zwyrodnienie bioder - leki, porady Dodaj do ulubionych

• 15.12.10, 16:35
    Dzień dobry

Mam 37 lat. Od jakiś 2 lat boli mnie lewe biodro (lekko kuleję). Z Rtg bioder i z wizyt u kilku ortpedów wynika, że mam zwyrodnienie obu (boli dość mocno jedynie lewe). Jedynym sposobem wg wszystkich ortopedów jest operacja wstawienia endoprotez (jestem zapisany w kolejce na 2014 r. :). Dodatkowo boli mnie tekże kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (na podstawie rtg lekarz stawierdził, że tu nie jest najgorzej, a bóle wynikają z choroby bioder), a także - niekiedy - górna część kręgosłupa oraz lekko wewnętrzna część kolan i lewe ramię. Jestem tym wszystkim trochę zaniepokojony, a lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że moje wyniki badań moczu i krwi są OK (m.in OB = 4, CRP = 1,6) i najperw musimy wyleczyć biodra, żeby potem zająć się resztą i że tak naprawdę nie wie na jakie badania mnie jeszcze skierować, żeby wyeliminować jakieś inne choróbska.

Przyznam, że wolę nie czekać do operacji i zacząć działać już (m.in. kupiłem rower stacjonarny, staram się wykonywać proste ćwiczenia, rozciąganie, chodziłem na laser i diadynamic na biodra). Ogólnie kocham sport (jescze dwa lata temu grałem w piłkę nożną) i w tej chwili cierpię nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.
    Proszę o wszelkie porady oraz ewentualne wskazówki dotyczące moich dolegliwości.
    • Polecam www.forumbioderko.pl/. Tam uzyskasz porady na temat bioder.
      --
      byle do wiosny...
    • Witam. Mam lat 40 i od ok 3 lat męczę się z biodrem. Mam ciekawą diagnozę moich zwyrodnień. Ortopedzi twierdzą, że już tak musi być i zalecają różne preparaty z hondroityną i glukozaminą ew w przyszłości zastrzyki z kwasu hialurowego ostatecznie operacja. Byłem natomiast u kręglarza (nie wiem czy to dobre nazewnictwo) i stwierdził że mam jedną nogę krótszą i w związku z tym przekrzywioną miednicę co powoduje owe zwyrodnienia. Stwierdził także że jest w stanie mnie naprawić. Na pierwszym zabiegu chrupało coś w kręgosłupie i biodra tak naciągał że ledwo z bólu wytrzymałem. Teraz mam rozciągać biodro 2 razy dziennie i za półtora miesiąca powtarzamy zabieg. Liczę na to że ta metoda mi pomoże bo teraz czasami ani ani chodzić ani spać nie mogę bo boli bez przerwy.
    • Przyczyna chorób reumatycznych jest nadmiar wapnia w organizmie. Mechanizm powstawania tych chorób jest dokładnie opisany w poniższych postach:
      www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=240392#240392
      www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=240423#240423
      W skrócie jeśli chodzi o leczenie; należy wyeliminować z diety wszystkie produkty mleczne z wyjątkiem masła, pic miękka wodę z nierafinowanym octem jabłkowym.

Do cieplej miękkiej wody dodać 1 lub wiecej (zależy ile kto może) łyżek octu jabłkowego i wypijać powoli przed każdym posiłkiem i kiedy się chce pić.
      Kwasy organiczne zawarte w occie przechodzą w żołądku do krwi i wchodzą w reakcje z wapniem tworząc rozpuszczalne sole, które są wypłukiwane z organizmu.

Nie bać się straszenia, ze się zakwasisz. W oazach długowieczności ludzie mają kwaśną krew są zdrowi i długo żyją.
    • Witam
      Widzę,że od Twojego postu minęło już sporo czasu.Powiedz mi jak potoczyły się dalej sprawy z Twoimi bioderkami bo mam ten sam problem.Bardzo proszę o odpowiedź..Pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.