Dodaj do ulubionych

Ściągnięcie gipsu

17.01.11, 18:05
Witam.
Jutro jadę na ściągnięcie gipsu, i może wiecie z własnego doświadczenia, czy od razu będę mogła chodzić, ogólnie do pracy itd, czy może będę musiała jeszcze zostać w domu po ściągnięciu gipsu?
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • wadera3 Re: Ściągnięcie gipsu 17.01.11, 18:48
      A z czego ten gips Ci ściągną?
      Ja po zdjęciu 8-mio tygodniowego gipsu miałam nadal niezrośniętą kość i po wielu miesiącach rehabilitacji zaczęłam normalnie chodzić.

--
      Gdybym ja był premierem, nie byłoby tej katastrofy

Drobiu mówię stanowcze STOP!
      • kamilw-67 Re: Ściągnięcie gipsu 18.01.11, 16:50
        Wiem, że teraz to już nic nie zmieni, ale warto załatwiać rehabilitację jakiś czas przed ściągnięciem gipsu, bo niekiedy wychodzą chore sytuacje w których najbliższy wolny termin na rehabilitację jest dopiero tydzień czy dwa po ściągnięciu gipsu. Szczególnie w sezonie złamań czyli w zimie. Życzę szczęścia :) oby Cię to nie spotkało.
        --
        Jak zdobyć przyjaciół?
        • iwona_36 Re: Ściągnięcie gipsu 19.01.11, 12:23
          kamilw-67 masz rację:)ale ciekawa jestem czy istnieje taka możliwość, żeby wcześniej przed ściągnięciem gipsu załatwić rehabilitacją!Chociaż jak wiadomo, co jest straszne - jak się ma znajomości to się wszystko załatwi, to przykre!Co z takimi ludźmi którzy nie mają jak tego załatwić:)pozdrawiam
            • wadera3 Re: Ściągnięcie gipsu 21.01.11, 17:26
              halsen napisał:

> Mam jeszcze pytanie, czy mogę chodzić po ulicy, kulejąc? Wszyscy mówią mi, że t
              > ak.
              > Chodzi mi o ogólnie przejść się do kolegi czy gdziekolwiek?

Wszyscy, znaczy - kto?
              Po zdjęciu gipsu lekarz ma Ci powiedzieć czy kość jest zrośnięta, i czy możesz normalnie chodzić, a czy kulejąc, czy nie, to całkiem inna para kaloszy.

--
              Gdybym ja był premierem, nie byłoby tej katastrofy

Drobiu mówię stanowcze STOP!
          • kamilw-67 Re: Ściągnięcie gipsu 23.01.11, 13:30
            Iwono, jest taka możliwość, tylko już na pierwszych wizytach kontrolnych musisz poprosić lekarza o skierowanie na rehabilitację. Powiedz, że po ściągnięciu gipsu pewnie będą kolejki i nie będzie wolnych terminów dlatego chciała być już teraz to załatwić. :) Większość lekarzy to rozumie i daje skierowanie. No ale oczywiście nie każdy. Sam miałem 3 złamania i za każdym razem udało się wcześniej załatwić. Zależy od człowieka :)
            --
            Za długo przed komputerem? 7 sposobów na ból głowy i karku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka