regeneracja płuc i oczyszczenie organizmu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    chciała bym się dowiedzieć po jakim czasie płuca oraz organizm regeneruje się i oczyszcza z niebezpiecznych związków, których źródłem były spaliy samochodowe i dym tytoniowg?
    • Ja kaslalam kilka miesiecy po rzuceniu palenia. To dlatego, ze
      odruch kaslania przy paleniu tytoniu jest uposledzony. Po rzuceniu
      palenia odnawiaja sie te rzeski, ktore wyscielaja pluca i dopiero
      wtedy pluca maja szanse oczyscic sie.

Ale podobno dopiero po 5 latach nie ma sladu palenia w plucach u
      nalogowego palacza.

---------

A po co tu jakaś logika, racjonalizm, konkrety? Katolikowi styka jak
      jest patetycznie i lekko mrocznawo.
    • Zalezy jak na to spojrzec. Glowna ilosc spalic lub zwiazkow trujacych z dymu
      wydala sie juz po kilku godzinach.

Ale u takiego nalogowego palacza ryzyko nowotworu pozostaje wieksze juz przez
      reszte zycia. Tzn spada przez kolejne dziesiec lat po zaprzestaniu palenia, ale
      po tym czasie ciagle jest sporo wyzsze niz u osoby, ktora nie palila.

Te dziesiec lat to taka magiczna liczba. Na ogol tez trzeba palic 10 lat aby
      miec bardzo duza szanse na raka. Krotki okres palenia podnosi szanse na raka w
      mniejszym stopniu.

Jezeli wiec ktos mowi, ze rzucil palenie aby nie dostac raka, to racje ma tylko
      czesciowo, bo ten rak z powodu palenia moze go dopasc jeszcze wiele lat pozniej.
    • Paliłem ok. 20 lat. Po zaprzestaniu tego zgubnego nałogu odkrztuszałem ciemną wydzielinę przez 1,5 roku. To tak jakbym pluł smołą, która przez te 20 lat zgromadziła się w organizmie. Nie palę 23 lata. z momentem zaprzestania palenia skończyły się grypy, przeziębienia, zapalenia gardła i takie inne.
    • 0pytajaca napisała:

> Witam,
      > chciała bym się dowiedzieć po jakim czasie płuca oraz organizm regeneruje się i
      > oczyszcza z niebezpiecznych związków
      >

Intensywny wysiłek fizyczny mobilizuje układ immunologiczny , przyspiesza
      wymianę zużytych fragmentów komórek i przyspiesza usuwanie toksyn

Nie da się określić czasu potrzebnego do regeneracji bo oprócz tego co napisali
      poprzednicy jest to sprawa indywidualnej mobilizacji organizmu.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.