Dodaj do ulubionych

Kupujemy telewizor

16.12.08, 15:46
"PiP (ang. Picture In Picture) to funkcja pozwalająca na równoczesne oglądanie
dwóch kanałów telewizji. Polega ona na wyświetlaniu jednego (głównego obrazu)
oraz pomniejszonego drugiego (podglądu) w jednej z części ekranu w małym okienku."
Bzdura. PiP korzysta z dwóch wejść, czyli możemy podłączyć komputer do lcd,
włączyć pip i w małym okienku zobaczymy tv (jeśli antena czy inne źródło
sygnału jest podłączona).
Obserwuj wątek
      • Gość: noTV jaki telewizor kupić???? NIE kupować!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.08, 16:14
        ja nie mam tv od dwóch lat, wcześniej po kilka godzin dziennie
        oglądania plus wszelkie video potem dvd. gdy rodzina przy stole,
        znajomi w gościach, imieniny, urodziny, cokolwiek - telewizor zawsze
        chodził. w końcu decyzja - nie chcemy w rodzinie telewizora. od tego
        czasu jesteśmy już tylko dla siebie albo gry, książki... no i
        internet. Telewizor po prostu jest jakimś reliktem. Internet jest
        czymś na czasie teraz. Poza tym nie umiem bez niego żyć - kto wie
        czy przypadkiem terapię szokową też powinniśmy zrobić co do
        internetu. Z tv się udało więc i z tym się uda. W każdym razie to co
        wiem na pewno - tv zjada czas, spłyca relacje albo wręcz je niweluje
        do zera, powoduje 'drętwicę; - nic już się po oglądaniu nie chce.
        Przy komputerze jednak człowiek jest mimo wszystko cały czas
        pobudzony, bo musi wybierać - a to pisze, a to klika, a to wysyła
        itp. a przed tv tylko siedzi i się gapi bez sensu. PAsse.
          • manhu Re: Najwieksza wada plazmy 27.12.08, 13:24
            Ma jeszcze jedną wadę: jest do bani.

W ogóle same bzdury (pseudofachowe). No i to: "Kochanie, kupmy nowy telewizor... bo za kilka lat, na tym starym nie będzie można oglądać TV. Powód? Od początku przyszłego roku w Polsce ma ruszyć telewizja cyfrowa"

Bla bla bla. Do TV cyfrowej będzie potrzebny tuner DVB-T mpeg4 AVC, czyli oglądać się da na starym TV. Ponadto to będzie w SD (niemal wszystko), więc CRT nadal będzie miażdżył te żenujące LCD i plazmy. A HD masowo wejdzie wraz z DVB-T2 i wtedy nowe telewizory trzeba będzie wyrzucić (zdaniem dziennikarzy), a realnie kupić tuner DVB-T2.
        • Gość: Bleee Kolejny "artykuł" w Gazecie IP: *.tsi.tychy.pl 16.12.08, 17:55
          Dotychczas największe bzdury pisano w Gazeta praca, dziś o TV a jutro?

Widać, że pisał to jakiś laik, który pogooglał trochę (aktualnej inaczej)
          wiedzy, dostał trochę zdjęć sponsorowanych a próbuje doradzać innym. Dobrze, że
          autor chociaż o DVB-T coś tam wie.

Mógłby chociaż do elektromarketu podreptać i obejrzeć na żywo plazmę LCD i
          wysokiej jakości LCD
            • Gość: atx Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie IP: *.mas.airbites.pl 16.12.08, 23:30
              "Gdy już kupimy mieszkanie czy wybudujemy dom naszym największym dylematem jest jaki wybrać telewizor"
              Sorry autorze, pisz za siebie.

1. bez sensu jest w ogole kupowac TV - bez niego zyje sie o wiele lepiej (sprawdzone na wlasnej skorze)

2. bez sensu jest kupowac "plaski" TV - czy wiesz, ile pradu zuzywa taki telewizor? Sprawdz - zdziwisz sie. Pobor mocy rzedu 200-400W nie jest niczym niezwyczajnym, zwlaszcza w przypadku plazm. O tym w artykulach sie nie pisze, ale jesli taki telewizor gra 8h dziennie, to jest tak jakbys codziennie przez 2h mial wlaczone zelazko. Niestety takie bardziej energooszczedne technologie jak OLED sa jeszcze w powijakach.

3. bez sensu jest kupowac TV teraz - niedlugo Polska przechodzi na standard cyfrowy, ktorego wiekszosc aktualnie sprzedawanych modeli nie obsluguje. A jesli zapytasz w sklepie, i tak pewnie wcisna Ci model bez H.264 - tak jak ostatnio mojemu tesciowi. Specjalnie uczulalem go, zeby zapytal czy telewizor bedzie odbieral TV cyfrowa w standardzie przyjetym w Polsce. "Tak, oczywiscie!" - na to sprzedawca. I co? Jajco - MPEG2 w srodku siedzi.

Pozdrawiam i zycze udanej decyzji - nie "jaki telewizor kupic" ale "czy w ogole kupic".
              • plosiak Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie 17.12.08, 11:27
                To, że ty żyjesz bez tv nie oznacza, że wszyscy chcą tak żyć. My takowy
                posiadamy i z przyjemnością, raz na jakiś czas, obejrzymy coś ciekawego.
                Oczywiście niedopuszczalne jest, by podczas spotkania rodzinnego czy odwiedzin
                znajomych był włączony. Wystarczy odrobina własnej woli i po problemie. Dlatego
                nie rozumiem, jak tv może być włączony 8h dziennie :) Może podczas MŚ można
                obejrzeć z 3-4 mecze, ale to się zdarza co 4 lata :D
                  • Gość: Elektronik Rady ignoranta IP: *.tx.res.rr.com 26.12.08, 18:26
                    Gość portalu: Bleee napisał(a):
                    > Dotychczas największe bzdury pisano w Gazeta praca, dziś o TV a
                    > jutro? Widać, że pisał to jakiś laik, który pogooglał trochę
                    > (aktualnej inaczej) wiedzy, dostał trochę zdjęć sponsorowanych
                    > a próbuje doradzać innym.

To prawda, że pan Brzostak usiłuje radzić czytelnikom, a sam nie odróżnia
                    "telewizja cyfrowa" od "HD TV". Mieszkam w Stanach gdzie od lutego 2009 będzie
                    wyłącznie telewizja cyfrowa. Ale około 80% programów jest ciągle nadawanych w
                    standardowej rozdzielczości, a HD TV czyli telewizja o wysokiej rozdzielczości
                    to 20% lub mniej nadawanych programów.

W Stanach gdzie telewizja wyprzedza o kilka lat Polskę ciągle HD TV jest
                    nadawane w różnych stadardach - 720 lub 1080 linii, interlaced lub progressive.
                    Kupiłem dwa lata temu HD ready TV, który dzisiaj jest w znacznym stopniu
                    przestarzały, bo nie ma wejścia HDMI. HD ready oznacza, że trzeba dokupić
                    zewnętrzny tuner HD TV - więc obecnie bez sensu jest go kupować.

Konwerter zmieniający sygnał TV cyfrowej na analogowy kosztuje $50, z czego rząd
                    federalny zwraca $40. Czyli koszt dla konsumenta to $10 = 30 zł. Pan Brzostak
                    radzi wydać kilka tysięcy zł aby sobie zaoszczędzić tych 30 zł czy 150 zł.
                    Logika sprzedawcy, a nie nabywcy.

W sumie - radzę zignorować artykuł, kórego autor zna terminy techniczne ale nie
                    rozumie ich znaczenia. Ewentualnie trzeba zapytać o radę kogoś kto rozumie co to
                    jest telewizja cyfrowa.

Do 2014 roku zostało jeszcze 6 lat! Ceny sprzętu TV w tym czasie spadną
                    kilkakrotnie, a jakość wzrośnie. Standard może się zmienić, a napewno
                    wyklarować. Nie warto wierzyć w reklamę chyba, że nasz sąsiad kupił "plazmę" i
                    musimy go przebić.
                    • Gość: xyz Re: Rady ignoranta IP: *.nplay.net.pl 27.12.08, 11:41
                      Pan "Elektronik" nazywa autora artykułu ignorantem a sam ma o materii pojęcie co
                      najwyżej umiarkowane.
                      1. HD ready wcale nie oznacza, że trzeba dokupić zewnętrzny tuner HD TV, to są
                      dwa zupełnie inne problemy. Może być telewizor HD Ready(rozdzielczość
                      telewizora), który będzie wyposażony w tuner HD TV(mam taki), równocześnie może
                      być telewizor Full HD, który tego dekodera mieć nie będzie. Te pojęcie nie mają
                      ze sobą nic wspólnego.
                      2. Nie wiem jak długo jesteś w USA ale przesiąkłeś już kompletnie
                      amerykanocentryzmem. To, że w USA rząd federalny zwraca 40/50$ za zakup
                      zewnętrznego dekodera HD TV to chyba nie znaczy, że będzie też zwracał ten koszt
                      również konsumentowi w Polsce. Jeżeli się mylę i rząd federalny poczynił takie
                      zobowiązanie to przepraszam.
                      3. Zgadzam się tylko z tym, że fakt iż za 6 lat telewizja będzie nadawana
                      wyłącznie w formacie cyfrowym nie powinno nas motywować do podejmowania
                      nieprzemyślanych i szybkich decyzji, na to jeszcze mamy czas. Tym niemniej
                      jeżeli i tak z jakichś powodów mamy zamiar w najbliższym czasie dokonać zakupu
                      telewizora warto wziąć to pod uwagę aby za 6 lat nie stanąć przed koniecznością
                      zakupu kolejnego.
                      • Gość: Miś Poparcie jednego ignoranta przez drugiego IP: *.tx.res.rr.com 27.12.08, 23:46
                        Sedno wypowiedzi podkreślało mylenie telewizji cyfrowej z HD TV czyli telewizją
                        o wysokiej rozdzielczości. Są to różne rzeczy! Wielu sprzedawców i reklam
                        nieświadomie wprowadza w błąd lub świadomie oszukuje posiadaczy telewizorów
                        analogowych, że przejście z telewizji analogowej do cyfrowej zmusza do kupna HD
                        TV. Tymczasem przejście z telewizji analogowej do cyfrowej zmusza te osoby co
                        chcą oglądać TV do kupna albo konwertera albo odbiornika TV cyfrowej. Inną
                        możliwością, którą podkreśla wielu dyskutantów, jest rezygnacja z TV.
                        Szczególnie, że Internet jest obecnie lepszym źródłem informacji niż TV. Można
                        też kupić kartę tunera cyfrowego do komputera lub malutki tuner cyfrowy (HD lub
                        zwykły) podłączany do gniazdka USB.

W wypowiedzi było wyraźnie napisane, że w USA rząd federalny zwraca $40 gdy
                        Amerykanów dzieli kilka miesięcy od całkowitego przejścia na TV cyfrową. W
                        Polsce jest wiele lat do tego momentu. Polacy mogą w tym czasie skłonić polski
                        rząd aby zrobił to samo.

Artykuł GW wyglądał na reklamę kosztownych odbiorników HD TV pod pretekstem
                        artykułu informacyjnego. Trudno jest w 100% być pewnym czy autor nie wiedział co
                        pisze (był ignorantem) czy świadomie wprowadzał czytelników w błąd. Ale to
                        drugie wydaje się byc zbyt poważnym zarzutem aby go stawiać nie mając pewności,
                        że tak napewno jest.
              • Gość: (.)(.) Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie IP: 79.97.133.* 26.12.08, 17:32
                wlasnie dla takich mlotkow jak twoj tesc jest ten artykul. pisze wyraznie -
                kupowac mpeg-4. to nie jest artykul dla znawcow tematu tylko laikow. a jesli nie
                stac cie na prad to radze odlaczyc lodowke - to dopiero pobiera mocy. i
                zrezygnuj z odkurzacza na korzysc miotly. az boje sie napisac, ze uzywam
                czajnika elektrycznego bo nie chce mi sie czekac az woda na gazie sie
                zagotuje... bo czas to pieniadz...
              • nessie-jp Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie 26.12.08, 17:51
                Nie przesadzaj, kolega przedprzedpiśca wyraźnie pisał o "plaźmie LCD" i
                "wysokiej jakości LCD". Zaden przecinek nie pomoze, jak ktoś nie panuje nad
                klawiaturą.

--
                "Don't put your trust in revolutions. They always come around again. That's why
                they're called revolutions. People die, and nothing changes." -- (Terry
                Pratchett, Night Watch)
                  • nessie-jp Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie 27.12.08, 23:01
                    > wystarczy wstawic przecinek, aby zrozumiec... dla inteligentnych

A mnie się zdaje, że jeśli ktoś pisze o plaźmie, LCD zwykłym i LCD HD Ready to
                    potrafi sam wstawić przecinki tak, żeby zdanie było zrozumiałe. No, chyba że
                    jest wyjątkowo mało inteligentny.

Kochani, ja rozumiem, że była amnestia maturalna. Ja rozumiem, że gadu-gadu, że
                    sms-y, że emotikony. Ale żeby, kurczę, zwykłego przecinka nie umieć używać?!

--
                    "Don't put your trust in revolutions. They always come around again. That's why
                    they're called revolutions. People die, and nothing changes." -- (Terry
                    Pratchett, Night Watch)
                    • mapmuh Re: Kolejny "artykuł" w Gazecie 30.12.08, 14:02
                      > > wystarczy wstawic przecinek, aby zrozumiec... dla inteligentnych
                      >
                      > A mnie się zdaje, że jeśli ktoś pisze o plaźmie, LCD zwykłym i LCD HD Ready to
                      > potrafi sam wstawić przecinki tak, żeby zdanie było zrozumiałe. No, chyba że
                      > jest wyjątkowo mało inteligentny.
                      >
                      > Kochani, ja rozumiem, że była amnestia maturalna. Ja rozumiem, że gadu-gadu, że
                      > sms-y, że emotikony. Ale żeby, kurczę, zwykłego przecinka nie umieć używać?!
                      >

