Hypoechogeniczne w瞛造 ch這nne Dodaj do ulubionych

• 26.04.11, 13:13
    Tak jak w temacie co to znaczy hypoechogeniczne, czy hypochogeiczne w瞛造 wyst瘼uj w ziarnicy z這郵iwej? szuka豉m w googlach ale do嗆 ma這 jest tam opisane mo瞠 kto ma wi璚ej wiadomo軼i na ten temat ?
    • Hypoechogeniczne w瞛造 ch這nne og鏊nie rzecz bior帷 oznaczaj, 瞠 w badaniu USG wychodz "na ciemno".

Pytasz czy wyst瘼uj w ziarnicy z這郵iwej: odpowied jest tak, wyst瘼uj R紟NIE w ziarnicy z這郵iwej tak samo jak przy wielu innych powa積iejszych i mniej powa積ych chorobach jak i przy zwyk造ch infekcjach: problemy z z瑿ami, alergie itd itp.

Na podstawie badania USG nie da si jednoznacznie stwierdzi czy dany w瞛e jest z造 bo jest zaj皻y przez proces nowotworowy czy te jest po prostu odczynowy. Aby mie stuprocentow pewno嗆 nale篡 taki w瞛e wyci望 i go obejrze w ca這軼i.

Niepok鎩 powinny budzi pakiety niebol帷ych i powi瘯szonych od d逝窺zego czasu w瞛堯w ch這nnych.
      • A czy powi瘯szone hypoechogeniczne w瞛造 od 2 lat to pow鏚 do srachu ? no i opr鏂z tego wirus ebsteina- barra,wykryty dok豉dnie 2 lata temu. Jestem ju po jednym nowotworze i boj si bo ca貫 篡cie przede mn, a tu o. Podejrzewaj w豉郾ie ZZ ale ja w to nie wierz, jako nie mam odwagi w to uwierzy. Czekam na wyci璚ie w瞛豉 i wynik. Trzymajcie kciuki.
        • a jakich rozmiar闚 s te w瞛造 ???

a nie m闚i豉m?
          • lewy k徠 簑chwy 26 x 8 mm wzd逝 pare w瞛堯w 11 x 5 mm
            prawy k徠 uchwy 31 x 8 mm wzd逝 par w瞛堯w 19 x 5 mm
            • Du瞠 w瞛造, pakietowo powi瘯szone, piszesz, 瞠 od dw鏂h lat... B璠帷 szczerym: dobrze to nie wygl康a.
              • a mnie zastanawia jedno. Dlaczego skoro masz od dw鏂h lat powi瘯szone te w瞛造 i maj帷 przesz這軼 onkologiczn dopiero teraz b璠ziesz mia je zbadane hist-pat/

a nie m闚i豉m?
                • 2 lata temu le瘸豉m na onkologii dzieci璚ej w Olsztynie i mieli mi zrobi BACC ale przysz豉 jaka Pani dotkne豉 w瞛la palcem i powiedzia豉, 瞠 ona si w niego nie wkuje i, 瞠 to na pewno nic gro幡ego. No wi璚 zosta豉m odes豉na do domu. By造 kontrole w szpitalu co p馧 roku, a w瞛造 dalej by造 takie same, do tego dosz豉 anemia ( norma 瞠laza we krwi to 40 do 160 mikrogram闚, a ja mam 19 i spada) lekarka przepisa豉 mi 瞠lazo w tabletkach kt鏎e nie pomogo, po miesi帷u mia軛 krwawienia z jelita (zrobili badanie jelita - nie ca貫go - i stwierdzili, 瞠 wszystko jes ok) no wi璚 篡豉m sobie tak te 2 lata, a 瞠 moja mama pracuje w szitalu jako opiekun medyczny dowiedzia豉 si, 瞠 mamy nowy sprz皻 USG i ostatnio tak dla pewno軼i zapisa豉 mnie na badanie. No i wysz這 nieciekawie. Teraz mama obwinia lekarzy, ale ja ju sama nie wiem co si dzieje. Czy to tak d逝go mog這 trwa niezauwa穎ne ?
                  • A jak wygl康a twoja morfologia, ob?

I jeszcze jedno, nie pozw鏊 na biopsj cienkoig這w tylko na wyci璚ie w瞛豉 w ca這軼i.
                    Nawet je郵i oka瞠 si, 瞠 to ziarnica to jest do wyleczenia.
                    Mo瞠sz zajrze na forum:
                    ziarnica.pl/
                    --
                    manualus.pl
                    • Morfologie i ob robi豉m bardzo dawno, ostatnio robi tylko to 瞠lazo. Po maturach wybior si na badanie krwi i ju zaczn ustala termin wyci璚ia w瞛豉. Miejmy nadziej, 瞠 to nic powa積ego, bo chemii mam ju do嗆. Pozdrawiam.

Wysy豉j powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby upro軼i zarz康zanie powiadomieniami zaloguj si lub zarejestruj si.

lub anuluj

Zaloguj si

Nie pami皻asz has豉 lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno軼i za tre嗆 wypowiedzi zamieszczanych przez u篡tkownik闚 Forum. Osoby zamieszczaj帷e wypowiedzi naruszaj帷e prawo lub prawem chronione dobra os鏏 trzecich mog ponie嗆 z tego tytu逝 odpowiedzialno嗆 karn lub cywiln. Regulamin.