• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Straszne samopoczucie po Metronidazolu

  • 08.02.10, 08:34
    Słuchajcie, dostałam od lek. rodz. ten lek +Duomoks na bakterie
    żołądkową. W kilka godzin po 1 dawce myślałam, że schodze z tego
    świata: ból głowy, roztargnienie, zawroty, koncentracja równa 0,
    albo i niżej, czułąm się jak naćpana, ból brzucha. OKROPNOŚĆ. Po
    kolejnych dawkach coraz lepiej toleruję lek. Powiedzcie mi, co to
    było, skutki uboczne? Mam to zgłosić lekarzowi, zostały mi jeszce 2
    dni leczenia, ale teraz przynajmniej jakoś funkcjonuje. Macie jakies
    pomysły?
    Edytor zaawansowany
    • 08.02.10, 08:45
      czasami warto przeczytać ulotkę - rozdział "skutki uboczne"
      --
      x
      • 08.02.10, 10:03
        Bardzo treściwy i przydatny twój komentarz.

        Zastanawiam się po prostu, czy takie samopoczucie po tych lekarz
        jest normalne, czy raczej nie i trzeba wrocic do lekarza, a ja
        jestem z tych, co nie łąża z byle katarkiem.
        Poza tym myslę sobie, dlaczego to tak się działo w pierwszy i drugi
        dzień (już mniej) a teraz prawie normalnie. Zaraza zdyca, czy co.
        • 08.02.10, 11:30
          Prawdopodobnie to reakcja Herxheimera, czyli efekt "die-off" (zaraza zdycha :)).

          Taka reakcja oznacza, że masz bakterie, które wytwarzają neurotoksyny, gdy
          zastosowany jest odpowiedni antybiotyk, uśmiercający je.

          Z bakterii, które powodują tę reakcję najpospolitsze to chlamydie, mukoplazmy,
          borrelia i krętek kiły. W przypadku tej ostatniej reakcja Herxeimera następuje
          wcześniej (po paru godzinach), w przypadku pozostałych wymienionych patogenów
          później (po 1-2 dobach, lub później).

          Być może inne bakterie też wywołują herxa, ale tego nie wiem.
      • 08.02.10, 15:42
        Reakcja Herxheimera

        a roznicuje z objawem ubocznym wlasnie to, ze z czasem sie poprawia
        • 08.02.10, 19:05

          pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_Jarischa-Herxheimera
          Tak szybka reakcja po zazyciu leku sugeruje mykoplazme albo kile.
          • 08.02.10, 19:41
            Ludzie nie straszcie kobiety, zaraz kiła.
            Poprostu niektóre organizmy ludzkie reagują tak na podwójny antybiotyk, prawdopodobnie jest to zwykłe helico-bacter pylori.
            • 08.02.10, 19:59
              Tu nie ma straszenia tylko informowanie.

              Helicobacter nie powoduje reakcji Herxeimera.

              Borelioza tez odpada bo reakcja bylaby pozniej za 3 dni a nie po kilku godzinach.

              Pozostaje syfilis, mykoplasma i moze tez chlamydia i pare innych.
      • 09.02.10, 10:04
        Ulotka(tak chętnie traktowana jak wyrocznia) nie zawiera informacji, czy
        "delikwent" będzie uczulony na lek.



        --
        Podróżewzbogacają mędrców i pogarszają stan głupców

        Serwis komputerowy
    • 08.02.10, 19:58
      a oto działania uboczne leku

      Działanie niepożądane: Brak łaknienia, metaliczny posmak w ustach, nudności,
      wymioty, biegunka, zaparcie, ból brzucha, zapalenie języka i dziąseł, obłożony
      język, grzybica jamy ustnej, ból i podrażnienie okolicy odbytu, odczyny
      alergiczne: pokrzywka, osutka, świąd, gorączka, obrzęk błony śluzowej nosa,
      obrzęk naczynioruchowy, rumień wielopostaciowy, anafilaksja, bóle i zawroty
      głowy, objawy padaczkopodobne, leukopenia, małopłytkowość, agranulocytoza,
      neutropenia, pancytopenia (ustępujące po odstawieniu leku), czasem obwodowe
      neuropatie, zaburzenia koordynacji ruchowej, dezorientacja, nerwowość, depresja,
      senność, bezsenność, drgawki, zapalenie pęcherza moczowego, nietrzymanie moczu,
      wielomocz, uczucie pieczenia w obrębie cewki moczowej, suchość pochwy, grzybica
      pochwy, ciemne zabarwienie moczu, zmiany w zapisie EKG, bóle mięśniowe, bóle
      stawów, zapalenie wątroby, żółtaczka. W przypadku przedawkowania: nudności,
      wymioty, zaburzenie koordynacji ruchowej, drgawki, neuropatie. Należy zastosować
      leczenie objawowe.

    • 09.02.10, 09:43
      Dziś prawie normalne samopoczucie. Dzięki za sugestie. Kiły nie
      mam;) badałam się w ciązy w zeszłym roku, co do innych nie wiem.
      A czy lablie moglyby też dawać takie reakcje? Kiedys się leczyłam na
      te pasożyty, moze się odnowiły i Metonidazol je jeszcze ruszył?
      • 09.02.10, 10:05
        A myślałam, że tylko ja jakaś dziwna jestem bo jak powiedziałam
        lekarzowi co się ze mną działo po tym leku to taaaakie oczy zrobiła!
        miałam zawroty, brak czucia od pasa w dół, suchość w jamie ustnej
        itd i nie minęło nawet pół godziny od przyjęcia leku jak mnie to
        wzięło!
    • 09.02.10, 10:03
      Prawdopodobnie jesteś na któryś lek uczulona, ja bym stawiała na Duomox, ale
      może masz uczulenia na metronidazol, poproś lekarza o zmianę leku.
      I pomiń info o kile i toksynach z bakterii, które Cię zabijają ;)

      --
      Podróżewzbogacają mędrców i pogarszają stan głupców

      Serwis komputerowy
      • 09.02.10, 11:50
        Napewno nie Duomoks, bo brałam go w życiu nie raz, poza tym najpierw
        wziełam Metronidazol rano, a potem Duomoks wieczorem, wiec wiem, ze
        te jazdy były juz po pierwszym leku. Na szczęscie jutro wieczorem
        ostatnie tablety, mam nadzieje, że zaraza zdechła bezpowrotnie,
        jakąkolwiek by nie była. Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.