Dodaj do ulubionych

Czy warto remontować stary dom ?????????

• aertw133 17.07.18, 00:17
    Oczywiście że się opłaca remontować
  • jacekb90 22.05.19, 20:00
    Oczywiście, że warto taki dom remontować. Wiem coś o tym gdyż remontowałem dla siebie dom mych dziadków. Wiadomo, że w takim domu wszystko jest do wymiany: okna, elektryka, dach itp. Na dach położyłem dachówkę Titania. Efekt fantastyczny no i czas pracy znacznie krótszy gdyż to wielkoformatowa dachówka. Dziś natomiast zgłosiłem swój dach w konkursie Creatona titania.com.pl licząc na główną wygraną ;)
  • darek1818 23.07.18, 15:13
    To wszystko należy sobie dokładnie przeliczyć. Jeśli masz czas i nerwy, to remontuj. Osobiście kupiłabym jakąś nieruchomość (www.geoprestige.pl/nieruchomosci_domy) i zajęła się tylko odświeżeniem ścian i podłóg.
  • marta.szpu 29.04.19, 10:56
    Hmmm, a ktoś może interesował się "restauracją" stodoły. Super wyglądają z zewnątrz, ale czy w ogóle taki "remont" by się opłacał? I jak z ociepleniem murów, tak, żeby cegła była nadal widoczna?
  • e-kt 13.05.19, 13:36
    Są przykłady budynków ocieplanych od wewnątrz, jednak jest to praktykowane tylko w wyjątkowych przypadkach, np. gdy obiekt jest wpisany na listę zabytków. Metoda ta wymaga jednak starannego określenia punktu wykraplania rosy, aby np. między termoizolacją a murem nie dochodziło do wykraplania się pary wodnej, co może prowadzić do problemów z pleśnią. Ocieplenie montowane od wewnątrz nie chroni ponadto muru przed mrozem i wilgocią. W większości przypadków stosuje się więc ocieplenie od zewnątrz, z wykorzystaniem płyt styropianowych, co daje pewność, że ściany budynku będą zachowane w dobrym stanie technicznym. Co prawda ceglany mur będzie po ociepleniu zakryty, ale takie rozwiązanie ma też swoje zalety estetyczne – zawsze istnieje możliwość indywidualnego doboru kolorystyki czy struktury tynku elewacyjnego, poza tym budynek można zawsze przemalować w późniejszym czasie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.