Jaki box dachowy??? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie boxu dachowego???
    Jakiej firmy, jakie jest najwygodniejsze mocowanie, jakie powinien mieć
    elementy wyposażenia, gdzie i kiedy najlepiej kupić aby trafić na dobrą
    promocje - proszę o opinie.
    Dzięki za pomoc
    • Zakup boxa rozpocznij od odpowiedzenia na pytanie -- co box ma wozić ?
      Cy tylko bagaż letni, czy jakieś konkretne torby, czy narty, jeśli tak to jak
      długie, a może wózek, wędki.... To są problemy z jakimi zgłaszają się do mnie
      klienci, przychodzą po mały box, a np chcą wozić bagaż o długości 210 cm--" do
      czego ma box służyć ????"
      Jakiej firmy ?--dobre i bardzo dobre boxy to Thule, Mont Blanc i Kamei, tylko te
      firmy produkują boxy zaliczające różne testy. Po ostatniej "wpadce" Thule już
      poprawiło zaczepy i test City crash mają zaliczony.
      Na rynku jest bardzo dużo różnych wyrobów włoskich i holenderskich. Są to boxy
      znacznie prostsze, ze słabszych materiałów, np rozpadających się w przypadku
      stłuczki, czy "tańczące" na belkach--przypadłość wielu wyrobów holenderskich z
      "niby" łatwym systemem montażu (Easy fit).
      Promocje--ogólnie nie ma reguły, najlepsze wyroby nie potrzebują promocji,
      sprzedają się bez specjalnych rabatów wyśmienicie. Czasami w promocji jest np
      box wychodzący z produkcji, box typowo letni (od sierpnia tańszy), czasami można
      trafić na box z wymiany klienta, tzn klient wymienia na inny rozmiar, model... .
      Najczęściej w promocji są modele tanie, jakościowo "nijakie".
      Jak poznać różnice np materiału -- najlepiej w dobrym sklepie -- dotknąć,
      wygiąć, "pomacać" -- wtedy często klienci zmieniają zdanie i kupują wyroby
      firmowe, dobre, mocne.
      • Gość: tur IP: *.henet.pl 07.07.08, 14:34
        maciek1956 napisał:

...To są problemy z jakimi zgłaszają się do mnie
        > klienci...

Mam rozumieć że jest pan sprzedawcą tego typu akcesoriów - jeżeli tak to proszę o kontakt.
        Potrzebuję bagażnik dachowy do corolli 5d 2003r., no i box do tego (choć tu decyzja o terminie zakupu zapadnie w momencie jak dowiem się ile kosztowałby odpowiedni dla mnie).
        Generalnie box służyłby do przewozu rzeczy które nie zmieszczą sie w bagazniku w czasie wakacyjnych wypraw. Nie wiem tylko czy warto dołożyć i kupić dłuższy z możliwością przewozu nart czy raczej kupić mniejszy a zimą zakładać mocowanie do nart (mogę takowe pożyczać w rodzinie lub dokupić.

• Wg mnie warto narty przewozić w pudle, nie zawsze do takiego rozwiązania trzeba
          dokładać, czasami koszty boxów letnich i całorocznych są podobne. Dobrymi
          rozwiązaniami są boxy o długości ok 180/190 cm, wybór jest bardzo duży. Od
          prostych w cenie ok 500 zł do bardzo dobrych w cenie nawet do 2000 zł. Jednym z
          bardziej obecnie popularnych boxów jest Kamei Delphin w cenie ok 959 zl,
          190x75x40 cm, wysoka jakość, gwarancja 6 lat.
          Bagażnik belkowy--polecamy LP w cenie od 250 zł lub Thule w cenie od 430 zł.
          www.swiatbagaznikow.pl
          • Gość: tur IP: *.henet.pl 10.07.08, 22:35
            Czy jest różnica w hałasie w czasie jazdy między belkami aluminiowymi (obłe), a
            stalowymi (kwadratowe)?

• Powinna być różnica, ale jak to w życiu bywa...
              Belki alu, z założenia są aerodynamiczne, więc cichsze, ale różnie z tym jest.
              Hałas, szum zależy często od wiatru, deszczu, a właściwie mżawki, od gęstości
              powietrza, często też zależy od auta. Np, na Vito, bagażnik stalowy mniej
              hałasował niż alu, to jest moje osobiste doświadczenie. Teraz mam belki alu aero
              i tak jak wspominałem, czasami nie mogę przekroczyć 120 km/h, głównie w czasie
              "mokrej", trochę wietrznej pogody.
              • Gość: tur IP: *.henet.pl 12.07.08, 18:43
                Z krótkich znalazłem dwa o identycznych parametrach:

Autobox Thule Ocean 80 za 589,00zł i Autobox Thule Ocean 100 za 979,00zł. Skąd
                ta różnica w cenie?? Nic nie widzę poza systemem mocowania.
                • Witam różnic jest kilka. Pojemność w 80 320l w 100 360l, wspomniany montaż,
                  sposób otwierania 80 od tylu, a 100 od boku, zamek w 80 zatrzaskowy a w 100
                  centralny. To tak po pokrótce. Poza tym na chwile obecna tylko 80 jest nadal
                  produkowana reszta oceanów została zastąpiona nowa linia Pacyfików.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: tur IP: *.henet.pl 13.07.08, 09:42
                    www.luxbox.pl napisał:

> Witam różnic jest kilka. Pojemność w 80 320l w 100 360l, wspomniany montaż,
                    > sposób otwierania 80 od tylu, a 100 od boku, zamek w 80 zatrzaskowy a w 100
                    > centralny. To tak po pokrótce. Poza tym na chwile obecna tylko 80 jest nadal
                    > produkowana reszta oceanów została zastąpiona nowa linia Pacyfików.
                    > Pozdrawiam

Czy te różnice są tak istotne ze warto zainwestować o te kilkaset złotych więcej???
                    • Różnice sa istotne. Jednak nasuwa sie podstawowe pytanie czy to ma byc tylko
                      wakacyjny box czy np tez chce pan wykorzystać go na narty. Poza tym może być
                      ciężko Panu znaleźć Oceana 100, bo sklepy z bagażnikami ich już nie maja. (chyba
                      ze komuś sie ostał jakiś stary). Jeśli to ma być tylko wakacyjny box to nie
                      warto płacić więcej. Jesli zależy Panu na otwieraniu bocznym, bo jego brak w 80
                      to według mnie największe utrudnieni, to zawsze można poszukać alternatywy dla
                      Oceana 80.
                      Pozdrawiam
            • Gość portalu: tur napisał(a):

> Czy jest różnica w hałasie w czasie jazdy między belkami
              > aluminiowymi (obłe), a stalowymi (kwadratowe)?

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że stalowe hałasują już
              od 70-80 km/h. Po założeniu boksa "gwizd" belek zanika.
              Słychać przy 90-100 km/h opływ powietrza wokół pudła - ale dużo
              cichszy i mniej męczący.

--
              Pozdrawiam, Rafal rafal_x@gazeta.pl
      • Gość: box_jesienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:15
        Czy oprócz letnich i zimowych posiada Pan takie specjalne "na
        deszcz" i "przejściówki" jesienne?
        • Gość: xx IP: 82.160.173.* 29.06.09, 22:57
          To są boxy letnie i zimowe???
          • Gość: tur IP: 82.160.173.* 25.07.09, 00:01
            Za poradą nabyłem box dachowybox Kamei Delphin.

Duza wada bagażnika to fakt ze nie ma zabezpieczenia dzięki któremu nie da sie
            wyjąć kluczyka bez zamknięcia zamka.

• W pewnym sensie, faktycznie jest to wada. Istnieje możliwość, bardzo mała,
              zatrzaśnięcia boxa z kluczem w środku. Tylko jak uniemożliwić wyjęcie kluczyka z
              zamka, jeśli box ma dwa zamki ?????
              Potraktowałbym tę "wadę" jako małą niewygodę, a na plusy wyciągnął zalety boxu,
              gwarancję. Box należy do najprostszych w Kamei, a jako jeden z nielicznych na
              rynku może poszczycić się długą, aż 6-cio letnią gwarancją producenta.
      • Gość: piot IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.12, 15:13
        najlepiej przyjechac do sklepu , który ma duzy wybór boxów dostepnych od reki sprzedawca doradzi odpowiedni box i bedzie mozna zobaczyc różnice w jakości poszczególnych marek .
        zapraszam do sklepu GEMINI KRAKÓW MOGILSKA 121
    • Witam wszystkich forumowiczów odświeżę troszkę temat i szukam kogoś kto ma kontakt z boksami i może coś doradzić czekam na odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.
      • Jaki masz problem ??
        Co chcesz wiedzieć ??
        • JA tez sie podłączę pod temat.

Potrzebuję box do dość dużego samochodu - Renault Kangoo. Niestety, bagażnik w letnich i zimowych dłuższych wyjazdach mamy zajęty przez wózek inwalidzki do którego musimy mieć łatwy dostęp.
          Do boxa chciałabym ładować całą resztę bagażu na rodzinne wyjazdy. Zimą jeździmy na narty, więc już taki box dostosowany.
          Prawdopodobnie przy takiej wysokości auta powinien otwierać się z boku. (pewnie i tak będę musiała wozić jakąś mini - drabinkę ;) )

bardzo proszę o wszystkie pomocne podpowiedzi ...

marta
          • Które Kangoo, tzn jaki rocznik i ew czy ma reling, czy tylko fabryczne punkty montażowe ?
            Jak jest reling, to nie będzie problemu z doborem boxa, gdy są otwory fabryczne...bardzo duży, nietypowy rozstaw belek zawęża wybór pudła.
            • Kangoo 2003, ma fabryczne relingi

pozdrawiam,
              marta
              • W takim razie nie ma problemu, a jeśli jest to tylko jakościowo cenowy.
                Proponuję: 1. Taurus Xtreme 600, 600 l pojemności, wym 195x95x44, cena ok 1100 zł.
                Ma wielką zaletę--tani i dwustronnie otwierany, tzn otwierany z obu boków. Wada--jak na tak wielki box, ma małą nośność, tylko 50 kg, ale może wystarczy.
                2. Thule Atlantis 900--650 l, WYM 230x90x46, cena ok 2590 zł. Oczywiście dwustronnie otwierany, nośność 75 kg, super wygodny montaż.
                3. Taurus Altro 500, najtańszy, 1000 zł, 500 l, wym 200x90x41, nośność 75 kg i gwarancja jak w boxach z wyższej półki, czyli 5 lat. Niestety jednostronnie otwierany, montaż dosyć wygodny.
                Jest jeszcze kilka boxów, np Thule Dynamic 900, tylko wchodzimy w jeszcze większe ceny.
                Jest tez kilka boxów, tzw budżetowych, czyli w cenach ok 600-800 zł, ale jednostronne i mniejsze.
                Jeśli potrzebne są też belki do relingów, to wybór jest spory, często polecamy Dozer 135 w cenie 270 zł, nośność 90 kg.
                • wielkie dzięki,
                  nigdy nie ważyłam bagażu, muszę sprawdzić czy ten pierwszy wystarczy. Jak nie, raczej będę się rozglądać za tym ostatnim. Dziękuję też za polecenie belek do relingów.

pozdrawiam serdecznie
                  marta
                • Gość: fairway IP: *.play-internet.pl 15.06.11, 21:53
                  Maćku mam pytanie
                  jaki box kupić?
                  wiadomo liczy się jakość i cena (tak do 1 tyś zł)
                  ale nie chciałbym aby do niego ciekła woda czy otworzyłby mi się podczas jazdy czy konstrukcja boxu powodowała nie dość żę straszne gwizdy wiatru to jeszsze ograniczenie prędkośći do 80km/h
                  szukam boxu uniwersalnego
                  nie za długi i nie za wąski ale też nie niziutki
                  powiedzmy 185cmx50(65)cmx ok40cm
                  masz coś na myśli ale naprawdę sprawdzonego
                  tak sobie myślałem nad kamei delphin 340 ale nie sugeruj się tym
                  proszę o podpowiedź
                  • Delphin 340--prosty, dobry produkt. Godny polecenia, cena też niezła. Jest też tańsza wersja, pod nazwą Husky. Ale...te boxy mają 75 cm szerokości, czyli więcej niż zakładasz.
                    Jeśli tak szerokość może być, dobrym, mocny i tanim boxem jest Altro 460. Ma 75 kg ładowności, jest bardzo sztywny. Cena 865 zł.
                    Trochę ponad 1 tys zł (1130 zł) to cena Thule Ocean 780. Też wart rozważenia.
                • Witam

jeszcze raz dziekuję, box założony (Taurus Altro 500)...

teraz poszukuje drabinki :))))))

pozdrawiam, marta
        • Gość: KRZYSIEK IP: *.pl 12.06.12, 16:22
          Hyiundai i30 kombi jaki proponujesz box ?
    • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.11, 16:22
      Witam,

Odświeżam temat ponownie. Poszukuję rady eksperta :)
      Focus kombi, dwoje dzieci z tyłu, w bagażniku wielkie psisko, więc specjalnych możliwości nie mamy na spakowanie się wewnątrz auta. Mam relingi fabryczne, mocowania do boxu/bagaznika rowerowego również.
      Nie jeździmy na nartach, ale za to sporo jeździmy latem w w/w składzie. Potrzebuję box, ale przy tym wyborze nie jestem w stanie zdecydować się na konkretny model. Dłuższy, krótszy? Wydaje mi się, że dłuższy jest dla narciarzy, czyli dla mnie odpowiedni byłby przede wszystkim wyższy i szerszy. No i nie chciałabym przeżyć przygody w postaci zbierania części boxu oraz swoich bagaży po trasie.
      Jeśli przy okazji moglibyście polecić sklep/wypozyczalnie w Wawie, bądź okolicach, będę bardzo zobowiązana.

Dzięki z góry!
      • Krótki i szeroki, to często bardzo niewygodny box. Jeśli nie jest to Thule, to raczej będzie jednostronnie otwierany, jak więc go przykręcić do belek bez pomocy drugiej osoby, jak pakować i wypakowywać bagaż od strony stale zamkniętej.
        Thule pozbawione jest tych problemów, ale cena jest wyższa, często ładowność też.
        Proszę o maila na allmot@autko.pl podam dane kontaktowe, na "żywca" najlepiej można się przekonać o co chodzi.
        • Gość: Maciej T. IP: *.net.pulawy.pl 14.06.11, 23:37
          Witam. To może i ja się podłączę do pytań. Skoda yeti, z relingami, potrzebny box na wakacje i zimę (minimum 3 pary nart). Żadnych rowerów nie planuję narazie wozić.
          No i poprzeczki, czy takie z allegro w stylu allegro.pl/aerobar-bagaznik-na-reling-skoda-yeti-i1647853693.html?source=ob się do czegoś nadają (ładne są ale sprawiają wrażenie kiepsko-trzymających-się. Czy może najbezpieczniej wziąć oryginały allegro.pl/bagaznik-na-reling-skoda-yeti-las630001-poprzeczki-i1648912070.html . Mocowane bezpiecznie do otworów w relingach. Z góry dziękuję za radę.
          • 1. Nośność tylko 50 kg--wg mnie odpada
            2. Brak danych o nośności i np gwarancji, serwisu...
            Yeti ma dosyć gruby reling, trzeba bardzo dobrze dopasować stopę, wiele z występujących na rynku nie nadaje się do w/w auta. Nie kupowałbym w ciemno, nie tylko cena jest wyznacznikiem.
            Nie wiem, ale może Dozer byłby dobry, nośność 90 kg, aluminiowy, i tani, ok 250-270 zł w zależności od długości belki.
            Thule to już cena ok 550 zł za stal i ok 700 zł za alu.
            Narty--jak długie, jak jakość, czyli jaka cena brana jest pod uwagę ?
            • Gość: grand scenic 2006 IP: *.play-internet.pl 15.06.11, 22:06
              Maćku mam pytanie
              jaki box kupić?
              wiadomo liczy się jakość i cena (tak do 1 tyś zł)
              ale nie chciałbym aby do niego ciekła woda czy otworzyłby mi się podczas jazdy czy konstrukcja boxu powodowała nie dość żę straszne gwizdy wiatru to jeszsze ograniczenie prędkośći do 80km/h
              szukam boxu uniwersalnego
              nie za długi i nie za wąski ale też nie niziutki
              powiedzmy 185cmx50(65)cmx ok40cm
              masz coś na myśli ale naprawdę sprawdzonego
              tak sobie myślałem nad kamei delphin 340 ale nie sugeruj się tym
              proszę o podpowiedź
              belki mam fimowe touring line (stalowe)
              • Kilka postów wyżej napisałem coś niecoś, ale...nie zauważyłem tego listu.
                Belki--nie znam, jaki mają profil, wymiar. Delphin ma wąski cybant, były info o przejściu na szeroki, ale ja jeszcze takich nie dostałem. Husky ma szeroki cybant. Ocean i Altro też.
            • Gość: Maciej T. IP: *.net.pulawy.pl 17.06.11, 08:37
              Faktycznie ten pierwszy ma małą nośność.
              Co do tego oryginalnego skody - dzwoniłem do serwisu i jak zwykle rozkładają ręce :D A, że to specyfikacja i nie wiadomo kogo pytać itd. (nie polecam salonu vw-audi-skoda danelczyk w Świdniku - ale to temat na inne forum;) )
              Wychodzi na to, że najlepiej zakupić coś takiego: allegro.pl/bagaznik-skoda-yeti-2009-relingi-thule-alu-i1648437027.html i zapomnieć o problemie? Jeżeli posiadasz w ofercie takowy to chciałbym zakupić :)
              A narty to max 175 cm...
              Pozdrawiam
              • Posiadam i dodatkowo dla forum, trochę taniej. Ew proszę o maila na allmot@autko.pl to podam szczegóły.
                Box--narty 175 cm, box powinien być o długości 190 cm, w krótszy mogą nie wejść, trzeba byłoby przymierzyć. Miałem na myśli np Altro 460, bardzo mocny i niedrogi, ale 185 cm.
                Problem rozwiąże Thule Ocean 780 lub coś droższego.
                • Gość: Dan IP: *.jpk.pl 18.10.13, 08:44
                  Prosze o pomoc przy wyborze boxa+(belki i relingi - nie wiem co jest potrzebne). Potrzebuje go na narty i musi byc na tyle dobry abym mogl sie rozpedzic do 180km na autostradzie. Aktualnie posiadam Forda s-max z 2009, ale nie dlugo bede go wymienial. Czy mozna wybrac bagaznik ktory bedzie pasowal do wszystkich duzych samochodow?
              • Gość: k IP: *.cityconnect.pl 06.01.13, 22:29
                hej, czemu nie polecasz tego salonu-danelczyk? ja tez mam pewne zastrzeżenia do nich. mozesz mi coś więcej napisać?
            • Witam
              Poszukuje boxu dachowego i bagażnika bazowego ( taka nazwę wyczytałem z forum) do auta Porsche Panamera 2012 .Słyszałem również o takich belkach ,że są wysuwane ,żeby nie trzeba było wyginać się nad auto. Jadę w góry i narty maja 210 cm długości.
              Pozdrawiam i czekam na pomoc
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.11, 11:16
      Proponuje jeszcze box firmy MONT BLANC, są solidniejsze niż boxy Thulem , a do tego tańsze .
      Osobiście posiadam model TRITON 450 na Focusie. Spisuje się rewelacyjnie., nie czuć go nawet przy prędkości 130 km/h
      • Tak, Mont Blanc to bardzo dobra firma, czy lepsza ?? nie wiem, każdy ma prawo do swojego zdania na ten temat.
        Mają też wady--jednostronne otwieranie, co w tej klasie boxów jest sporym minusem, mają trochę przestarzały system montażu z dziwnym docinaniem uszczelki. Do jednego auta to może nie problem, ale jak box jest przekładany na inne--to co, nowe uszczelki potrzebne. Mogliby w MB troszkę popracować nad nowością "montażową".
        Podobny system ma np Altro, czy Xsterme, a to jednak inna klasa, niższa, a w Altro system jest szczelny i niezależny od auta.
    • tu znajdziecie wszystko na temat smierc.org
      Co jest po śmierci - śmierć ?
      ja już wiem Sprawdzcie :)
    • Gość: agaa IP: 94.42.176.* 03.08.11, 21:47
      Czy ktoś może coś powiedzieć na temat BOXU KRONO 480L
      • Gość: filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.11, 08:06
        test boxów ADAC również firmy G3 produkujących KRONO : www.youtube.com/watch?v=ylvqTyMM-Vo
        • To są testy robione kilka lat temu, pokazano tylko urywek, ja widziałem całość, jest jeszcze bardziej przerażająca.
          Thule szybko wyciągnęło wnioski, obecnie produkty tej firmy spełniają normy City Crash, wyroby włoskie w większości pozostały na "starym" poziomie.
          • Gość: filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.11, 10:09
            zgadza się ale mamy tutaj odpowiedź dlaczego mamy boxy tańsze i droższe
            oczywiście to są sytuacje ekstremalne
            MONT BLANC chyba ma najlepszy materiał ABS , THULE jest bardziej "miękki " ale wykonany jest bardzo dobrze , GS nie przyjąłbym za darmo, SPORTAC ( Junior ) jest przyzwoity i tani
            • Czyli ogólnie mamy bardzo podobne zdanie, z tym, że ja wybieram Thule, niczego nie ujmując MB, ale w tej firmie nie podoba mi się "design", o starym systemie montażu nie wspominając.
              Wiem, jest nowy system, jest dwustronne otwieranie--czyli gonią Thule.
              Kamei też ma dobre produkty, brakuje niestety reklamy, trudno się sprzedają.
              • Gość: Marek IP: 91.209.141.* 09.08.11, 14:31
                Witam
                Co byście polecili do Avensis (chwilowo jeszcze I z 2002 r, ale kwrótce pewnie będzie nowszy model)
                Chciałbym aby był długi ok 1.9 m i w miarę możliwości szeroki.
                Uzytkowany będzie cały rok (w zasadzie nie wiem czy go będę zdejmował) więc system mocowania może być uciążliwy (bo za często nie będzie uzywany), ale powinien być wytrzymały.
                No oku mam takie coś:
                allegro.pl/bagaznik-box-dachowy-na-narty-bagaz-warszawa-i1741560573.html
                może to nie jest mistrzostwo świata, ale cena mnie przekonuje.
                Z uwagi na cene jestem nawet w odstapić od szerokości.
                Pozdrawiam

PS czy długośc i szerokośc boxa ma jakiś wpływ na poziom chałasu, spalanie, prowadzenie się auta?
                • Jeśli cena jest jedynym wykładnikiem, to...tak jakość jaka cena. Ten box używany ciągle wytrzyma rok, wytrzymały to on nie jest.
                  W miarę przyzwoity box, taki, który kilka lat pojeździ na dachu, musi kosztować więcej. Nie namawiam na Thule, Mont Blanc czy Kamei, ale minimum jakości i przyzwoitości w trwałości musi być. Jakiś wyrób włoski, pod nazwą Taurus, Sportac, Altro, Xreme...ceny od ok 650 zł do ok 1000 zł w zależności od wykończenia i wymiaru.
                  Box z linka wart jest tyle ile stary Polonez
                  • Gość: tur IP: *.henet.pl 16.08.11, 08:42
                    Jaki autor wątku podzielę się doświadczeniami: od 3 lat już użytkuje box KAMEI DELPHIN i mam takie spostrzeżenia:

- w czasie jazdy jest cichy

- nie ma centralnego zamka co przy mocnym wypełnieniu jest zaletą bo każdy zamek mogę zamknąć osobno a z centralnym mogły by być kłopoty

- mocowanie do bazy jest proste "bez bajerów" co daje mi poczucie bezpieczeństwa - montaż szybki.

- bagażnik jest b. pojemny, myślałem że to nie ma znaczenia ale jednak gdybym kupił troszkę mniejszy to by mi brakowało miejsca.

Kupując box nie warto za bardzo oszczędzać ponieważ box zawsze może przejść na kolejny samochód w przeciwieństwie np. do bazy więc na pewno się zamortyzuje zakup.

Mam pytanie:

Box ma mocowanie na belki prostokątne czy da się jeszcze dokupić nakładki aby można było mocować go na na belki obłe (alu)? Jak nie są drogie to bym dokupił na wszelki wypadek.

• Gość: Marek IP: 91.209.141.* 16.08.11, 09:22
                    Witam
                    Ja jednak sie zdecydowałem na ten box z linka i kupiłem go w sobotę.
                    Montaż na obejmach "U" wiec wygląda na trwały. Co do jakości to cieżko powiedzieć bo jest nowy. Na pewno zamek chodzi trochę ciężko więc trzeba by go spryskać WD-40.
                    Poza tym jest ok.
                    Nie jest głośny - same belki świszczą mocniej, a powyżej 120 km\h przy włączonym radiu w ogóle go nie słychać.
                    Na razie jestem więc zadowolony.
                    Zobaczymy co będzie po zimie i tonach soli.
                  • Gość: Grzegorz IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 29.09.11, 19:30
                    Panowie pytanko mam takie który box wybrać THULE OCEAN 100 używany w cenie 500zł czy nowy box SPORTAC 430?? powiedzcie jak taki box jak THULE czyli szeroki spisuje się na drodze?? czy wiatr bardziej nim narywa niż boxem węższym a dluższym?? box ma być na skode fabie, pozdrawiam
                    • Gość: Filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.11, 09:40
                      Z boxem Sportac 480 ( model większy ) co roku jeżdżę na wakacje, prędkość jaką się maksymalnie poruszam to około 160 km/h . Box sprawuje się znakomicie , spalanie zauważalnie nie wzrasta
    • Gość: Aga IP: *.narwik-gw.waw.supermedia.pl 11.12.11, 09:49
      Witam,

Ponownie odświeżę wątek.
      Potrzebuję boxa dachowego do Tiguana rok produkcji 2010.
      Box powinien być całoroczny. Chciałabym w nim mieścić wózek lub bagaże które nie zmieszczą się w samochodzie. Rozważałam też opcję przewożenia w przyszłości nart.
      Bardzo proszę o pomoc i radę.
      Z góry dziękuję.
      Aga
      • Gość: baranek00 IP: *.internetunion.pl 01.01.12, 23:31
        Witam.Chciałbym zakupić box wacham sie miedzy nowym a używanym.Nowy to box firmy mcm i używany firmy KAMEI DELPHIN 460 box sprzedaje sasiad nie znamy sie zbyt długo ale box wyglada na sprawny.Rownież moj były sasiad sprzedaje box firmy JETBAG LIBERTY 500.Proszę o podpowiedz jaki wybrać box potrzebuje dwa razy do rku na feir zimowe i wakacje.Na nartach nie jeżdzę wiec nie musi być długo prosze o arady i propozycję.Chciałbym wydać na box od 500do 1000zł
    • Gość: seba IP: *.30.aviogroup.com 18.01.12, 07:22
      witam,
      jestem na etapie kupna box dachowego - zdecydowanie calorocznego. W tym momencie bedzie on jezdzil na Alfie 159 SW.
      Wybor padl na dwie firmy: KAMEI CORVARA 390 i THULE PACIFIC 600. Gabaryty i cena podobna. Osobiscie jestem za KAMEI, ale mimo wszystko prosze o podpowiedz, byc moze moja analiza w/w box'ow nie byla dosc doglebna.

Prosze o fachowa porade ...

dziekuje, pozdr
      seba

• Gość: ja kupiłem IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.11.12, 20:23
      • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.13, 21:27
        Witam,

To ja również przyłącze się do wątku . Potrzebuję pomocy przy wyborze zarówno boxa jak i bagażnika, do którego będzie mocowany. Potrzebuje zestawu w granicy 1000 pln max. Samochód to ford c-max z 2012 r.

pozdrawiam
        Aga

• Gość: filar IP: *.limes.com.pl 28.01.13, 18:27
          proponuje box SPORTAC 480 , oraz bagażnik bazowy CRUZ
        • Gość: luk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.13, 11:36
          Witam a co polecacie do laguny III org belki alu aero narty 181 cm może być szeroki np 80cm nie chcę boxa powyżej 195 cm dzięki za odpowiedź
          • Gość: tigermoth IP: 193.35.36.* 21.02.13, 09:01
            Witam wszystkich

proszę o poradę jaki box byłby dla mnie najlepszy.

Box chciałbym wykorzystywać na 2 samochodach: Kangoo II 2008 rocznik (fabryczne relingi) oraz Opel Zafira B 2008 rok (także fabryczne relingi).
            Box do zastosowania letniego - wyjazdy nad morze z 2 dzieci (ciuchy, zabawki, leżaki, grill) oraz zimowego (4-5 par nart zjazdowych).
            Czy w tej sytuacji jestem w stanie zmieścić się w koszcie 800 zł?
            • Gość: Olek IP: *.ip.netia.com.pl 05.04.13, 11:38
              A ja mam pytanie o boks dla VW tourana. mam bagażnik bazowy Amosa Dromader montowany do dachu i chciałem do tego dobrać box używany latem i zimą (narty 160 cm). Przede wszystkim potrzebuję go do przewozu bagażu dzieciaków(zazwyczaj jeździmy w 6 osób i bagażnika wtedy nie ma). Myślałem o czterech propozycjach
              Thule pacific 200 lub 600
              Taurus Altro 450 lub 500
              Jeśli ktoś mi pomoże fachową radą to dziękuję
              • Gość: e-ka IP: *.dmzout.kaiserslautern.army.mil 17.04.13, 11:51
                bede bardzo wdzieczna za porade, planuje kupic box Thula do marki samochodu laguna combi, ale nie wiem na jaki model sie zdecydowac. W zimie chcialabym wozic w nim narty (dl nart 190 cm) + deske snowbordowa, a w lecie chcialabym go wozic wraz bagaznikiem na rowery zamocowanym na haku. Bede wdzieczna za porady
                • Dzieńdobry.
                  Jeśli Thule to albo Dynamic, albo Excellence. Jeśli interesuje Panią tańsza wersja polecam Kamei lub Mont Blanc - sztywniejsze, cichsze - po prostu lepsze. Thule Motion, Pacific to niższa półka Thule która nie ma zbyt sztywnych materiałów !!!

Pozdrawiam.
              • Dla VW oryginał to Kamei - fabryka w tym samym mieście co VW :-) Zdecydowanie lepsze produkty - Thule zaczyna się od modelu Dynamic ( takie Thule jakie było kiedyś ) - tańsze Thule to ilość nie jakość

Pozdrawiam.
            • Dzień dobry.
              Proszę zainteresować się ofertą na produkty sygnowane logo Auto-Caros ( Sportac ), oraz Taurus. Dobre tanie boxy :-)

Pozdrawiam
    • Gość: gościu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.13, 13:39
      a ja chciałem zapytać o pakiet travel toyoty, oni dają boks dachowy 360 l i poprzeczki do relingów, niestety nigdzie nie mogę uzyskać jakiej firmy to jest box ani jakie ma wymiary wewnętrzne i co się w nim tak na prawdę mieści. czy można liczyć na waszą pomoc?
    • Gość: Robert IP: *.multi-play.net.pl 21.05.13, 23:38
      Panowie, jaki bagażnik bazowy polecicie do Ford Focus III kombi, zastanawiam się nad Atera i Thule.
    • Gość: Robert IP: *.multi-play.net.pl 22.05.13, 10:03
      Witam

Jaki bagażnik wybrać do Ford Focus III kombi, zastanawiam się nad Atera i Thule?
    • Gość: SlawekMax IP: 213.155.189.* 01.06.13, 12:53
      Jeśli chodzi o bagażniki dachowe to obecnie dość korzystne ceny są w sklepie motointegrator.pl. Ja w czerwcu wybieram się do Bułgarii i zakupiłem w zeszłym tygodniu box dachowy Thule - model Motion 200. Zastosowane tworzywo wydaje się być dobrej jakości, ma 410 litrów, dobra aerodynamika. Zdecydowałem się na Thule ponieważ w innym samochodzie także miałem bagażnik tej firmy i nie było żadnych problemów.
      • Gość: Jacek W. IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 13:07
        Kupno boxa dachowego jest w moim przypadku niewykonalne ze względu na mieszkanie w bloku, ale od paru lat wypożyczam bagażnik na wakacje i to mi się opłaca. Ostatnio na narty wziąłem bagażnik z wypożyczalni SuperBoxy i wszystko było ok. Tylko trzeba wcześniej zarezerwować, ale tak jest wszędzie.
    • szukając boxu dachowego proponuje zajrzeć tutaj: boxy dachowe
    • Gość: Kij IP: *.henet.pl 16.08.13, 22:45
      Gość portalu: gruchol napisał(a):

> W moim przypadku najważniejsza była duża nośność i taki kształt żeby bez proble
      > mu zapakować kompletny sprzęt narciarski dla minimum trzech osób (czyli dość dł
      > ugi box, ale też nie za niski. Udało się kupić taką klasyczną "trumnę", nie za
      > piękną niestety, ale bardzo funkcjonalną :) Trumna jest firmy Thule.

Czasami nośność dachu samochodu ogranicza załadunek - np. Laguna III combi ma nosnośc 50 kg
      • Witam,
        Wybieram belki i bagaznik do Lancii Phedra 2005. Jezdzimy w 6 osob z psem, wiec miejsca na bagaz w aucie zostaje niewiele. Box ma byc uzywany czesto i powinien byc pojemny. Profilu T w samochodzie nie znalazlem, wiec przy belkach pozostaje mi rozwiazanie bezrynienkowe. Przy wyszukiwaniu najczesciej pojawiaja sie Thule 754-762-1313 lub LaPrealpina LP43. Czy to jedyne rozwiazania? Czy zadzialaja biorac pod uwage suwane drzwi w drugim rzedzie?
        Co do boxa to chcialbym maksymalnie wykorzystac przestrzen dachu. Rozwazam Kamei XXL, choc moze doradzicie mi cos podobnego wielkoscia, ale tanszego z oferty IntePack?
        Pozdrawiam
    • Gość: KAZIK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.13, 21:37
      Co sądzicie o KRONO 320?
    • Myślę, że w całkiem niezłej cenie jest box Taurus Xtreme 400 - 815 złotych brzmi całkiem rozsądnie, a sam box niczego sobie. Zestaw zawiera system szybkiego montażu (Rapid), co ułatwia mocowanie, a oprócz tego masz wspomaganie otwierania, co też jest bardzo wygodne. Gwarancja na 3 lata.
    • Gość: frulik IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.14, 10:43
      Trochę odświeżę.
      Waham się między boxem KRONO 480 (norauto) a Stella 480 (interpack). Oba są podobne krono obecnie jest za 450zł, a stelle mogę mieć za 600. Przyjąłem, że box o takich (podobnych) wymiarach właśnie potrzebuję i nie mogę wydać więcej niż 600zł. Box będzie używany we wszystkich porach roku i raczej będzie cały czas jeździł na dachu nawet pusty.
      • Gość: nie IP: *.180.249.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.01.14, 01:05
        tani boks ma jezdzic caly czas... ludzie powariowali, przeciez to po trzech mies sie rozsypie... kup czlowieku cos porzadnego i po co pytasz na forum szukasz starzzych braci w wierze... i tak zrobisz co zes wyczaszkowal, kurna wxhodzac na takie fora az smiac sie chce... cos taniego caly rok zeby bylo najlepsze smiech na sali
      • Gość: crackhead IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.14, 15:04
        Ja poleciłbym ci któryś z Thule Pacific albo coś z Menabo - też bardzo dobre boxy, świetnie spasowane.
    • Gość: tauriel IP: *.dynamic.chello.pl 11.02.14, 18:58
      Ja na twoim miejscu brałbym Thule - moim zdaniem najwyższa jakość, świetnie dopasowane i trzymają się dachu bez problemu. Polecam model Thule Pacific 500 - cenowo wychodzi korzystnie, a jest naprawdę pojemny
      • Prosze o doradzenie boxu do nissana qashqaia rocznik 2013 po lifcie,Kamei czy Thule,ktory ewentualnie?Model?
        dzieki z góry za porady
      • Nie tylko Thule jest na swiecie. Moi klienci porownujac kamei z thule wybieraja kamei. Dlaczego ? Krotko mowiac jakosc. Kamei daje lepszy material lepsze spasowanie wyzsza jakosc. Wazna sprawa czesci zamienne - kamei wyprodukowany 25, 15, 10 lat temu mozna naprawic poniewaz sa czesci zamienne. Thule nie chce dawac czesci zamiennych poniewaz klient stary boks ma wymienic na nowy i tak w kolko...
        • Gość: marart IP: 85.219.162.* 05.04.14, 16:19
          Mam pytanie czemu przy bardzo podobnych wymiarach boxu jest różnica w pojemności ?
          Box Xtreme 600 DUO Wymiary (dł./szer./wys.): 195/90/40 Pojemność: 600 litrów
          Box KAMEI Husky XXL Wymiary (dł./szer./wys.): 200/90/44 Pojemność 510 litrów
          Poszukuję bardzo pojemnego boxu i nie wiem czym mam się kierować, wymiarami czy pojemnością ?
przejdź do: 1-100 101-120
(101-120)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.