• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Hypoechogeniczne węzły chłonne Dodaj do ulubionych

• 26.04.11, 13:13
    Tak jak w temacie co to znaczy hypoechogeniczne, czy hypochogeiczne węzły występują w ziarnicy złośliwej? szukałam w googlach ale dość mało jest tam opisane może ktoś ma więcej wiadomości na ten temat ?
    Edytor zaawansowany
    • 26.04.11, 14:23
      Hypoechogeniczne węzły chłonne ogólnie rzecz biorąc oznaczają, że w badaniu USG wychodzą "na ciemno".

Pytasz czy występują w ziarnicy złośliwej: odpowiedź jest tak, występują RÓWNIEŻ w ziarnicy złośliwej tak samo jak przy wielu innych poważniejszych i mniej poważnych chorobach jak i przy zwykłych infekcjach: problemy z zębami, alergie itd itp.

Na podstawie badania USG nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dany węzeł jest zły bo jest zajęty przez proces nowotworowy czy też jest po prostu odczynowy. Aby mieć stuprocentową pewność należy taki węzeł wyciąć i go obejrzeć w całości.

Niepokój powinny budzić pakiety niebolących i powiększonych od dłuższego czasu węzłów chłonnych.
      • 27.04.11, 10:11
        A czy powiększone hypoechogeniczne węzły od 2 lat to powód do srachu ? no i oprócz tego wirus ebsteina- barra,wykryty dokładnie 2 lata temu. Jestem już po jednym nowotworze i boję się bo całe życie przede mną, a tu o. Podejrzewają właśnie ZZ ale ja w to nie wierzę, jakoś nie mam odwagi w to uwierzyć. Czekam na wycięcie węzła i wynik. Trzymajcie kciuki.
        • 27.04.11, 10:31
          a jakich rozmiarów są te węzły ???

a nie mówiłam?
          • 27.04.11, 10:46
            lewy kąt żuchwy 26 x 8 mm wzdłuż pare węzłów 11 x 5 mm
            prawy kąt uchwy 31 x 8 mm wzdłuż parę węzłów 19 x 5 mm
            • 27.04.11, 11:44
              Duże węzły, pakietowo powiększone, piszesz, że od dwóch lat... Będąc szczerym: dobrze to nie wygląda.
              • 27.04.11, 11:57
                a mnie zastanawia jedno. Dlaczego skoro masz od dwóch lat powiększone te węzły i mając przeszłośc onkologiczną dopiero teraz będziesz miał je zbadane hist-pat/

a nie mówiłam?
                • 27.04.11, 13:36
                  2 lata temu leżałam na onkologii dziecięcej w Olsztynie i mieli mi zrobić BACC ale przyszła jakaś Pani dotkneła węzla palcem i powiedziała, że ona się w niego nie wkuje i, że to na pewno nic groźnego. No więc zostałam odesłana do domu. Były kontrole w szpitalu co pół roku, a węzły dalej były takie same, do tego doszła anemia ( norma żelaza we krwi to 40 do 160 mikrogramów, a ja mam 19 i spada) lekarka przepisała mi żelazo w tabletkach które nie pomogo, po miesiącu miałm krwawienia z jelita (zrobili badanie jelita - nie całego - i stwierdzili, że wszystko jes ok) no więc żyłam sobie tak te 2 lata, a że moja mama pracuje w szitalu jako opiekun medyczny dowiedziała się, że mamy nowy sprzęt USG i ostatnio tak dla pewności zapisała mnie na badanie. No i wyszło nieciekawie. Teraz mama obwinia lekarzy, ale ja już sama nie wiem co się dzieje. Czy to tak długo mogło trwać niezauważone ?
                  • 27.04.11, 22:43
                    A jak wygląda twoja morfologia, ob?

I jeszcze jedno, nie pozwól na biopsję cienkoigłową tylko na wycięcie węzła w całości.
                    Nawet jeśli okaże się, że to ziarnica to jest do wyleczenia.
                    Możesz zajrzeć na forum:
                    ziarnica.pl/
                    --
                    manualus.pl
                    • 28.04.11, 13:56
                      Morfologie i ob robiłam bardzo dawno, ostatnio robię tylko to żelazo. Po maturach wybiorę się na badanie krwi i już zacznę ustalać termin wycięcia węzła. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego, bo chemii mam już dość. Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.