sól fizjologiczna -płukanie nosa Dodaj do ulubionych

Witam
Mam takie pytanie, mam przewlekłe zapalenie zatok które ciągnie się latami, medycyna konwencjonalna nie jest mi już w stanie pomóc, więc radze sobie sam. Ostatnio zacząłem płukać nos solą fizjologiczną. Nabijam strzykawkę 20ml solą fizjologiczną przechylam głowę na bok i wlewam sól do jednej dziurki powoli potem do drugiej. W sumie wszystko było by ok gdyby nie to że problem jest z solą fizjologiczną bo w aptekach są ampułki jednorazowe 5ml więc to za mało albo są do wlewów dożylnych kroplówki 500ml, problem w tym że nie ma jak otworzyć takiej kroplówki żeby nabrać soli bo jak wezmę czymś przetnę to opakowanie to drobne pyłki z plastiku wpadają do środka więc ta sól się nie bardzo nadaje zresztą z tego co wiem to po otwarciu sól nie może stać dłużej niż 24 godziny a 500ml na raz to za dużo.
Wiem że można w domu przygotować samemu roztwór wody z solą ale nie bardzo jest to chyba bezpieczne bo woda jest zakamieniona nawet po zagotowaniu nawet przecedzając przez filtr do kawy, więc jest pat, a nie będę kupował w aptece jakiegoś specyfiku soli fizjologicznej w spreju bo mi to nie pomaga i kosztuje dużo, więc sytuacja patowa. Jeśli ktoś ma jakieś rady albo pomysły odnośnie soli fizjologicznej jak z nią postępować to proszę o rady
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.