sadło borsucze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie co myślicie na temat sadła borsuczego i jego właściwości leczniczych? Chciałbym o wypowiedzi przede wszystkim osoby które miały z nim styczność. I nie chcę aby została poruszana kwestia moralności czy ekologii czy zabijać je czy nie - to zupełnie inna historia. Chodzi mi o właściwości lecznicze tylko i wyłącznie.
    • Ble! Sadlo moze miec jakies wlasciwosci lecznicze?
    • Sadło myszy polnej ma znacznie większe właściwości lecznicze.
    • Sadlo to po prostu ...sadlo.
      Smalec obojetne z czego uzyskany pozostanie zawsze i wszedzie tylko i wylacznie smalcem.
    • >Chciałbym o wypowiedzi przede wszystkim osoby które miały z nim styczność.

Podobnie o skutecznosc przepowiedni wrozki z kart tarota pytasz osoby uposledzone na tyle aby wybrac sie do wrozki w pierwszej kolejnosci...

No pomysl, co ci powie klietka pietnastu wrozek i trzech magow? Ze to wzystko bzduty dla ciezkich idiotow?

No wiec sadlo z dupy praktycznie dowolnego ssaka moze pomagac co najwyzej na spierzchniete usta ale wazelinowy sztyft jest fajniejszy.
      • Witam!!Gardze takimi impertynentami ....Nie masz bladego pojęcia o czym mowa a wyśmiewasz się z rzeczy za mądrych na Twoj mały możdżeg!!Jak przetestujesz kiedyś sadło z borsuka,to WTEDY uracz nas wypowiedzią!Narazie popisz na forum na temat "Czy już jestem gotowy rzucic smoczek!!"
        Wracając do tematu...Dam przykład z autopsji jak zadzialalo sadło z borsuka na moja siostre,która miała uporczywe zapalenie oskrzeli na przemian z ropiejacymi oskrzelami:(prawie była na wykonczeniu....:( kiedy dzieki Bogu moja mama spotkala mądrego człowieka który był w posiadaniu tego specyfiku!!Kazał jej wysmarowac siostre przez 3 dni (plecy,piersi,stopy)jako kobieta ze wsi gdzie ludzie leczą sie róznymi rzeczami, zastosowała się do jego polecenia!Moja mama powiedziała nam, ze dobrze, że była w domu gdy za pare dni z mojej siostry wyrwalo sie z litr zalegającej flegmy!!!!Tak się poodrywało że cały dzien chodziły z miska!!Moze mało suptelnie opisuje ale o to przeciez chodzi...aby opisac dzialanie sadła borsuka!!Od tamtej pory a mineło 20 lat,moja siostra nie wie co to powazniejsza choroba oskrzeli!! I to ona mi powiedziała o tym jak mama ja czyms kiedys wysmarowała i jak wtedy sie skonczyły jej choroby i ciągłe szpitale!!Teraz sama stosuje u mojej corki, ktora prawie lekarze wysłali na tamten swiat ,ciągle nie wiedza co jej jest??Nie umieli ją wyleczyc a ja jezdziłam juz wszedzie Rabka,Karpacz!!Pogotowia w nocy i starch przed najgorszym..:(dopiero ten specyfik co powyzsi forumowicze tak WYSMIEWAJĄ uratowalo 2 najwazniejsze dla mnie osoby!!!!!Ale napewno oni nie musieli się lękac o najbliższych ...bo gdyby musieli to zrobili by nawet" SMALEC Z DUPY" I "MYSZY POLNEJ"!!!
        POWODZENIA I POLECAM SZCZERZE ...
        • A ja ci wierzę yvonn3 chciałabym spytać gdzie ten specyfik można nabyć aby nie była to jakaś podróbka.
        • No prosze a znajoma sasiadki twierdzi ze sie jej wrozba Cyganki sprawdzila... Pojdziesz? Ponoc tanio bierze, no i jeszcze zaklina sie ze ma kontakty z duchami.

