Czy 140/80 to dużo i czy muszę brać coś na obniżen Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy 140/80 to dużo i czy muszę brać coś na obniżenie ciśnienia, czy tez mogę
    zapomnieć i się nie przjnmować?
    • hej, to nie ejst duzo...140 ogolnie ejst ok, lepiej by bylo jakby bylo 130 ,
      ale 140 to nie powod do zmartwien...80 jak najbardziej w normie...Alarmujace
      jest 90, a powyzej trzeba juz zaczac sie moze i leczyc...
    • Gość: Majka IP: *.wroclaw.mm.pl 25.04.04, 22:34
      A mi się wydaje, ze to wszystko zależy od tego ile masz lat i dlaczego w ogóle
      pytasz. Czujesz się źle z powodu takiego ciśninia?. Kiedy dokonałeś tego
      pomiaru w domu w spokoju czy w gabinecie u lekarza (wtedy może być ciut wyższe-
      efekt białego fartucha).
      Czy mierzyłeś swoje ciśnienie wcześniej?
      Jeśli ktoś jest ogólnie niskociśnieniowcem to przy takich wartościach, z pozoru
      w normie, może się czuć fatalnie.
      Czyli wszystko zależy od tego, dlaczego to pytanie w ogóle zostało zadane.
      • Gość: krzysiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.04, 00:15
        Byłem u lekarza z powodu bólu głowy, tam zmierzono mi ciśnienie i ponieważ już
        wcześniej miałem takie dostałem lek na obniżenie ciśnienia. Problem w tym, że
        teraz mam 110/70 i czuję się znacznie gorzej, jakiś jakby wpół prztomny, jest
        mi cały czas zimno, zimne dłonie itp... A lekarz nadal karze mi brać to
        lekarstwo. Stąd to pytanie.
        Aha, mam 23 lata
        pozdrawiam
        • Gość: ajda IP: 217.124.80.* 26.04.04, 00:28
          A ja ostatnio mialam 107/71, mam 29 lat i tez sie zastanawiam, bo przede mna
          wisiala tabelka ze normalne jest 120/80 ....?
          • hej, przestan te leki jesc na obnizenie cisneinia, bo nie masz zadnego
            nadcisnienia..., zwaszcza jak sie zle czujesz...Glowa nie musi bolec od
            wysokiego cisnienia wcale..., a to cisnienie, ktore podales jest w normie...,
            Nawet jezli jestes niskocisnieniowecem z natury, ale raczej nim nie ejstes, bo
            piszesz, ze przy niskim cisnieniu sie zle czujesz, to i tak jest to norma i od
            takiego cisnienia nic ci nie bedzie. Poza tym jednorazowo podniesione cisnienie
            nie jest wskazaniem do barnia lekow. POwinienes takie cisnienie mierzyc kazdego
            dnia o okreslonej porze, zapisywac je i ewnetulanie wtedy , jezli by bylo
            podyzszone przez jakis czas, pomyslec o lekach...Kazdy od czasu do czasu ma
            cisnienie wyzsze, zwlaszcza jak sie zdenerwuje...
            Zmien lekarza...,, bo cie truje bez senu...Glowa nie musi bolec koniecznie od
            nadcisnienia..., jest tysiac innych powodow, masz cisnienie w normie. Moja mama
            od lat sie leczy na nadcisnienie i znam dobrze normy oraz tok postepowiania
            przy ewentulanym nadcisnieniu oraz o tym kiedy sie u pacjenta takie
            nadcisnienie rozpoznaje. Masz cisnienie w normie.Zmien lekarza...
    • > Czy 140/80 to dużo i czy muszę brać coś na obniżenie ciśnienia, czy tez mogę
      > zapomnieć i się nie przjnmować?
      Ja mam tendencje do skokow cisnienia (ponadto historia rodzinna - tata
      mial wysokie cisnienie i zmarl na wylew) i poniewaz za kazdym razem mialam
      za wysokie cisnienie w lekarza (w domu OK), to tez dostalam leki.
      Z tym, ze lekarka skierowala mnie na 24 godzinny test. Nosisz ze soba
      taki aparacik, ktory mierzy cisnienie co pol godziny w dzien, a co godzine
      w nocy. Okazalo sie, ze w nocy mam niskie cisnienie, ale w dzien za kazdym
      razem miala powyzej 135 na 85 i lekarka zdecydowala, ze jednak powinnam
      sie leczyc. A, mam 37 lat.
      A co ty bierzesz? Ja bralam rozne w przeszlosci, ale teraz biore irbesartan
      i ja osobiscie czuje sie po tym OK. Nie dziala to usypiajaco ja inne,
      a cisnienie obniza efektywnie.
      Te Twoje 140 jest troche za wysokie, ale dolne jest OK. Zalezy czy byles
      zdenerwowany, czy zrelaksowany w czasie pomiaru cisnienia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.