Dodaj do ulubionych

nierzyjemny zapach

19.10.09, 23:40
Moze ktoś tez boryka się z takim problemem tj. z nieprzyjemny zapch z ust.
Dodam ze dbam o higienne jamy ustnej i wszystkie zęby mam wyleczone.
Mimo to od 2 miesięcy mam bardzo przykry zapach z ust.
Moze powinnam zrobic badania ale jakie?

Edytor zaawansowany
  • mel.la 20.10.09, 00:05
    Polecam kuracje - codziennie gryzc ziarnka jalowca , pierwszego dnia jedno,
    drugiego dwa, trzeciego trzy itd. az do szesciu a nastepnie zmniejszac po
    jednym. Jalowiec oczyszcza organizm.Sorry, ale przykry zapach z ust nie jest
    jeszcze powodem, zeby latac na gastroskopie.
  • aniafrania3 20.10.09, 00:05
    A czy sa inne badania które mogłabym wykonac oprócz gastroskopii? które
    pomogłyby mi znależc przyczynę ?
  • aniafrania3 20.10.09, 00:14
    Dodam ze problem ten pojawił się jakieś 1,5 miesiąca po porodzie wcześniej nigdy
    nie miałam takiego problemu. Spróbowałabym tego jałowca ale karmie piersia i
    obawiam się ze chyba nie mogę.
  • mi.ka.n 20.10.09, 13:53
    A w jakim stanie masz migdałki.Często one mimo,ze bezbolesne są tego przyczyną
    w związku z ropnymi nalotami.
  • mel.la 20.10.09, 15:34
    Po porodzie jest to normalne, oprocz takich objawow jak nieprzyjemny zapach z ust moze rowniez wystepowac nadpotliwosc, wypadanie wlosow czy zmeczenie. W ciazy u kobiety w organizmie zachodzi bardzo duzo zmian a po porodzie wszystko znow musi wrocic do normy, wiec to musi troche potrwac zanim wszystko sie ureguluje. Troche cierpliwosci, powinno za jakis czas samo przejsc.
  • jadwiga_r 20.10.09, 18:52
    Jestem laikiem z dziedziny medycyny, ale tak sobie myślę, czy nie powstała u Ciebie przepuklina rozworu przełykowego, która może dawać powyższy objaw.
    Badanie rentgenowskie żołądka może wykryć tę dolegliwość.
    Bez wizyty u lekarza rodzinnego sama nie poradzisz sobie z tym problemem.
    Rano po przebudzeniu weź łyżeczkę i delikatnie zeskrob nalot na tylnej części języka, może on tak nieprzyjemnie pachnie.
    Może pijesz miętę, która powoduje zwiększone wydzielanie kwasów żołądkowych.
    Posiłki jedz częściej, ale w mniejszej ilości.
    Obserwuj, po których produktach spożywczych nasilają się wspomniane objawy.
    Zwróć uwagę na dziąsła, czy nie krwawią, czy nie ma kamienia nazębnego
    Mój znajomy miał zapalenie zatok /nie wiem, czołowych, czy nosoowych/ i borykał się z nieprzyjemnym zapachem z ust. Przy tym schorzeniu zaczął nagle odczuwać serce. Po punkcji znikł nieprzyjemny zapach i serce wróciło do normy.

Większy ból niż ukąszenie węża daje niewdzięczność dziecka"-
    William SZEKSPIR
  • mel.la 20.10.09, 20:03
    Jestem laikiem z dziedziny medycyny, ale tak sobie myślę, czy nie powstała u
    Ciebie przepuklina rozworu przełykowego, która może dawać powyższy objaw.

Nie wiem kobieto skad Ci to do glowy przyszlo.. a moze od razu rak przelyku ??

Objawy tejze przepukliny:

"iewielka przepuklina może nie dawać objawów, inne powodują bóle w nadbrzuszu i
    dołku podsercowym, zgagę (refluks żołądkowo-przełykowy), uczucie odbijania i
    cofania się treści żołądkowej do przełyku, szczególnie po obfitych posiłkach i w
    sytuacjach powodujących wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.
    Charakterystyczne jest, że dolegliwości nasilają się w pozycji leżącej.

Do nietypowych objawów można zaliczyć chrypkę, szczególnie rano w efekcie
    drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową. W skrajnych
    przypadkach może wystąpić suchy lub świszczący kaszel, jako objaw zarzucania
    treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego wywołujące objawy astmatyczne, czasem
    też może dojść do podrażnienia nerwu błędnego i w efekcie skurczu oskrzeli.
    Występować również może duszność czy kołatanie serca."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepuklina_rozworu_prze%C5%82ykowego#Rozpoznanie
  • jadwiga_r 20.10.09, 20:39
    Wyżej wspomnianą przepuklinę ma ktoś z rodziny, borykał się z problem nieprzyjemnego zapachu z ust i dopiero pomogły mu leki z substancją czynną Omeprazol np.Gasec,Ulzol,Helicid.
    Musi przy tym pamiętać, aby w zagłowiu łózko było wyżej podniesione, w fotelu jak siedzi i zbyt mocno odchyla się do tyłu, to pojawia się ten zapach z ust.
    Lekarze wykluczyli choroby przyzębia,laryngologiczne i inne. Sprawcą okazał się przewód pokarmowy.
    "Większy ból niż ukąszenie węża daje niewdzięczność dziecka"-
    William SZEKSPIR
  • wadera3 21.10.09, 10:04
    mel.la napisała:
    >
    > Nie wiem kobieto skad Ci to do glowy przyszlo.. a moze od razu rak przelyku ??
    >

Między innymi właśnie przepuklina rozworu przełykowego(którą osobiście posiadam)
    powoduje nieprzyjemny zapach - część pokarmu, która zalega w przepuklinie, bądź
    cofa się do przełyku(refluks) rozkładając się fermentuje i po prostu śmierdzi.

--
    Podróżewzbogacają mędrców i pogarszają stan głupców

Serwis komputerowy
  • mel.la 21.10.09, 12:03
    Wadera 3 Między innymi właśnie przepuklina rozworu przełykowego(którą
    osobiście posiadam)
    powoduje nieprzyjemny zapach - część pokarmu, która zalega w przepuklinie, bądź
    cofa się do przełyku(refluks) rozkładając się fermentuje i po prostu śmierdzi.

Zgoda, ale oprocz nieprzyjemnego zapachu jest wiele innych objawow, wiki podaje
    ich mnostwo, o nieprzyjemnym zapachu nawet nie wspomina:
    cyt"Niewielka przepuklina może nie dawać objawów, inne powodują bóle w
    nadbrzuszu i dołku podsercowym, zgagę (refluks żołądkowo-przełykowy), uczucie
    odbijania i cofania się treści żołądkowej do przełyku, szczególnie po obfitych
    posiłkach i w sytuacjach powodujących wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.
    Charakterystyczne jest, że dolegliwości nasilają się w pozycji leżącej.

Do nietypowych objawów można zaliczyć chrypkę, szczególnie rano w efekcie
    drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową. W skrajnych
    przypadkach może wystąpić suchy lub świszczący kaszel, jako objaw zarzucania
    treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego wywołujące objawy astmatyczne, czasem
    też może dojść do podrażnienia nerwu błędnego i w efekcie skurczu oskrzeli.
    Występować również może duszność czy kołatanie serca."

Jak mozna na podstawie tylko zapachu z ust sugerowac komus ta przypadlosc.
    Rownie dobrze mozna zasugerowac, ze to rak np.gardla, krtani, przelyku, zoladka,
    jezyka itp. Tez smierdzi z buzi!
  • mel.la 21.10.09, 12:45
    Wadera3 Można sugerować wszystko, co powoduje nieprzyjemny zapach z ust, od
    dolegliwości
    stomatologicznych, po gastryczne - poprzez laryngologiczne.

Jesli sie ma sklonnosc do przesady i wyolbrzymiania. Moze najpierw rozpatrzyc
    czy to nie jest jakas drobna dolegliwosc a dopiero potem pomyslec o powaznych
    schorzeniach, innaczej mozna popasc w paranoje.
  • wadera3 21.10.09, 13:06
    mel.la napisała:
    > Jesli sie ma sklonnosc do przesady i wyolbrzymiania.

Tiaaa, źle trafiłaś, mnie posądzić o przesadę, to tak jakby widzieć we mnie,
    dwumetrowego czarnoskórego olbrzyma:D

Jestem ostatnia osobą ze skłonnościami do jakiejkolwiek przesady, w
    jakiejkolwiek dziedzinie życia.

--
    Podróżewzbogacają mędrców i pogarszają stan głupców

Serwis komputerowy
  • kol.3 20.10.09, 19:20
    Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust może być grzybica przewodu
    pokarmowego lub lamblioza.
  • aniafrania3 20.10.09, 22:52
    Skojarzyłam sobie ze zanim pojawił sie ten nieprzyjemny zapach z ust bolały mnie migdały. Nawet bałam się ze moze to angina. Ale bardzo szybko przeszła mi ta infekcja gardła. Boli mnie też czesto żołądek szczegolnie wieczorami.
    I w ciągu całego dnia czuje tak jakby jakaś wydzielina spływała na tylnej ściance gardła. Z polecenia lekarza pije siemie ale nic mi nie pomaga.
    Zrobiłabym badania ale zupełnie nie wiem jakie.

• no1teresa 21.10.09, 13:40
    no wlasnie, ponoc ten zapach pochodzi najczesciej od zoladka, wiec badaj i
    szukaj przyczyny
    ale tymczasem mozesz sprobowac tego (pochodzi z jakiegos zielnika):
    "Herbatka sporządzona z rozmarynu lekarskiego jest wspaniałym środkiem
    odświeżającym jamę ustną, jak również świetną płukanką do ust w celu pozbycia
    się cuchnącego oddechu. W około 0.5 l gotowanej wody zdjętej z ognia zaparzać 3
    łyżeczki suszonych kwiatów lub liści rozmarynu lekarskiego przez około 30 minut
    pod przykryciem. Następnie płyn odcedzić i umieścić w lodówce. Płukać nim jamę
    ustną każdego ranka lub kilka razy w czasie dnia."
    z piciem nie przesadzaj, ale plukac mozna chyba do woli
  • agat-ka33 26.10.09, 10:55
    cynk do ssania w tabletkach jest ci potrzeny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.