HALUKSY - oklady Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Znacie jakieś okłady na bolące haluksy?? Bardzo proszę o podzielenie
    się....:))
    • Gość: Ortopeda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.04, 22:38
      Nie znamy,operujemy !
      • Gość: Iwona IP: *.anonymizationservice.com 15.05.04, 23:05
        Co do operacji, to ja radzę uważać, sama miałam podobny zabieg i efekty są
        niezadowalające - po operacji okazało się, że duże palce są nadal "pod kątem" do
        pozostałych, a ponowne wytworzenie bolesnych guzków było niestety kwestią czasu,
        choć czasami operacja daje dobrze efekty, ja z własnego doświadczenia sądzę, że
        na małe/średnie haluksy dobry jest altacet w żelu, osłonki Scholl'a i wkładki
        między 1 i 2 palec stopy. Spokojnie można z tym życ, a jeśli się uważa, można
        zachamować rozwój deformacji i uniknąć powikłan, wg. mnie
        • Gość: Ortopeda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.04, 23:16
          "zachamować"-zahamować,chyba,że piszesz o "chamach".
          Jak Altacet żel może działać na zdeformowaną kość ?
          Różnego rodzaju wkładkisą tylko leczeniem objawowym,znoszą poczucie dyskomfortu
          stopy.Jżeli ponownie wytworzyły się haluksy to albo źle zrobiono zabieg,albo
          nosisz nieodpowiednie obuwie,co u kobiety jest najczęstszą przyczyną powstawania
          (nawracania)haluksów.
          • Zgadzam się.Moja córka miała operowane haluksy gdy miała 15 lat.długo to trwało
            ale efekt jes rewelacyjny ,dyskomfort można poprawić ale nic nie zastąpi
            operacji.Miała robiony zabieg od wewnętrznej strony palucha i śladu nie ma ,no
            ale operację robił jej ,,specjalny,,specjalista.
            --
            Gdynia moja miłość..
          • Gość: max IP: *.82-139.bia.tkb.net.pl 17.05.04, 21:05
            Niestety haluksy nawracają po operacji i to nie dlatego, że źle zrobiono
            zabieg, tylko jest to taki rodzaj schorzenia. Piszą o tym w każdym podręczniku
            z ortopedii.
            NA BÓL HALUKSÓW pomaga altacet żel, jodyna, naproxen.
    • Gość: Iwona IP: *.anonymizationservice.com 15.05.04, 23:23
      Upsss, "wymskło" mi się. A jeśli chodzi o operację, ja nie znam się na tym, i
      zaznaczam, że piszę jedynie to, co wiem z doświadczenia. Altacet oczywiście nie
      może pomóc na samą deformację, ale u mnie po nieudanym zabiegu pozwala
      zliklidować okresowe bóle i obrzęki, a sądzę, że o to chodziło założycielce
      postu.

Pozdrawiam

Iwona
      • No pewnie,,tylko trudno zrozumieć ,Dlaczego taki prosty zabieg w ogóle może się
        nie udać...I pomyśleż,że taki ortopeda dalej robi swoje..brrr
        --
        Gdynia moja miłość..
      • Gość: Krystyna IP: *.gress.com.pl 05.06.04, 21:06
        Pytanie do ORTOPEDY. ostatnio zauwazylam u siebie jakby poczatek ujawniania sie haluksow, jakie obuwie nalezaloby nosic aby nie przyspieszac ich powstawania?
    • Gość: sevil IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 16.05.04, 18:24
      polecam naświetlania Lampą Bioptron, uśmierza ból, wstrzymuje wzrost Haluksa,
      tylko trzeba to robić regularnie przez jakiś czas.
    • Gość: Maria IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 22:01
      Okłady z jodyny.
    • Gość: nowy IP: *.acn.pl 17.05.04, 00:34
      jodyna-potwierdzam.
      jeszcze jest soda (nie wiem, czy nie mozna zrobic papki: jodyna+soda)
    • Gość: arat IP: *.acn.waw.pl 17.05.04, 10:14
      A ja mam pytanie w jaki sposób się to operuje (wycina fragment kości? ściera
      się ją?). Czy to długi zabieg, pod ogólną narkozą. I gdzie z czymś takim pójść:
      do chirurga czy ortopedy? I gdzie w W-wie najlepiej? (może być prywatnie).
      Proszę o wasze doświadczenia, bo u mnie problem jest duuuży i czasem utrudnia
      życie. Pytanie też czy halluksy są dziedziczne (cała moja rodzina je ma i
      zastanawiam się czy dziecko też będzie na to narażone, czy można
      jakośzapobiegać - poza obiwuem, bo to akurat jest zawsze opiniowane przez
      ortopedę naszego dziecka)
      • Gość: Maria IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 17.05.04, 20:00
        Wrzuć do wyszukiwarki hasło halluksy, haluksy, halluxy a znajdziesz mnóstwo
        informacji. Wiele dyskusji było prowadzone na tym forum.
        • Gość: zuza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.04, 12:54
          Gdyby operacja polegała tylko na ścięciu wystającej kostki byłoby to bardzo
          proste. Niestety wiąże się to z przecięciem kości w śródstopiu (ortopeda może
          mnie poprawi)i innym jej ustawieniem, tzn. poprawą architektoniki stopy. Chodzi
          o to, żeby nie było nawrotów. Właśnie jestem po takiej operacji, a zdecydowałam
          się po rozmowach z dwoma osobami, które przeszły to 3 lata temu i do tej pory
          nie ma śladów wskazujących na nawrót zniekształcenia. Wybrałam tę właśnie
          metodę co one i mam nadzieję, że pozbyłam się problemu.
          • I dobrze zrobiłaś,,bo to jedyny sposób na pozbycie się ich.Moja córka miała
            taką operację jako 14 -sto letnia dziewczynka,minęło sporo lat i niema śladu po
            operacji i haluksach .
            --
            Gdynia moja miłość..
    • Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.04, 22:12
      Witam! Ja słyszałam ze operacja haluksów moze przynieść komplikacje w postaci
      nawet niemożnosci chodzenia (wozek inwalicki)po za tym po operacjach lubia sie
      nawracac. Slyszalam tez jest tak na prawde jest to zastuj limfi i najlepsze
      rezultaty zabieg u "chinczyka" z wykorzystaniem specjalnych swiec - haluksy
      znikaja i nigdy juz nie powracaja, poza tym to metoda nieinwazyjna. Na bolace
      haluksy dobrze jest zrobic oklad z nagrzanego szarego mydla i po
      zabandarzowaniu isc spac. Znam tez osobe, ktorej regularne takie oklady
      zlikwidowaly haluksy w ogole.
      Pozdrawiam
      • Gość: Kam IP: 218.145.25.* 09.06.04, 22:56
        Ja miałam taką operację. 3 miesiące do siebie dochodziłam(rehabilitacja), a
        teraz (3 lata po operacji) nie dość, że halluks się odnawia, to nie moge zginać
        duże palca stopy - to bezpośredni skutek operacji, częste powikłanie(hallux
        rigidus) o którym ortopedzi, szczególnie prywatni zadziwiająco rzadko
        informują.... Każde buty na obcasie odpadają. Teraz już nie myśle o kolejnej
        operacji (drugiej stopy), chyba że już zupełnie będę do niej zmuszona.
    • a gzie takiego "chińczyka" od haluksów można znaleść w Trójmieście ?
      • Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.04, 22:03
        ja nie mam pojęcia w ogóle gdzie tacy chińczycy robią takie zabiegi - oglądałam
        tylko w TV że to super metoda. sama na razie stosuję dezodorant Dr Nona i
        moczenie w solach Dr Nona i mija ból i obrzęk. mam nadzieję że po pewnym czasie
        zniknie haluks całkowicie :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.