Kochana, Ty nie umiesz odmienić rzeczownika "plazma", więc nie pouczaj innych.
                      --
                      Osbourne Cox? I thought you might be worried about the security of your shit.
        • Gość: Anna NIE kupować!! IP: *.szczecin.mm.pl 26.12.08, 16:36
          Zgadzam sie!
          Tez nie mamy w domu tv. Juz 4 rok bedzie latem. Niczego nam nie brak.
          W razie czego jest internet, prasa.
          A duzo lepiej jest spedzac czas z ksiazka, wsrod ludzi, na zajeciach
          aktywnych. Zyc swoim zyciem, a nie zyciem bohaterow bezsensownych
          seriali. ;)
        • hugow Re: jaki telewizor kupić???? NIE kupować!! 26.12.08, 16:39
          Takze nie mam i nie zamierzam miec TV ani Radio
          zwlaszcza, ze wiemy jakie plazy i oblence finansowane sa z abonamentu - z jednej
          strony Lisy a z drugiej Koteckie, Siwki - jedni warci drugich.
          Poza tym program - czasem w podrozach sluzbowych musze ogladac TV
          (wspollokatorzy) i co widze - ciagle te same filmy. Doslownie ogladam TV raz na
          miesiac - trzy miesiace - w hotelach - i widze ze sa to dokladnie te same filmy.
          Papka.
          Uzaleznienie od netu tez nie jest dobre - wiec raczej je ogranicz.
          --
          Serdecznie pozdrawiam i zycze milego dnia :-)
          *www*HuGoW
    • Gość: fft jedno ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.08, 20:06
      Idzie się do sklepu, ogląda się te "fajne bo duże" ekrany. Najpierw plazma, a z
      tyłu na tabliczce pobór energii np. 440W. No to może LCD, a z tyłu pobór energii
      np 280W. Prawie jak 1/4 czajnika elektrycznego, tylko że czajnik gotuje wodę w
      kilka minut a telewizor działa przez kilka godzin dziennie.
      Co za wspaniała oszczędność prądu, szczególnie w obliczu podwyżki cen prądu od
      początku stycznia 2009. No i jeszcze kwestia, że trzeba mieć CO oglądać w tym
      nowym telewizorze.
    • Gość: Tomo Re: Kupujemy telewizor IP: *.merinet.pl 16.12.08, 20:31
      Poziom artykułu jak zwykle w wykonaniu "dziennikarza" Gazety
      Wyborczej ŻENUJĄCY. Przebrnąłem przez pierwszą stronę i
      zrezygnowałem z czytania tych bzdetów:
      1. Jakość TV cyfrowej jest zbliżona do DVD - chyba w snach autora.
      Zaletą TV cyfrowej jest zupełnie co innego, ale skąd autor może to
      wiedzieć? Musiałby co najmniej google odpalić...
      2. Ledwie zajawka na temat systemu MPEG-4. A tylko na ten temat
      powinien powstać osobny artykuł. Bo większość ludzi biegnących dziś
      po telewizory LCD nie zdaje sobie sprawy, że kupują coś co bez
      dekodera i tak nie będzie działało. Niestety nasz raj postanowił być
      jednym z nielicznych, które postawiły na MPEG-4...
      3. Bzdetów na temat wielkości ekranu nawet nie chce się komentować.
      26" - 29" to wielkość do dużego pokoju. Chyba w zestawie z
      lornetką...
    • nroht Kupujemy telewizor 17.12.08, 09:20
      proponuje poczekac na tv laserowe. 65" a pobor pradu 135W. tylko cena jak za
      nowosc jeszcze kiepska :) ale za rok, dwa bedzie jak znalazl. no i wymiata
      wszelkie pseudowyswietlacze (lcd/plazma) jakoscia obrazu.
    • Gość: MARO Kupujemy telewizor IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.12.08, 12:01
      Gratuluje ignorancji osob piszacych dla gazety :) do odbioru tv cyfrowej
      wystarczy telewizor CRT i dekoder (tzw. digibox, set-top-box), ktory bedzie
      kompatybilny z mpeg4. Jezeli dekoder taki bedzie mial oprocz wyjscia HDMI
      wyjscie SCART to nie ma problemu, mozemy dalej uzywac starego tv :)))
    • moblister Kupujemy telewizor 17.12.08, 12:26
      A ja radził bym jezeli ktoś nie oglada dużo na tv tylko jakieś filmy i mecze przykładowo to kupić sobie projektor ja tak własnie zrobiłem kupiłem projektor LG AH215 świetne kolory obraz mam na całą ścianę co daje jakieś 220 cali, poza tym z dobrym dzwiękiem wrazenia sa jak w kinie a nawet nie trzeba się ruszać z domu poleam wszystkim takie rozwiązanie.
    • bambussi LCD 37 cali do 2500 PLN - znajdę takie? 17.12.08, 15:05
      ewentualnie może być nawet i 32 cale (nie jestem telemaniakiem, w
      zasadzie to mógłbym dalej oglądać te kilka programów tygodniowo na
      28 calowym CRT gdyby nie to że się właśnie zepsuł i jednak muszę coś
      kupić...)

znajdę coś w miarę porządnego 32-37 cali za 2000-2500 PLN - więcej
      za tego zjadacza czasu nie dam...
    • samson.miodek Kupujemy telewizor 26.12.08, 16:28
      Na zachodzie nie uswiadczysz LCD takiego jaki opisuja w art., tzn ze
      patrzac pod katem bedzie jakis niewyrazny obraz.Wiadomosci o takich
      telewizoprach, o takich modelach to autor tego art. ma sprzed
      lat.Wypadaloby sie uzbroic w najnowsze informacjie.Po przeczytaniu
      pierwszej strony zrezygnowalam z czytania owych wypocin.
    • Gość: Erwin Rommel Kupujemy telewizor IP: *.tktelekom.pl 26.12.08, 17:05
      A ja używam 21 calowego Philipsa z 2001 r. Jestem z niego bardzo zadowolony.
      Obraz i głos ma super :-)

A gdy oglądam jakieś programy z talerzyka ( Astra niekodowana ), to już naprawdę
      jest super jakość.

Nie zamierzam zmieniać go na inny, jeszcze długo.................. :-)

Na wiosnę będzie miał 8 latek, i może do 2014 roku wytrzyma :-)
    • Gość: Misiek Autor chyba nie widział dobrego CRT IP: *.gprs.plus.pl 26.12.08, 17:21
      Żaden z TV LCD, które widziałem, a widziałem ich sporo, nie pokazuje prawidłowo
      barw. Wszystkie mają wypalone światła i ciemnoszare cienie. Tymczasem byle TV
      kineskopowy pokazuje prawidłowo i światła, i cienie. Jak to jest, że bardzo
      rzadko stawia się na jednej półce LCD i CRT? Odpowiedź - bo CRT ma lepsze kolory
      i to widać.
      Zamiast porównywać LCD i plazmę do kiepskich CRT z lat osiemdziesiątych,
      proponuję porównać do dzisiejszych nowoczesnych telewizorów 100Hz. A odtwarzacz
      DVD proponuję podłączać nie złączem composite ale SVHS albo RGB. Różnica jest
      kolosalna!
      Kineskop wygrywa jakością obrazu i pobiera mniej prądu. Do odbioru tv cyfrowej
      kupi się przystawkę i będzie ok.
    • dellek Odległość od ekranu. 26.12.08, 17:39
      To ciekawe zagadnienie, ale z tego co wiem zasada przekątna dzielona przez 10
      dotyczyła telewizorów kineskopowych. W przypadku płaskich FullHD optymalna
      odległośc to raczej przekątna razy 2, np 32 cale dobrze wyglądają z 2 metrów, 42
      cale z 2,2 m (przy obrazie fullHD).
    • nessie-jp Kupujemy telewizor 26.12.08, 17:49
      Mam kupić telewizor, bo POLSKA telewizja zmienia format nadawania? Też coś. A
      na co mi te wszystkie Badziewiaki, Mateusze na Wspólnej i na Złe, Magdy jak
      Miłość i cała reszta Klanu oraz Gwiazdy robią sobie przykrość na lodzie?

Myślałam o kupnie telewizora. Zrezygnowałam. Kupiłam monitor o przekątnej 27
      cali -- wystarczy i do oglądania filmów. A TVP ze swoimi Badziewiakami może
      sobie wdrażać dowolnie cyfrowy format.

--
      "Don't put your trust in revolutions. They always come around again. That's
      why they're called revolutions. People die, and nothing changes." -- (Terry
      Pratchett, Night Watch)
    • Gość: jabob2009 Kupujemy telewizor IP: *.adsl.inetia.pl 26.12.08, 17:53
      Ja mam i uzywam, od 1991 roku, czyli od 17 lat, Sonówkę 25 cala z czterema
      glosnikami, dwa po bokach i dwa male pod ekranem kineskopa a z tylu szesc wejsc
      cincz i jeszcze trzy wyjscia tez cincz nie wiem po co je dali i mam do niego
      podlaczone do takiego przelacznika syganalow AV a to tylko przez brak trzeciego
      wejscia cincz w tym telewizorze, do przelacznika syganalow AV mam podlaczone:
      nbox HDTV RECORDER Nki, magnetowid kasetowy stereofoniczny SONY i odtwarzacz DVD
      i obraz z nboxa HDTV RECORDERA jest REWELACYJNY na tym telewizorze,a bylem nie
      dawno w sklepie RTV i te telewizory w tym sklepie to tylko moga sie schowac z
      odbiorem przy mojej Sonowce.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka