renowacja drzwi- cena Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam w mieszkaniu stare poniemieckie, drewniane drzwi (2,70/1,70).
    Niestety pomalowane brzydką farbą olejną. Znalażłam ekipę, która
    chce mi je zrobić za 3000zł. czy to dużo? Dwa lata temu rozmawiałam
    z chłopakiem, który proponował 1000zł. I teraz nie wiem czy on się
    nie znał, czy też oni chcą mnie wykorzystać.
    • Gość: mim IP: *.chello.pl 11.03.09, 08:17
      :)
      piszesz , że DRZWI W MIESZKANIU (wewnętrzne) . piszesz o BRZYDKIEJ
      FARBIE nie wspominając o ewentualnych naprawach , wymianach
      elementów . jeśli przyjąć iż istotnie wewnętrzne i tylko opalenie
      (ewent. szpachlowanie) , oczyszczenie i nowe powłoki malarskie to :
      DUŻO :))) (3000) .
      wróć do rozmów z chłopakiem;)
      powodz.
      mim
      • Gość: Reno IP: 213.25.196.* 31.03.13, 15:59
        Tak jak ze wszystkim cena powinna odzwierciedlać jakość .Kiedy klient ma wątpliwości dlaczego tyle a nie tyle wykonawca powinien wytłumaczyć skąd ta cena.Czasami bywa tak że renowacja przekracza kilkakrotnie wartość nowych drzwi.Zasadniczą jednak zaletą renowacji starego drewna jest jego nieporównywalnie dłuższa trwałość. Drzwi które mają 60- 100 lat z pewnością przy odpowiednim wykonaniu renowacji i zabezpieczeniu przetrwa kolejne 100 lat .Kiedyś drewno było sezonowane wiele lat w naturalnych warunkach obecnie drewno poddawane jest ekspresowemu suszeniu w suszarniach .Ponadto środki , kleje , farby niegdyś zapewniały znacznie dłuższą wytrzymałość i trwałość .Tu firmy jak zresztą w niemal każdej branży doszły do wniosku że jeśli trwałość farb i materiałów będzie krótsza klient niebawem powróci aby kupić kolejny raz. W dzisiejszych czasach za sprawą wielkich fabryk i masowych produkcji ceny są znacznie zaniżone i nawet nie wiem jak doświadczony stolarz nie jest w stanie wykonać drzwi w podobnej cenie.Zmuszony jest oszczędzać na jakości materiałach i pomijaniu ważnych procesów wykonania.Przykre ale prawdziwe a wina leży w znacznej mierze po stronie klientów.Oczekują niskiej ceny i jakości a są i tacy co oczekują całkowicie nowych starych drzwi w atrakcyjnej cenie .
        Niestety tak się nie da .
        Tutaj są przykłady profesjonalnych renowacji
        reno-reno.pl/blog/?cat=3
    • Gość: wiesia@onet.pl IP: 62.61.44.* 25.06.09, 16:33
      To dużo. Firma z Gdyni zajmuje się renowacją drzwi. Nie maluj. Szkoda. Po renowacji są jak nowe. Za 5 par zapłaciłam 3200.
      • i to uważam jest normalna cena anie 1000 zł za sztukę czy 3000
        • Gość: Gosia IP: *.is.net.pl 12.12.09, 14:01
          polecam firmę, www.firmaminor.is.net.pl/ tani i bardzo solidni !!!
          • Gość: Reno IP: *.centertel.pl 25.02.11, 22:04
            Moja firma odnawia drzwi, najczęściej poniemieckie i malowane olejną.Dużo zależy od stanu drzwi po usunięciu starej farby.Czasami są ładne i bardzo zdrowe i takie warto podkreślić i zachować strukturę drewna.Są też drzwi wykonywane przez,, partaczy" (70 lat temu też tacy byli)
            Zbijane setkami gwoździ i licznymi flekami najlepiej pokryć farbami akrylowymi.Mając zmysł artystyczny i dobre wyczucie łącząc i wyodrębniając kolory można zrobić naprawdę piękne drzwi.Przewagą takich drzwi jest nieporównywalnie dłuższa żywotność niżeli drzwi z castoramy nawet tych za 1000zł.
            Średnio koszt renowacji takich drzwi to od 1000zł-3000zł

