Komentarze do artykułu

Czy to prawda, że zbyt dobrze dobrane okulary u dziecka powodują pogłębienie wady wzroku, bo oko się rozleniwia?

Osobom z nadwzrocznością dajemy szkła najlepiej dopasowane do wady wzroku.

Czy to prawda, że zbyt dobrze dobrane okulary u... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nieprawda jest iz krotkowzrocznosc powinno sie korygowac
    przepisujac 'slabsze' soczewki niz wynosi faktyczna wada refrakcji.

polecam artykul umieszczony we Wprost!
    www.wprost.pl/ar/?O=50105
    • Gość: clapek@op.pl IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.181.* 01.05.04, 17:27
      Są może jakieś potrawy, które poprawiają wzrok? Jakie witaminy najlepiej brać i
      w jakich potrawach się one znajdują, takie które poprawiają wzrok? Mam 15 lat,
      krótkowzroczność (szkła -2 oraz -1,5) i nie wiem co mam robić aby chronić wzrok.
      Wiem, że muszę ograniczyć grę na komputerze i oglądanie telewizji, ale czy są
      inne sposoby na walkę z krótkowzrocznością? Może jakieś potrawy, ćwiczenia lub
      odpowiednie leki poprawią mi wzrok albo jeszcze coś innego? Proszę o pomoc. Z
      góry dziękuję.
      • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.04, 17:57
        z witaminy to raczej tylko witamina A biraca udzial w przemianach w procesie
        widzenia a co do cwiczen to mozesz co pewien okres czasu patrzec przez chwile
        na jakis odlgly punkt tak aby "przestawic " sie na widzenie daleki. Oprocz tego
        higiena wzroku, nie przesadzac z kompem telewizor ogladac nie zablisko i zawsze
        w dobrym oswietleniu - ogladanie w polmroku przy zgaszonym swietle szkodzi.
        Poza tym nauka przy dobrym oswietleniu.
        • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 01.05.04, 18:58
          Z doswiadczenia wiem, ze jak sie w Twoim wieku ma tyle, to stopniowo
          dojdziesz do -6, a potem wzrok Ci sie ustabilizuje, bedzie to kiedy bedziesz
          mial okolo 25 lat.
          • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 01.05.04, 19:03
            Dzieci kolezanki sa doslownie napychane witaminami, kolezanka robi im rozne
            saladki, wyciska soczki, daje witaminy w plynie, a dziewczynka ma juz wade
            minus 6,5 dioptrii w wieku 19 lat. ,Chlopiec dostal pierwsze okulary w wieku 16
            lat, tzn przed rokiem, zobzczymy jak bedzie dalej. Oboje rodzicow nosi
            minusy.
          • Gość: clapek@op.pl IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.181.* 02.05.04, 14:52
            Co znaczy ustabilizuje? Zostanie na -6 czy wróci do normalności? P.S. Mam
            jeszcze na dodatek w lewym oku astygmatyzm. Można jakoś walczyć z astygmatyzmem?
        • Gość: clapek@op.pl IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.181.* 06.05.04, 11:39
          W czasie gry na PC lub oglądaniu TV zaleca mi się abym co jakiś czas wykonywał
          małe ćwiczenie patrząc na oddalone punkty. Nie wiem czy mam je wykonywać w
          okularach czy bez okularów?
      • Gość: agata IP: 80.48.245.* 04.05.04, 08:42
        na krotkowzrocznośc nie ma lekarstwa.lekarze zalecają nastepujące preparaty
        Strix, Klarin , beta - karoten , i inne zawierające wyciagi z borówek.
    • Gość: clapek@op.pl IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.181.* 02.05.04, 15:06
      Co znaczy że mi się wzrok w tym wieku ustabilizuje? Zostanie na -6 czy wróci do
      normalności? P.S. Mam jeszcze na dodatek w lewym oku astygmatyzm. Można jakoś
      walczyć z astygmatyzmem? I czy ćwiczenie (patrzenie na oddalone punkty) mam
      wykonywać w okularach czy nie?
      • Gość: Emil IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 02.05.04, 23:06
        Myślę że warto zapoznać się z tymi książkami:

William H. Bates, "Naturalne leczenie wzroku bez okularów"

Bob Fingerbild, "Samoleczenie wzroku metodą dr Batesa"

pzdr
      • Gość: calineczka IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.05.04, 12:21
        Ustabilizuje tzn. nie bedzie sie pogarszal. Zostanie ta sama wartosc na stale.
        Moze to jednak trwac nawet do 27 roku zycia. Ja mam 25 lat, wade -8,5, do tego
        lekki astygmatyzm na obu oczach i stale mi sie wzrok pogarsza, aczkolwiek nie
        tak szybko jak wtedy, gdy bylam nastolatka. Lekarze zalecali mi zazywanie
        tabletek STRIX (to jest chyba wyciag z borowek). Wczesniej tez zazywalam
        podobne preparaty.
        Niekoniecznie bedziesz mial az -6, ja w wieku 15 lat juz nosilam -5. Ale teraz
        niestety troche cie sie pewnie wada poglebi.
        Przepraszam za brak polskich znakow.
        C.
    • Gość: clapek@op.pl IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.181.* 04.05.04, 22:13
      W czasie gry na PC lub oglądaniu TV zaleca mi się abym co jakiś czas wykonywał
      małe ćwiczenie patrząc na dalekie punkty. Nie wiem czy mam je wykonywać w
      okularach czy bez okularów?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.