ropa z zęba Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • na dziąśle zbierała mi się ropa od jakiegoś tygodnia, jednak dzisiaj obudziłam
    się z opuchniętą częścią twarzy, a po bąblu ani śladu. CZy to się rozejdzie,
    czy konieczna jest wizyta u dentysty? W tej puchnącej części twarzy czuję
    lekkie odrętwienie
    • Chyba musisz udać się do dentysty po antybiotyk. Z ropą w zębach nie ma
      żartów, od tego można umrzeć.
      • Kol 3 ale bredzisz po prostu śmiać mi sie chce

Do lekarza i to koniecznie antybiotyk konieczny
        powikłania
        zapalenie gardła ,ucha ,zatok

Powodzennia
        • dzięki, byłam u dentysty, mam ostry stan zapalny i dostałam podwójną dawkę
          antybiotyku... a jutro rwanie (!!) Bardzo się boję ;-(
        • sp9tcu napisał:

> Kol 3 ale bredzisz po prostu śmiać mi sie chce

Mozesz co najwyzej smiac sie z samego siebie.Nawet nie zdajesz sobie
          sprawy jak powazne moga byc powiklania z nieleczonych zebow.
          • Po pierwsze - sepsa.
            • to prawda, dowiedziałam sie o dziewczynie, która mieszkała 10km ode mnie. Też
              miała ropę ale nic z nią nie robiła, wdało sie zakażenie, sepsa i
              umarła...18latka. Dzisiaj mimo umówionej wizyty, moj stomatolog mnie olał i
              pojechał wcześniej do domu, więc poszłam do drugiego prywatnie, który
              powiedział, że oczywiście moze mi wyrwać dzisiaj, tylko znieczulenie mi nie
              zadziała, a skoro ząb mnie nie boli to po co się spieszyć.... I bądź tu mądry ;D
              Ciesze sie na razie kompletnym uzębieniem :P a po antybiotyku opuchlizna staje
              sie mniejsza
              • Dziwie sie ludziom, ktorzy do dentysty ida dopiero jak jest czas na
                wyrwanie zeba ...
                Czyzby cos takiego jak kontrole nie istnialo w ich
                slownictwie?
                • To nie zawsze zależy od pacjenta. Niestety czasem to jest sprawa
                  nieprawidłowego leczenia, które powoduje np. zmiany przy korzeniu,
                  torbiele ropne itp. Ja miałam pozornie prawidłowo wypełniony ząb, przy
                  okazji rtg lekarz poinformował mnie o zmianach przy korzeniu i
                  konieczności usunięcia zęba, bo inaczej spuchnę przy lada okazji.
                  Nawiasem mówią zawsze zdumiewa mnie skłonność stomatologów do
                  krytykowania tego co zrobili poprzednio ich koledzy w naszych zębach.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.