Polecam się jak by co Dolnośląskie
            www.reno-reno.pl
            • Gość: Anna Sadowska IP: *.swidnica.mm.pl 15.07.11, 21:18
              Dzień dobry. Oglądam forum z zaciekawieniem, gdyż myślimy o renowacji drzwi w starym poniemieckim budynku. Są to dwie pary starych i dużych drzwi. Budynek znajduje się w Jaworzynie Śląskiej (dolnośląskie, droga Wrocław-Wałbrzych). Czy bylibyście Państwo zainteresowani renowacją mimo odległości? Proszę o odpowiedź. Z poważaniem Anna Sadowska.
      • Gość: hania IP: *.axa-polska.pl 24.02.10, 10:35
        Mogłabym prosic o namiary do tej firmy.
        hanna.ostrowska@axa-polska.pl
    • Gość: Alex IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.08.09, 12:37
      Jestem w trakcie odnawiania 100-letnich drzwi. Powiem szczerze , że
      zastanawiałem się ile to może kosztowaćzlecając komuś, ale 1000zł to
      chyba mało - wiem ile przy tym jest pracy, najgorzej jak są pokryte
      kilkoma warstwami farby. Dobra opalarka dorze sobie dała radę, ponoć
      jest jakiś środek, który powoduje puchnięcie farby (REMLAK chyba się
      nazywa).Później trochę szpachlówki do drewna w ubytki. Najgorsze, że
      kolory drzewa sięróżnią, ale stolarz powiedział, że jak użyję na
      koniec lakierobejcy to powinny się zrównać.
      Na twoim miejscu sam bym się pobawił nawet po 2 godzinki dziennie -
      satysfakcja murowana.
      Pozdrawiam.
    • Koniecznie spytaj o metodę renowacji. Wiele firm stosuje zanużanie w środkach rozpuszczających. Po takim zabiegu drzwi (skrzydło) mogą sie po prostu rozpaść (rozpuszczaja sie stare kleje).

--
      Koniecznie odwiedź:
      DRZWI TANIE
      Drzwi Galeria
      Okiennice drewniane
    • Też jestem bardzo zainteresowany tym tematem. Mam do renowacji 4 drzwi z lat
      pięćdziesiątych, wysmarowanych białą farbą.

Ile może kosztować ich uratowanie i czy w ogóle warto?
      --
      [img]http://bi.gazeta.pl/im/2/6481/z6481292U.jpg[/img]
      http://twitter.com/radekzaleski
      • podejrzewam ze to zwykła płyta z lat Gierkowskich a nie zabytek więc raczej bym
        to wyrzucił i zamontował nowe drzwi. Fabryki teraz mają bardzo szerokie oferty
        wejdź na stronę Porty drzwi nie są drogie a wybór kolorów i wzorów duży ja bym
        się nie męczył w renowację tylko wymienił zwłaszcza że teraz ciężko nie znaleźć
        czegoś dal siebie.
    • Gość: staremeble IP: *.centertel.pl 28.09.09, 16:47
      LUDZIE NIE NISZCZCIE JUŻ TYCH DRZWI !!! Zostawcie te lakierobejcy, farby
      olejne,lakiery wodne i zostawcie te drzwi w spokoju. Lakierobejca nadaje się co
      najwyżej na płot lub budę dla psa, a nie na okna lub drzwi. Koszt profesjonalnej
      renowacji to 1000 zł/m2. 2,7x 1,7 = ok 4,5 to 4500 zł, ponieważ drzwi mają dwie
      strony więc jest to aż 9 m2 ciężkiej roboty. Już widzę tych krzyczących że to
      strasznie dużo ale jak są tacy mądrzy to niech sami to zrobią dobrze. PODSTAWOWA
      RADA dla tych ,którzy noszą się z renowacją: Jeśli fachowcy chcą zabrac drzwi do
      swojego warsztatu to znaczy że chcą je wrzucic do sody oczyszczonej ,a to jest
      duży problem dla was. Bo po jakims czasie soda zacznie wyłazic i wasza
      lakierobejca zacznie blaknąc. Nie w każdym przypadku ale wszystko zależy od
      gościa który prowadzi takie usługi bo musi ustalic odpowiedni stosunek roztworu
      w którym bedą kapane wasze drzwi. Z własnego doświadczenia wiem że bardzo mało
      jest takich. Oczywiście może wziąśc do tej roboty chłopaka za tysiaka co bedzie
      to robił na miejscu ale jestem przekonany że będzie to droga przez mękę i bedzie
      to trwało bardzo dłuuuugo bo chłopak nie wie na co się porwał. Z drugiej strony
      można kupic nowe za 4000 lub 5000 (z drewna) ale NIKT powtarzam NIKT nie wykona
      drzwi takich samych jak te poniemieckie. Dlaczego wytrzymały ponad 100 lat ,a
      przez 50 lat były totalnie dewastowane. Sekret tkwi już przy wycince drzewa. W
      Polsce nie ma stolarzy ,którzy wiedzą o co chodzi ,a co dopiero wykonanie tak
      solidnych drzwi. Kupione drzwi u renomowanych producentów i tak trzeba bedzie
      za 8-10 lat remontowac (zewnętrzne). Wierzcie mi na słowo. Jeżdżę i remontuje
      właśnie takie nowe okna i drzwi. Sumujac jeśli ktoś nosi się z zamiarem
      wykonania porządnej renowacji polecam mu swoje usługi. Jestem z dolnego śląska.
      Kontakt na stronie staremeble.pl
    • Gość: adek12 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.09, 14:23
      wow... 3 tys za renowację drzwi to naprawdę
      sporo, lepiej poszukać innej firmy, albo wymienić całkiem te drzwi, choć te
      stare napewno są klimatyczne :)

Mimo wszystko 3000 zł to przesada...
      • Stare drzwi można jeszcze bardziej "postarzyć", z tym że celowo.Po co ryć do drewna jak można zastosować efekt "specjalny".

Często to robiliśmy.
        Na renomar.dbv.pl jest pare fotek.
        koszt góra 1000zł.

Firma budowlana wałbrzych, świdnica, świebodzice
      • Gość: pasjonatstaroci IP: *.tktelekom.pl 14.01.14, 23:14
        Niedawno zakupiłem duże mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu .Miałem kilka szt drzwi do renowacji .Od znajomych słyszałem że firma Reno z Wołowa robiła im renowację więc się zdecydowałem i nie żałuję .Stolarz za takie same nowe zarządał 3700 zł oni wykonali renowację za 2900 zł ale efekt mnie powalił.a najważniejsze dali 20 lat gwarancji
        To ich strona www.reno-reno.pl jak by ktoś potrzebował
    • Gość: mała kobietka IP: *.chello.pl 12.12.09, 00:34
      od 5 lat remontuje i przeprowadzam renowacje starych drzwi ( zrobiłam ich
      "narazie" 8- w tym piekne , wielkie dwuskrzydłowe i jedne zewnetrzne ), oprócz
      tego jeszcze opaski i framugi i jak pomysle ze miałabym zapłacic 3000 za jedna
      sztukę to... chyba dobrze ze potrafie stac 5 godzin dziennie z opalarka w rece.
      Ból w kregosłupie..bezcenny za reszte (czytaj szpachelke i lakiero bejce )
      zapłacisz mastercard.
      Jestem ze Szczecina i jak ktoś ma problem to moge pomóc ( za 1000 zł , a nie za
      3000!). Dłubania i meczenia sie z tym starcza na tygodnie , ..ale jaki efekt !
      • Gość: Drumi IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.02.11, 21:03
        Robisz to na czarno, nie płacisz podatków, nie masz kosztów, nie posiadasz wiedzy potrzebnej do wykonywania tak skomplikowanej usługi, nie posiadasz doświadczenia, nie mówiąc o braku wiedzy na temat materiałów jakie trzeba zastosować w tym przypadku...
        i w efekcie okaleczysz drzwi, a nie odrestaurujesz.
        Zgadłem? Bo w przeciwnym razie ceniła byś swoją wiedzę.

3000 zł to nie wysoka cena jak zabierze się za to ktoś kto naprawdę to potrafi, a takich jest niewielu. Sam prowadzę firmę i ceny daje jeszcze wyższe. Mam sporo klientów, a prace bez postoju... lecz są to osoby które zdają sobie sprawę z tego co ratują i ile warta jest praca przy tym.

• Gość: Gosia IP: *.is.net.pl 12.12.09, 14:03
      polecam firmę to jest link do ich strony tani i bardzo solidni kompleksowo
      zajeli się stolarką budowlaną w moim domu...www.firmaminor.is.net.pl/
    • Gość: mike IP: 217.96.27.* 13.12.09, 22:40
      Polecam usługi renowacyjne świadczone przez pracownię renowacyjną Art Renewal
      (renowacja mebli zabytkowych oraz wszelkiego rodzaju stolarki okiennej i
      drzwiowej). strona www.artrenewal.pl
    • Jak jest tu juz taki watek to sie podlacze z moim pytaniem. Popatrzcie na
      te
      drzwi

Sa one z lat 70-tych i chyba raczej nie sa one z litego drewna. Czy znacie
      jakies mozliwosci "renowacji" takich drzwi? Zwlascza przerobienia ich na inny
      kolor... Czy np. potraktowanie ich biala farba daloby fajny efekt, czy to glupi
      pomysl? Widzialam tez oferty oklein na drzwi/schody, imitujacych drewno - jak
      sie cos takiego sprawdza?

--
      Make love, not war :)
      • Na zdjęciu wygladaja na paździerz z okeiną ( ale moge sie mylić, bo widze tylko
        foto nienajlepszej jakości) Jeśli są oklejane i okleina nie odchodzi mozna je
        znatowic delikatnie drobnym papierem sciernym. Odpylić i pomalowac pistoletem.
        Co z tego wyjdzie sama zobaczysz nie wiem czy efekt ci sie spodoba...bo to
        jednak nie jest drewno...
        --
        Moin moin....Nordsee :)
      • Gość: rychoreno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 23:08
        Tradycja i zamiłowanie.
        Masz stare drzwi-chcesz je wyremontować odnowić-przywrucić do pierwotnego wyglądu ? Skontaktuj się z nami- zrobimy to dla Ciebie,i za Ciebie.Drzwi odbierzemy od Ciebie własnym transportem jak i dostarczymy z powrotem po odrestaurowaniu.W naszej pracowni od 19 lat zajmujemy się renowacją, konserwacją i rekonstrukcją zabytkowych drzwi,schodów i stolarki okiennej. . Wykonujemy również meble stylizowane i repliki na indywidualne zamówienie. Stosujemy tradycyjne technologie i materiały zgodne z dawna sztuką stolarską i meblarską . Nasz skromny warsztat,w którym wykonywana jest ta piękna manufaktura znajduje się w Proboszczowie miedzy Legnicą a Jelenią Górą.( dolnośląskie) Wykonamy wyceny prac u klienta,oraz poprzez fotografie przesłane na naszą pocztę-e-mail. rychoreno@o2.pl Oferujemy także indywidualne porady oraz pomysły.!!!.Kontakt telefoniczny pod numerem ;- 667840778 Kontaktując się z nami,masz możliwość za rozsądne pieniążki przywrócić Twoim drzwiom,antykom dawną świetność. Ewentualnie stworzyć w twoim domu/mieszkaniu wystrój według wymarzonego projektu.W którym my Ci pomożemy.!! W kolejności na poniższych zdjęciach przedstawiamy ułamek z naszych prac i projektów. Pozdrawiam Państwa, i zapraszam do skorzystania z naszych usług..
    • Gość: Marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.10, 16:00
      Kompleksowa renowacja drewnianych okien, drzwi oraz schodów:
      - renowacja powłoki lakierniczej
      - wymiana uszczelek
      - wymiana okapników
      - wymiana sylikonu
      - regulacja, konserwacja i wymiana okuć
      - wymiana wkładów szybowych
      - przeróbki stolarskie i prace odtworzeniowe uszkodzonych elementów.

Ponadto oferuję renowacje i lakiernictwo innych zniszczonych elementów stolarki budowlanej lub dowolnego rodzaju powierzchni drewnianych.

Tel. 691 839 454
      Mail: remonty.renowacje@gmail.com
      • Gość: Mateusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 21:58
        Czytałem wasze komentarze i chciałbym również dodać swój komentarz. U mnie renowacje drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych z ościeżnicami przeprowadziła firma Portas. Nie powiem jak usłyszałem cenę to zwaliło mnie z nóg, ale powiem jedno warto było, jestem strasznie zadowolony, oni łączą komfort, wygodę, bezpieczeństwo, jakość ! oraz klasę z jaką to robią.

