m2) . W
      otrzymanym projekciejest napisane , że 172,6 m2 to jest pow.
      użytkowa, a pow. całkowita wynosi 274 m2 , nie wynika to jednak z
      danych zawartych w projekcie. Skontaktowałam się z biurem od którego
      kupiłam projekt , a Pani stwierdziła , że tak ma być i już. Proszę
      kompetentnych o wyjaśnienie,skąd wzięło się 274 m2.
          • pandzik Re: Tomaszek II - bez garażu 05.04.10, 19:46
            Nie jest źle, choć ja bym zlikwidował i kominek wewnątrz... :)

Ogólnie salon jest dośc "pociągły" ale co kto lubi. Na pewno z salonu musi
            wylecieć słup ze środka przejścia w rejonie kominka.
            Raczej nie powinno być problemuz oparciem dachu naścianach nośnych czy ukrytych
            w stropie podciągach. Nie odchudzaj też ścian wewnętrznych nośnych (w jakimś
            sensie akustycznych). Są w miarę przyzwoicie zaprojektowane.

Trzeba sprawdzić co z kominem kotła. Jest zdecydowanie za niski. Ma ok. 4 m,
            przy standardowym piecu to raczej nie wystarczy do prawidłowej pracy.

Zaadaptowałbym w jakimś sensie strych w środkowej części domu. Np. na "graciarnie".
            --
            :)
    • gienia100 projekt domu Laguna 08.04.10, 21:27
      witam wszystkich :)
      mam pytanie odnośnie domu Laguna, znalazłam ten projekt na stronie kreodom.pl i
      wstępnie mi się podoba. Czy ktoś ma w planach albo buduje ten dom i ma jakieś
      cenne uwagi? Pozdrawiam
      • pandzik Re: projekt domu Laguna 09.04.10, 11:04
        Nie polecam. To bardzo słaby, przypadkowy projekt.
        Hol na parterze ze schodami nie do przyjęcia. Po prostu niefunkcjonalny. Dwa
        małe, przypadkowe pokoje z jednym okienkiem kazdy(przydalaby sie portfenetra).

Brak kotłowni, bo pomieszczenie gospodarcze nią chyba nie jest????
        A jeśli jest to w środku domu nie najciekawsze to miejsce - gaz którędy
        poprowadzić z zewnątrz i skąd nawiew?

Na piętrze dwie łazienki dostępne z korytarza??? Po co?
        Do tego z jednej łazienki wychodzi w prost na schody. Wypadek murowany.
        --
        :)
      • Gość: laguna Re: projekt domu Laguna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.10, 03:47
        witam:) właśnie wybraliśmy projekt laguna i dla nas jest idealny:) pomieszczenie gosp mozna zaadaptowac na kotlownie - w zaleznosci od systemu ocieplania;) usytuowanie schodow tez niczemu nie przeszkadza:)) dwa pokoje na dole bardzo pomocne - oczywiscie w zaleznosci od sytuacji zyciowej, ilosci osob itp...wizualnie bardzo ładny i bardzo użytecznie zaplanowany z mozliwoscia adaptacji poddasza. mozna np polaczyc pokoj z lazienka oraz poddaszem;)) pozdrawiam
          • klemensik2 Re: Onyks - MTM Styl - prosze o opinie. 04.05.10, 08:59
            Pandzik jak nie masz siły to nie pisz. Albo podaj mi wzór projektu fajnego
            według Ciebie - wymagania mam takie - bez garażu i piwnicy, powierzchnia - 125m
            - 135m , 3 pokoje plus salon i do tego spora kuchnia ze spiżarką. Z góry
            dziękuję!!!! Liczę na Ciebie!
            --
            Antoś 05.03.2004r.
            Kajtuś 28.08.2008r.
            Moje Słoneczka
            • Gość: pandzik Re: Onyks - MTM Styl - prosze o opinie. IP: *.chello.pl 04.05.10, 11:32
              klemensik2

no chyba nie sądzisz że będe wertował setki nibyprojektów typowych. :)

no chyba, że na moim koncie znajdzie sie pewna sumka, a na mailu plan miejscowy
              (lub WZ), dane i zdjecia działki, sąsiadów, oraz Twoje preferencje dot.
              ARCHITEKTURY budynku.

Polecam jednak udanie sie do arch. i sporządzenie własnego projektu. Jak jestes
              odważny to każdy przyjmie takie zlecenie z radością.
              Jesteś ze śląska albo krakowa to mogę polecić dobrego. obecnie sam nie mam
              mozliwosci wykonania.

Jak chcesz jednak góralską chatkę, to kup byle co, byle taniej zatrudnij górali
              a ci wybudują Ci domek bez projektu, zgodnie z własnym doświadczeniem. Od stu
              lat tak przeciez budują.
                • Gość: pandzik Re: tk33 proszę o opinie i koszty budowy IP: *.chello.pl 07.05.10, 13:30
                  elewacja z jednostanowiskowym garazem bedzie wyglądała źle, tzn gorej bo źle już
                  wygląda.
                  Dom nie ma jadalni a i salon jest mały i nieustawny. Kominek na rzucie jakis za
                  mały, komin w szafie??? Łązienki za małe i źle zaprojektowane, muszle, umywalki
                  przy scianach, przy wannie. Koszmar.
                  "Duża" sypialnia malutka, brak dostepu do łóżka z dwóch stron.

Kotłownia bez miejsca na kocioł (wygodnego miejsca)...

Poszukaj czegos innego.
                  • ron40 Re: tk33 proszę o opinie i koszty budowy 08.05.10, 00:01
                    www.budujdom.pl/TK33-155.html

Czy jest ,,aż tak tragiczny ;-(((

wejście do garderoby planujemy z korytarza , zauroczył nas
                    duży .taras z wyjsciem z kuchni i salonu.

pozdrawiam

P. S. kotłownię mozna powiekszyć kosztem garażu /sądzę/
                    • Gość: pandzik Re: tk33 proszę o opinie i koszty budowy IP: *.chello.pl 08.05.10, 12:41
                      No jeśli podoba ci sie taras to brałbym bez wahania. Reszta domu przecież nie ma
                      znaczenia.

Kotłownia jest źle zaprojektowana. Nie ma miejsca na nawiew z zewnątrz (przez
                      te szafę??) Nie ma miejsca na poprowadzenie gazu do kotła (przez szafę i nad
                      drzwiami?, przez garaż?) poza tym drzwi z kotłowni muszą sie otwierać na
                      zewnątrz. A do tego nie projektuje sie przechodniej kotłowni.

A to tylko 1 pomieszczenie.

W kuchni godzisz się na płytę grzejną bez okapu?

itd.
                        • Gość: pandzik Re: tk33 proszę o opinie i koszty budowy IP: *.chello.pl 09.05.10, 20:10
                          Ron, postaraj sie jeszcze raz przeanalizowac cały proces budowlany. Rozumiem, że
                          masz już działkę, dane dot. mediów, WZ/Plan miejscowy itd.
                          I najważniejsze, co chcesz budować.

Przejdź sie po okolicznych architektach, moze którys za drobną opłatą
                          zaprojektuje Ci Twój wymarzony domek.
                          Tylko nie przyznawaj sie, że myślisz o typowym bo nie beda z tobą rozmawiać. Ja
                          bym nie rozmawiał. :)

Jakby wypaliło to prześlij mi później wstępny projekt, poprawie go. :P

Jak nie, to szukaj dalej w gotowcach. Może Cisie poszczęści. Pozdrawiam.
    • Gość: kor.nick Oceńcie proszę naszą Zoję :-) IP: *.chelmnet.pl 14.05.10, 13:28
      Ukłony dla szacownego forum
      Po długich poszukiwaniach wstępny wybór padł na
      projekt Zoja plus Lux w wersji lustrzanej z Archetonu
      http://www.archeton.pl/projekt-domu-zojapluslux-900-994-opisogolnyl-cead47e9096bf43c890d8c6035ee5b36

Po pewnych zmianach spełnia on najbardziej nasze wymagania.
      Co do zmian to z tych poważniejszych:
      1. poszerzenie garażu o jakieś 30 cm
      2. poszerzenie kuchni salonu i pokojów nad nimi o jakieś 70 cm
      3. domek ma być energooszczędny więc myślimy o zastąpieniu wentylacji grawitacyjnej wentylacją mechaniczną co pozwoli chyba na rezygnację z komina przy wejściu
      4. rezygnacja z jednego balkonu
      5. łazienka w pokoju nad garażem ma zmienić się w garderobę
      6. na górze trochę zmian w ściankach działowych

To chyba tyle...
      Prosimy o opinie i ocenę zanim zrobimy ten krok...
      Tym bardziej że 24-05 Archeton podobno podnosi ceny.
      pozdr
      • Gość: pandzik Re: Oceńcie proszę naszą Zoję :-) IP: *.chello.pl 15.05.10, 15:33
        No jak A. podniesie cenę tak o stówkę to będzie przecież straszne. :)
        2 tysiące za projekt to już przecież drożyzna. :E

Możesz mi powiedzieć po co budujesz ten dom?
        Bo jeśli po to aby sobie głowy obijać o strop to nic nie powiem.

Całe piętro, jeśli chodzi o aranżacje jest skopane. Łóżka, umywalki itp,
        wszystko ulokowano w miejscu, w którym strop opada do wysokosci < od 1m.

Daruj sobie taką kaszanę.

Poszukaj domu z dwoma pełnymi kondyhnacjami a nie z takim poddaszem.
        Tam powinny gnieździć sie gołębie.

Polecam tez zapoznac sie z pojeciem wentylacji...

pozdrawiam,

• Gość: kor.nick Re: Oceńcie proszę naszą Zoję :-) IP: *.chelmnet.pl 16.05.10, 10:50
          Tak jak pisałem wcześniej łazienka przy pokoju nad garażem ma być zamieniona na
          garderobę, w drugiej łazience wszystko już jest OK.
          Na ustawienie łóżek mamy już inny pomysł.
          Co do wentylacji to z tego co wiem wentylacja mechaniczna daje możliwość
          zastosowania rekuperacji i/lub gruntowego wymiennika ciepła co się chyba
          przekłada na oszczędności na cieple. O wentylacji trochę już się naczytałem ale
          chętnie dowiem się czegoś jeszcze jeżeli oczywiście zechcesz się rozwinąć...
    • takajakwy a my wlasnie zaczynamy budowe... 26.05.10, 11:20
      Wiera www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175 bylismy juz w
      realu w tym domu i wedlug nas jest swietny:) a Wy co sadzicie?
      --
      [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4p2zm5nzi4.png[/img][/url]
      [url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w2DbTdG/]
      [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w2DbTdG/weight.png[/img]
      [/url]
        • gnojo PDJ-3962 25.06.10, 19:07
          witam,
          prosze o kilka slow o projekcie kreodom PDJ-3962
          www.kreodom.pl/portal/projekt/LK726-Wolnostojacy-Budynek-z-poddaszem-45253538_40_5329_4_1_100:120_2_1_2_4_2_8.html
          Zamierzamy zmienic w nim tylko to, ze w salonie dorobimy lukarne, oraz ganek.
          domek jest malutki, ale mierzymy sily na zamiary dlatego jestesmy zainteresowani
          wlasnie tym projektem, glownie z powodow prostej bryły i rozmieszczenia.
          Zachecam do komentowania lub jesli ktos zna fajny podobny-tani w budowie domek
          to prosze o namiary.
          • ludwik_13 Re: PDJ-3962 12.11.10, 15:49
            Czy już budowa rozpoczęta? Jakie wprowadziliście zmiany? Jaką macie orientację względem stron świata? Przymierzamy się do tego projektu (odbicie lustzrane, garaż od zachodu). przjerzeliśmy ich setki i ostatecznie padło na ten. Planowane zmiany to:
            - dobudowanie wiatrołapu i niewielkie wydlużenie daszku nad wejściem
            -wydłużenie o 0, 5 do 1 m (powiększenie salonu , kuchni i dwóch mniejszych sypialni na górze)
            -zrobienie wyjśca tarasowego i zadaszenia dachem pulpitowym od strony jadalni -
            - zmniejszenie do 2 liczby skrzydel drzwiowych na ścianie "ogrodowej"
            prawdopodobnie likwidacja połączenia kotłowni z garażem - ale to jeszcze do dyskusji.
            Ogrzewanie: gaz, cały dół (oprócz sypialni) podłogówka, na górze podł. w łazience. Do tego solidny kominek i rozprowadzenie ciepłego powietrza grawitacyjnie.
            Wentylacja grawitacyjna we wszystkich pomieszczeniach.
            Jeżeli jesteś zainteresowany dyskusją proszę o maila na pcztę gazety.
    • vze Re: Dyskusje na temat projektów domów - nowy wąte 08.08.10, 17:12
      Witam
      Przenosze sie do odpowiedniego watku i przepraszam za
      zamieszanie .Moje poprzednie koncepcje na dom upadly,i
      dobrze ,bardzo sie ciesze
      z tego powodu ,bo mozliwosci nie ograniczone plotem wzrosly
      5krotnie .Zmiana dzialki na wieksza przyniosla mi nowe wyzwania ,
      a zarazem -zwiekszyla mozliwosci pomyslu na dom .Do tej pory mialam
      wizje 150m domku prostego, parterowego z poddaszem (bo tylko taki
      sie miescil),a dzisiaj moja wyobraznia szaleje i ksztaltuje dom
      parterowy rozlozysty i nie wiem czy z ta rozpietoscia nie
      przesadzam.Dlatego zwracam sie do Was uprzejmie proszac o wskazowki
      czy nie zabija mnie koszty wybudowania i utrzymania tego domku .
      Zaczne od dzialki -polozona w malej pieknej miejscowosc obok
      Slawy Slaskiej ,dzialka plaska , wjazd na nia mam od strony
      polnocnej ,wymiary 60*40- usytuowanie rownolegle do drogi dluzszym
      bokiem.Sasiad mozliwy bezposrednio od wschodu i polnocy,
      naprzeciwko przez droge.Widok na poludnie i pol.wschod na piekne
      lasy,zachod pola i w glebi drzewa.Dom planujemy dla 5 osob,w tym
      rodzice w wieku ok 60 lat z dziecmi i wnuk.Wybralismy ten projekt
      www.soprojekt.pl/Proj_got/S01/s01_rzut.html ,ale bez tuningu
      sie nie obejdzie .Chcialabym wprowadzic kilka zmian ,aby ulatwic
      zycie 3 pokoleniom ,a mianowicie w master bedroom zrezygnowac z
      sauny i przeznaczyc ja na garderobe,okno w lazience przeniesc na
      sciane szczytowa, 2 male pokoiki polaczyc w 1 wygodny pokoj z
      garderoba i dodatkowym wejsciem do przyleglej lazienki.Wyrownac
      poziomy podlog , ale najwazniejsza zmiana jest zabudowanie i
      powiekszenie wiaty ,tak aby starczylo miejsca na pralnie i kotlownie
      i 2 samochody.To nie wszystko jeszcze ,garaz chce obnizyc
      maksymalnie aby wygospodarowac nad nim pokoj z lazienka dla
      syna ,tak aby czul sie swobodnie .Schody mysle poprowadzic poprzez
      zapl. gospod.Bardzo zalezy mi na przyblizeniu orientacyjnych
      kosztow wybudowania tego domu
      • bidol3 Re: Bob G1 z pracowni Archipelag 21.01.11, 21:02
        Gość portalu: ml napisał(a):

> Tekst linka bardzo proszę o opinie na temat projektu, ile moze kosztow
        > ać stan surowy zamknięty takiego domku moze ktoś zna odpowiedz. Pozdrawiam
        Witam też jestem bardzo zainteresowana tym projektem.
        co o nim myślicie.
        Podkreślam że chcemy wybudować domek parterowy 3-4 osobowy dość prosty i tani w budowie ( wiem że to dziwnie zabrzmi, ale nie chcemy brać z mężem kredytu na 30 lat ;)
      • beton2007 Re: Bob G1 z pracowni Archipelag 02.12.11, 23:24
        mamy z żoną upatrzony w www.archipelag.pl projekt Bob II G1 i rozmawiałem z paroma osobami którzy też mają różne projekty/domy od nich to co przewija się w rozmowach to "dobry koszt budowy (rzetelny/realny)"Gość portalu: ml napisał(a):

> Tekst linka bardzo proszę o opinie na temat projektu, ile moze kosztow
        > ać stan surowy zamknięty takiego domku moze ktoś zna odpowiedz. Pozdrawiam
      • Gość: Zefir Re: Bob G1 z pracowni Archipelag IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.13, 15:45
        Kupiliśmy ten projekt: wybieramprojekt.pl/projekt-domu-bob-bn44/. To jest ten: wybieramprojekt.pl/projekt-domu-bob-g1-bn45/ ale bez garażu. Jesesmy na etapie robót budowlanych. Stan surowy zamkniety wyniósł nas 160.000 z materiałmi i robocizną. Super domek:) Polecam też firme, w której kupiliśmy projekt w super okazji. Oszacowali nam koszt budowy na 165.000- no i tak prawie wyszło!
        pzdr.
    • xeo2000 Re: Dyskusje na temat projektów domów - nowy wąte 09.02.11, 09:37
      A może mi ktoś powiedzieć jak wygląda różnica w wycenie projektu a rzeczywistej wycenie domu? Wiem, że to wiele czynników, ale czy z reguły są zaniżone (o ile), czy zawyżone :) dzięki!
      --
      Skorzystaj z Programu PITy
      Możesz nim rozliczyć Pit 2011
      Polecam wszystkim najnowszy PITy 2010 Program
    • apsinka Re: Dyskusje na temat projektów domów - nowy wąte 11.02.11, 15:17
      Witam,
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze projektu. Bo im więcej oglądam, tym bardziej nic mi się nie podoba :(
      Albo chociaż jakąś fajną stronkę z projektami, bo zazwyczaj jak wpiszę moje wymagania to nie ma takich projektów.
      A może po prostu zrobię indywidualny projekt. Tylko 2.000zł za gotowy projekt, a 10.000zł za indywidualny to duża różnica.
      Błagam PORADŹCIE COŚ, bo już tracę cierpliwość.
      A moje wymagania co do domku to:
      - piwnica (niestety rzadko jest, nie wiem czemu???)
      - na parterze garaż oraz dodatkowy pokój
      - na poddaszu 4 pokoje
      A poza tym to żeby jak najmniej korytarza było no i nie za duży tak do 160mkw całkowitej powierzchni. No i normalne schody, żadne zawijasy i wzdłuż domu.
    • Gość: Madzia i Krzysztof M03a Moje miejsce IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.11, 22:31
      Czy ktoś buduje według tego projektyu?
      My kupilismy projek z muartora
      Info o projekcie jest tu: muratordom.pl/budowa/oni-juz-zbudowali/dom-dopracowany-w-kazdym-calu-zobacz-jak-zbudowali-dom-wedlug-projektu-muratora-m03a-moje-miejsce,11_7079.html
      dajce znac, zamiście komentarz pod tym artykułemz muratordom.pl
      Może wymienimy sie spostrzezeniami?
    • Gość: wilq Szukam projektu małego,prostego, taniego w budowie IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.11, 22:05
      Witam,
      Może ktoś mi poleci jakiś projekt...
      Szukam Projektu domku parterowego z użytkowym poddaszem do 100m2. Ma być to domek z poddaszem użytkowym,i garażem 1-stanowiskowym, - co ważne żeby z garażu były drzwi do domu. Na parterze oprócz garażu kotłownia, wc, pokój dzienny(salon) z aneksem kuchennym, lub kuchnia obok.
      Na poddaszu łazienka, mała garderoba i 3 małe pokoiki-sypialnie.
      Dach dwuspadowy, kąt 45 st. Ważna jest technologia wykonania- chciałbym żeby dom był tani i prosty w budowie. Ogrzewanie na paliwo stałe.
      Jeżeli ktoś z Was się spotkał z takim projektem to proszę o kontakt/namiary/nazwy takiego projektu.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka