Re: Uderzenia gorąca- ale nie tylko głowa, całe c

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

moja mama od jakiegos czasu - a dokladniej od przewleklego ostrego
    przeziebienia ma b. niepokojace ja napadowe uderzenia goraca- ale nietypowo
    dla menopauzy- bo nie od glowy. Tylko czuje je w calym ciele, rozchodzi sie
    ono na wszystkie jego czesci. Mama ma niedoczynnosc tarczycy, przyjmuje leki,
    ma poziomy w normie i jest pod opieka lekarza. Ale niepokoja je wlasnie te
    nietypowe napady goraca. Ponadto jej temperatura to 35,4 stopnie.

Czy moglabym prosic o nakierowanie do jakiego lekarza isc, i jakiej choorby to
    moga byc objawy?
    • 24.10.09, 21:19 Odpowiedz
      Ile Twoja mama ma lat? Moze klimaterium? Co to za uderzenia goraca "od glowy"?
      To sa po prostu uderzenia goraca, moze sie cala pocic, rowniez w nocy.
      • 25.10.09, 12:36 Odpowiedz
        ma 52 lata, ale wlasnie o to chodzi, ze podobno w czasie menopauzy uderzenia
        goraca sa tylko odczuwalne w glowie. Tzn zaczyna sie to uczucie rozprzestrzeniac
        od glowy- czytalam na portalach o zdrowiu o tym - ginekolodzy i endokrynolodzy
        tak pisza.

Ktos mi mowil, ze trzeba zrobic badania, czy nie ma jakiegos guza na nadnerczach:(
        • 25.10.09, 13:17 Odpowiedz
          Eeee, nieprawda, ze odczuwalne sa tylko w glowie. Wiem, bo sama to mam.
          Jakakolwiek jest jednak przyczyna, opisywana przypadłość może skutkować
          wzrostem temperatury skóry policzków, czoła, ramion, klatki piersiowej, brzucha,
          pleców, ud, palców. Podnosi się wówczas ciśnienie krwi, a żyły znajdujące się
          pod powierzchnią skóry rozszerzają się powodując zarumienienie policzków.

http://www.choroby.senior.pl/158,0,Uderzenia-goraca-8211-czesty-symptom-menopauzalny,6819.html
          • 25.10.09, 13:30 Odpowiedz
            A czy jakieś inne objawy ma Twoja mama? Np. duszności, kaszel, trudności z
            nabraniem powietrza. Czy zdarzały się jakieś odchylenia w morfologii krwi, jeśli
            tak to jakie?

Może dobrze byłoby zdecydować sie na HTZ. Może objaw minie...
            • 25.10.09, 16:33 Odpowiedz
              Gorąca menopauzy to nie tylko gorąca głowa. Całe ciało odczuwa
              gorąco, które po kilku chwilach mija.
              Też to przeszłam.
            • 26.10.09, 20:27 Odpowiedz
              fionka21 napisała:

> A czy jakieś inne objawy ma Twoja mama? Np. duszności, kaszel,
              trudności z
              > nabraniem powietrza

Właśnie opisałaś moje dodatkowe objawy. Mam 35 lat, częste uderzenia
              gorąca (myślałam że od ciśnienia, ponieważ się na nie leczę-ale w
              trakcie takiego "ataku"ciśnienie było w normie). Kaszel mam suchy
              powodujący nawet wymioty (lekarz ostatnio stwierdził że to może być
              od leku nan nadciśnienie-zmienił, biorę od 10 dni i poprawy zbytniej
              nie widać). Brakuje mi powietrza muszę czasem "wywyoływać ziewanie'
              żeby się dotlenić. Co tomoże być? Bo 10 dni temu lekarz nic
              konkretnego nie powiedział tylko zmienił leki na nadciśnienie.
    • 25.10.09, 18:55 Odpowiedz
      Witam,
      Ja tez mam niedoczynność tarczycy i czasami mam nagłe uderzenia gorąca być możne
      to jest problemem, ale nie wykluczone że to menopauza bo twoja mama jest w takim
      wieku że jest to możliwe. Ja mam co jakiś czas zwiększaną dawkę euthyroxu i
      wtedy czuję się lepiej uderzenia mijają. Najlepiej pójść go
      ginekologa-endokrynologa.
    • 26.10.09, 00:51 Odpowiedz
      moze jednak menopauza?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.