Jesli macie jakieś pytanie, to proszę pisać GurolGno@gmail.com pomogę i z miłą chęcią napisze jak to było ze mną
        • Gość: Rychoreno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 23:11
          Tradycja i zamiłowanie.
          Masz stare drzwi-chcesz je wyremontować odnowić-przywrucić do pierwotnego wyglądu ? Skontaktuj się z nami- zrobimy to dla Ciebie,i za Ciebie.Drzwi odbierzemy od Ciebie własnym transportem jak i dostarczymy z powrotem po odrestaurowaniu.W naszej pracowni od 19 lat zajmujemy się renowacją, konserwacją i rekonstrukcją zabytkowych drzwi,schodów i stolarki okiennej. . Wykonujemy również meble stylizowane i repliki na indywidualne zamówienie. Stosujemy tradycyjne technologie i materiały zgodne z dawna sztuką stolarską i meblarską . Nasz skromny warsztat,w którym wykonywana jest ta piękna manufaktura znajduje się w Proboszczowie miedzy Legnicą a Jelenią Górą.( dolnośląskie) Wykonamy wyceny prac u klienta,oraz poprzez fotografie przesłane na naszą pocztę-e-mail. rychoreno@o2.pl Oferujemy także indywidualne porady oraz pomysły.!!!.Kontakt telefoniczny pod numerem ;- 667840778 Kontaktując się z nami,masz możliwość za rozsądne pieniążki przywrócić Twoim drzwiom,antykom dawną świetność. Ewentualnie stworzyć w twoim domu/mieszkaniu wystrój według wymarzonego projektu.W którym my Ci pomożemy.!! W kolejności na poniższych zdjęciach przedstawiamy ułamek z naszych prac i projektów. Pozdrawiam Państwa, i zapraszam do skorzystania z naszych usług..
    • 3000 to trochę dużo jak dla mnie. Ja robiłem renowację podobnych drzwi we Wrocławiu za 1200zł. Ekipę znalazłem na favore.pl. W ciągu tygodnia było po wszytskim- szybko i sprawnie.
      • kaincirus napisał:

> 3000 to trochę dużo jak dla mnie. Ja robiłem renowację podobnych drzwi we Wrocł
        > awiu za 1200zł. Ekipę znalazłem na favore.pl. W ciągu tygodnia było po wszytski
        > m- szybko i sprawnie.

WITAM,

czy Pan mógłby podzielić się kontaktem tej firmy? (email: alexandra.naslin@gmail.com)
        Mam 3 drewniane drzwi do renowacji: szczególnie, szukam kogoś do usuwania farby.
        DZIEKUJE

Pozdrawiam
    • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 22:13
      u mnie renowację drzwi przeprowadziła firma B&B są jak nowe mimo to że były całe zawalone farbą polecam
      renowacja drzwi
    • Gość: renowator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 22:53
      Witam Cena 3000 zł jest jak najbardziej prawdopodobna sam zajmuje sie renowacja i jest to normalna cena ten 1000 zł to raczej za odmalowanie farba i uzupełnienie ubytków to możne i tak ale taka kompleksowa renowacja w warsztacie to kosztuje gdyż wymaga duzego nakładu pracy jak masz ochote zobacz jak wyglądają drzwi po profesjonalnej renowacji renowacjamebli.net
    • Gość: rafi IP: *.radom.vectranet.pl 13.02.11, 02:41
      Odnawianie drzwi
      Jeśli drzwi w mieszkaniu są zniszczone i odrapane, a w niektórych miejscach farba wyraźnie się łuszczy, to najwyższy czas, aby zająć sie ich odnowieniem.
      Przede wszystkim należy dokładnie obejrzeć drzwi i ocenić, czy stara farba dobrze trzyma się podłoża. Jeśli tak, wystarczy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym i pomalować.
      Jeśli farba łuszczy się lub odpryskuje dużymi płatami, trzeba ją usunąć. Można to zrobić, stosując jedną z trzech metod:

1) przed zdzieraniem farbę zmiękczamy specjalnymi preparatami chemicznymi – np. Scansolem. Preparat zmiękczający nanosi się pędzlem, starannie zwilżając wszystkie zagłębienia i rowki. Producent informuje na opakowaniu, po jakim czasie farba powinna być miękka. Czasem trzeba poczekać kilka godzin. Zmiękczoną farbę zdejmuje się szpachelką. Zazwyczaj jednokrotne naniesienie preparatu zmiękcza tylko jedną warstwę farby. Jeśli powierzchnia była już kilkakrotnie malowana, należy kilkakrotnie nanieść preparat zmiękczający, aby usunąć wszystkie warstwy starej farby. Resztki farby zmywa się czystą wodą.

2) farbę zmiękczamy gorącym powietrzem (specjalnymi suszarkami) lub opalamy lampą lutowniczą, a następnie zdzieramy ją szpachelką.

3) za pomocą szlifierki mechanicznie zdrapujemy i zdzieramy farbę. Jest to pracochłonna metoda, ponieważ stare farby często są bardzo twarde. Ten sposób nadaje się w zasadzie tylko do dużych, gładkich powierzchni. Usunięcie starej farby z kącików i wgłębień jest bardzo trudne.

Po usunięciu całej farby, suchą powierzchnię drzwi wewnetrznych trzeba wygładzić, najlepiej szlifierką. Drobne ubytki drewna lub pęknięcia wypełnia się szpachlówką do drewna i również wygładza. Bezpośrednio przed malowaniem drzwi należy dokładnie odpylić. Naniesienie najpierw farby podkładowej, a dopiero później wierzchniej poprawi efekt i przedłuży trwałość farby. Aby usprawnić sobie pracę, zaleca się malowanie elementów drzwi w następującej kolejności: najpierw listewki przy szybie, następnie całe skrzydło i ościeżnicę.

Czym pomalować drzwi?
      Czym pomalować stare, płytowe drzwi wewnętrze?
      Zanim zajmiemy się odświeżaniem drzwi, należy określić ich stan. W tym celu trzeba dokładnie przyjrzeć się czy stara farba nie jest spękana, czy nie łuszczy się i nie odpada.
       Jeżeli powierzchnia jest bez spękań i odprysków należy ją odtłuścić, przemywając wodą z dodatkiem detergentu, następnie zmatowić drobnym papierem ściernym o gradacji 180 i pomalować emalią do okien i drzwi.
       Jeżeli powierzchnia jest spękana należy ją usunąć za pomocą opalarki. Po usunięcu starej powłoki malarskiej przeszlifować całość drobnym papierem ściernym o gradacji 180, odpylić i pomalować emalią do okien i drzwi.
      Uwaga! Nie należy usuwać starych powłok środkami chemicznymi.
    • Gość: 507 691 995 IP: *.toya.net.pl 18.05.11, 16:36
      Ludzie w większości mylą odnowienie z renowacją i to dylemat z ceną.
      Renowacja potrzebuje nakładu pracy nie szpachlówki do wypełnienia ubytków.
      Dobre odnowienie tez daje dobry efekt przy rzetelnym wykonaniu i znajomości tematu.
      Nie kilogramy emalii, ale przygotowanie podłoża tworzy całość i wypracowany wygląd.
      Cena zawsze zależy od nakładu pracy i materiału i to trzeba mieć zawsze na uwadze.
      Są fachowcy, którzy mówią ,, grubo kładź grubo bierz " zapewniam, że przy tych pracach się nie sprawdza .
      Pozdrawiam 507 691 995
      • Gość: Piotr IP: *.centertel.pl 13.07.11, 21:03
        biuro@reno-reno.plMoja firma odnawia drzwi, najczęściej poniemieckie i malowane olejną.Dużo zależy od stanu drzwi po usunięciu starej farby.Czasami są ładne i bardzo zdrowe i takie warto podkreślić i zachować strukturę drewna.Są też drzwi wykonywane przez,, partaczy" (70 lat temu też tacy byli)
        Zbijane setkami gwoździ i licznymi flekami najlepiej pokryć farbami akrylowymi.Mając zmysł artystyczny i dobre wyczucie łącząc i wyodrębniając kolory można zrobić naprawdę piękne drzwi.Przewagą takich drzwi jest nieporównywalnie dłuższa żywotność niżeli drzwi z castoramy nawet tych za 1000zł.
        Średnio koszt renowacji takich drzwi to od 1000zł-3000zł

Polecam się jak by co Dolnośląskie
        www.reno-reno.pl
        • czy renowacja to oczyszczenie z ton farby olejnej i ew szpachlowanie malych ubytkow, czy jakies grubsze sprawy? Jesli to pierwesze to wystarczy opalarka, taka skrobaczka i papier drobny scierny. Sama oczyscilam tak dwa kredensy (XIX i pocz XXw) , do czystego drewna. Z tydzien jeden robilam (ale po pol dnia, nie 8h) i sa miod malina. Trezba tylko uwazac, zeby nie poprzypalac drewna :)
          Ile kosztuje taka praca?
          pozdr
        • czy renowacja to oczyszczenie z ton farby olejnej i ew szpachlowanie malych ubytkow, czy jakies grubsze sprawy? Jesli to pierwesze to wystarczy opalarka, taka skrobaczka i papier drobny scierny. Sama oczyscilam tak dwa kredensy (XIX i pocz XXw) , do czystego drewna. Z tydzien jeden robilam (ale po pol dnia, nie 8h) i sa miod malina. Trezba tylko uwazac, zeby nie poprzypalac drewna :)
          Ile kosztuje taka praca?
          pozdr
          • Gość: Karol Kopeć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.12, 11:16
            Prawidłowo przeprowadzona renowacja niestety jest kosztowna.
            Do mnie trafiają obiekty w stanie krytycznym. Meble fornirowane odnawiane systemem gospodarczym, czyli "papier ścierny i do ataku", okna po "renowacji" i drzwi.
            Zwykle wyroby z przed lat są na tyle solidne, że przetrzymują pierwsze ataki partaniny.
            Niestety po kilku takich "renowacjach" jest problem jak uratować obiekt.
            Polecam lekturę : projektus.blogspot.com/2011/09/tania-renowacja-okien-naprawy-pana-zota.html . To samo tyczy się drzwi. Ja nie stosuje sody kaustycznej !!!. Są inne metody ratowania drewna.
            Cena 2-3 kzł to cena rozsądna za renowacje drzwi.
            Tu na forum niektórzy próbują przekonać innych, że piwo z supermarketu w plastikowej butelce jest takie samo jak porządny kufel w dobrej knajpce. Tak samo jest żółte, tak samo się pieni, ale w smaku różnica ogromna. Co prawda niektórym to nie przeszkadza.......
    • Gość: MarekS IP: *.unknown.vectranet.pl 17.01.12, 18:17
      Myślę że za dużo proponuje za renowacje drzwi. Jeśli mogę Ci pomóc to proponuje zajrzeć na stronę www.mojeuslugi.pl/kategoria/remontowe-i-wykonczenia-30 tu na pewno znajdziesz fachowców za odpowiednia cenę.
      • Gość: Karol Kopeć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.12, 09:03
        Jak kupujecie kiełbasę za 4,5 zł/kg to nie zastanawiacie się z czego jest zrobiona?.
        Czy nikt nie wie, iż aby normalnie zrobić 1 kg szynki potrzeba 1,5 kg mięsa , a w zakładach z 1 kg mięsa robią prawie 2 kg szynki?
        To samo jest z renowacją okien i drzwi .
        Najlepszy przykład taniej renowacji.
        projektus.blogspot.com/2012/03/tania-renowacja-drzwi.html
        Ale czy warto mieć coś takiego jako wizytówkę własnego domu ?
    • Gość: a.t.d IP: *.play-internet.pl 27.03.12, 11:16
      A.T.D. WYKONUJEMY:
      Renowację, naprawę ,regulację drzwi( stalowych ,drewnianych w lokalach ,halach , garażach) ,futryn ,okien ,parapetów ,balustrad ,krat metalowych , ogrodzeń. Odtwarzanie oryginału. Szpachlowanie ,malowanie ,lakierowanie (natryskowe), opalanie ,szlifowanie ,smarowanie zawiasów zabezpieczenie(impregnacja drewna), itp. Montujemy ,wymieniamy zamki ,progi ,klamki ,łańcuchy ,wizjery ,stopki blokujące drzwi ,skoble ,doszczelnianie ,ocieplanie.

CENNIK.
      -SZPACHLOWANIE ,SZLIFOWANIE ,OPALANIE JEDNOSTRONNE.CENA-70ZŁ-m2
      RENOWACJA FUTRYN: SZPACHLOWANIE ,SZLIFOWANIE ,OPALANIE ,MALOWANIE– DO UZGODNIENIA.
      LAKIEROWANIE MALOWANIE NATRYSKOWE-50ZŁ M2(PODKŁAD ,KOLOR BAZOWY)+FARBA ,LAKIER OKOŁO 45ZŁ
      MONTAŻ ZAMKA-50ZŁ (DRZWI DREWNIANE)
      MONTAŻ WIZJERA -30ZŁ
      Reszta do uzgodnienia.
      Montaże ,naprawy ,renowację wykonujemy na miejscu u klienta bądź zabieramy do warsztatu.
      Tel:0-535-940-840. Od 7.00-19.00. Warszawa.
    • Wątek przeczytałam, szkoda, że większość fachowców daleko...Poszukuję sprawdzonego, dobrego zakładu stolarskiego ze Śląska do renowacji przedwojennych wewnętrznych drzwi dwuskrzydłowych w kamienicy. Jakieś sugestie? Namiary? Dziękuję za pomoc.
      • Gość: Edward IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.13, 08:35
      • Gość: Edward IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.13, 08:36
        od lat zajmuje sie renowacja drzwi i okien gwarantuje wysoką jakośc prac
        tel 600 282 142
      • U mnie renowacja kosztuje drzwi kosztuje;
        -usuwanie starej powłoki,szlifowanie,szpachlowanie-drzwi pojedyńcze-200zł;
        dwuskrzydłowe-350zł
        -malowanie-d.pojedyńcze-100zł (3 warstwy);d.dwuskrzydłowe-170zł;
        -ościeżnica na gotowo-100-150zł;
        Działam na terenie-Pisz,Orzysz,Biała Piska,Drygały,Ruciane-Nida,Mikołajki,Szczytno,Giżycko,Mrągowo,Ełk,Kolno,Szczuczyn,Drygały.
        Kontakt: Renopol tel.518104124 e-mail:renopol@gazeta.pl
        Gwarantuje,że stare będzie wyglądać jak nowe.
        • Gość: gość IP: *.tktelekom.pl 21.11.13, 23:28
          Nie mogę czytać tych bzdur. Renopol czy ty zdajesz sobie sprawę że nie masz pojęcia o renowacji ? psujesz rynek swoim dłubaniem na czarno w garażu .Nie pisz że drzwi będą wyglądać jak nowe bo to nie prawda .Zgroza
    • Gość: oferty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.13, 13:47
    • Gość: nLite IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.13, 06:16
      Gdyby mnie taką cenę zaproponowano wolałabym sama pomalować, matując wszystko drobnoziarnistym papierem, który nie tylko farbę zniweluje do gładkiej (odrobinę szorstkiej powierzchni pozostanie). Strasznie drogo cenią ci tzw. fachowcy. Poszukaj w necie jak malować np.
      www.dom.pl/jak-odnowic-stare-drzwi-drewniane-pomalowane-farba-olejna.html
    • Gość: ada IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 11.08.13, 18:21
      Ja w 2008 roku 4 sztuki drzwi wewnętrznych razem z ościeżnicami zamontowanymi na stałe w ścianach na stałe w mieszkaniu rozm: wys. 206 cm X szer.100m (łącznie 8,24 m2) miałam wykonaną renowację na kwotę tylko 1.500 zł za całość. Ten młody mężczyzna był specjalistą po Szkole Rzemiosł Artystycznych. Z pomocą swojego ojca zrobił 4 szt. drzwi i 4 szt. ościeżnic w ciągu 10 dni. Materiał kosztował mnie tylko około 170 zł. Wykonał majsterschik !!! Wyglądają przepięknie. A Pan ma tylko drzwi 1 szt. na łączną powierzchnię 4, 59 m2. Ta firma chce Pana ograbić z pieniędzy. Ponieważ jest to zwykła stolarska sztukateria doprowadzenia starych drzwi do poprzedniego wyglądu.
      • Gość: ARzesz IP: *.icpnet.pl 04.11.13, 20:37
        Ada, jeśli jeszcze masz namiary na tego chłopaka po Szkole Rzemiosł Artystycznych byłabym bardzo wdzięczna za ich udostepnienie (e-mail: anja-1984@o2.pl). Mam do odnowienia 4 pary sporych, dwuskrzydłowych drzwi i koszt o jakim tutaj przeczytałam nieco mnie przeraza... Z góry bardzo dziękuję!
      • Gość: Pit IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.14, 12:48
        ha ha Ada, ten młody chłopak to jakiś jeleń!!! Bo jak rozumiem pracowali z ojcem 10 dni, czyli pół miesiąca, zarobili 1500 na dwóch, czyli 750 zł na łepka. Trzeba być desperatem, żeby ciężko zapieprzać w pyle i smrodzie oparów za takie grosze, ciekawe, czy Ty byś zdecydowała się na takie niewolnictwo?
    • Gość: Filip IP: *.play-internet.pl 06.02.14, 20:55
      Ja za renowację skrzydła (drzwi) biorę 550-650 zł, za futrynę około 200, opalam lub czyszczę sodą kaustyczną, spachluje, 2-3 krotnie maluję natryskowo. Cena 3000 jest trochę wyjęta z kosmosu, no chyba że drzwi posiadały elementy rzeźbione które należało dorobić, oraz były popękane lub drewno rozeschło się, ale mimo to uważam że 3000 to o wiele za dużo, mój kom 663907587, pozdrawiam
      • Gość: renowatorr IP: *.dhcp-docsis.net.tomkow.pl 22.05.14, 23:32
        Ty chyba nie znasz wartości prac które wykonujesz, albo świadomie zaniżasz cenę w ramach konkurencji, a może robisz to szybko i byle jak stąd ta niska cena. 3.000 za takie drzwi to jak najbardziej słuszna cena.
    • Gość: Stolarz renowator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.14, 18:49
      Ta cena jest trochę przesadzona,myślę że 2000zł wystarczy.
      Przypominam że futryny są w komplecie z drzwiami.
      Lakier przeważnie kupuje klient

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.