Dodaj do ulubionych

Posiadanie rodzeństwa i zwierząt domowych chron...

IP: *.ls.net.pl 04.05.04, 17:20
ale ciężko to traktować zupełnie poważnie- raczej jako pewne
prawdopodobieństwo, a nie regułę!
Obserwuj wątek
    • Gość: Artur Re: Posiadanie rodzeństwa i zwierząt domowych chr IP: *.sasknet.sk.ca 04.05.04, 18:59
      Juz od jakiegos czasu pojawiaja sie podobne prace sugerujace, ze nadmierna
      czystosc w okresie wczesnego dziecinstwa rzeczywiscie zwieksza
      prawdopodobnienstwo alergii w pozniejszym wieku.
      Oczywiscie nie wszystko jest jeszcze jasne w tej dziedzinie. Byc moze kontakt z
      brudem ma znaczenie zapobiegawcze, ale inna mozliwoscia jest to, ze bardziej
      czyste domy narazaja dziecko na kontakt z wieksza iloscia chemikaliow ze
      srodkow czyszczacych.
    • anek.anek Re: Posiadanie rodzeństwa i zwierząt domowych chr 05.05.04, 12:16
      To, że dzieci ze wsi są generalnie (czy jak ktoś woli statystycznie) zdrowsze i
      wolne od chorób "cywilizacyjnych, to fakt, który chyba każdy od wielu lat sam
      może zaobserwować.
      Nadmierna czystość jest totalną bzdurą! dziecko musi mieć kontakt z bakteriami
      i czyszczenie całego domu za pomocą jakiegoś cifa, jest bzdurą!
      Ale wpływ na te statystyki ma nie tylko fakt istnienia/ nieistnienia bakterii w
      otoczeniu (czy potencjalnych alergenów). Dzieci wiejskie wychowują się po
      prostu w czystszym, mniej skażonym środowisku - nie wdychająspalin, nie jedzą
      takiej ilości chemii itd. Myślę, że to jest podstawa. Można by przeprowadzić
      test polegający na przenieniesieniu takiego gospodarstwa wiejskiego ze
      wszystkimi zwierzakami i roślinami do centrum miasta. I wiedty badać wpływ
      wychowania ze zwierzętami na alergie, astmę itd.
      Ja pomimo spędzania w dzieciństwie na wsi ok 5-6 m-cy rocznie, posiadania psa,
      kota w pewnej chwili okazałam się totalnym alergikiem, co przerodziło się w
      astmę. W odstawkę poszły więc wszystkie zwierzaki i wizyty u babci na wsi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka