Krwawienie z odbytu - pomocy ! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam !
    Mój problem polega na tym, że często mam krwawienia z odbytu. Są jednak nieregularne i różne.
    Najczęściej i najbardziej obfite są przy zatwardzeniu. Wtedy wypróżnianie się jest ogromnym bólem (czasami śmieje się, że rodzę dziecko) ! Moim zdaniem krew "nie wychodzi" ze środka tylko ze zwieraczy. Nigdy jeszcze nie widziałem krwi na bieliźnie, zawsze na papierze po wypróżnieniu się. Często odczuwam ból, swędzenie albo pieczenie.
    Byłem u lekarza rodzinnego, powiedział, że mogą być to hemoroidy i dał mi skierowanie do chirurga. Jednak ja nie mam za bardzo czasu, żeby się do niego udać.
    Kupiłem sobie kiedyś maść procto-hemolan, pomogła, nie było bólu i swędzenia, jednak krew dalej była.
    Z problemem borykam się już tak od 1,5 roku.

Bardzo proszę, poradźcie coś.

3 miesiące temu miałem robione badania ogólne:
    Morfologia + OB + CRP - wszystko w normie
    Mocz - ok
    Kał na pasożyty - negatywne

Leczę się na nadciśnienie, biorę Noliprel 2,5 raz dziennie.
    Regularnie (średnio co 7-8) dni oddaję osocze.

Wiem, że będę musiał w końcu się wybrać do tego chirurga, ale nawet jak się zarejestruje to i tak trzeba będzie z 3 miesiące czekać.
    Może ktoś miał coś podobnego ? proszę o pomoc.
    • Jak widać - po braku postów wstydliwy problem. Jednak trzeba o tym mówić. Mój tata miał chorobę hemoroidalną i tak jak Ty zwlekał z lekarzem. Wybierz się jak najszybciej. Lekarz oceni jaki stopień zaawansowania mają te hemoroidy i dostosuje leczenie. Nie leczone hemoroidy powodować mogą głębokie pęknięcie lub owrzodzenie śluzówki odbytnicy, w której w miarę upływu czasu może dojść do zapalenia.

--
      http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png
    • Skoro robiles badania i wyniki sa dobre,a Ty dalej krwawisz,to albo wyniki sa do bani,albo Twoje krwawienia przejsciowe.Lepiej Ty udaj sie do specjalisty razem z tymi wynikami,pogadaj z nim szczerze,unikniesz dalszych stresow.
      • nowa_nudziara napisała:

> Skoro robiles badania i wyniki sa dobre,a Ty dalej krwawisz,to albo wyniki sa d
        > o bani,albo Twoje krwawienia przejsciowe.

A jaki mają związek wyniki jego badań z hemoroidami? Czy jeśli ktoś, kogo bolą zęby ma prawidłowe wyniki badania krwi to też napiszesz, że wyniki są d bani?

S.
        --
        Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
        Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
        • Mam krwawienia, ale nie są one tak wielkie, żeby wpłynęły jakoś na wyniki. Jak już powiedziałem, nie zauważyłem jeszcze nigdy krwi na bieliźnie, zawsze na papierze toaletowym po wypróżnianiu.
          Wyniki podałem miałem robione przy innej okazji, wtedy też wziąłem skierowanie od lekarza rodzinnego, ale jeszcze nie zarejestrowałem się do specjalisty. Po prostu nie mam czasu.

Podałem wyniki, żeby wykluczyć ew. stany zapalne, albo zmiany rakowe. Przy tych sprawach OB i CRP są zawsze podwyższone. U mnie te parametry były (3 miesiące temu w normie).
          • milosz441 napisał:

> Podałem wyniki, żeby wykluczyć ew. stany zapalne, albo zmiany rakowe. Przy tych
            > sprawach OB i CRP są zawsze podwyższone. U mnie te parametry były (3 miesiące
            > temu w normie).

Przy zmianach rakowych OB i CRP są podwyższone??? Chciałbyś. Inni zresztą też.

S.
            --
            Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
            Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
            • snajper55 napisał:

> milosz441 napisał:
              >
              > > Podałem wyniki, żeby wykluczyć ew. stany zapalne, albo zmiany rakowe. Prz
              > y tych
              > > sprawach OB i CRP są zawsze podwyższone. U mnie te parametry były (3 mie
              > siące
              > > temu w normie).
              >
              > Przy zmianach rakowych OB i CRP są podwyższone??? Chciałbyś. Inni zresztą też.
              >
              > S.

Oczywiście, że tak !
              • Podwyższone stężenie CRP we krwi występuje w:

* zakażeniach bakteryjnych lub wirusowych,
                * stanach zapalnych, związanymi z chorobami autoimmunologicznymi i zapalnymi,
                * urazach,
                * zawale serca,
                * chorobach nowotworowych.

Stężenie CRP we krwi zdrowego człowieka zwykle nie przekracza 5 mg/l (najczęściej 0,1-3,0 mg/l), ale w ciągu 24–48 godzin może zwiększyć się nawet 1000-krotnie. Uznaje się, że stężenie powyżej 10 mg/l mocno przemawia za obecnością stanu zapalnego o różnej etiologii. U osób z chorobami nowotworowymi stężenie CRP może osiągać wartości trójcyfrowe, ale największe wartości obserwuje się w zakażeniach bakteriami Gram-ujemnymi, po dużych urazach lub operacjach (ponad 500 mg/l).

Źródło: wikipedia
    • Najprawdopodobniej to hemoroidy, polecam najpierw zastosować np DIH dostępny bez recepty w aptece (po 1-2 dniach powinno ustać) i profilaktycznie parzyć 2 razy dziennie kwiat bzu czarnego (dostępny w aptekach, zielarniach i sklepach ze zdrową żywnością).
    • Dużo ludzi m taki problem jak ty ponieważ hemoroidy są bardzo częste !!!
      Powinieneś zgłosić się do specjalisty ( nie zwlekaj) ponieważ możne on ocenić stopień nasilenia tych hemoroidów i zastosować odpowiednie leczenie ( farmakologiczne, klipsowanie, obliteracje itp.)
      Jeśli chodzi o CRP , OB to te badania nie służą do wykrywania raka . Podwyższony, obniżony czy w normie wynik o niczym nie świadczy!!!!!! Specjalisty badający Cię w pierwszej kolejności będzie starał się wykluczyć raka a potem leczyć hemoroidy więc powinieneś się udać do niego !!! Tym bardziej ze to już trwa 1,5 roku !!!
    • A jeśli chodzi o same hemoroidy to bardzo ważna jest profilaktyka zaparć. Musisz spożywać dużo błonnika w diecie np. otręby . Miejscowo możesz stosować maści np. Proctohemolan , w celu łagoszenia dolegliwosci, ale jeśli będziesz miał zaparcia problem będzie powracał.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.