Dodaj do ulubionych

83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało?

19.05.08, 14:12
Jakie są wasze doświadczenia w rozliczaniu usługi ułożenia płytek w
łazience? Nasz fachowiec już po zakończeniu prac zażądał od nas
kwoty równoważnej 83,00 zł/m2 Wydało nam się to bardzo dużo, nie
byliśmy nawet przygotowani na taką kwotę i odłożyliśmy końcowe
rozliczenie na późniejszy termin. Po analizie kosztów chcemy jednak
z nim renegocjować kwotę. Ściany były równe, z płyty K-G, podłoga
także OK, do tego półokrągła wanna, blok luksferowy 3x2, zabudowana
spłuczka. Za godzinę pracy wyszło mu 28,50 zł, bez rachunku (nie ma
zarejestrowanej firmy), dowoziliśmy wszytskie materiały jakich
potrzebował, nie kręciliśmy nosem, zgadzaliśmy się na jego
rozwiązania, jesteśmy zadowoleni z wykonania. Tylko ta cena.

Obserwuj wątek
          • Gość: wojtek651 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.08, 22:51
            Podejrzewam że ze względu na upierdliwość rozwiązań średnia wcale nie jest
            wysoka(szlifowanie do 45 stopni zabudowa wanny itp.
            Ale ponieważ jesteście sknerami to teraz nie chcecie zaplacić.
            A co ma do rzeczy że wyszła mu średnia na godzinę 28,-zł.
            A jak by wyszła 40 to było by gorzej czy lepiej?
            Na niczym się nie znacie ale do liczenia cudzych pieniędzy to pierwsi.
            Wiecie jakie są koszty prowadzenia działalności?
            Np.że dobra tarcza do ucięcia tych waszych płytek kosztuje od 50,-zł w górę.
            Dobrze że rzadko tu się pojawiam bo niedobrze mi się robi jak czytam o takich
            ludziach. Życzę żeby Wam te płytki odpadły.
            • Gość: Ukasz Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: 83.142.222.* 19.05.08, 23:23
              ;D pewnie jakiś kolejny polski "fachowiec"...Irlandia się marzy
              tylko rzeczywistość skrzeczy!!! Wojtuś, dziecino póki co jesteśmy w
              Polsce, jakbyś poszedł do sklepu i za chleb miał zapłacić 8 zł jak w
              Austri czy Angli też by Cię coś trafiło...

A że gwiazdy nasłuchały się o braku fachowców to im palma odbiła...u
              nas za 3 tygodnie pracy tj. 15 dni po 8 godzin(delikatne
              przygotowanie nowego mieszkania pod wykończenie) zażyczył sobie
              6500zł. Dostał 2/3 z tego i krzyżyk na drogę...

Teraz robimy łazienkę...30 zł za m2 płytek, a nie żadne pierdoły
              typu: "cena położenia m2 płytek równa się cenie m2 płytek"

PS. Wojtuś, czytając postaraj się zrozumieć...ten "fachowiec" nie
              miał działalności!!!
              • Gość: Tomek-Dortmund Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.versanet.de 20.05.08, 10:45
                Ukasz idz i sie sam ukarz.
                Ludzie wzieli sume za cala roocizne i podzieli na metry kwadratowe, nie wiedzac
                ze normalnie by musieli zaplacic za silikonowanie, za akryl, za gruntowanie, za
                oblozenie okna, wanny, jeszcze moze musial kolega tynki wyrownywac czy moze
                dziury zalepiac, zamurowywac, a moze ten G-K tez polozyl, to sa wszystko prace
                extra placone. Myslisz ze zmierzysz sobie lazienke, ach ma 30m² i to razy jakas
                tam kwota 40zl i masz koszt lazienki? no cos ty...
                • risteard Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 20.05.08, 12:55
                  Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia na ten temat, to
                  nie zabieraj głosu. Poprosiłem o konkretne wypowiedzi, bo mamy spór
                  z wykonawcą. Nie jestem ignorantem, też znam się na budowlance - ale
                  w innej dziedzinie. Po prostu fachowiec nie określił nam z góry
                  kosztów prac sugerując, że "jakoś się dogadamy" (oprócz łazienki
                  wykańczał też inne pomieszczenia). Po zakończeniu prac podał cenę,
                  która jest dla
                • risteard Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 20.05.08, 13:01
                  Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia na ten temat, to
                  nie zabieraj głosu. Poprosiłem o konkretne wypowiedzi, bo mamy spór
                  z wykonawcą. Nie jestem ignorantem, też znam się na budowlance - ale
                  w innej dziedzinie. Po prostu fachowiec nie określił nam z góry
                  która jest dla nas nie do przyjęcia. Jego zakres prac obejmował
                  wyłożenie podłogi i ścian do samego sufitu, bez dekorów i pasków,
                  zabudowę spłuczki i półokrągłej wanny w roogu, do tego blok
                  luksferów ok. 0.5m2. Montaż ścian K-G i armatury nie wchodził w
                  zakres jego prac. W swoi poście podałem także jego cenę
                  roboczogodziny - ale to tak jako ciekawostkę. Oczywiście to jego
                  sprawa, ile mu wyszło za godzinę (cieszyć się tylko, że można już
                  tyle zarobić w Polsce), mnie interesuje cena metra kw. Byłem
                  przygotowany na 40-50 zł, bo to przecież łazienka. Ale 83,00 zł?
                  • jarecki_2 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 20.05.08, 18:53

Po prostu fachowiec nie określił nam z góry
                    która jest dla nas nie do przeliczałbym kwoty całościowej na m2, sens żaden. Jak
                    ktoś już wspomniał rozbicie wszystkiego na kolejne prace, wyszczególnienie,
                    wyszło by pewnie znacznie drożej. Nawet jeśli było by za drogo to starasz się
                    swój błąd przerzucić na wykonawcę, któremu pozwoliłeś na narzucenie sobie takiej
                    czy innej kwoty właśnie nie ustalając ceny przed wykonaniem.

No sam widzisz, jest tak jak powiedział fachowiec, jakoś się macie dogadać więc
                    on podał już swoją cenę. Na drugi raz zażądaj kosztorysu na piśmie, podpisz
                    umowę i zatrudnij firmę która nie dość że działa legalnie to jeszcze daje
                    gwarancję na to co wykona.
                    Moim zdaniem to wcale nie jest dużo i raczej nie przelicza

--
                    biuro@zubbau.pl
                    • risteard Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 26.05.08, 10:28
                      Nie zrozumiałeś mnie. Za te inne prace (min. hol, kuchnia, pokój)
                      było osobne rozliczenie i tutaj nie mamy uwag - powiedział
                      wcześniej ile za metr i tyle zapłaciliśmy. Mamy problem z łazienką,
                      bo nie podał nam ceny przed rozpoczęciem prac, a po ich zakończeniu
                      określił ją na 83,00 zł/m2. Nam się to wydaje dużo, bo wg naszej
                      wiedzy w naszym regionie te ceny są dużo niższe.
                  • Gość: mati Poprostu za szybko robił IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.08, 22:15
                    W Polsce od razu sie przelicza ile mu na godzine wyszło.
                    Gdyby "Pan od kafelek" pracował 2 lub 3 razy wolniej to na godzine wyszło by
                    mniej i wtedy risteard nie miał by do niego żalu. Głowny problem jest w tym ze
                    risteard sobie przeliczył ile "kafelkarz" wyjdzie na miesiac i zal mu doope
                    sciska ze wiecej niż on.

gdzie sie w budowlance stawki na godzine ustala ?
                    Choć ... sam raz brałem na godziny ale wtedy to za m2 chyba ponad 200 wyszło :)
                    ale drugiej takiej łazienki jeszcze na oczy nie widziąłem :P
                    • Gość: Tomasz a ja podam swoje ceny :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.08, 21:01
                      Układanie płytek średniego i dużego rozmiaru (od 30/30 do 60/60):

Ułożenie płytek na podłogę:
                      przy większej powierzchni (ponad 100m2) - od 40 zł /m2
                      przy mniejszej powierzchni (mniej niż 100m2) - od 45 zł/m2

Ułożenie płytek na ściany:
                      przy większej powierzchni (ponad 30m2) - od 50 zł /m2
                      przy mniejszej powierzchni (mniej niż 30m2) - od 60/m2

Ceny za układanie płytek mniejszego rozmiaru:

Płytki 20/20 do 30/30 : od 55 zł/m2
                      Płytki 15/15 : od 65 zł/m2
                      Płytki 10/10 : od 85 zł/m2

Ułożenie elementów dekoracyjnych : + 15 zł/mb
                      Cokoły cięte z płytek: 20 zł /mb
                      Cokoły gotowe: 15 zł /mb

Cięcie w skos 45 stopni : od 45 zł/mb

Skucie starych płytek : od 10 do 25 zł/m2
                      Wyrównanie podłoża do 3cm na listwy : 20 zł/m2
                      Wiercenie otworów w płytkach : 10 zł/szt.
                      Wiercenie otworów w gresie: 20 zł/szt.

INNE (tylko jako prace towarzyszące)

Wylewki samopoziomujące: 20 zł/m2
                      Wylewki tradycyjne: 25 zł/m2
                      Sufity podwieszane - 60zł/m2
                      Zabudowy rur płytami k/g - 60zł/mb
                      Murowanie ścianek działowych ytong - 50 zł/m2

Do wszystkich cen należy doliczyć 7% VAT

Zajmujemy się wykonywaniem remontów i wykończeń, specjalizujemy się w gładziach gipsowych, malowaniu, glazurnictwie i innych pracach towarzyszących w. wymienionym.

Wolne terminy:
                      prace glazurnicze od ok. 1 lipca
                      prace malarskie i gładź od 27 maja

Działamy na terenie:
                      1. powiat Warszawski Zachodni gminy: Łomianki, Izabelin, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice

2. powiat Pruszkowski gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice

3. powiat Nowodworski gminy: Czosnów, Leoncin

Warszawa, dzielnice: Bielany, Bemowo, Wola, Żoliborz, Ursus, Włochy, Ochota, Śródmieście, Mokotów, Ursynów

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Przyjmujemy zlecenia których wartość przekracza 2000zł. Po telefonicznym lub mailowym ustaleniu cen i terminu chętnie umówimy się na podpisanie umowy. Na prace przez nas wykonane dajemy od 2 do 5 lat pisemnej gwarancji - w zależności od zastosowanych materiałów. Wykonujemy również poprawki po innych ekipach. Wystawiamy faktury VAT.

kontakt:

tel. 503-597-523

E-mail: poczta@kafelkowanie.org

• risteard Re: Poprostu za szybko robił 26.05.08, 10:41
                      > W Polsce od razu sie przelicza ile mu na godzine wyszło.
                      > gdzie sie w budowlance stawki na godzine ustala ?
                      > Choć ... sam raz brałem na godziny

To zaraz, zaraz. Nie na metry, nie na godziny, to wobec tego jak?
                      Na "widzi mi się?". Bo z tego co wyżej czytam, "fachowcy" nie
                      określają kosztu wykonania łazienki na metry, tylko od całości.
                      Czyli jak? Wg tego, ile poświęcą na nią czasu? No, niech mi ktoś
                      powie, jakie stosują kryteria? Dla mnie, klienta musi istnieć jakiś
                      wyznacznik, bo inaczej każdy z wykonawców może mi podać dowolną
                      cenę. Porównuję inne łazienki, wykonane u moich znajomych o
                      podobnym METRAŻU i stopniu trudności i widzę, że koszty były inne,
                      niż ja usłyszałem. Dziękuję za konkretne wypowiedzi o cenach usług,
                      a już takie, jak gdzieś powyżej, skrupulatnie określające cenę
                      każdej czynności z osobna świadczą o profesjonaliźmie wykonawcy - i
                      z usług takiego na pewno bym skorzystał.
              • ritchie747 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 22.08.08, 01:33
                Brednie
                Nie przeliczaj ile złotówek Cie kosztuje chleb na wygnaniu,tylko ile takich
                chlebów kupisz tam za godz. pracy ,a ile w ojczyźnie !
                Masz coś do "fachowców"?Wolisz,żeby "partacz" Ci robił łazienkę za 20zł/metr2?
                Jestem jedną z gwiazd co się akurat nie nasłuchała o braku fachowców ,ale która
                bierze 100zł/m2(łazienka).Nie są to jednak upierdliwe łazienki w bloku !ściśle
                w/g projektu i pod lupą.Daj mi 1000m2 równej powierzchni do ułożenia glazury to
                w ramach grzeczności Ci położę za20zł/m2.Za płytki w drugim gatunku 25zł/m2,bo
                nie na mojej krwawicy będziesz oszczędzał.Jeśli mi wypłacisz tylko 2/3
                uzgodnionej sumy to nie krzyżyk na drogę dostaniesz,ale na wieki!!
                Gdyby ów fachowiec miał działalność też by wziął 100zł/m2.
                Myśle,że "Wojtuś" to dorosły facet.Mów mu po prostu Wojtek,chyba ,ze u Ciebie
                wszystko jest maluśkie.łącznie z mózgiem.Pozdro i poprawy horyzontów myślowych.
              • Gość: yato Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 04.11.08, 21:21
                ........czyli innymi słowy dostał co łaska..? Krzyżyk na drogę należy się temu co o cenę nie pyta a potem ludzi goni licząc ich godziny a nie to co w trakcie tych godzin wykonali."Konia z rzędem " temu kto mi pokaże inwestora , który przed rozpoczęciem pracy nie pyta wykonawcy o choćby orientacyjną cenę. Bajać to dzieciom , bierzecie nas w ciemno aby potem zapłacić co łaska -tak mamy to rozumieć ?
            • Gość: slawek Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.dynamic.qsc.de 17.11.08, 20:52
              ja ukladam plytki i wszystkiego rodzaju kamienie naturalne
              oraz mozaiki w niemczech od kilku lat
              a oto ceny na rynku niemieckim oczywiscie legalnie jako firma

normalne plytki od 25€ do 45€ sciany i podlogi
              marmur od 48€ do 60€ podlogi
              od 50€ do 65€ sciany
              mozaiki od 30€ do 45€ podlogi i sciany
              pozostale kamienie w granicach od 40€ do 80€

wysokosc ceny jest uwarunkowana iloscia metrow
              powyzsze ceny odnosza sie do powieszchni od 25m do 60m

takze w polsce jest drogo
            • Gość: pracuś Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.09, 15:09
              oczywiście Polska to nie Irlandia ..ale w polsce też ludzie
              umieją wykonać daną prace i jeżeli robia to dobrze to nie muszą
              szukać klienta...a ktoś kto mówi że ja to temu fachowcowi zapłace
              po 30 zl za m2 ułożenia płytek to ja życze wszystkiego
              dobrego....pewnie to układac będzie jakiś emerytowany trep albo
              rencista rolnik.........smieszni jesteście......a jeśli chodzi o te
              83zl to zeczywiście może i przesadzil...ale ja np. gresu
              polerowanego o wymiarach 40/75 i więcej nie ułożyłbym za mniej niż
              75zł zapytacie z kąd taka cena ? na to składa sie wiele czynników
              międzyinnymi koszty wspomnianych tarcz i innych urządzeń do
              ciecia....(upirdliwi klienci to inna bajka) ja u takich nie robie
              albo wale cene zaporową oczywiscie przed wykonaniem prac i wtedy
              moge znośić ich chimery ..pamietajcie teoria to pikuś przy
              praktyce a niektórzy lubia czytać gazety fachowe i imilaja tym nam
              życie
    • Gość: aniko Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: 217.153.180.* 20.05.08, 13:16
      To całkiem mało jak za roboty które opisaliście. Szkoda tylko, że
      operujecie półprawdami. Z pewnością za metr glazury jest policzone
      mniej. Ale wy aby usprawiedliwić niechęć do zapłacenia należnej
      kwoty wrzuciliście wszystko do jednego wora. Właśnie szukam ekipy
      wykończeniowej do mieszkania (nowe, ściany g-k). I tak: metr2
      glazury: 70 zł, dodatkowo 70 zł za każdy m bieżący płytek
      szlifowanych, 500 zł za osadzenie muszli podwieszanej i 500 zł za
      osadzenie wanny. Oczywiśćie "osadzenie" nie oznacza pokrycia
      kafelkami. Podlicz sobie ile byś zapłaciła przy takim cenniku
      zamiast wyliczać gościowi stawkę godzinową, bardzo zresztą niską.
    • Gość: pavel Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.gprs.plus.pl 20.05.08, 20:23
      83 pln za m2 ułożenia płytek to dużo, choć to też zalezy od
      wielkości płytek (ułożenie mozaiki może tyle kosztować). Na
      podkarpaciu m2 kosztuje ok 30 do 45 pln. Jeśli mogę coś zaproponować
      to poproście wykonawcę o kosztorys niech wyliczy koszt ułożenia
      płytek i koszt wykonania pozostałych prac. zobaczycie ile
      rzeczywiście wam policzył. NIe sugerowałbym się czasem wykonania,
      może układał wam dobry fachowiec (zwłaszcza jeśli jesteście
      zadowoleni z wykonania) i robił to szybko i profesjonalnie.
      • zocha23 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 20.05.08, 21:42
        U nas w domku majster aktualnie kładzie płytki i zawołał za m2/ 40 zł, a
        kładzie 110 m2, salon, korytarz, kuchnia, altana, łazienka i kotłownia. Nie
        bierze pod uwagę czy to caro czy jakiś wzór, dodatkowo w łazienkę musiałam mieć
        przerobione, wc - kanaliza i cofniecie stelażu w mur, przerobienie kanalizy pod
        brodzik, przerobienie kanalizy do umywalki. Zamurowanie kilku niepotrzebnych
        kanałów wentylacyjnych, wykonania kanału do wentylacji łazienki. I dobrze wiem,
        że gdybym zawołała innego majstra do tych przeróbek to i tak musiałabym mu za
        nie zapłacić. Więc na koniec i tak mu dorzucę coś za przeróbki
              • Gość: fan Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.koba.pl 26.05.08, 23:29
                Pytasz w pierwszym poście o doświadczenia to ci napisałem jakie przypadki zdarzały się moim znajomym. Najpierw użalanie się nad swoim portfelem podczas rozliczania prac, a później dłuższy o tydzień pobyt na Kanarach. Z doświadczenia też ci powiem, że teraz to i zdarza się, że dostanę extra kasę za fajnie wykonaną robotę, pomimo nienajniższych cen. Nazwijmy to premią lub napiwikem, która wyraża wdzięczność za włożony wysiłek w upiększenie otoczenie klienta. Sądzę, że na kolację do fajnej knajpy swojego majstra nie zaprosiłeś, piwa mu nie postawiłeś ani nie zabrałeś na ryby. I może dobrze, bo pewnie jest niewyjściowy jakiś i niewykształcony. Ale do chlery zapłać mu za wykonaną robotę i nie szukaj poparcia na forum dla kombinowania, jak z ustnej umowy, zazwyczaj nieprecyzyjnej, uzyskać korzyści czyimś kosztem! Z pewnością przełkniesz to jakoś i za kazdym razem jak spojrzysz na te równo ułożone płytki to będziesz miał pewność, że obie strony są zadowolone i nikt nikogo nie oskubał.
      • musam Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 22.06.08, 22:08
        Jezeli mowa jest o cene tylko za prace, bo plytki podejzewam
        kupiliscie extra, to Gratuluje :)
        mieszkam, w ponoc drogiej Szwajcarii, wlasnie buduje dom i nasi
        fachowcy (firma placaca szwajcarskie podatki itd., a nie
        pan "Franek" na czarno), zadaja za polozenie qm plytek 45-50 CHF
        (ok.90-100zl za mq) czyli tez nie wiele wiecej niz ten spezjalista
        ze Slaska. Super! Ide podziekowac naszym kafelkarzom ze sa tacy
        tani....
    • Gość: cennik słask IP: *.ekspres.net.pl 03.08.08, 19:31
      Prace murarsko-tynkarskie
      Budowa domu - stan surowy otwarty (z materiałem) od 1000 zł/m2
      Budowa domu - stan surowy otwarty (bez materiału) od 350 zł/m2
      Murowanie z cegły 30,00 zł/m2
      Tynkowanie tradycyjne cementowo-wapienne (bez materiału)15,00 zł/m2
      Tynkowanie tradycyjne cementowo-wapienne (z materiałem) 23,00 zł/m2
      Tynki akrylowe-mineralne 22,00 zł/m2
      Tynki ozdobne 30,00 zł/m2
      Uzupełnianie tynków (wapno-cement) 22,00 zł/m2
      Uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach
      Į20cm gotową zaprawą tynkarską z kosztem zaprawy 25,00 zł/mb.
      Obróbka otworów okiennych 25,00 zł/mb.
      Obróbka otworów drzwiowych i okiennych
      gotową zaprawą tynkarską z kosztem zaprawy 40,00 zł/mb.
      Skuwanie tynku 12,00 zł/m2
      Ościeżnica (demontaż-montaż) 100,00 zł/szt.
      Montaż drzwi zewnętrznych 250,00 zł/szt.
      Montaż drzwi wewnętrznych 200,00 zł/szt.
      Dwustronne obrobienie glifów przy drzwiach (szer. od 10cm)40,00 zł/m2
      Montaż drzwi pojedynczych z dwustronnym obrobieniem glifów
      (szer. od 10cm) i demontażem starych drzwi 170,00 zł/szt.
      Montaż futryn drewnianych 60,00 zł/szt.
      Montaż okien 36,00 zł/mb.
      Montaż luksferów 80,00 zł/m2
      Montaż parapetów wewnętrznych 40,00 zł/mb.
      Montaż ścianki działowej z cegieł YTONG 25,00 zł/m2
      Docieplanie ścian wewnętrznych (bez materiału) 25,00 zł/m2
      Docieplanie ścian wewnętrznych (z materiałem) 45,00 zł/m2
      Docieplanie ścian zewnętrznych (bez materiału) 35,00 zł/m2
      Docieplanie ścian zewnętrznych - wełna mineralna (z materiałem)od 110,00 zł/m2
      Docieplanie ścian zewnętrznych - styropian (z materiałem)od 90,00 zł/m2
      Wylewki samopoziomujące 17,00 zł/m2
      Wylewki tradycyjne do 1cm 20,00 zł/m2
      Układanie cegły klinkierowej 35,00 zł/m2
      Obkładanie schodów terakotą lub gresem wraz z cokolikiem,
      za stopień szerokości 1 mb. 45,00 zł/mb.
      Wymurowanie stopnia 45,00 zł/mb.
      Skuwanie starego tynku lub płytek z wyniesieniem materiału 20,00 zł/m2
      Rozbiórka starych otworów drzwiowych i okiennych z wywozem na wysypisko 55,00 zł/m2
      Wyburzanie ścian z cegły, o grubości do 20cm 90,00 zł/m2
      Usunięcie gruzu powstałego po rozbiórkach 100,00 zł/m3

Technologie gipsowe
      Wykonanie gładzi gipsowych - czterokrotne przetarcie gipsem
      ze szlifowaniem bez materiału 14,00 zł/m2
      Wykonanie gładzi gipsowych - czterokrotne przetarcie gipsem
      ze szlifowaniem, wraz z materiałem (Knauf, Cekol, Megaron)18,00 zł/m2
      Montaż płyt gipsowych na klej 18,00 zł/m2
      Montaż płyt gipsowo-kartonowych na stelażu bez materiału 35,00 zł/m2
      Montaż płyt gipsowo-kartonowych na stelażu z materiałem 75,00 zł/m2
      Montaż płyt gipsowo-kartonowych na stelażu i ocieplenie (styropian-wełna) 40,00 zł/m2
      Montaż płyt gipsowo-kartonowych na stelażu i ocieplenie, wraz z materiałem 85,00 zł/m2
      Docieplanie poddasza (wełna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu 40,00 zł/m2
      Montaż ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych,
      z wygłuszeniem wełną mineralną 40,00 zł/m2
      Zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych 80,00 zł/mb.
      Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt,
      miejscowe obniżenia sufitów, obudowy rur, półki o zarysach prostolinijnych 60,00 zł/m2
      Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt,
      miejscowe obniżenia sufitów, obudowy rur, półki o zarysach elementami łukowymi 70,00 zł/m2
      Montaż sufitów podwieszanych na stelażu bez materiału 45,00 zł/m2
      Montaż sufitów podwieszanych wraz z materiałem 80,00 zł/m2
      Montaż sufitów podwieszanych (wielopoziomowe) 95,00 zł/m2
      Montaż narożników aluminiowych bez materiału 10,00 zł/mb.
      Montaż sztukaterii 12,00 zł/mb.
      Wykonanie szachtu z płyty gipsowo-kartonowej 40,00 zł/mb.
      Montaż kasetonów typu Armstrong, Thermatex 47 75,00 zł/m2
      Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach 5,00 zł/mb.
      Szpachlowanie łączeń płyt gipsowo-kartonowych 5,00 zł/m2
      Rozładunek płyt gipsowo-kartonowych i ich wnoszenie
      (zależnie od utrudnień) do budynku 3,00 zł/szt.

Układanie płytek ceramicznych
      Układanie płytek ceramicznych (zależnie od wielkości) 40,00 ÷ 70,00 zł/m2
      Układanie płytek ceramicznych - płytki (10x10) 50,00 zł/m2
      Kafelkowanie parapetów i inne nietypowe 85,00 zł/mb.
      Układanie płytek ceramicznych w karo 50,00 zł/m2
      Montaż cokołów gotowych 7,00 zł/mb.
      Montaż cokołów ciętych 8,00 zł/mb.
      Ułożenie gresu 45,00 zł/m2
      Układanie płytek ceramicznych na schodach 60,00 zł/m2
      Wyrównanie podłoża pod płytki ceramiczne 15,00 zł/m2
      Skucie płytek ceramicznych 10,00 zł/m2
      Wyrównanie podłoża do 3cm pod płytki ceramiczne 15,00 zł/m2
      Wiercenie otworów w glazurze do średnicy 12mm (kołki rozporowe) 8,00 zł/szt.
      Wykonanie półki z płytek ceramicznych 85,00 zł/mb.
      Rekonstruowanie ścian pod glazurę za pomocą zapraw tynkarskich
      lub płyt gipsowych, bez konieczności stosowania profili 30,00 zł/m2
      Zamocowanie plastikowych narożnych listew do płytek ceramicznych bez materiału 7,00 zł/mb.
      Ułożenie dekorów 9,00 zł/mb.
      Wstawienie szlaczka ozdobnego lub wałeczka 9,00 zł/mb.
      Wstawienie zamknięcia rewizyjnego na magnesach 50,00 zł/komplet
      Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożniku zewnętrznym 45,00 zł/mb.
      Półki, występy, ościeża 85,00 zł/m2
      Układanie mozaiki w pasach szerokości do 10cm 85,00 zł/mb.
      Układanie mozaiki szklanej lub marmurowej - powierzchnie płaskie 85,00 zł/m2
      Układanie mozaiki szklanej lub marmurowej - powierzchnie łukowe 95,00 zł/m2

Prace instalacyjne
      Instalacja centralnego ogrzewania 120 ÷ 150 zł/pkt
      Instalacje gazowe 100 zł/mb.
      Instalacje wodno-kanalizacyjne 120 ÷ 150 zł/pkt
      Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach 35,00 zł/mb.
      Demontaż starych punktów hydraulicznych (wanna, zlewozmywak, umywalka itp.) 80,00 zł/szt.
      Obudowa wanny klasycznej 180,00 zł/szt.
      Obudowa brodzika 150,00 zł/szt.
      Obudowa wanny półokrągłej 250,00 zł/szt.
      Montaż brodzika wraz z kabiną 350,00 zł/szt.
      Montaż panelu prysznicowego 80,00 zł/szt.
      Montaż muszli klozetowej 60,00 zł/szt.
      Montaż umywalki 60,00 zł/szt.
      Montaż baterii łazienkowo-kuchennej 30,00 zł/szt.
      Montaż kratek wentylacyjnych 25,00 zł/szt.
      Montaż drzwi rewizyjnych 50,00 zł/szt.
      Wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego (miedź) 130,00 zł/pkt
      Wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego (plastik) 120,00 zł/pkt
      Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (miedź) 110,00 zł/pkt
      Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik) 90,00 zł/pkt
      Zawieszenie grzejnika c.o. 60,00 zł/szt.
      Demontaż grzejnika c.o. 40,00 zł/szt.
      Montaż szafki i rozdzielacza do ogrzewania centralnego 200,00 zł/szt.
      Podłączenie wanny z obudową 200,00 zł/pkt
      Podłączenie sedesu podwieszanego 150,00 zł/pkt
      Montaż systemu Geberit wraz z zabudową gipsowo-kartonową 300,00 zł/komplet
      Montaż systemu Geberit wraz z wkuciem w ścianę 350,00 zł/pkt

Instalacje elektryczne
      Instalacje elektryczne 35,00 zł/pkt
      Instalacja elektryczna oświetlenia halogenowego 20,00 zł/pkt
      Położenie kabla elektrycznego 20,00 zł/mb.
      Punkt oświetlenia górnego 40,00 zł/pkt
      Punkt gniazda siłowego 90,00 zł/pkt
      Punkt gniazda telefonicznego 30,00 zł/pkt
      Punkt akustyczny 40,00 zł/pkt
      Punkt gniazda TV 60,00 zł/pkt
      Montaż wyłączników 7,00 zł/szt.
      Montaż gniazd elektrycznych antenowych-telefonicznych 7,00 zł/szt.
      Montaż wentylatorów 60,00 zł/szt.
      Montaż ogrzewaczy przepływowych 60,00 zł/szt.
      Montaż domofonu 30,00 zł/szt.
      Rozeta rozdzielacza punktu elektrycznego 40,00 zł/szt.
      Wykucie bruzdy pod kabel (cegła) 10,00 zł/mb.
      Wykucie bruzdy pod kabel (beton) 15,00 zł/mb.
      Wykucie gniazda pod puszkę (cegła) 12,00 zł/szt.
      Wykucie gniazda pod puszkę (beton) 15,00 zł/szt.
      Wykonanie bruzd w tynku i ich zatarcie 13,00 zł/mb.

Prace malarsko-tapeciarskie
      Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi bez materiału 7,00 zł/m2
      Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi z materiałem (biel) 9,00 zł/m2
      Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi z materiałem (kolor) 10,00 zł/m2
      Malowanie elewacji 10,00 zł/m2
      Malowanie drzwi 35,00 zł/m2
      Malowani
      • Gość: eko2 Re: słask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.08, 19:17
        U mnie łazienki i schody układał mi glazurnik natomiast wszystkie
        podłogi - większość z gresu polerowanego układam sam. NAPRAWDĘ nie
        jest to trudne a za zaoszczędzone pieniądze wolę lepiej doposażyć
        dom. Ostatnio przez jeden wieczór ułożyłem 10 m2 bez docinków. Tak
        czy inaczej to oszczędność żedu 450-830 zł :-))) !!! Tylko te prace
        zlecam fachowcom, które wymagają specjalistycznego sprzętu albo
        doświadczenia.
          • malarz1982 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 05.11.08, 22:48
            Zgadzam się że obie strony popełniły błąd,oni nie płacąc mu umówionej sumy
            zyskają niewiele,wręcz tracą..na pewno gość nie przyjedzie na ewent. poprawkę
            lub awarie a skoro podoba im się robota i nie mają zastrzeżeń to powinni go
            cenić bo w tych czasach o uczciwego fachmana jest bardzo ciężko powinni się
            dogadać i nie robić z tego problemów-nauczkę już mają. zawsze umawiajcie się
            przed robotą..no chyba że ma się niecne zamiary,wiadomo co on morze im
            zrobić?..a parę groszy więcej w kieszeni dobre i to. pozdr dla forumowiczów
          • Gość: kafelek Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.chello.pl 05.11.08, 22:56
            jak byś zawołał mnie do położenia plytek na podłodze w blokowej łazience około 2x2m2
            minus- pole wanny czyli około 2,60m2 razem
            równa płaska podłoga
            plus- wykończenie progu ,
            obróbka rur C.O.,
            obróbka przy wannie,
            obudowa rury za kiblem,
            dem/mont kibla,
            cokół (najczęściej na drugi dzień) ,
            fugowanie (teoretycznie po 2 tygodniach- czytaj na opakowaniu),
            zaimpregnowanie (teoret. po 2 tyg od fugowania),
            wykończenie miejsca cokół/ściana
            i jeszcze byś powiedział żebym
            zabezpieczył cały przedpokój (podłogę i ściany) i
            nie szlifował płytek w mieszkaniu,
            zaczynał po 9.30,
            nie robił dłużej niż do 16.30 z posprzątaniem,
            za każdym razem uruchamiał kibel (bo nie ma "gdzie") i
            za 400 zł --- czyli 153,80zł/metr

to byś usłyszał że nie mam wolnego terminu
            mnie by to zajęło cztery rozwlekłe dni po średnio 3 godziny żeby robotę dopieścić - czyli 12 roboczogodzin w tej łazience (33,33zł/godz)
            plus skompletowanie gratów,czas i koszt dojazd/powrót, cząstka na narzędzia, zarobek
      • amryta Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 09.11.08, 14:35
        Ja zapłaciłam za m2 położenia płytek 40 zł.; cena była ustalona
        przed rozpoczęciem pracy.Dodatkowo dopłaciłam za montaz prysznica,
        kibelek, zlew.Cena nie była za to wygórowana ale do przyjęcia.
        Majster nie ściemniał w miarę słowny-dot. terminowości- ale do
        przyjęcia. Na koniec dostał ode mnie coś extra. I teraz obecnie
        znowu u mnie robi podbitke, tynkowanie, ocieplanie i rożne inne
        pierdoły. Często zdarza się,że sam przywozi sobie towar. I za to tez
        dostanie ode mnie jekieś 200 zł za jego fatygę. Na wiosne ściagne go
        także do położenia płytek w kuchni. Jestm bardzo z niego zadowolona
        oby więcej takich.
        Ale moi drodzy!Fachowcy są rózni i niestety ale należy od początku
        ustalać pewne sprawy. U mnie nie ma takiego czegośc jak dogadamy
        się, zrobi się, wymysli się.Rządam dokładnie odpowiedzi za ile, jak
        to będzie zrobione i dleczego tak. Majster mówi, ze troszke za duzo
        pytam ale przynajmniej wiem na czym stoje. Raz miałam nauczke.
        Nigdy więcej.
    • Gość: kLoc Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.echostar.pl 06.11.08, 21:12
      Pewnie marne to pocieszenie, ale mnie zrobil facet 2 tyg temu jeszcze lepiej. Do
      polozenia bylo 34m^2 gresu 60x60cm w trzech pomieszczeniach. Trzeba bylo
      wyrownac do poziomu podlogi drewnianej - wylewka ok 1cm, moze troche mniej. Na
      miejscu byly plytki. Dostarczyc trzeba bylo material na wylewke, klej do plytek,
      krzyzyki, fugi itd. Bylo to dla nich 2 dni pracy - jeden dzien wylewka, a gdy
      wyschlo, ulozyli w jeden dzien gres. Niestety tak sie spieszyli, ze sporo plytek
      sie pozapadalo i jest nierowno. Za calosc koles skasowal 6500zl (!), czyli 191zl
      od metra.
      • Gość: Misza Jak zaoszczędziłam 10 tysięcy złotych. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.08, 18:42
        Umówiłam się z "fachowcem" Przyszedł, wycenił prace na miejscu (45 za m) powiedział, że przyjdzie 20-tego września. Dwudziesty minął, fachowiec się nie pojawił. Rzekomo cos skonczy tylko i przyjdzie. Ok, poczekałam, tym bardziej ze i tak łazienka nie była skończona, więc tylko na rękę mi to było. Po jakims czasie (połowa listopada)zadzwoniłam do niego - dowiedziałam się że zaplanował sobie mnie na 2 połowę grudnia. W święta? Czy w Sylwestra??? Ponudziłam troszkę - zgodził się przyjś za tydzien w poniedziałek. Ale juz w środę zadzwonił, ze jednak w przyszłą środę. I tak przekładał z poniedziałku na środe i odwrotnie kilka razy. Wreszcie się pojawił - a własciwie kazał się przywieźc. W płaszczu do ziemi, piękny i pachnący. Z poziomicą w dłoni. Po drodze opowiadał, że on to teraz ma roboty po 100 za metr!!!! Ok.Zobaczył w holu postawione płyty g/k na podłodze i zaprotestował, że on teraz nie będzie marnował czasu, czekając az ktos je wyniesie!!!! Poszedł. Nie, odwieziono go. Mój mąz sam położył płytki. Zrobił to świetnie. Okazuje się, że nie święci garnki lepią, wystarczy odrobina talentu, trochę samodyscypliny i szczypta wiedzy. I poziomica. Pozdrawiam mojego "fachowca"....
    • Gość: kriss Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: 83.15.104.* 21.12.08, 11:34
      CENNIK PRZYKŁADOWYCH USŁUG REMONTOWYCH
      Niniejsza oferta ma charakter informacyjny i nie oznacza
      zawarcia umowy - stan na maj 2008r.

MALOWANIE Cena netto
      1. Malowanie ( dwukrotne ) jednym kolorem farbami
      emulsyjnymi bez materiału 4 zł / m2
      2. Malowanie ( dwukrotne ) dwoma kolorami farbami
      emulsyjnymi bez materiału 5 zł / m2
      3. Gruntowanie ścian przed malowaniem 2 zł / m2

4. Malowanie elewacji bez materiału 8 zł / m2

5. Przygotowanie powierzchni do prac malarskich (
      szpachlowanie ubytków w tynku) 4 zł / m2
      6. Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej , pod
      malowanie 5 zł / m2
      7. Akrylowanie 2 zł / mb
      8. Malowanie rur wod-kan, lub c.o. bez materiału 5
      zł / mb
      9. Lakierowanie ( farby olejne ) 7 zł / m2
      10. Malowanie drzwi bez materiału 30 zł / m2
      11. Malowanie okna bez materiału 40 zł / m2
      12. Malowanie grzejników bez materiału 4 zł / żebro

SUCHE - TYNKI Cena netto
      1. Montaż ścianek działowych z płyt g-k ( cena ze
      szpachlowaniem i szlifowaniem)
      ( izolacja matą z wełny + 5 zł / m2 ) 27 zł / m2
      2. Montaż płyt gipsowych na klej 12 zł / m2
      3. Montaż płyt g-k na stelażu ( cena ze szpachlowaniem i
      szlifowaniem ) 22 zł / m2
      4. Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i
      zarysowaniach 8 zł / mb
      5. Akrylowanie 2 zł / mb
      6. Gładź gipsowa 15 zł / m2
      7. Przygotowanie powierzchni pod gładź gipsową 4 zł / m2

GLAZURA / TARAKOTA / GRESS / KLINIER Cena netto

1. Zrywanie płytek PCV 8 zł / m2
      2. Skucie starej glazury ( bez położenia nowej ) 10
      zł / m2
      3. Położenie glazury 20 x 25 cm i większa ułożona w
      kwadrat ( cokół + 5
      zł ) Skucie podłoża +
      równanie podłoża do 2
      cm
      35 zł / m2
      7 zł + 8 zł / m2
      4. Położenie glazury 10 x 10 cm ułożona w kwadrat (
      cokół + 5
      zł )
      Skucie podłoża + równanie podłoża do 2
      cm
      45 zł / m2
      7 zł + 8 zł / m2
      5. Terakota ułożona w kwadrat ( w karo + 5
      zł )
      Skucie + równanie
      podłoża
      35 zł / m2
      7 zł + 8 zł / m2
      6. Gress ułożony w kwadrat ( w karo + 5
      zł )
      Skucie + równanie
      podłoża
      40 zł / m2
      7 zł + 8 zł / m2
      7. Wykonanie półki ( bez położenia glazury ) 35
      zł / mb
      8. Ułożenie glazury na półkach , występach 45 zł / m2

9. Zamocowanie plastikowych narożnych listew 5
      zł / mb
      10. Ułożenie płytki klinkierowej 6,5 x 24,5 cm 40
      zł / m2
      DRZWI / OKNA Cena netto
      1. Montaż drzwi wewnętrznych
      + dwustronne obronienie glifów ( szer. do 10 cm ) 150 zł / szt
      + 15 zł / mb
      2. Montaż drzwi zewnętrznych
      + dwustronne obronienie glifów ( szer. do 10 cm ) 200 zł / szt
      + 15 zł /mb
      3. Montaż okna 35 zł / mb
      4. Ościeżnica - demontaż 50 zł / szt
      5. Ościeżnica – montaż 100 zł / szt
      6. Dwustronne obronienie glifów ( szer. do 10 cm ) 15 zł / mb

7. Montaż futryn drewnianych 60 zł / szt
      8. Demontaż starych futryn drewnianych 50 zł / szt
      9. Podcinanie drzwi 15 zł / szt
      10 Montaż progów 15 zł / szt
      MUROWANIE - TYNKOWANIE Cena netto
      1. Skuwanie tynku 10 zł / m2
      2. Wyburzanie ścian z cegły do gr. 20 cm 45 zł do 55 zł /
      m2
      3. Wylewki tradycyjne 17 zł / m2
      4. Wylewka samopoziomującą 14 zł / m2
      5. Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne lub gipsowe 12 zł / m2

6. Uzupełnianie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach
      (szer. do 10 cm) 15 zł / mb
      7. Ściany murowane wewnętrzne z gazobetonu , pustaków , ytonga
      15 zł / m2
      8. Ściany murowane wewnętrzne z cegły zwykłej 12 cm 16
      zł / m2
      9. Ściany murowane z cegły klinkierowej 35 zł / m2
      10. Ściany murowane z pustaków szklanych 50 zł / m2
      PODŁOGI Cena netto
      1. Położenie wykładziny dywanowej ( bez kleju ) 12
      zł / m2
      2. Położenie wykładziny dywanowej ( na kleju ) 15
      zł / m2
      3. Listwy wykończeniowe przypodłogowe ( montaż ) 5
      zł / mb
      4. Zrywanie płytek PCV 8 zł / m2
      5. Zrywanie starych wykładzin ( na klej ) 6 zł / m2

6. Położenie wykładziny typ PCV 12 zł / m2
      7. Położenie paneli podłogowych 18 zł / m2
      INNE PRACE Cena netto
      1. Panele drewniane ( sufit + 4 zł ) 25 zł / m2

2. Panele plastikowe ( sufit + 4 zł ) 20 zł /m2

3. Wykonanie kratownicy z listew pod panele 4
      zł / m2
      4. Zamontowanie gotowej szafki kuchennej na ścianie
      25 zł / szt
      5. Wymiana żyrandoli , kinkietów lub innych punktów
      świetlnych 20 zł / szt
      6. Wymiana lub montaż karniszy 20 zł do 40 zł / szt

7. Montaż dodatków łazienkowych np. wieszak na
      ręczniki , mydelniczka 5 zł do 10 zł / szt
      8. Montaż luster i suszarek łazienkowych, półek
      łazienkowych 10 zł do 40 zł / szt
      9. Silikonowanie 3 zł / mb
      10. Akrylowanie 2 zł / mb
      11. Zabudowa wanny ( gładka ) z karton gipsu przód +
      jeden bok 60 zł
      12. Zabudowa wanny ( gładka ) z karton gipsu przód +
      dwa bok 80 zł
      13. Wycięcie otworów na stopy pod wannę (
      wykafelkowanie + 50 zł / mb ) 15 zł / szt
      14. Ekran ( zabudowa pionów ) z płyt karton gips 90
      zł / szt
      15. Ekran ( zabudowa pionów ) z płyt wiórowych 120
      zł / szt
      16. Montaż drzwi rewizyjnych 15 zł / szt
      17. Wstawienie zamknięcia rewizyjnego na magnesach
      30 zł / szt
      18. Wykonanie sufitu podwieszanego z k/g na stelażu
      metalowym 30 zł / m2
      19. Wykonanie sufitu podwieszanego typu kasetonowego
      30 zł / m2
      20. Zakup towaru dla Klienta bez transportu Klienta
      50 zł do 250 zł / 1 sklep
      21. Wyjazd z Klientem do sklepu z transportem klienta
      20 zł / 1 sklep
      USŁUGI WODNO-KANALIZACYJNE I C. O. Cena netto
      1. Instalacja hydrauliczna ( 1 punkt = zimna woda +
      ciepła woda + odpływ ) 150 zł / pkt
      2. Wykucie rur w ścianie z cegły ( z betonu + 30 zł )
      30 zł
      3. Instalacja centralnego ogrzewania 150 zł / pkt

4. Demontaż starej instalacji hydraulicznej z odkuciem
      w ścianach 20 zł / mb
      5. Likwidacja grzejnika 50 zł / pkt
      6. Zawieszenie grzejnika 80 zł / pkt
      7. Montaż WC , Bidet 60 zł / pkt
      8. Montaż umywalki 60 zł / pkt
      9. Montaż wanny 100 zł / pkt
      10. Montaż brodzika ( kabina + od 80 zł do 200
      zł ) 60 zł / pkt
      11. Montaż baterii łaz. – kuch sztorcowa 50 zł / pkt

12. Montaż baterii łaz. – kuch ścienna 40 zł / pkt

13. Montaż panelu prysznicowego 120 zł / pkt
      14. Demontaż starej wanny ( bez montażu drugiej ) 80
      zł / pkt
      15. Demontaż starego zlewozmywaka lub umywalki ( bez
      montażu ) 60 zł / pkt
      16. Montaż stelaża bez montażu WC 100 zł / szt
      17. Montaż zestawu hydroforowego 150 - 250 zł / pkt

USŁUGI ELEKTRYCZNE Cena netto
      1 Wymiana gniazd lub wyłączników bez przeróbek instalacji i
      puszek 15 zł / pkt
      2 Punkt oświetlenia górnego 30 zł / pkt
      3. Rozeta rozdzielcza punktu elektrycznego 30 zł / pkt
      4. Punkt gniazda elektrycznego 30 zł / pkt
      3. Montaż włączników lub gniazd 9 zł / pkt
      ludzie policzcie sobie i tez wam wyjdzie taka średnia

• Gość: mycha2009 Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? IP: *.eranet.pl 06.01.09, 23:06
      jezeli chodzi o cene za wykonanie to fakt faktem powinniscie sie
      umowic wczesniej, najwazniejsze ze lazienka sie wam podoba. ja sam
      wykonuje lazienki i przy takim wykonaniu nie mowi sie za metr2 tylko
      od calosci lazienki suma sumarum przecietnie jak by policzyc
      ulozenie za m2 w lazience to wychodzi o wiele wiecej niz to co macie
      mu zaplacic wiec powiedzial nie duzo. a w warzszawie za 50zl/m2 to
      palcem nie chca tknac.
    • bunclik Re: 83,00/m2 wyłożenia kafelków - dużo/mało? 08.01.09, 15:58
      witam
      nie ma takiego czegoś jak "się dogadamy "
      ja robię tak klient dzwoni umawiam się z nim aby obejrzeć, robię pomiary i po
      max 2 dniach wysyłam mu na pocztę kosztorys wstępny i wszelkie uwagi co do zlecenia
      to tyle

i czekam na ruch klienta jeśli mu pasuje to zaczynam prace, jeśli nie to po
      prostu nie dzwoni

proste przejrzyste uczciwe

a nie jakieś ze się dogadamy fakt jest taki bez obrazy nikogo ale sa ludzie co
      ceny po zakończeniu pracy biorą z kosmosu no i później są nieporozumienia
      pozdrawiam bunclik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka