spuchniete kolano Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam od miesiaca mam spuchniete kolano zrobilam rtg wynik bardzo drobne zmiany zwyrodnieniowe-wytworcze jestem zalamana a wizyta u ortopedy dopiero za miesiac
    • A czym jestes zalamana ? Od tego sie nie umiera. Ja od 20 r.z zycia mam zmiany zwyrodnieniowe. W wyniku czynnego uprawiania sportu i kontuzji. Nie wiem ile masz lat, ale w pewnym wieku taka juz jest kolei rzeczy. Jak jest spuchniete to oszczedzaj kolano, smaruj mascia, jest jest cieple i tak jakby piecze to wez cos p.zapalnego, i glukozamina, tylko w duzej dawce 1200 mg. Inaczej jej przyjmowanie nie ma sensu. Lekarz pozniej dalej Cie zdiagnozuje.
      TO nie jest tragedia.
      • dziekuje za odpowiedz mam 34 lata nigdy nie mialam problemu z kolanami jak tu nagle bol i opuchlizna i ten wynik zwyrodnienie szoklo mnie to noga jest spuchnieta boli nie moge zginac lekarz kazal mi robic zimne oklady i smarowac altacetem ale narazie nie ma zadnej poprawy aha i jesc ketanol forte
        • Zmian zwyrodnieniowych nie cofniesz . Juz do konca zycia bedzie Ci to dokuczalo. W tym momencie mozesz walczyc z opuchlizna i zapobiegac dalszym zmianom.O ile oczywscie sa to tylko takie zmiany. Ketonal bierz wtedy kiedy naprawde musisz, bo zoladek sobie zniszczysz.
          I wez pod uwage,ze ortopedow znajacych sie na kolanch jest bardzo malo.
          • ok z rentgena wyszlo ze bardzo drobne sa zmiany zwyrodnieniowe a czy mozesz polecic dobrego ortopedy bo nie mam doswiadczenia chodze do szostaka
            • Moge polecic tylko z warszawy.
              • Przyczyny spuchniętego kolana mogą być bardzo różne, to co można powiedzieć na pewno, to że NIE SĄ nią tylko drobne zmiany zwyrodnieniowe. Diagnostyka takich przypadków bywa trudna, nie zawsze kończy się u ortopedy.
                • witam udalo mi sie dostac predzej do ortopedy ale to cgyba jakis konował zobaczyl zdjecie i stwierdzil ze tu nie ma zadnego zwyrodnienia (na opisie jest napisane bardzo drobne zmiany zwyrodnieniowe) i dal skierowanie na ultradzwieki i pole magnetyczne na moje zapytanie o leki na odbudowe chrzastki stwierdzil ze to wielka sciema i nie pomaga jestem w kropce nie wiem czy nie isc jeszcze do innego lekarza co sadzicie o tym
                  • > witam udalo mi sie dostac predzej do ortopedy ale to cgyba jakis konował zobacz
                    > yl zdjecie i stwierdzil ze tu nie ma zadnego zwyrodnienia (na opisie jest napis
                    > ane bardzo drobne zmiany zwyrodnieniowe)
                    Skrót myślowy. Drobne zmiany nie są powodem dolegliwości.

>na moje zapytanie o leki na odbudowe chrzastki stwierdzil ze to wielka sciema
                    W skrócie się zgadza.

>czy nie isc jeszcze do inne go lekarza co sadzicie o tym
                    Na obecną chwilę nie koniecznie. Poprzestałbym na zleconej fizykoterapii, oszczędzaniu kończyny i obserwacji. Proponuję się zapisać do tego samego lekarza wcześniej tak aby np. za miesiąc mieć termin w przypadku, gdyby nie było poprawy.
                    • witam ponownie 4 dzien fizjoterapii i o dziwo jest ciut lepiej no i jem ta glukozamine z olimpu 1000 po 2 tabletki i mam pytanko kolano jest oczywiscie jeszcze spuchniete ale zginac juz sie da chociarz nie do konca czy moge cos cwiczyc na te noge czy lepiej narazie nie forsowac pozdrawiam
    • A może wybrać sie do rehabilitanta? Ja czekałam ostatnio kilka dni tylko na przyjecie i do tego nie było wcale drogo, w Gdańsku we Wrzeszczu takie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej jest, moze tam Ci pomogą? I przede wszystkim nie stracisz czasu!
      • witam ponownie juz nie wiem co mam robic zabiegi ultradzwiekami sie skonczyly czuje lekka poprawe ale kolano jest nadal spuchniete poradzcie co robic
        • I jak to kolano? Widać jakąś poprawę? Mam nadzieję, że fakt, że nie piszesz już nic na tym forum oznacza, że jest już lepiej? A skąd w ogóle jesteś? Bo z tego co widziałem, Szostak przyjmuje w Bytomiu, tak? Moim zdaniem najlepiej udać się na porządną rehabilitację. Same ultradzwięki mogą nie wystarczyć, przydałaby się terapia manualna. A może jakaś punkcja? Skoro płyny Ci się tam zebrały, to może warto zrobić punkcję?
          • witam jestem z piekar sląskich i tam bylam u szostaka niestety wielkiej poprawy nie ma opuchlizna jeszcze jest choc mniejsza juz umie zginac kolano pomogly zaszczyki b12 i olfen mam zamiar zrobic usg i isc do doktora kiołbasy pozdrawiam serdecznie
            • usg jest dobrym pomysłem. Chociaż z drugiej strony często na usg niewiele można znaleźć, zwłaszcza jeśli chodzi o więzadła itp. Ale chyba warto spróbować. Rozmawiałem z właścicielem gabinetu KRM (gabinet rehabilitacyjny) i potwierdził moje przypuszczenia, że ultradźwięki to za mało. Najlepiej jakaś terapia manualne, masaże no i delikatne ćwiczenia. Sami mają wielu pacjentów z podobnymi problemami i jakoś sobie z tym radzą. Wprawdzie są z Wrocławia, więc to raczej nie jest gabinet dla Ciebie, ale może poszukaj u siebie jakiegoś porządnego gabinetu, bo wystarczy pójść do ludzi, którzy się na tym znają i rozwiążą Twój problem:)
        • Iść do specjalisty prywatnie i nie czekać na NFZ.
    • A ja bym zastosował naświetlanie światłem spolaryzowanym. W lutym miałem połamaną rzepkę. Nóżka poszła w gips no i zapowiadali jeszcze artroskopię. Znajomy rehabilitant zaproponował naświetlanie lampą Bioptron. Ból ustał po kilku naświetlaniach kolorem czerwony a na ostatniej wizycie u ortopedy okazało się że artroskopii nie muszę mieć. Na allegro kupiłem w listopadzie mały zestawik bo duży kosztuje majątek. I leczę się dalej bo pomaga nie tylko na to.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.