Dodaj do ulubionych

leczenie odleżyn

10.04.11, 19:43
witam Was i proszę o fachową pomoc! Mam babcię z chorobą alzheimera,- z którą nie mam juz kontaktu - nie umie powiedziec i okreslic co jej dolega. Jest osoba leżącą, zacewnikowaną. Na kości ogonowej około 8 m-cy ma odleżynę, coraz głębszą. Podczas pobytów w szpitalach personel po prostu nas "olewał" do tego stopnia że sama musiałam zmieniać opatrunki. Natomiast podczas ostatniego pobytu w innym szpitalu chirurg stwierdził ze nie ma zalegania i zmian martwiczych, tylko przetoka. Od kilku dni z dwóch otworów o śrenicy ok 1 cm każdy, rana powiększyła się i otwory dzieli dosłownie 1-2mm. Jest głębokość ok 1 -1,5 cm widać żółte pola i trochę jakby martwicy.Ostatnio był stosowany PRONTOSAN GEL z AQUA GEL jako podkład oczywiści wokół rany ALANTAN PLUS. Stosowałam wcześniej granuflex, sorbalgon opatrunki ze srebrem. Prośba moja jest o pomoc w uzyskaniu namiarów na osobę, ośrodek z krakowa gdzie mogę otrzymać naprawdę rzetelną konsultację. A może ktoś z Was miał podobny przypadek z leczeniem odleżyn i coś może doradzić- każda pomoc mile widziana i z góry dziękuje.
Edytor zaawansowany
  • qwas12 10.04.11, 20:50
    z leczeniem odlezyn- trudno poradzic cos na odleglosc. To musi zobaczyc chirurg. metod jest wiele- miedzy innymi te srodki, ktore wyminialas. Ale - z tego co piszesz, interwencja chirurga- chocby oczyszczajac rane z tkanek martwiczych, jest konieczna.
  • jgpk2 11.04.11, 13:23
    dzięki za posta- chodzi mi właśnie głównie o namiary na osobe w Krakowie, która by sie podjęła przyjscia do domu i konsultacji.
  • marbor1 12.04.11, 12:04
    Kup w aptece SUDOCREM [bez recepty]. Postępuj jak w instrukcji. Poleciła mi to pielęgniarka ze szpitala, gdy odbierałam swoją sąsiadkę po ciężkim wylewie z wielkimi odleżynami. Pani doktor w szpitalu powiedziała mi wręcz, że odleżyny u chorego to jest problem rodziny, a nie szpitala. Po stosowaniu tego kremu zlikwidowałam u swojej sąsiadki wszystkie odleżyny. Trzeba tylko trochę cierpliwości, bo to nie ustępuje po jednym czy nawet kilku smarowaniach.
  • marbor1 12.04.11, 12:05
    Jeszcze raz. Krem jest drogi, ale uważam że wart jest swojej ceny.
  • wadera3 12.04.11, 12:33
    Przy martwicach Sudocrem nie zadziała, martwicę należy chirurgicznie zaopatrzyć, powycinać gnijące tkanki, wyczyścić ranę i dopiero próbować zagoić, co przy stale leżącej i zanieczyszczającej się osobie jest bardzo trudne.
    Szczególnie, że taka osoba, często gęsto jest z powodu złej diety niedobiałczona.

--
    Gdybym ja był premierem, nie byłoby tej katastrofy

Drobiu mówię stanowcze STOP!
  • justy1 18.12.11, 17:22
    >taka osoba, często gęsto jest z powodu złej diety niedobiałczona.

właśnie. może należy pomyśleć o odżywce białkowej np. Cubitan bez recepty, albo lekarz może zalecić coś na receptę.
  • mikii22 16.12.11, 11:29
    witam. Mam podobny problem z babcia i też nie wiem jak dac sobie rade z tymi odleżynami. Już wszystkiego próbowałam i nic nie skutkuje. lekarze także załamują ręce . moze ktoś ma jakiś domowy sposób albo coś? proszę o rady ..
  • snajper55 16.12.11, 13:25
    mikii22 napisała:

> witam. Mam podobny problem z babcia i też nie wiem jak dac sobie rade z tymi od
    > leżynami. Już wszystkiego próbowałam i nic nie skutkuje. lekarze także załamują
    > ręce . moze ktoś ma jakiś domowy sposób albo coś? proszę o rady ..

Zaraz się odezwie jakiś zwolennik smarowanie odleżyn kałem dzika lub spermą niedźwiedzia. Kupowanymi od ruskich na bazarze za grube pieniądze.

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • mikii22 16.12.11, 13:48
    snajper55 napisał:
    >
    > Zaraz się odezwie jakiś zwolennik smarowanie odleżyn kałem dzika lub spermą nie
    > dźwiedzia. Kupowanymi od ruskich na bazarze za grube pieniądze.
    >
    > S.
    Dobrze się czujesz? Potrzebuje jakis rad a nie takich tekstów ....
  • snajper55 16.12.11, 17:52
    forum.gazeta.pl/forum/w,22,130991471,130991471,sadlo_borsucze.html

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • lily.m 12.04.11, 15:15
    Z leczeniem istniejących odleżyn jest duży problem. Dla mojego leżącego dziadka kupiliśmy porządny materac przeciwodleżynowy (rurowy zmiennociśnieniowy) i specjalne poduszki z otworem w środku. Trzeba uważać jeszcze na łokcie i pięty.
  • ola.42 12.04.11, 19:10
    temat bardzo mi bliski ,mamy w rodzinie chorego na Alzheimera ,leżący z odlezynami
    ponieważ żadne środki nie działają koncentrujemy się na prawidłowym odzywianiu ,nawadnianiu to przyspiesza proces gojenia się ran
    nie wyleczy to ,ale może złagodzi lub opózni powstawanie kolejnych
    wszelkie informacje mile widziane
    pozdrawiam
  • jgpk2 30.05.11, 21:37
    dzięki za posty. moja babcia w chwili obecnej ma odleżynę około 15 cm średnicy z czego 5 cm średnicy to dziura gdzie widoczna jest juz kość krzyżowa lub guziczna. Jeżeli chodzi o zminany martwicze to bardzo dobrze je usuwa opatrunek GRANUFLEX z gruba gabką (jeden około 17 zł 15x15cm) a do środka dziury i na tkanki martwicze nakładamy GRANU GEL (tubka 30g kosztuje około 22 zł.) zmieniam opatrunki w zależności od wydzielania 1 na 2-3 dni. Rana naprawdę bardzo ładnie się oczyszcza. Tylko co potem? Babcia jest naprawde dobrze odżywiana i nawadniana.
    Co do SUDOKREMU - owszem można go stosować ale tylko na samym początku- potem bardzo wysusza skórę, która staje się pergaminowa- jedna uwaga -warstwa musi byc naprawde cienka- czym grubsza tym skóra mniej oddycha. Lepszym rozwiązaniem jest nałożenie warstwy maści ALANTAN PLUS i na to nałożyć opatrunek hydrożelowy np. AQUA GEL ( jest refundowany koszt ok. 2,5 zł 10x10 cm musi byc na recepcie dawkowanie tj. np. 1 x dziennie i oczywiście "P" - czyli choroba przewlekła) tak aby skóra -odleżyna miała wilgotne i w miarę sterylne środowisko. Ja te opatrunki stosuję już od ponad roku i gdyby nie one pewnie doszło by juz dawno do zakażenia ogólnoustrojowego a odlezyna byłaby x razy taka. Acha babcia jest cały czas zacewnikowana aby zmniejszyc ryzyko zakażenia rany- tak zaleciła lekarka. Jeżeli ktoś będzie miał jakąkolwiek wiedzę co do możliwości zmniejszenia odleżyny- dziury to bardzo proszę o posty. Żadne materace nie pomagają nawet obracanie co 1-1,5 godz. w dzień i w nocy. Dzięki :)
  • tygrysiatko1 30.05.11, 21:48
    Sprawdź czy są możliwe zabiegi z laserem średnioenergetycznym w domu... ewentualnie kup albo wypożycz jeżeli jest gdzie lampę medolight lub bioptron...
    Myślę, że możesz napisać meila do dr Hofman, ona jest z Wawy, ale zajmuje się leczeniem oparzeń cięzko gojących się ran co prawda u dzieci, ale mechanizm będzie ten sam... udziela się na forum oparzone dzieci.
    a mail - hofman@mp.pl
  • jgpk2 01.06.11, 09:42
    dzięki tygrysiatko1. Lampę biopron mam i ja stosujemy. Na pewno napiszę maila do dr Hofman.
  • ania.2011 07.07.11, 14:20
    Na czarną, suchą martwicę polecam intra site żel- to opatrunek enzymatyczny, uwadnia ranę. Drogi bo drogi ale dobry.
  • wiewioreczka24 07.07.11, 15:16
    Moja babcia wygoiła odleżyny sudakremem, chyba tak się pisze. Mam nadzieje ze pomoże
  • marcra11 14.07.11, 09:27
    Witam.
    Na sprawy odleżynowe dobre rezultaty można uzyskać wspomnianym kremem Sudocrem ale nie tylko. Proszę zapoznać się z tematem Miodu Manuka. Miód używany do smarowania ran odlezynowych i nie tylko posiada bardzo silne właściwości antybakteryjne, antyseptyczne.
    Więcej informacji na stronie vitamarket.pl/k277-Miod-Manuka-MGO-550.html
    Jeśli już się pojawią odleżyny to niestety trzeba się zaopatrzyć w dobry materac komorowy rurowy (zmiennociśnieniowy).
    Materace do dostania w sklepie www.edumed.com.pl
    Pozdrawiam
  • aqua48 17.12.11, 14:17
    To chyba najlepsze źródło wiedzy o walce z odleżynami, może jakaś pielęgniarka albo lekarz stamtąd zechcą przyjść i obejrzeć odleżyny babci? a może dałoby się ją objąć hospicyjną opieką domową?
  • mikii22 17.12.11, 23:34
    powiem Ci tak,lekarz rodzinny i ze szpitala nic na to nie mogą(nazywają się lekarzami a nimi chyba nie są) tyle krotnie byli wzywani na wizytę domową i nic modrego nie powiedzieli,kazali stosować różne maści plastry(co jeden kosztuje 60 zl.ceny są kosmiczne) i nic nie skutkuje. Babcia jest przykuta do łóżka nie podniesie ani ręki,ciało jest bezwładne,ale rozum i pamięć ma lepszą niż jakaś 20 latka chociaż że ma prawie 90 lat. odleżyny robią się na pupie,co przechodzi w dziury już powstały, z mamą opadają nam ręce,już wszystkie sposoby próbowałyśmy i bez rezultatu. Naprawdę już nie wiemy co robić,żeby pomóc bliskiej osobie w tym bólu ....
  • tygrysiatko1 18.12.11, 01:52
    zapytaj dr Hofman z forum OPARZONE DZIECI specjalizuje się w leczeniu ran trudnogojących się również konsultuje pacjentów dorosłych z odleżynami....
  • mikii22 17.12.11, 23:37
    co do hospicjum to nie wiem,bym musiała spróbować choć opieka pielęgniarska nam się przysługuje to pielęgniarka nie chce przyjechać bo jest bezradna na te odleżyny .
  • westa5 30.12.13, 17:14
    prontosan,.pc30v,plastry ze srebrem,ewentualnie masc z antybiotykiem np.tribiotyc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka