Dodaj do ulubionych

ból i drętwienie nogi od kręgosłupa

16.10.10, 13:33
Witam serdecznie,

Rozpoczął się weekend a ja nie wiem już jak mogę sobie pomóc, a z każdym dniem czuję coraz większy ból...
Po raz kolejny pojawił się u mnie problem z drętwieniem nogi. Z każdym dniem drętwienie się nasila, czuję mrowienie w lewej nodze. W tej chwili czuję już także trudności w chodzeniu (zaczynam kuleć), boli także podczas siedzenia. Wyraźnie czuję, że ból zaczyna się w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ czuję tam coś w rodzaju ucisku. Podobne problemy już występowały kiedyś, ale ból kręgosłupa nie wiązał się z takim silnym drętwieniem i mrowieniem nogi. Zdarzyło się kiedyś, że podczas wstawania z łóżka upadłam i nie mogłam się ruszyć. Czułam jakby coś "przeskoczyło mi w kręgosłupie". Przyjechało pogotowie, dostałam zastrzyk i kazano mi pójść do swojego neurologa. Dostałam wtedy Mydocalm Forte oraz Ketonal Duo.
Rok temu podczas badań wykonywanych w szpitalu (pobyt niezwiązany z kręgosłupem) zlecono także wykonanie rezonansu magnetycznego odcinka krzyżowo - lędźwiowego. W opisie napisano:

"Zachowana fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Lumbalizacja kręgu S1.
Krążki międzykręgowe i trzony kręgowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa mają prawidłową strukturę i zachowaną wysokość.
Nieznacznie uwypuklone do kanału kręgowego, dwubocznie k.m. L4-L5 i centralnie k.m. L5-S1.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego jest prawidłowy.
Zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono.
Szerokość kanału kręgowego i worka opony twardej w odcinku lędźwiowym jest prawidłowa.
Badanie wykonano w sekwencji SE i FSE w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej uzyskując obrazy T1 i T2."

Teraz ból zaczął się ponad tydzień temu (był wtedy znacznie mniejszy) po sprzątaniu. Schylałam się, podnosiłam przedmioty - podejrzewam, że to doprowadziło do tej sytuacji.
Czy ktoś z Was ma podobny problem? Nie wiem tak naprawdę co oznacza ten wynik rezonansu. Czy nie powinnam się przejmować tymi drobnymi odchyleniami w badaniu? Czy mogą one mieć związek z aktualną sytuacją? Być może ktoś z Was będzie w stanie powiedzieć czy wystarczy abym ćwiczyła i być może łykała znowu Mydocalm i Ketonal?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich "połamanych" ;)
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Re: ból i drętwienie nogi od kręgosłupa 16.10.10, 15:30
      Witam
      jest to prawdopodobnie posztrzał lub isjarz
      Mnie też dretwieją nogi zwłaszcza w nocy od połowy nogi w dół
      co robię
      nic stram sie odpowiednio ułożyć w łóżku
      z leków to jakby strasznie
      bolało
      boli mnie w mostku od kręgosłupa ( potwierdzone przez lekarza a boli od kręgosłupa piersiowego )
      stosuje diclak 50 czopki
      co do maści raczej ne wierzę w to
      Bardzo dobre sa odpowiednio zrobione przez dobrego masażystę masaże
      Co do Masaży najlepiej najpierw skonsultować sie z neurologiem bo nie odpowiednio zrobione masaże oraz masaże przy stanie zapalnym mogą zaszkodzić i to bardzo
      przykład pierwsze moje masaże robione w stanie
      zapalnym
      dochodziłem do siebie prawie 3 miesiąnce
      a czułem to nawet pół roku
      okazało się że dwa kręgi były troszkę poruszone i był silny stan zapalny
      A takie objawy możesz mieć z całego kręgosłupa

• rpts Re: ból i drętwienie nogi od kręgosłupa 17.10.10, 10:32
      Idź koniecznie do dobrego neurologa albo neurochirurga z wynikami rezonansu. Być może masz niewielki ucisk na nerw (krążki międzykręgowe uwypuklone do kanału kręgowego - tak jak napisano w opisie rezonansu - mogą uciskać na nerw). Wtedy potrzebna by była rehabilitacja. Nie masaż ! Masażysta może Ci zrobić krzywdę nie znając się na budowie kręgosłupa. W każdym razie nie czekaj bo zaniedbany uścisk na nerw może doprowadzić do jego uszkodzenia a wtedy noga będzie Ci dokuczała już zawsze.
      • labadine Re: ból i drętwienie nogi od kręgosłupa 17.10.10, 19:50
        Z takimi objawami zyje od chyba 15 lat,gimnastyka i tylko gimnastyka Tobie pomoze.
        Poprostu poszukac na internecie cwiczenia na wzmocnienie miesni partii ledzwiowej kregoslupa wzglednie nauczyc sie cwiczen od jakiegos fizjoterapeuty oraz nauczyc sie zachowania prawidlowej postawy w czasie siedzenia,chodzenia,lezenia,podnoszenia ciezarow,schylania, itd.
        Twoje cialo cierpi i dlatego broni sie bolem a wiec daj sobie szanse na lepsza przyszlosc bo aktualny bol to ostrzezenie przed o wiele wiekszymi problemami.
          • dwapsyikot Re: ból i drętwienie nogi od kręgosłupa 26.10.10, 13:09
            od poszczenia najwyżej schudłeś, i w związku z tym zmniejszył sie nacisk na kręgi, nie mąć ludziom w głowie.
            a co do tematu wątku to masz objawy dyskopatii, leki przeciwbólowe i rozkurczowe na początku, a potem rehabilitacja. masaż może przynieśc ulgę, ale masażysta musi być przeszkolony in obejrzeć rezonans, oczywiście aktualny. pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka