sól fizjologiczna -płukanie nosa Dodaj do ulubionych

• 25.10.11, 19:15
    Witam
    Mam takie pytanie, mam przewlekłe zapalenie zatok które ciągnie się latami, medycyna konwencjonalna nie jest mi już w stanie pomóc, więc radze sobie sam. Ostatnio zacząłem płukać nos solą fizjologiczną. Nabijam strzykawkę 20ml solą fizjologiczną przechylam głowę na bok i wlewam sól do jednej dziurki powoli potem do drugiej. W sumie wszystko było by ok gdyby nie to że problem jest z solą fizjologiczną bo w aptekach są ampułki jednorazowe 5ml więc to za mało albo są do wlewów dożylnych kroplówki 500ml, problem w tym że nie ma jak otworzyć takiej kroplówki żeby nabrać soli bo jak wezmę czymś przetnę to opakowanie to drobne pyłki z plastiku wpadają do środka więc ta sól się nie bardzo nadaje zresztą z tego co wiem to po otwarciu sól nie może stać dłużej niż 24 godziny a 500ml na raz to za dużo.
    Wiem że można w domu przygotować samemu roztwór wody z solą ale nie bardzo jest to chyba bezpieczne bo woda jest zakamieniona nawet po zagotowaniu nawet przecedzając przez filtr do kawy, więc jest pat, a nie będę kupował w aptece jakiegoś specyfiku soli fizjologicznej w spreju bo mi to nie pomaga i kosztuje dużo, więc sytuacja patowa. Jeśli ktoś ma jakieś rady albo pomysły odnośnie soli fizjologicznej jak z nią postępować to proszę o rady
    • Butelkę z solą można nakłuć, albo strzykawką ( zależy jaka butelka)- jeśli jest cała z plastiku, albo grubą igłą , jeśli posiada gumowe koreczki. Naciągnąć strzykawką odpowiednią ilość soli, a reszę zostawić na zaś. Miejsce wkłucia zabezpieczyć gazikiem.
      Jak już płuczesz zatoki solą, to wpuszczając sól powtarzaj- coca-cola, coca- cola itd, aż wpuścisz całą sól ( głowa w dole). Taka wymowa zamyka dostęp do krtani i sól nie ucieka do gardła :-)
      • Próbowałem dzisiaj z igłą i strzykawką , ale niestety nie szło nabrać tej soli do strzykawki w ogóle :( normalnie załamka, tyle kombinacji, sposób bardzo dobry na zatoki ale za dużo kombinacji, nie mogli by sprzedawać tej soli fizjologicznej jak na przykład woda w butelkach zwykłych z łatwym dostępem do niej, ja wiem że to musi być jałowe ale to mogli te kroplówki 500ml zrobić w taki sposób żeby można było jednym pociągnięciem ręki otworzyć takie opakowanie, chyba że są gdzieś takie dostępne??
        Ewentualnie może robić w domu tylko używać wody niegazowanej ze sklepu na przykład Nałęczowianki, tylko nie jestem do końca przekonany czy to takie bezpieczne, bo tez nie wiadomo co jest w tej wodzie, ale w sumie skoro ją pijemy to na to samo wychodzi, może ktoś coś doradzić??
        • Po operacjach zatok miałem płukane zatoki aby sprawdzić czy nie ma w nich skrzepów czy innej wydzieliny. Było to robione zwykłą woda z kranu tylko lekko podgrzaną w czajniku elektrycznym.
          Płukanie zatok polegało na włożeniu kaniuli (rurki) do ujścia zatoki i pompowaniu wielką strzykawą tej czystej wody.
          I jakoś nic mi się nie stało :)
    • www.blog.hatha.pl/?p=111
    • NIc Ci sie nie stanie od zwyklej kranowy, byleby byla ciepla. Do tego sol, najlepiej bez antyzbrylacza + ewentualnie soda oczyszczona.

Dobre sa takie miekkie plastykowe buteleczki, ktore sie sciska i przeplukuje jedna dziurke (woda wyplywa sobie druga):

www.amazon.co.uk/NeilMed-SinusRinse-Saline-Nasal-Rinse/dp/B000A0S5KC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319637589&sr=8-1
      jesli chodzi o sol fizjologiczna, to mnie b. podrazniala - podejrzewam, ze stezenie soli jest zbyt niskie.

--
      ---------

A po co tu jakaś logika, racjonalizm, konkrety? Katolikowi styka jak jest patetycznie i lekko mrocznawo.
    • jest sól fizjologiczna w butelkach (też "kroplówkowych") po 250ml. może będzie ci łatwiej niż z 500ml.
      w przypadku płukania nosa/zatok nie musisz aż tak rygorystczynie przestrzegć jałowości i terminów otwarcia butelki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.