Dodaj do ulubionych

morfologia-mało neutrofili

24.09.11, 18:31
Witam
Mam 29 lat, profilaktycznie wykonałam morfologię:
Neutrofile-1,81tys/ul (zakres 2,5-7)
Neutrofile 34,7 (zakres 40-70%)
Limfocyty 52,6% (zakres 20-45%)
Pozostałe wyniki w normie:
Leukocyty 5,2
Erytrocyty 4,1
Hemoglobina 12,8
Hematokryt 38,8
Limfocyty 2,74 tys/ul
płytki krwi 244
MCV 96
MCH 32
MCHC 33
RDW-CV 12,5
PDW 12,9
MPV 11,1
P-LCR 33,5
MONOCYTY 0,47tys/yl
EOZYNOFILE 0,16tys/ul
BAZOFILE 0 tys/ul
BAZOFILE 0,6%
Zastanawia mnie zakres neutrofili, ponieważ znalazłam różne informacje w internecie i niektóre zakładają,że prawidłowa ilość jest od 1,8tys/ul. Sprawa jest dość dziwna, bo sięgnęłam po wyniki sprzed lat i niestety na nich nie były podane zakresy, a wyniki neutrofili zawsze były zaniżone (2008.01 rok neutrofile 31,4%, neutrofile 1,64 tys/ul, limfocyty 52%) ,( 2008.04 rok neutrofile 36%, neutrofile 1,93 tys/ul, limfocyty 50%), (2009.09 rok jedynie neutrofile 1,97 tys /ul). Zastanawia mnie czemu nikt na to wtedy nie zwrócił uwagi i czemu w wynikach nie było zakresów.
Dodam, że miesiąc przed badaniem miałam łupież pstry, wydaje mi się, że jest zaleczony, a tydzień przed badaniem 2dniowy ból gardła. Mam wirusa hpv i polipa endometrum, jestem pod kontrolą ginekologiczną. Przez ostatnie kilka miesięcy, żyję w ciągłym stresie, co powoduje, że mniej jem i schudłam ok 2kg. Bardzo proszę o interpretację, ponieważ stres mnie wykańcza.
Edytor zaawansowany
  • easyblue 24.09.11, 19:55
    Ja mam notorycznie podwyższone RBC - ileż się naczytałam o różnych chorobach:/ A okazało się, że w powodu wady serca tak już miała będę zawsze. Ot i to wszystko.

Co do Twojego problemu to przyznam szczerze że za bardzo się nie orientuję. Z tego, co znalazłam w necie mozna wywnioskować, że może to być całkiem błaha rzecz:
    Neutrofile (NEUT)
    Spadek liczby występuje w zakażeniach grzybiczych, wirusowych (grypa, różyczka), bakteryjnych (gruźlica, dur, bruceloza), pierwotniakowych (np. malaria), w toksycznym uszkodzeniu szpiku kostnego, przy leczeniu cystostatykami.
    Aha, normy każdy lab ma inne, bo zależy to od sposobu wykonania badania itd. Tam, gdzie norm nie ma lekarz kieruje się tzw. normami ogólnymi - widać ucza ich na studiach jak to się prawidłowo odczytuje.
    A może to wina hpv ?
  • 4karla 25.09.11, 16:43
    Nie sądzę, aby HPV miał jakiś związek, zastanawi mnie bardziej ten łupież pstry, ponieważ jest to zakarzenie grzybicze jak by nie było,a grzyby mogą obniżać chyba poziom neutrofili, ale wydawało mi się , że już się go pozbyłam. Nie zmienia to faktu, że to tylko takie moje gdybanie, a obawiam się jakiejś cieżższej choroby- białączka?? szpiczak mnogi?? przy nich podobno neutrofile są niskie :( kurcze i teraz do mojego ciągłego stresu dochodzi kolejny stres o te wyniki badań,...
  • ammazuko_powrot 25.09.11, 18:29
    Twój trop może być właściwy, bo neutrofile poniżej normy mogą być przy grzybicy.
    Mnie zastanowiły twoje limfocyty ponad normę.
    Wybierz się z tymi wynikami do lekarza.

--
    manualus.pl
  • 4karla 25.09.11, 19:51
    tak, do lekarza idę za tydzień. Z tego co zdażyłam wyczytać, poziom limfocytów podnosi się przy spadku granulocytów, jedno z drugim ma związek. oby mój trop z grzybicą był dobry, bo przyznam, że już mam dosć

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka