Dodaj do ulubionych

co to jest?

26.04.11, 08:27
okolo pol roku temu obudzilam sie z zaczerwieniona skora na wewnetrznej stronie lokcia. jestem uczulona na metale chyba nikiel . Nie moge nosic zegarkow ani paskow bo odrazu mnie swedzi w tym miejscu gdzie skora dotyka metalu . I tak wlasnie bylo wtedy jak sie obudzilam. skora byla czerwona i strasznie swedziala, zaczerwinienie bylo wielkosci 3 centymetrow na 4. im wiecej drapalam tym bardziej mnie swedzialo i tym wieksza sie stawala wysypka i rana, bo po paru dniach to juz byla rana, na poczatku sie nie martwilam bo dosc czesto tak mam np jak zaloze zegarek. wiec postanowilam sprobowac tego porostu nie drapac i dac sie zagoic . nie ruszalam tego przez pare dni i wydawaloby sie ze znika i jak juz myslalam ze jeszcze dzien i nic nie bedzie widac to na nastepny dzien znowu poczulam okropne swedzenie. no i tak znowu to samo , i tak w kolko i to sie ciagnie juz z 7 miesiecy. strasznie trudno jest przestac drapac bo normalnie tak mnie nigdy nic nie swedzialo. okropne to jest, kupilam jakas masc smaruje ale to i tak nic nie daje jezeli wciaz musze to drapac, aha i ostatnio pare dni temu jak znowu mi sie zaczelo goic i juz nie bylo wogule wysypki tylko skora byla troche innego koloru( tak jakby blizna bo juz tyle razy tam byla rana) to zauwarzylam ze tak jakbym stracila troche czucie w tym miejscu nie ze nic nie czuje ale jakbym lekko czyms dotykala to nic nie czuje. . no i nie wiem czy to zwykle uczulenie na metal czy nie bo zazwyczaj od zegarka to tydzien i po sprawie i nigdy nie nawracalo. jak myslicie? a moze dodac zdiecie? narazie nie mam jak, ale znalazlam w google i ja wlasnie mam to samo
www.theguanaco.com/wp-content/uploads/2011/01/nickel-allergy.jpg prosze o pomoc !
mysle ze to nie morze byc zwykle uczulenie na niekiel bo nic w tamtym miejscu przeciesz nie nosilam z metalu i to juz mam przez tak dlugi czas! pomocy !
Edytor zaawansowany
  • shine7_1 26.04.11, 10:56
    Koniecznie do lekarza! nie mam na co czekać. Miałam coś podobnego, ale to było kilka jak nie kilkanaście lat temu, dostałam jakas maść sterydową od dermatologa w falck'u. Ale w związku z tym, ze było o tak dawno to jej nazwy nie pamiętam... zresztą takie leki to na pewno na receptę. pomeczyłam się jakis czas a potem przeszło i jak do tej pory jeszcze nie wróciło. koniecznie zapisz się do dermatologa.
  • tehuana 26.04.11, 13:07
    Od 7 miesiecy cos Ci dokucza i nie pofatygowalas sie do dermatologa!
  • mathias_sammer 26.04.11, 14:21
    sluszne pytanie.
    m.s.
    --
    Podaruj dziecku przyszlosc:
    plan-international.org/
    www.plan-deutschland.de/
  • kurczaczek_a 27.04.11, 01:27
    A mnie to bardziej wygląda na luszczyce, moj chlopak tak ma,i jak drapie to ma rany jak nie to skora jakby blizna. Ale ja lekarzem nie jestem wiec dermatolog jak nic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka