Dodaj do ulubionych

Nie siedź w pracy

03.10.10, 15:54
To jest oczywiście oczywista oczywistość!

Ja bym jeszcze dodał, że podczas długiego przebywania w pozycji siedzącej (np.kierowcy) siły jakie działają na krążki międzykręgowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa powodują gorsze zmiany niż podnoszenie kilkuset kilogramowego cężaru.
Edytor zaawansowany
  • californian1 03.10.10, 18:16
    Nastepne epokowe odkrycie amerykanskich naukowcow.... Zawsze w podobnych przypadkach o wplywach czegokolwiek na cokolwiek np. ruchu,diety itp. na zdrowie zawsze odnosze to do ludow/plemion mniej cywilizacyjnie rozwinietych. Tamze kobiety przygotowujace posilki i wykonujace wszelkie prace okolodomowe spedzaja znacznie wiecej niz osiem godzin siedzac lub majac bardzo mocno ograniczone poruszanie. Cierpia na pasozyty, choroby skorne, biegunki ale o zmasowanych chorobach krazenia raczej nie slyszalem. Jedyne co by mozna zaliczyc to zwyrodnienia kregoslupa ale nie jest to znowu tak czeste.
  • age.kruger 03.10.10, 20:39
    "Idź do łazienki - pij dużo i korzystaj z toalety co ok. 2 godziny. Picie dużej ilości płynów oczyszcza organizm, zapobiega też zagęszczeniu krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób, które mają tendencję do tworzenia się zakrzepów i dużo siedzą."

Nie ma co przesadzac z iloscia plynow. Chodzenie do kibelka co 2h wygląda na jakąś patologię.
  • jednorazowy3 03.10.10, 21:20
    Chodzi o to żeby chodzić i w środku zamiast kupy robić np. pajacyki.
  • madelaine200 04.10.10, 09:49
    już widzę siebie oczami wyobraźni skaczącą ze sprawozdaniami finansowymi.. gibającą się przed excellem, robiącą skłony przy sięganiu po segregatory i mojego szefa - spokojnie przyglądającemu się temu. A jakby jeszcze klienci byli w biurze...
  • wyluzowanamama 15.04.11, 13:55
    Bardzo ciekawy artykuł. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest jazda na rowerze do i z pracy :) wtedy nasze ciało może zmienić pozycję na bardziej wygodną i odprężyć się. Sama ostatnio dostałam od męża na prezent rower Simple Gianta i jak tylko pogoda dopisuje staram się na nim jeździć do pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka