Jak usunąć woskowinę z ucha? Dodaj do ulubionych

• 23.09.11, 10:43
    Proszę o radę mam zatkane ucho, czyszczę patyczkiem i nie wiem czy nie uszkodziłam sobie czegoś w uchu. Cały czas ucho jest zatkane i dziwnie słysze . Jak usunąć woskowinę z ucha?

• Witaj, ja polecam CERUMEX MD kupiłam go w aptece. Są to krople do uszu dla dzieci i dorosłych. Polecany jest do usuwania woskowiny usznej.
    • Bez chemii można, wystarczy kropla oleju np. lnianego, woskowina się wtedy rozpuszcza i łatwo usuniesz ją patyczkiem. Tylko nie wkładaj go do ucha za głęboko bo naprawdę sobie krzywdę zrobisz.
    • Nie wolno czyścić uszu patyczkiem. Możesz jak ktoś wyżej napisał wlać do ucha np. parafiny (żeby rozpuścić woskowinę) i najlepiej iść do laryngologa na przepłukanie uszu. Patyczkiem tylko głębiej wpychasz woskowinę.
    • Płukanie ucha jest dość nieprzyjemne, wiem coś o tym i tą opcję polecam jak już nic innego nie pozostanie. Najlepiej wesprzeć się czymś bez recepty, dość niedrogim, koleżanka wyżej napisała jeden z takich środków, dobry jest na korki w uszach. Powinno pomóc :)

Nie zakładam tu opcji zapalenia ucha środkowego, bo wtedy pozostaje już tylko wizyta u laryngologa. A wiadomo - lepiej zapobiegać niż wydawać 3 x tyle pieniędzy na antybiotyki i inne.
    • idz do laryngologa, swiecowanie uszu, teraz jest jakis nowy preparat reklamuja go lae nie pamietam jaki
      • Wybierz się do apteki i zapytaj się o Słyszałam o Cerumex MD i a-Cerumen. Ja znam te dwa środki. Ten pierwszy jest na pewno dostępny bez recepty i bez ograniczeń wiekowych, więc można jego próbować użyć do Twoich problemów.
    • Do laryngologa natychmiast! Czyszczenie uszu u lekarza wcale nie jest nieprzyjemne. Po kilku minutach slyszysz doskonale. Czyszczenie patyczkiem sprawia, ze woskowina jest wciskana coraz glebiej i ucho jej zapchane. Sama to przeszlam trzy lata temu-nie warto samemu czyscic uszu, bo to tylko pogorszy stan uszu.
    • generalnie do doradzam wizytę u lekarza... laryngologa, jak mogę polecić to ja chodzę do dra Jana Wosia, przyjmuje w Scanmedzie na Armii Krajowej, choc teraz to jest chyba scanmed multimedis, w każdym razie tam:)
    • Do laryngologa leć! Trwa to chwilę! Na co dzień czyść uszy wodą z mydłem lub rób sobie takie czyszczenie strzykawą, ale teraz pędź do specjalisty.
    • Ja kupowalam takie specjalne świeczki które wkladalo sie w ucho , podpalalo i one wyciagaly woskowinę z ucha.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.