Stalas kiedys chocby w poblizu ksiazki do chemii? Tu masz artykul o skladzie borsuczego tluszczu:
          www.pjoes.com/pdf/16.4/645-650.pdf

Zwroc szczegolna uwage na nastepujace zdania w conclusions:

""""
          The lipids from badger tissues contain acids
          typical of animal fats
          , such as palmitic acid (C16:0) and
          stearic acid (C18:0). However, their mean levels are lower
          than in typical depot fat of terrestrial animals, and high
          than in the lipids of beaver adipose tissues.

The analysis of the lipids obtained from Eurasian
          badger tissues shows that the feature that distinguishes
          badger lipids from the lipids of animals that do not fall
          into a winter sleep is a high concentration of myristic
          acid C14:0 (over 3.4% of total FAs) and palmitoleic acid
          C16:1 9c (over 7%). The fatty acid composition of lipids
          in badger tissues includes considerable quantities of es-
          sential unsaturated n-6 and n-3. n-6 and n-3 metabolites
          are fatty acids found very rarely in animal adipose tis-
          sues, since n-6 metabolites are typical of vegetable oils,
          whereas n-3 metabolites of fish fats.

""""

Innymi slowy nic w nich nie ma czego nie mialaby kombinacja boczku, sardynki i oliwy.

To oczywiscie zakladajac ze cokolwiek z tego wchlania sie w jakichkolwiek fiziologiczne zauwazalnych ilosciach. Mozesz sprobowac pocierac czolo tranem i sprawdzic czy w ten sposob uzupelnisz niedobory witaminy D. Zdradze sekret: sa prostsze drogi dostarczania w/w tluszczow.

• Chcesz logicznymi argumentami dotrzeć do kogoś, kto rozumuje na poziomie pięciolatka. Dajesz do czytania tekst po angielsku komuś, kto pisze "możdżeg", "Narazie" czy "suptelnie". No zlituj się.

S.
            --
            Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
            Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
            • snajper55 napisał:

> Chcesz logicznymi argumentami dotrzeć do kogoś, kto rozumuje na poziomie pięcio
              > latka. Dajesz do czytania tekst po angielsku komuś, kto pisze "możdżeg", "Naraz
              > ie" czy "suptelnie". No zlituj się.

Gdzie tam. Przeciez nie pisze tego z mysla o osobie z doktoratem z borsukologii medycznej. PDF wyskoczyl mi na pierwszej stronie googla to co, mialem go zakopac?

Najzabawniejsze jest to ze z artykulu wyzieraja zdania swiadczace o tym ze naszym dzielnym naukowcom z przeswietnego "University of Warmia and Mazury in Olsztyn" albo tez cos po czerepach sie turlalo przesmiesznego albo angielski ich powalil ich na lopatki swoja zlozonoscia:

"""
              The fatty acid composition of lipids in badgers tissue includes considerable quantities of essential unsaturated n-6 and n-3 fatty acids of great pharmacological significance.
              """

Kto wie, moze doopa rysia zawiera wyjadkowo duzo latwo przyswajalnego bialka "of great nutritional significance"?

Dieta olsztynska: borsuk prosto z pieca.

• I nie chcę aby została poruszana kwestia moralności czy ekologii czy zabijać je czy nie - to zupełnie inna historia. Chodzi mi o właściwości lecznicze tylko i wyłącznie.

a ja chce i bede poruszac - ODPIEPRZYC SIE OD BORSUKOW !!!!!!!!!!!!!!!!!
                malo wam niszczenia srodowiska i wykanczania gatunkow?!
                jeszcze bedziecie wasze smierdzace lapy wyciagac po borsuki bo sie w waszych "mozdzgak"
                ubzduralo ze to dobre i "suptelne"!!

a wystarczy juz tego egoistycznego grabiezczego rabowania!!!
                ktore w dodatku psu na bude sie zdaje!!

Minnie

--
                Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
              • > > Chcesz logicznymi argumentami dotrzeć do kogoś, kto rozumuje na poziomie
                > pięciolatka.
                Należy przede wszystkim dostrzec, że Internet dotarł już pod strzechy. Zapominamy o tym i czasem wdajemy się tu w dyskusje z osobami, do których w realu byśmy się nie zniżyli. .Nie najlepiej to o nas świadczy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.