Dodaj do ulubionych

rekuperacja

05.08.08, 15:16
mamy mieć rekuperację
mąż się upiera ja boję sie hałasu. czy ktoś z was ma takie urządzenie? czy
jest zadowolony? czy je słychać?
Edytor zaawansowany
  • seiw83 06.08.08, 19:42
    proponuje spojrzec na strony producentow i porownac samochody bo te informacje
    sa bardzo malo precyzyjne!!to tak jakby powiedziec , kupuje samochod - tylko
    maluch ferrai nie jest rowny. co do rekuperatorow sa one generalnie cieche,
    oszczedzaja sporo energi(przez wentlacje grawitacyna traci sie bardzo duzo
    energi,itp itd.
  • betibb 12.08.08, 09:45
    mam dom od dewelopera i rekuperacja jest w
    wyposazeniu.....uzytkownicy chwala sobie to urzadzenie , mnie troche
    przerazaja te kratki sufitach ( jak w biurowacu) ale reszta pewnie
    bedzie ok
  • eres4 13.08.08, 22:59
    betibb napisała:

> mam dom od dewelopera i rekuperacja jest w
    > wyposazeniu.....uzytkownicy chwala sobie to urzadzenie ,
    > mnie troche przerazaja te kratki sufitach

Kratki w sufitach?
    Dlaczego nie anemostaty?
    Może mówisz o zwykłej wentylacji (mechanicznej) a nie wentylacji z rekuperacją?

--
    Pozdrawiam
    Ryszard
  • koper72 20.03.16, 06:56
    Jeżeli rekuperatoryy są dobrej klasy, to niczego nie będziesz słyszała. NIe masz się co martwić. Ale muszę Cię rozczarować, an dom jednorodzinny to zbytnich oszczędności nie wygenerujecie, ale oczywiście ziarnko do ziarnka...
  • alwin212 17.05.16, 12:25
    Jeśli chcesz mieś ciszę, mieszkając w głośnej okolicy to sprawdzą się rekuperatory. Wrocław do spokojnych miejsc nie należy, a po zamontowaniu takiej instalacji nie muszę otwierać okien, bo jest przewietrzone bez tego i mam ciszę i spokój.
  • jolla-7 10.06.16, 17:25
    hałas? mam u siebie zamontowaną wentylację mechaniczną i nic nie słychać. Może to zależy od miejsca zamontowania rekuperatora, może od wielkości domu, rodzaju rekuperatora? ja mam u siebie Vena Standard od www.bartoszwentylacja.com.pl/ i zapewniam, że jest cichy.
  • konsultant_viessmann 05.08.16, 12:10
    Nowoczesne projekty budowlane obejmują często systemy wentylacji mieszkań. Z jednej strony wymaga to skutecznej izolacji energetycznej w celu jak najbardziej efektywnego i bezpiecznego regulowania poziomu wilgotności w powietrzu w pomieszczeniu, z drugiej zaś strony rozwiązanie takie stanowi symbol komfortu i wysokiej jakości wyposażenia mieszkania czy nieruchomości.

Wymiana powietrza w budynku jest koniecznością. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i komfort. Dlatego nie można realizować systemu wentylacyjnego w budynku, jedynie mając na uwadze spełnienie obowiązujących przepisów budowlanych.

Nie ma się czego obawiać....
    Porównajcie nasze produkty do wentylacji domów jednorodzinnych: TUTAJ
  • rafalcichocki 22.08.16, 15:29
    kkc-kasia napisała:

> mamy mieć rekuperację
    > mąż się upiera ja boję sie hałasu. czy ktoś z was ma takie urządzenie? czy
    > jest zadowolony? czy je słychać?

Witam,

Obecnie wykorzystywane rekuperatory są przeważnie dobrze zaizolowane akustycznie, co nie powinno być uciążliwe dla osoby przebywającej w budynku. W przypadku rekuperatorów AerastarComfort marki Junkers, jako element izolacyjny wykorzystywany jest spieniony styropian.
    Dodatkowo rekuperator montowany jest przeważnie w przestrzeni takiej jak poddasze, co dodatkowo ogranicza hałas. Kolejnym elementem pozwalającym na zmniejszenie hałasu może być zastosowanie tłumika zamontowanego tuż za przewodem nawiewnym.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

• dorowa 11.04.17, 10:22
    ja zrobiłam przemarsz po salonach i popytałam pracowników o to, jaki model nalepiej wybrać, na co zwrócić uwagę, etc. najlepiej mnie w sumie obsłużyli w salonie Elements i tam finalnie kupiłam rekuperator. bo i obsługa miła, i doradzili dobrze, i wybór produktów też ciekawszy niż w marketach.
  • tomek_kom 18.06.19, 10:25
    Jeśli system kanałów wentylacyjnych będzie dobrze wykonany, moc wentylatorów dobrze dobrana, a rekuperator umieszczony w piwnicy, szum powinien być niesłyszalny. Poziom hałasu rekuperatora można regulować zmniejszając moc rekuperatora. Więcej można poczytać tutaj: wentex.org/co-to-jest-rekuperator/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.