jedzenie surowego ziemniaka

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Chcialbym uzyskac odpowiedz na pytanie czy jedzenie surowych ziemniakow szkodzi czymkolwiek? Czy ktos ma po tym jakies niemile doswiadczenia?
    Ja mam doświadczenia i muszę przyznać, że choroby po jedzeniu surowych kartofli to według mnie mit. Jadłeme surowe ziemniaki wielokrotnie, nigdy nie zauważyłem żadnych skutków, tj. bólów brzucha, gorączki czy wymiotów. Moja żona mimo tego ciągle spiera się ze mną i twierdzi, że jest to poważne zagrożenie dla zdrowia.
    Macie jakieś doświadczenia albo informacje?
    • 11.08.11, 14:14 Odpowiedz
      Wielokrotnie jadłeś surowe ziemniaki? Po co? Wg mnie to mit, nie znam nikogo komu by to zaszkodziło.
      • 11.08.11, 15:02 Odpowiedz
        Czytalam, ze szkodzi, czytalam dlaczego ale nie pamietam dokladnie. Nie wazne. Pytanie raczej, po co jesc surowe ziemniaki? Przeciez to obrzydliwe jest? Moze jadles niedogotowane, czy cos, ale surowe?
    • 12.08.11, 09:38 Odpowiedz
      Jak miałam z 13 lat zjadłam surowego ziemniaka licząc właśnie na ta mityczną gorączkę /nie chciałam iść do szkoły/- nic mi nie było :-D i do szkoły iść musiałam.
    • 13.08.11, 19:36 Odpowiedz
      Moja córka zjadła kiedyś niedosmażone placki ziemniaczane.Ciężko się struła i placków nie bierze do ust.Kto i po co jada surowe ziemniaki?Nonsens.
      • 14.08.11, 17:38 Odpowiedz
        Surowy ziemniak to tak jak kazda jarzyna. Czesto ludzie pili sok z tartego surowego ziemniaka, ma wlasciwosci odkwaszajace, pod warunkiem ze to bedzie zdrowy ziemniak , bez zadnych przebarwien . Wyszorowany ,a nawet sparzony. na brudnym ziemniaku moga byc rozne bakterie ,zwlaszcza jak ziemniaki podlewane zostaja gnojowka. Kupiony ziemniak [nigdy nie ma sie pewnosci czym zostal podlany[ dlatego na surowo nie powinien byc jedzony.Coraz czesciej slszymy o zatruciach po jarzynach. to czesc winy jest nieuczciwych hodowcow jarzyn.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.