Dodaj do ulubionych

Bóle i zawrory głowy oraz dziwne objawy...

18.05.10, 21:56
Witam
Mam 17 lat i nie wiem co się dzieje z moją głową. Od paru lat dosyć często boli mnie i towarzyszą temu dziwne objawy. Dawniej zdarzało się, że przed bólem następowały zaburzenia wzroku objawiające się migającą "pustą plamą" po czym następował potworny, "rozrywający" ból. Bóle te występowały w różnych odstępach czasu, lecz od ponad roku nie było ich w ogóle. Teraz jednak pojawiły się nowe objawy.. Zdarza się, że przez kilka dni nie widze ostro na prawe oko. Różne są też rodzaje bólu. Czasem są to uciski innym razem ból pulsujący i inne... Dodatkowo zdarzają się zawroty głowy, osłabienia i szybsze bicie serca. Dokuczliwa jest również wrażliwość mojej głowy na uderzenia. Czasem wystarczy lekkie uderzenia albo nawet wstrzą i głowa już boli.. Przez to nie moge np. robić "główek" przy grze w piłce. Niepokoi mnie także pojawienie się dziwnej wydzieliny w gardle.. Kiedyś przypadkowo kolega kopnął mnie w twarz. Uderzenie było dość silne. W chwię po nim w ustach pojawiła się ciecz, która zaczęła kapać mi przez nos. Z początku myślałem, ze to krew, gdyż w smaku była bardzo podobna, jednak za chwilę okazało się że ciecz ta miała wodnisty kolor... Dodam, że po tym uderzeniu dziwnie się czułem, nie miałem na nic siły i bardzo bolała mnie głowa.
Myslę, że warto również wspomnieć o wypadku, jaki miał miejsce 7 lat temu. Wtedy to kolega podciał mnie przy grze w piłkę i uderzyłem tyłem głowy o murawę. Straciłem przytomność a później przez tydzień nie chodziłem do szkoły, gdyż źle się czułem. I z tego co pamiętam, mniej więcej od tego czasu zaczęły się moje problemy z głową. I mam pytanie: czy obecne dolegliwości mogą być skutkiem tego uderzenia??
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za każdą odp i pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • minniemouse 18.05.10, 23:12
    i co, i po takich urazach nie byles na pogotowiu, albo chociaz u lekarza??? nie robiles rezonansu, byle rentgena? co za beztroska...
    ta ciecz to moglg byc plyn mozgowo rdzeniowy.

pierwsze objawy- zaburzenia wzrokowe (aura) i nastepujacy po nim bol glowy, wskazuja ze mozesz miec migrene z aura,
    bo plamki, niedowiedzenie, blyskajace swiatla lub inne zaburzenia wzrokowe wmigrenie to tzw aura
    po ktorej zwykle nastepuje bardzo silny bol glowy (ale nie musi).

ale kopniecia i upadki mogly spowodowac swoja droga powazne urazy
    ktore niezaleznie od migreny powoduja bole i objawy (lub nie)
    tak ze powienienies szybko pobiec do lekarza rodzinnego ktory skieruje cie pewnie do neurologa i na badania.

nie bardzo rozumiem czy bole i zaburzenia wzrokowe zaczely sie od momentu kopniecia czy po.
    jesli nie - jesli przed - to raczej logiczne ze nie maja zwiazku.
    jesli po, to koniecznie lec do lekarza bo oczywscie ze maja.

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • minniemouse 18.05.10, 23:17
    tzn
    nie tak chcialam napisac
    LEC do lekarza bo nawet jesli miales przypuszczalna migrene PRZED
    kopnieciem to i tak kopniecie moglo ci spowodowac powazne urazy, i ew. pogorszyc
    te domniemana migrene lub dolozyc nowe objawy.

a do lekarza powinienes leciec tak czy siak.

przypuszczam ze przydalby ci rezonans z kontrastem i bez.

Minnie

--

• narthul 19.05.10, 00:27
    Dzięki za odp
    Bóle i objawy występowały juz przed kopnięciem... Chociaż mam wrażenie, że po kopnięciu tak jakby się pogorszyło..
    No tak rzeczywiście zawaliłem, ze nie poszedłem od razu do lekarza, ale nie myślałem, że to może być coś poważnego. A co do neurologa- mam już umówiona wizytę na 1 czerwca... Wolę jednak wiedzieć wcześniej co mi może być i dlatego napisałem na forum... a głowa daje o sobie znać i nie chcę juz dłużej siedzieć bezczynnie... A czy taka wrażliwość głowy na wszelkie wstrząsy i uderzenia moze być jednym z objawów migreny?
  • minniemouse 19.05.10, 22:12
    .. A czy taka wrażliwość głowy na wszelkie wstrząsy i uderzenia moze być
    jednym z objawów migreny

w przypadku migreny- tak. w przypadku migreny, nawet zmiana poduszki na lekko
    twardsza moze wywolac wielki napad.
    ale czy to na pewno migrena u ciebie (objawy wskazuja, ze tak, lekarz oprocz
    roznych badan i przeswietlen niech zrobi ci tez badania na testosteron bo u
    chlopcow migrenikow czesto (nie zawsze) jest nieprawidlowy poziom)
    zdiagnozuje neurolog.

jakby tak, to zapraszam na forum Migrena w przyszlosci jak sobie radzic z
    migrena. a zwlaszcza w tak mlodym wieku.
    pocieszam ze chlopcy czesciej niz dziewczynki 'wyrastaja' z tego.

Minnie

--

• 0oo.owieczka 19.05.10, 22:46
    narthul napisał:

> Kiedyś przypadkowo kolega kopnął mnie w twarz. Uderzenie było dość
    silne. W chw ię po nim w ustach pojawiła się ciecz, która zaczęła
    kapać mi przez nos. Z pocz
    > ątku myślałem, ze to krew, gdyż w smaku była bardzo podobna,
    jednak za chwilę o
    > kazało się że ciecz ta miała wodnisty kolor...

Czyżby płyn mózgowo-rdzeniowy pojawił się w nosie po urazie podstawy
    czaszki wskutek kopnięcia?
    Koniecznie idź do lekarza i opowiedz o tym. To mogą być bardzo
    poważne sprawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.