Dodaj do ulubionych

zapalenie oskrzeli

05.09.10, 16:18
3 tygodnie choruję na drogi oddechowe od dwóch na zapalenie oskrzeli wcześniej zapalenie
górnych dróg oddechowych.Początkowo leczyłam się homeopatycznie(leczę się dawno i zawsze leki
te pomagały)a następnie dostałam antybiotyk Fromilid uno 500, także leki wykrztuśne po
kolei :fluimucil , mucosolvan,flavamed a od wczoraj ACC 600 oraz eurespal.Niestety w dalszym ciągu
mam problem z odksztuszaniem wydzieliny,która nie chce ruszyć się:)ja kaszlę ,duszę się ,ale jest to
kaszel "nieproduktywny"Mam pytanie :może ktoś z Państwa miał takie problemy z odksztuszaniem i
podzieli się ze mną info:)Moze jakieś inhalacje?Kiedyś robiłam inhalacje z tabletek emskich,argolu i
azulanu ale nie pamiętam czy na oskrzela czy na gardło.
Najgorsze jest to ,że jutro kończę antybiotyk a poprawy brak...
Edytor zaawansowany
  • dora1 06.09.10, 14:34
    Ponawiam pytanie:czy nikt nie miał takich problemów jak opisałam? :)
  • elaryszard 07.09.10, 11:09
    Proponuję wizytę u pulmonologa. Długotrwałe zaflegmienie oskrzeli może być sygnałem, że istnieje poważniejsza choroba niż zwykłe przeziębienie. Jednym ze środków powodujących odflegmienie oskrzeli jest inhalacja z atroventu
  • dora1 07.09.10, 14:10
    byłam też u pulmonologa, wypisał mi ACC 600 i eurespal bo antybiotyk już miałam.powiedział również ,że trzeba cierpliwości w leczeniu:)mój internista zaproponował inhalacje z soli, sody i tabletki emskiej.inhalacja ma byc przez nos .piję dużo , piję też wodę z miodem...i nic...
  • magdola1 08.09.10, 10:19
    A może odstawić te wszystkie leki wykrztuśne!? Trochę tego za dużo.
  • cccykoria 08.09.10, 11:34
    Dla mnie to dziwne, pulmatolog nie zrobiła spirometrii , nie dała na rtg? Może wskazane są leki rozrzedzające flegmę?,może to na tle "alergicznym' ? Niedoleczone oskrzela kończą się astmą..
    Sluszna uwaga magdoli..
    --
    Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.
    — Paulo Coelho
  • paulinasmietanska 08.09.10, 12:42
    jeżeli nic nie pomaga polecam poradę u fitoterapeuty,ponieważ bywa tak,że problem leży gdzie indziej.Tel.698293538
  • dora1 08.09.10, 13:24
    wczoraj odebrałam wynik rtg klatki piersiowej.W opisie jest jedno zdanie niepokojące "wzmożony rysunek zrębowy płuc"poza tym wszystko w normie.Mój lekarz pulmonolog wytłumaczył mi ,że taki opis gdyż trwa stan zapalny oskrzeli.Aktualnie skończyłam brać antybiotyk i biorę eurespal 3 razy dziennie oraz ACC 600 raz dziennie(5 tabletek już wzięłam).Do końca mam wziąć te leki a potem jeszcze drugie opakowanie eurespalu.W poniedziałek do kontroli.
    Aktualnie jest trochę lepiej,ale dalej szukam czegoś na rozrzedzenie wydzieliny.Nie chodzi mi o leki ale o wspomagacze ...może aromaterapia?tylko nie wiem z jakich olejków mogę zrobić.
    Lekarz zalecił inhalcje z soli bocheńskiej ,iwanickiej lub fizjologicznej.
    Zastanawiałam się nad sokiem z cebuli.Chcociaż przyznam,że trochę boję się tego...kiedyś podawałam dziecku na kaszel i lekarka powiedziała,że przez to zaflegmiłam oskrzela.
    Bardzo będę wdzięczna za sprawdzone porady na moją dolegliwość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka