• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wysokość balustrady na balkonie Dodaj do ulubionych

• 20.06.09, 00:12
    Jaką wysokość powinna mieć - według Was - balustrada na balkonie ???
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bal IP: 85.128.109.* 20.06.09, 08:55
      co najmniej 1,0 m

[ chyba, że jest to budynek wysoki - wówczas 1,1 m ]
      • Gość: x IP: *.aster.pl 20.06.09, 22:31
        budynki jednorodzinne i wnętrza mieszkan wielopoziomowych - min wys 0,9m
        bud.wielorodzinne i zam.zbiorowego,oswiaty, wych.i zakł.po.zdrow - min wys 1,1m
        inne budynki - min wys 1,1m
        Wysokosc mierzy sie do wierzchu balustrady
        Kolega wczesniej wprowadza w blad, warunki techniczne sie kolego klaniaja
        Kwalifikacja budynku w zaleznosci od jego wysokosci reguluje do jakiej wysokosci
        moga byc balkony, do jakiej loggie, a od jakiej nie mozna nawet loggi
        Pozdrawiam
        • Gość: cromwell IP: 94.246.145.* 21.06.09, 13:03
          jesli kolega x jest taki akuratny niech zarzuci wiecej
          tzn rozstaw tralek i wysokosc barierki przeciwuslizgowej

pzdr.
          • Gość: x IP: *.aster.pl 21.06.09, 18:51
            wybacz ale nie musze sie tutaj chwalic albo Tobie czegos udawadniac
            ale prosze jesli masz ochote to "zarzuc" moze sie kiedys komus na forum przyda
            "rozstaw tralek i wysokosc barierki przeciwuslizgowej"

wydawalo mi sie, ze to forum jest po to aby pomagac i nie wprowadzac w blad, nie
            wiadomo w jakim celu sa innym potrzebne informacje
    • 21.07.15, 19:41
      a co mam zrobić, gdy wspólna remontowała mi balon, podniosła płytki i wysokość balustrady to obecnie 105 cm a nie wymagane 110cm?
      • 05.06.16, 22:24
        Miałem ten sam problem po remoncie balkonu. Na szczęście moje balustrady wcześniej były wymienione na takie ze stali nierdzewnej, w systemie fi 42,4 mm. Bez problemu obciąłem więc górną część balustrady (kawałek słupków) kupiłem łączniki do rur i rury, i tam gdzie je kupowałem (www.eskatt.pl) pocięli mi kawałki rur i wkleiłem 7 cm do istniejącej balustrady i w ten sposób znowu ma 1,1 m! Mam nadzieję że mój pomysł coś pomoże.
    • 13.01.16, 16:36
      Według prawa budowlanego balustrada powinna mieć następującą minimalną wysokość (mierzona do wierzchu poręczy):
      - budynki jednorodzinne i wnętrza mieszkań wielopoziomowych - 0,9 m;
      - budynki wielorodzinne i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej - 1,1 m;
      - inne budynki - 1,1 m.
      Więcej informacji odnajdziecie na eskat.com.pl/eskatt/normy.html.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.