Kornik w deskach podłogowych sosnowych Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W starej podłodze po szlifowaniu w 2 deskach zauwazyłam ślady po
    korniku, czym moge go zlikwidować i jak?
    W sumie nie wiem czy jest zywy czy nie, ale na zimne nalezy dmuchać
    --
    Moin, moin....Nordsee :)
    • Jak jest to dokuczliwe, należy wymienić zaatakowane przez kornika deski.Wymiana
      jest prosta.Naprawa taka skuteczna, po szlifowaniu nie różni się od tego co
      było,pod warunkiem dobrania kolorystycznego.Można wyciąć na legarach i dołożyć
      nowe.To najpewniejszy i najskuteczniejszy sposób naprawy. B.Klimkiewicz.
      • Wymiana nie wchodzi w gre , bo moja podłoga ma ok.100 lat i
        specyficzny odciań drewna który jest jedyny w swoim rodzaju.
        Ja nic nie słyszałam, znaczy się nie słyszałam tego kornika...może
        nie ma go już tam i zostały tylko ślady.
        Myśle ze jesli kornik byłby czynny to byłoby więcej desek
        uszkodzonych? ja mam tylko 2 deski i b. mało tych śladów.

Czy sa jakies płyny które moge dla pewności zastosować?
        --
        • Cóż wiara czyni cuda, ale czy z kornikami w podłodze sobie poradzi? Z domowych
          sposobów można obłożyć te miejsca startą cebulą ,trochę uciążliwy zapach,przez
          kilkanaście dni kuracji jest do zniesienia.Gdzie są ślady kornika , to na pewno
          on tam jest, ale czy tyko tam? Dobrze poszukasz to znajdziesz więcej.Szczególnie
          tam gdzie stały stare nie przestawiane meble.Niestety ślady kornika często są
          pod powierzchnią deski .Liczyć się musisz jednak z naprawą podłogi, jej wiek nie
          jest gwarancją wiecznego użytkowania.Z patyna na nowych deskach też nie ma
          problemu.B.Klimkiewicz.
          • A co powie Pan o takim preparacie jak: "Holzwurm Tod" czy są one
            skuteczne?
            --
            • Kornik w drewnie bywa w różnych miejscach, np w meblach. o ile z meblem prościej
              sobie radzić to z podłogą,niestety tak nie jest.Radzę tylko dobrze czytać
              instrukcję, by przy okazji walki z kornikami ,sobie nie zrobić krzywdy.Nie znam
              skuteczności tego środka,nazwę ma zachęcającą.Ciekawe czy tylko robaki w drewnie
              uśmierca, czy domowników też? Może to nie jest maść na szczury. Z pewnością nic
              nie jest skuteczniejsze od wymiany zaatakowanych desek, i niczego mniej
              kłopotliwego też nie ma.Największym problemem jest zlokalizowanie wszystkich
              miejsc na podłodze, które smakują kornikowi, bo znaczna ich część jest
              niewidoczna z wierzchu.Żeby robalowi zaszkodziło, to musi mieć z tym kontakt, i
              tu cała trudność.B.Klimkiewicz.
              • Byłam dzisiaj w baumarkt i trafiłam na bardzo kompetentnego pana
                który mi to wszystko wyjasnił szczegółowo. Powiedział ze jeśli ten
                kornik tam jest to na podłodze mozna zaobserwować takie "kupki" z
                trocin i ze ten preparat to straszna trucizna. Mam wstrzyknąć
                strzykawką w każdą dziurkę ten płyn , bo jeśli bym tylko tym
                posmarowała to nie pozabijam larw które tam sa. I ze trzeba wietrzyć
                mieszkanie conajmniej 3 doby.
                Z racji tego ze tam nie mieszkam moge to przed wyjazdem zrobić i
                zostawić okno otwarte na tydzień ...powinno się dobrze wywietrzyć.
                --
                • Gość: cromwell IP: 94.246.145.* 11.05.09, 17:59
                  kompetentny pan powinien wiedziec ze kornik atakuje oslabione drzewa
                  i wystepuje pod kora
                  nie znajdziesz drania w litym drewnie
                  dodatkowo starym
                  masz jakiegos innego drania
                  mniejsza jakiego
                  co jak co
                  ale w truciznach na skurczybyki osignelismy perfekcje
                  wystarczy bele jaki srodek na bazie benzyny
                  benzyna powoduje doglebna penetracje
                  i po gosciu

pzdr.
    • miałem ten sam problem:) ale znalazłem fajny preparat do ich likwidacji
      w sklepie internetowym. Polecam skuteczny :)
      hurt-agd.bazarek.pl/opis/454419/vigonez---spray-do-zwalczania-kornikow--kornik.html
      można go też kupić w koncentracie i samemu rozrobić wówczas można dostosować
      dawkę do podłoża wzmocnić :)
      hurt-agd.bazarek.pl/opis/141883/vigonez---koncentrat-do-zwalczania-kornikow--kornik.html
      po zamówieniu w ciągu 2 dni miałem preparat u siebie a po 4 walka była skończona
      i zgadnij kto wygrał
      • jeżeli są to regularne dziurki o średnicy ok. 2mm
        i są wokół trociny to jest to kołatek

najprostszy sposób to terpentyna zmieszana z benzyną lub naftą
        wstrzykiwanie do każdej dziurki i zaklejanie woskiem
        trochę śmierdzi ale jest skuteczne i tak do bólu

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.