poradzcie co na wysoki cholesterol Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • mam bardzo bardzo wysoki cholesterol, jeszcze chwila a będę musiała przejśc
    na leczenie tabletkami, nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, jem raczej
    zdrowo, nie mogę w mojej djecie znaleźć żadnych tłustych czy ciężkostrawnych
    rzeczy, codziennie surówka, owoce... skąc się bierze ten wysoki poziom?
    czy mają na to wpływ słodycze albo kawa?
    chociaż tego też nie jest dużo...
    poradzcie co robić, jaka dieta w moim przypadku i co w ogóle powoduje wysoki
    poziom cholesterolu w organizmie? jakie są jego objawy?
    dodam jeszcze, że mam 23 lata i poziom ten utrzymuje się już ok 4 miesięcy.
    dziękuję za każdą radę
    Gosia
    • Gość: ppns IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.04.04, 21:55
      Jaki masz ten poziom cholesterolu ?
      Wysoki , czyli jaki ?
      Temat był wielokrotnie juz wałkowany na tym forum.
      Poszukaj , a znajdziesz.
      Nie słuchaj bredni Optymalsów , że węglowodany sa przyczyną
      miażdżycy , i że tylko dieta tłuszczowa Cie wyleczy.
    • Gość: Artur IP: *.sdh.sk.ca 13.04.04, 23:52
      Poziom cholesterolu jest zwykle uwarunkowany genetycznie a nie dietetycznie.
      Jezeli masz naprawde wysoki w mlodym wieku to pewnie wymagasz leczenia. Jak uzyjesz wyszukiwarki to znajdziesz inne watki na ten sam temat na tym forum. W jednym z nich opisywalem skuteczne obnizanie cholesterolu metodami naturalnymi. Jest dosc trudne niestety i jego efektywnosc tez musi byc kontrolowana badaniami krwi. Mozesz niby brac tabletki ze statyna choc u niektorych chorych powoduja one rozne, nawet powazne problemy medyczne takie jak uszkodzenie miesni, watroby lub nerwow obwodowych. W dodatku to uszkodzenie moze rozwijac sie podstepnie bez wiedzy pacjenta

Z produktow dietetycznych najskuteczniejsza obrona przed chorobami serca jest spozywanie warzyw (zwlaszcza zielonych), produktow ziarnistych, ryb i niektorych olei (zawierajacych zwlaszcza kwasy omega 3 lub kwasy z jednym wiazaniem podwojnym np olej z oliwek). Spozycie oleju slonecznikowego, kwasow nasyconych, kwasow w formie trans (margaryn) zwieksza ryzyko chorob serca.
      Byc moze ryzyko to rowniez zwieksza wieksze spozycie owocow oraz zbyt malej lub nadmiernej ilosci miesa. Ryz, ziemniaki i straczkowe chyba nie maja wiekszego wplywu na ryzyko.
      Z wiekiem poziom cholesterolu ma tendencje do zwiekszania sie, czemu mozna zapobiec utrzymywaniem szczuplej wagi ciala i odpowiednia porcja gimnastyki. Ale jak masz bardzo wysokie poziomy to same zmiany dietetyczne i gimnastyka moga byc niewystarczajace.
      • Gość: Gosia IP: *.4web.pl 14.04.04, 00:03
        poziom cholesterolu 240
        waga zachowana w normie 169/52 kg
        • Gość: Artur IP: *.sdh.sk.ca 14.04.04, 00:14
          Nie masz az tak wysokiego poziomu, czyli lepiej moim zdaniem uniknac statyn (i zwiazanego z nimi zagrozenia) - chyba, ze masz jeszcze inne czynniki ryzyka chorob serca (poczytaj sobie te stare cholesterolowe watki bo tam wiecej o tych ryzykach pisalem).
          Zmiany dietetyczne i stylu zycia oraz srodki naturalne powinny ci pozwolic obnizyc go blizej w strone 200.
          • Gość: Gosia IP: *.4web.pl 14.04.04, 00:19
            dzięki Artur, aż pokażę twój post Mamie, bo mnie goni od tych wyników, że o
            siebie nie dbam, a teraz już wiem, że to nic takiego:)
            • Gość: Artur IP: *.sdh.sk.ca 14.04.04, 00:25
              No ... niezupelnie nic takiego. Jest to taki malutki dzwonek alarmowy.
              A zmiana diety stylu, stylu zycia i uzywanie innych elementow moze wcale nie byc az tak latwe jak ci sie wydaje. Za np 6 tygodni zmierz sobie ponownie jego poziom. Jezeli poziomu cholesterolu pomimu roznych wysilkow nie obnizysz to prawdopodobnie pojdziesz na statyny, choc moze jeszcze nie teraz.
    • Gosiu,mam prośbę,czy możesz zapytać rodziców,czy w wieku niemowlęcym
      otrzymywałaś dawki uderzeniowe witaminy D.
      Znam przypadek,że dziewczyna w wieku 16 lat też miała taki wysoki poziom
      cholesterolu.Lekarz rodzinny stwierdził,że to genetyczne,ponieważ w rodzinie
      jej ojca 3 mężczyzn zmarło na zawał przed 50 rokiem zycia.
      W jednej z książek przeczytałam cytuję:Podając dziecku preparaty witaminy D,
      szczególnie gdy lek ma postać dawki uderzeniowej /obecnie nie uznaje się takiej
      formy praktyki/, można doprowadzić do powikłań związanych z osobniczą
      nadwrażliwością na ten środek.Takim niekorzystnym efektem może być
      np.przedwczesna miażdżyca.
      Dziewczyna, o której wspomniałam,w wieku niemowlęcym przyjmowała witaminę D w
      dawkach uderzeniowych w okresie zimowym. W dorosłym życiu /28 lat/ też ma
      poziom cholesterolu 250-260 jednostek.Jedynym pocieszeniem dla niej,jak
      stwierdziła pani doktor, jest prawidłowy poziom trójglicerydów.
      Czy podobnie było w Twoim przypadku?.
    • Gość: Hania IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.04.04, 08:54
      Cześć, ja też miałam bardzo wysoki poziom cholesterolu, kilka lat temu, (mam 25
      lat), sposób jest łatwy i bardzo przyjemny, można jeść to co Ci smakuje ale pić
      bardzo dużo soków: jabłkowego i grejpfrutowego. Ja w ciągu 2-3 tygodni
      obniżyłam wówczas poziom cholesterolu prawie o 100 pkt-ów, piłam te dwa rodzaje
      soku zamiast herbat, napojów, wody, przez ten okres w ilości 1-1,5 litra
      dziennie (jabłkowy robiła mi mama z sokowirówki, ale piłam też z kartonów.
      Najlepsze są właśnie domowe oraz ze szklanych butelek, gdyż kartony są
      wyścielone od wewnątrz aluminium, które w znikomych ilościach dostaje się do
      organizmu, ale jak się pije dużo tego soku, to ta dawka niebezpiecznmie może
      wzrosnąć w organiźmie także lepiej unikać soków w kartonach.

Po 3 tyg. zrób ponownie badania! Gwarantuję że ta kuracj zbije Ci cholesterol!
      Poza tym soki te działają oczyszczająco (z toksyn) i odchudzająco.
      :-)
      • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 14.04.04, 10:45
        w jakich parametrach podaje się wysokość cholesterolu bo mój mąż ma 7,8(ma
        30lat),a tu pojawiły się liczby bez przecinków,to dużo czy mało proszę o
        odpowiedż
        • Gość: dradam IP: 69.19.31.* 14.04.04, 14:48
          Obecnie uwaza sie , ze poziom (calkowitego) cholesterolu powyzej 6.7 winien byc
          traktowany jako patologiczny. Powyzej 6.2 wymaga sie leczenia.

Chyba ze pacjent jest Eskimosem, ktorzy maja inne normy poziomu cholesterolu.

Pozdrawiam
          • Gość: annaklay IP: *.sympatico.ca 14.04.04, 17:02
            Eskimosi maja rowniez niskie poziomy cholesterolu jesli stosuja diete swoich
            przodkow:-)Dieta ta zawiera sporo omega-3 i antyoksydantow. Zawartosc tluszczy
            nasyconych wbrew pozorom jest niska w takiej diecie. Poszukaj publikacji
            naukowych na ten temat i sprawdz jak to wyglada naprawde.
            an
          • Gość: dradam IP: 69.19.31.* 14.04.04, 17:51
            przepraszam bylem zaspany...
            Stad pomylka. Powyzej 4.7 (total) jest uwazany wynik badania cholesterolu za
            patologiczny, powyzej 5.2 uwaza sie , ze trzeba zabrac sie do leczenia.

Jeszcze raz przepraszam.
      • Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 14.04.04, 16:46
        Kilka slow o soku grejpfrutowym. Jego uzytecznosc w leczeniu wysokiego cholesterolu nigdy nie zostala udowodniona (pomimo tego, ze setki firm na internecie sprzedaje rozne srodki sporzadzone na jego bazie).
        Jedno jest pewne: sok grejpfrutowy dramatycznie zmienia metabolizm prawie wszystkich lekow i z tego powodu nie powinien byc uzywany w przypadku jakiejkolwiek farmakoterapii (leki na serce, antybiotyki itp).
        Wiadomo tez, ze uzywanie statyn i soku grejpfrutowego doprowadza do ogromnych wahan poziomu cholesterolu i byc moze obserwacja poczyniona przez chorych na statynach i tymze soku spowodowala jego popularnosc. Ale nie jest to dobry pomysl: Soku grejpfrutowego nie nalezy laczyc z lekami nigdy bo dochodzi do destabilizacji poziomu lekow i moze dojsc do dziwnych objawow ubocznych lub nawet uszkodzen.
        Ale istnieje i druga strona medalu. Byc moze sam sok grejpfrutowy tez obniza cholesterol, ale to akurat nie bylo to badane. Nie wykluczalbym takiej mozliwosci bo sok pomaranczowy troche cholesterol obniza wiec moze inny cytrus tez. Soku pomaranczowego nie mozna reklamowac jako obnizacza cholesterolu (bo jest chroniony miedzynarodowym patentem - wiem cos o tym bo to wlasnie moja siostra odkryla te szczegolne wlasnosci soku pomaranczowego i pozniej sprzedala patent, z duze pieniadze zreszta, wielkiemu producentowi soku pomaranczowego, ktory jak sadze obawial sie, ze jego wlasny produkt zostanie ograniczony patentem ze strony konkurencji).
        W tej sytuacji szereg drobnych producentow nie majacych pieniedzy na badania naukowe uznalo, ze skoro nie mozna uzywac pomaranczy jako bazy do obnizacza cholesterolu to moze chociaz inne cytrusy. I stad wziely sie cytryny i grapefruty w leczeniu cholesterolu. Niestety obnizaja cholesterol na razie tylko przypuszczalnie.
        • Gość: are IP: *.clubnet.pl 14.04.04, 18:13
          sok z grejpfrutow jest uzywany do wersji light kuracji oczyszczania watroby.
          wiec moze stad ten poglad o obnizaniu cholesterolu? sam zrobilem wersje light
          kuracji przed "normalna" kuracja i nic mi nie zeszlo, chociaz po "normalnej"
          troche zeszlo
    • na forum ziola jest watek o cholersterolu, co pic, i o diecie tez bylo, jesli
      by Cie to interesowalo.

16%VOL
      22%VAT
    • Chrom można niby brać, 2mg dziennie najwyżej,nie jest toksyczny, wbrew temu, co
      by dziennikarze chcieli, czosnek uznano za bardzo pomocny już dawno temu. Ale
      bez zmiany diety i zwiększenia aktywności fizycznej nic nieruszy, niełudź się,
      że istnieją jakieś magiczne środki
    • Gość: Kathrin IP: *.arcor-ip.net 23.04.04, 21:48
      a moze przypomnicie sobie stare naturalne produkty jak
      platki owsiane, cynamon?
      Oprocz tego produkty takie jak tluszcze zwierzece, mieso, jaja
      skreslic z listy pokarmow albo zmiejszyc porcje, albo czestotliwosc
      spozywania ich. Duzo ryb, owocow, platkow owsianych, cynamon...
      Poczytajcie sobie wiecej na te tematy
      • Gość: Artur IP: *.sdh.sk.ca 23.04.04, 22:18
        Cynamon - owszem, ale tylko polnocnoamerykanski.
        Odmiana dostepna w Europie nie ma takiego dzialania. Platki tak i owszem. Owoce
        chyba raczej jednak nie obnizaja cholesterolu a warzywa chyba tak, ale badania
        jeszcze w powijakach. Ryby nie wplywaja na cholesterol (wiekszosc badan to
        wyklucza - kilka, ktore wyszlo ze obnizaja sa prawdopodobnie wynikiem przypadku)
        • Gość: Kathrin IP: *.arcor-ip.net 23.04.04, 23:07
          a co zalecisz jesc - mieso, maslo, jaja?
          Ludzie musza cos jesc!
          Cynamon - tak samo amerykanski, czy cejlonski, czy indyiski
          wplywa bardzo dobrze na na obnizenie poziomu cholesterin jak
          i cukru w organizmie. Platki owsiane tak samo, a najbardziej
          wyciag z kaktusa poludniowo amerykanskiego "NOPAL"
        • Gość: dżabol IP: 213.39.77.* 23.04.04, 23:22
          jak sobie gadasz o tych sterydach to sobie gadaj, ale jak zaczynasz opowiadać
          bzdury o rzeczach o których nie masz większego pojęcia to mi się chce płakać.
          idę stąd, normalnie wyć ze zgrozy mi się chce jak cię słucham
    • Gość: elam IP: *.gdynia.mm.pl 23.04.04, 22:27
      Byłam bardzo zdziwiona kiedy zrobiłam badania i okazało sie że mam cholesterol
      całkowity 269 (jestem szczupła). Zawsze jadłam chudo i wydawało mi się że to
      nie mogą być zaniedbania dietetyczne. Ale ponieważ lekarz polecił żeby przejśc
      na dietę więc się zastosowałam. Przez 3 miesiące dużo ryb, twarogu, warzyw,
      owoców, migdałów, grejfrutów oraz codzienna gimnastyka. Po 3 miesiącach wrócił
      do 200.
      Teraz z kolei mój mąż ma wysokie trójglicerydy 300 (norma przekroczona
      dwukrotnie). Nie wiem czy sama dieta wystarczy możę ktoś ma doświadczenia z
      wysokomi tróglicerydami.

Elżbieta

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.